E pranishme dhe bashkëshortja e Zelenskyt, Rama vizitë në inagurimin e ekspozitës së UNESCO

21 Shtator 2023, 14:35Politika TEMA

E pranishme dhe bashkëshortja e Zelenskyt, Rama vizitë në

Kryeministri i vendit, Edi Rama, krah bashkëshortes, Linda Rama kanë marrë pjesë në inaugurimin e ekspozitës së UNESCO në ambientet e Organizatës së Kombeve të Bashkuara.


Një ekspozitë kjo e veçantë fotografike që flet për shkatërrimin e trashëgimisë kulturore nga lufta në Ukrainë.

E pranishme në këtë ekspozitë ka qenë edhe Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelenska.

7 Komente

 1. M
  Messerschmitt

  me kete vizite gjakdhjeri rama i vuri vulen vjedhjeve qe i jane bere kultures shqiptare !

  1. P
   Prind

   Ky eshte lajmi me i madh nga ç' beri Rama ne Amerike!? Ja mori Bamke Qylollari kete radhe, doli ai ne foto me Biden ????

   1. L
    Lini

    Po ca lajmi eshte ky mor servila. Kujt i plas trapi se ku shkon rama me linden per hesap tyre

    1. d
     dsa

     OKB eshte kthyer per te bere qoka familjare, te gjithe vene me grate sikur po shkojne ne dasem. Bota ka kohe eshte shkerdhyer me te tille politikane palaco dhe te droguar.

     1. a
      alphade

      Dsa ! E ke nga zilia ! Bythlepires i non Grada-s !

      1. h
       hasan qimja

       Pas Linda Rames si shoqerus ishte nje koqe qe plasi me u bo me pashaport diplomatike cuni i mostres Mira Rakacolli, idiotes qe e coi mjksine ne gremine dhe vet shkon me gjet sherim ne Itali po nuk ka per ta pru koken se do shkoj ne hale, atje ku meriton cunui vet ka 20 vjet qe merr roge nga shteti shqiptar si pjese e misionit ne OKB se Mira Rakacolli e babi i vet Perlat Kapesyzi lepijne b... sa te Berishes e sa te kryeministrave socialist qe nji idiot te jetoje e punoje ne nju Jork. zen vendin e diplomatve dhe ne periudhen e kshillit sigurimit u fut si diplomat TURPPPPPPP

       1. h
        hasan qimja

        Pas Linda Rames si shoqerus ishte nje koqe qe plasi me u bo me pashaport diplomatike cuni i mostres Mira Rakacolli, idiotes qe e coi mjksine ne gremine dhe vet shkon me gjet sherim ne Itali po nuk ka per ta pru koken se do shkoj ne hale, atje ku meriton cunui vet ka 20 vjet qe merr roge nga shteti shqiptar si pjese e misionit ne OKB se Mira Rakacolli e babi i vet Perlat Kapesyzi lepijne b... sa te Berishes e sa te kryeministrave socialist qe nji idiot te jetoje e punoje ne nju Jork. zen vendin e diplomatve dhe ne periudhen e kshillit sigurimit u fut si diplomat TURPPPPPPP

        Lini një Përgjigje