Kulluri kundër Gazment Bardhit: Gënjen! Cilët amerikanë takoi ky?

21 Shtator 2023, 15:36Politika TEMA

Kulluri kundër Gazment Bardhit: Gënjen! Cilët amerikanë

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri ka komentuar situatën në të cilën ndodhet Partia Demokratike, tashmë e përçarë në tre pjesë dhe deklaratat e ardhura nga ambasada amerikane, e cila paralajmëruar “të mos angazhohen me non-gratat”.

Kulluri ka thënë se Gazmemt Bardhi ka gënjyer kur ka thënë se Amerikës i intereson më shumë opozita e bashkuar se çështja e non gratës. pasi sipas tij, vetë Bardhi nuk ka pasur asnjë komunikim me amerikanët për sa i përket kësaj çështje.


“Zoti Bardhi për mendimin tim ka gënjyer, kur ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë më të interesuar për një opozitë të bashkuar se sa çështja e non-gratës.

Unë bëra një pyetje. Cilët amerikanë ka takuzar zoti Bardhi se më rezulton që nuk ka takuar asnjë amerikan në lidhje me këtë çështje.

Ai mund të ketë takuar ndonjë turist amerikan në sheshin Skënderbej apo në plazh, por kjo është tjetër çështje.

Nuk ka të bëjë me qëndrimet e Shteteve të Bashkuara lidhur me qëndrimin e qartë që mund të jetë edhe i gabuar për zotin Berisha në Shtetet e Bashkuara të Amerikës”,-tha Edvin Kulluri në Euronews Albania. 

 

9 Komente

 1. v
  viktor

  Kullufi ka ndryshuar ngjyre? Ky pis burre per nej karrike i jep dhe gruan jo nderin Lulit.

  1. S
   Si jeni katandis more derdimen

   Mirë ky i jep gruan po ti çfarë i jep bardhoshes dhe Sali kriminelit...

   1. v
    viktor

    Montren tende pasi mbaroj vete.

  2. Z
   Zyberi

   Ma takuar amerikanin robert papa

   1. N
    Nardi

    Kollur Berisha - Imami , kjo dyshe te beri Sek. Pergj. Min. Mbrojtjes , ku vodhe pa mase pronat e ushtrise. Tani sherbeje Saliut ne gjirin e Lulit.

    1. P
     Poseidon

     LERENI BARDHEN SE ESHTE NE SIKLET.......SALIU I KA QEPUR DOSJEN E ELBASANIT.....LIDHUR ME BANDAT KRIMINALE NE ZGJEDHJE DHE VRASJEN E DOKTORRIT NE ELBASAN.NUK KA KU E LUN SUMEN PA LEJEN E SALEHKARAXHICIT........TE GJITHE QE I SHKOJNE NGA PAS KUFOMES JANE ME DOSJE....SHKOJNE NGA HALLI......

     1. K
      Kraj

      Bravo. Dosjexhinjte ka vetem nga prapa. Ata te shkretet jane ne hall, po ja ka qepur mire vrimat Saliu.

     2. B
      Bureto

      Kulluri vetë gabon kur në fund të sjkrimit, kundërshton veten, duke thënë se, "....vendimi i qartë SHBA-ve, që mund të jetë edhe i gabuar". Edhe i qartë edhe i gabuar. Nga kjo kuptojmë se Kulluriai vetë nuk e ka bindjen se Salehu, veç të tjerave, (1,2, 3, 4), është dhe minues i demokracisë, siç e përcakton dhe deklarata e DAS-it, kur e shpalli atë non-grata. Kullur e njeh Berishën apo jo? Nëse po atehere, si PD dilni atij ballaz jo vetëm e ato që thotë Amerika dge MB, por edhe për krimet e tij.

      1. N
       Noci

       Amerikanet e takojme Bardhin vetem neqoftese duan t'i terheqin veshin per tradhetojne qe ka bere duke u bashkuar me Berishen,sepse ne vendimin per non graten thuhet nuk bashkepunojne as me njerezit qe punojnë prane tij

       Lini një Përgjigje