Kreshnik Spahiu: Shqipëria në OKB, reklama më pozitive në 100 vjet diplomaci

21 Shtator 2023, 19:38Politika TEMA
Kreshnik Spahiu: Shqipëria në OKB, reklama më pozitive në

Juristi Kreshnik Spahiu ishte këtë të enjte i ftuar në Euronews Albania ku ka komentuar mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB të drejtuar nga presidenca shqiptare.

Ai tha se ngjarja e ditës së djeshme është reklama më pozitive që i është bërë Shqipërisë në 100 vite diplomaci dhe se nuk ka asnjë reklamë negative në performancën e kryeministrit Rama.

“Mendoj se çdo reklamë që bëhet për Shqipërinë nuk është e keqe, qoftë edhe përformanca në imazh. Ne duhet të jemi korrekt për vogëlsinë për njohjen që ka planeti ndaj nesh, që ka bota ndaj nesh, që kanë popujt ndaj nesh, që kanë shtetet dhe qeveritë ndaj nesh.

Ne për shkak se jemi një shtet i vogël, një shtet i parëndësishëm në diplomacinë ndërkombëtare, çdo detaj i përfaqësuesve tanë, qoftë në look, qoftë në veshje, është shumë i rëndësishëm sepse pjesa më e madhe e planetit nuk e dinë se ku bie Shqipëria, nuk e dinë se si janë shqiptarët dhe do të thoja se nuk ka asnjë reklamë negative në performancën që ka bërë kryeministri i Shqipërisë”,-tha juristi Kreshnik Spahiu.

7 Komente

 1. A
  Ashtu eshtë.Je realist dhe patriot.

  Po, kie hasëm , jepi hakun.

  1. r
   robi

   Bravo Kreshnik je shume realist. Edi Rama shkelqeu dje ne Nju Jork kurse perbindeshi i vicidolit dhe leshelija ulen flamurin ne gjysem shtize dhe nxorren zagarin Tritan prasi,sharebajgene neveritur Edit harxhin, dhe Agim Leshkon per te hedhur helm mbi ate performance te shkelqyer te gjigandit Edi Rama.

   1. A
    ABC

    Po Kreshnik , a ke folur me Bamir Leshko Topin kur ju te dy ai Presidhjere ti Qen i Saliut N / Kryetare i KLD -se merrnit deri ne 500.000 Erro per nje Emrim ne Sist.e Drejtesise. Si i pa fytyre qe je cfaqesh cdo dite si analist i Saliut , pika qe ste bie moe Qen zorresh. Te fala Bamirit !

    1. A
     ABC

     Po Kreshnik , a ke folur me Bamir Leshko Topin kur ju te dy ai Presidhjere ti Qen i Saliut N / Kryetare i KLD -se merrnit deri ne 500.000 Erro per nje Emrim ne Sist.e Drejtesise. Si i pa fytyre qe je cfaqesh cdo dite si analist i Saliut , pika qe ste bie moe Qen zorresh. Te fala Bamirit !

     1. A
      ABC

      Po Kreshnik , a ke folur me Bamir Leshko Topin kur ju te dy ai Presidhjere ti Qen i Saliut N / Kryetare i KLD -se merrnit deri ne 500.000 Erro per nje Emrim ne Sist.e Drejtesise. Si i pa fytyre qe je cfaqesh cdo dite si analist i Saliut , pika qe ste bie moe Qen zorresh. Te fala Bamirit !

      1. Roberto

       Po cili do ishte ai burre apo grua qe nuk do merrte para?? Kjo ndodh ne te gjithe boten ne menyra te ndryshme. Edhe ne po te ishim ne pushtet normal qe nuk do rrinim duar kryq kur perara syve tane te leviznin tufat apo cantat me Euro apo $.

       1. s
        shpiragu

        Dua te shikoj fytyrat e nxira te Tritan shehut te ambasador debilit dhe te madam Harxhit pas deklaratave te turpeshme qe bene ndaj shqiperis ne K S.Po te ken pak gjak shqiptar te kerkojn falje publike per idiotesit qe bene per te zbehur rolin HISTORIK te EDI RAMES dhe AMBASATES tone ne O K B.Falnderim dhe ambasadorittone atje Zotit FERIT HOXHA.

        Lini një Përgjigje