"Më tha mamaja...", deputeti demokrat këtë herë shkon me bukë misri dhe kos në Parlament

21 Shtator 2023, 10:57Politika TEMA

"Më tha mamaja...", deputeti demokrat këtë herë

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi ka mbërritur në seancën parlamentare, ditën e sotme me bukë misri dhe kos, duke thënë se kaq mundësi kanë pensionistët sot të blejnë me pensionin që marrin.

Ai tha se e ka porosi nga nëna e tij për të ndarë bukën e misrit dhe kosin me kolegët e tij.

“30 ditë janë 63 mijë Lekë. Imagjinoni të gjithë pensionistët që marrin 110 mijë Lekë, aq merr mamaja ime, çfarë mund të bëjnë. Mund të hanë vetëm bukë misri dhe kos për 1 muaj.

Do 42 mijë Lekë ilaçe, vajtën 105 mijë Lekë. Të tjerat janë vetëm për letër higjienike këto që ngelen. Ndaj këtë do ta çoj atje, po rri sot pa bukë tha mamaja ime, jepja qeverisë aman vetëm ata t’i kemi shëndoshë”, tha Saimir Korreshi.

Duket se Korreshi ka zgjedhur këtë mënyrë, duke ardhur në Kuvend herë me shalqi në krah, herë me speca, herë me grurë për të marrë vëmendje në seancat që zhvillohen, pasi për fjalimet e tij dhe aksionin si opozitar ka dështuar. 

13 Komente

 1. S
  Shume mire e ben

  Ne nga Stani veriut do vijme me Buke Misri me Gjize , saliu me nji Kallamoq te madhe ne bith

  1. L
   Londi

   Po ajo mamaja jote te tha gje sa e ke rrogen o spurdhjak, pse nuk votove kunder per ngritjen e rrogave tuaja, mor qelbesir boni dhe shohu me ne pensionistet, o bq te gjith ju duheni djegur ne parlament se jeni robet me te korruptuar ketij vendi, i pari i gjati, pastaj vicidoli pastaj liken pastaj bashin me barhat te gjithe te gjithe o pushta.

   1. I
    Iso

    Pastaj e ka radhen preshi i tritanit e ndajne pergjysem!

    1. D
     Drini I zi e I bardhe bashke.

     saimir, shume karagjoz qenke, Na I ngacmove telat e zemres Po pse nuk e di ti qe buka e misrit eshte me e shtrenjte se buka e grurit.? ike tutje zarbë,e mos u tall me popullin se I ben me mire se ti llogarite.Shko ne Dumre e shiko ate fshatarin qe mban vetem 10 lope dhe hajde pastaj flasim per pse- te.

     1. E
      EHS

      Mamata jote qe te merret me shume pension te kishte paguar sigurime.Nuk eshte faji I asnje qeverie prej 30 viteve qe pensionet jane te ulta sepse nuk jane siguruar sipas ligjit por ne radhe te pare eshte pergjegjesi individuale mbase kane ruajtur parate per keto dite

      1. t
       ti re me buk me kos ? si ne rreklamen e katunarit

       hik e re ,s'ke turp ? je dhe nga Ushnja ti . Preshin ,prshin ne dore dhe tundja surratit Tritanit e brrishit rrasje ne gurrmaze ,por me par lyje me mut ti shkoj deri ne rreze

       1. L
        Labi

        Po përse bëhesh karagjoz, o Korresh? Të ngjan vetja si aktor i estradës së Lushnjës, hë? Turp..Intelektual ti, ligjëvënës ti, kërkon vota ti!! Po ty as mender.....nuk duhet të të japin se do ta shpiesh një ditë në parlament!

        1. T
         Tirona

         Prandaj ta dha ty se e din se c'far idioti ka pjelle !!!!! Se ti me siguri i ke thene qe sa te vish ti ne pushtet do tja cosh pensionin 1 milion .Idiot

         1. S
          Skraparliu

          O deputet bythe qire mere me ligjet qe kane nevoje pesionistet mos beje estrade,kur ishe ne pushtet me salen sa merte nena jote me qe te dhimsen pensionistet mos e mere rrogen tende mbaje previligjet se te duhen per vallzim.Me keta lloje deputetesh do vije sala ne pushtet bolle o Samo me keto parodi se na cave trapin e bythes.

          1. d
           dhallen me preshin perdore se te ben mire

           ky i shkreti qenka i rrjedhur fare.gjynah per kete vend qe ka kta lloj idiotash,ky qenka me keq nga ujku i cerrikut.jepi mamase 1 milion nga ato 6 milionet qe na xhvat ne pa punuar more maskara...

           1. U
            Ushtari.

            O caje je i pa fuqishem te besh gjera te mira ne parlament.Pra je i pa afte.Prandaj ben gaztorin.Si parlamentar qe je shikoje pak strukturen perfshihet gje "gaztori" ne strukture.Po nuk e pati kjo eshte shkelje ligji gje ben ti.Qe te jesh brenda propozo qe ne strukturen e parlamentit te futet edhe "gaztori " ose nxir nje license private per gaztor .I thone nje shrehje caje."tos mollos lyeje bythen me kos e pastaj do ta vulos."

            1. P
             Pensionisti

             Pak e nga pak ky karagjozi nga Lushnja po ze vendin e Portokallise me humorin qe ben. Nenen tende ke detyrim ta ndihmosh ti se merr goxha rroge por cfare te bejme ne pensionistet qe kemi edhe femijet shpesh pa pune dhe paga te ulta.

             1. L
              Lexuesi fukara

              Me buke misri me kos do te vije ne pushtet neser korroveshi tip leshi! Mortja e gjalle shetit mbi shpinen e fukarenjve dhe ne vend qe te beje debate konstruktive, per te ndrequr cfare mund te ndreqet, tall menderen! Perse nuk e le gjysmen e pages ky deputet dhe ta kaloje ne favor te fukarenjve, por ben finte si legen? Perse e pranoi dhe e votoi menjehere dyfishimin e pages se deputetit korroveshi dhe sivellezerit e tij, kur i vjen keq per te varferit? Qesharak dhe debil sebashku me tufen, ne te cilen vegjeton!

              Lini një Përgjigje