Spartak Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë antishqiptarë në studio!

21 Shtator 2023, 10:09Politika TEMA
Spartak Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë

Avokati Spartak Ngjela kërkon nga kryeministri Edi Rama që t’u heqë licencën televizioneve që flasin kundër interesit kombëtar nëpër studio.

I ftuar në emisionin Shqip nga Rudina Xhunga në DritareTv, zoti Ngjela u shpreh:

“Nuk mund të flasë njeri kundër interesit kombëtar. I kam bërë thirrje Ramës që të gjitha stacionet televizive që marrin antishqiptarë nëpër studio dhe i vënë të flasin, duhet t’u heqin licencën, të mos lejojë transmetimin e tyre. 

Pa ik fol njëherë kundër interesit kombëtar në një vend perëndimor? Pse demokracia është kundër meje? Kryeministri duhet t’i mbyllë. Kjo është masë në të gjithë botën.

Si mund t’i lejoj unë të gënjejnë për historinë e Shqipërisë, si mund të lë një stacion shqiptar që thotë shqiptarët nuk dihet nga kanë ardhur. 

Ma tha njëri mua. Jot ëmë e ka bërë, i thashë, dhe e mora për rreckash dhe e nxora jashtë. Kryeministri duhet ta ketë në përparësi ketë”

56 Komente

 1. S
  Shqiptari

  Sakte avokat meqenese ligjin per te mos ju hequr nenshtetesine ne kushtetute na e paska bere greku atehere mos u jepni hapesire te na poshterojne publikisht .

  1. s
   shqip

   Asnjehere nuk e kam pelqyer Spartak Ngjelen, qe nga koha kur u be pale me Salih Berishen, por kete here duhet me thene se i ka rene pikes. Stacionet e mediave qe perhapin fake news apo bejne propogande kunder vendit tone duhet te penalizohen ne fillim me gjoba qe ti luaje tepeleku i kokes dhe ne rastet e perseritura te mbyllen. Vetem ne Shqiperi, njerezit pa asnje tager flasin si tu veje per mbare. Doni shembuj? Nuk duhet me shkuar shume larg per ti gjetur. Mjafton te shikosh disa komentues ketu tek TEMA, qe bejne propogande antishqiptare, duke shpikur lloj lloj gomarlleqesh qe perpiqen te na i shesin si fakte historike. Po qe se zoti Mero Baze do merrte nje gjobe te majme duke publikuar genjeshtra te tilla, heren tjeter do bente kujdes qe te mos i jepte hapesire antishqiptareve te paguar nga Greqia e Serbia.

   1. A
    Atdheu

    I pari analist qe duhet shkerdhy para dhe mbrapa eshte Genc Burimi , atij duhet ti pengohet dalja neper studio se eshte antishqiptari i te gjithe koherave

    1. b
     ben.

     Delenxhinj. Kush e vendos propaganden ne eshte apo jo antishqiptare????? Kush e vendos ne eshte apo jo propagande???? Kush e vendos nese e verteta duhet thene apo jo???? Po shkoni more shurake 2 leksh te legenit ngjela, ska pjerdhe njeri per te jatin dhe enverin, do pjerdhi njeri te semurin psiqik ngjela dhe nipin e spiro kolekes.

     1. D
      Deni

      T me nofken *ben*i pederast duhet te jesh Karjan Çani ose Dule dhjaku?! Gremisu ne bordello more bythar jev gre qire e mos na komento ketu, vemje

     2. G
      Genc Pompacia e prishur

      O Atdhe , po c'ke ti me Gencin ? .Boll nashi se na u ngrit Genci

    2. V
     Vranakonti

     Jemi dakord me mendimin e zotit Ngjela. Ka shume televizione,ndoshta edhe qellimiisht,apo paguhen per te folur mbroçkulla kundra interesit te kombit shqipetar. Te mbyllen pa hezitm. Po na e bejne hero Belerin,kete kriminel te rrezikshem. Ngjela ka te dreejte.

    3. A
     AMA PUTANA

     Zoti Avokat , ndoshta ju keni te drejte Moralishte e beni thirrje te tilla ,por mos harro se ne kemi familje ,kemi femije qe i duan sot Te Gjitha : qe nga veshjet Firmato e Celularet e funit ,e deri ke operacionet plastike e drogat e reja qe kan dal para shkollave ,me ja bo jeten sa me te lumtur Femijeve e te Rinjve tane ,qe per hir te severtets jan seksualishte me te preferuarat e uristeve te huaj por edhe Politikakaneve e Biznesmeneve Oligarke ,te cilet nuk bejne llapaqenin si Ju ne Mede ,por kontribojn ,duke ja ber qejfin Femijeve tane rritur ne Demokraci . Cfar dreqin ke ti e ? Ti s'ke femij .Ti s'ke nevoje per para . Ky shtet legenash s'na mban dot me para ,qe te plotesojme kerkesat e jetes Moderrne qe bejme . Mendoni ju kurvaret pleq ,se me 1Miljon e 500 Mij lek ja dalim ne ,te plotesojme kerkesat qe ka jeta sot ? Po pse je kaq budalla o i shkret . Bej njiher Llogarite Avokat. Vila , veshjat ,ushetimet jashte shtetit ,pushimet ne Caribik , droga, ushqimi i perditshem o trap di ti cdo te thot me jetu jeten sot ? Hik ere ,kurvar plak . AMA shuqur qe ndihmohet nga Shteti Gek ,qe eshte aq xhymert e na dhuron nga 1000 €uro ne Muaj ,sepse per kte legen Shtet Shqiptare thu ti e ? Hah ha ha . Kishim cof .As qe do ja ndjenin ksaj Jete . Si the ti ? Taksapaguesi na paguan neve qe te kontrollojme Mediet ? Ik ere budalla . Kujt po i plas trapi se cthit taksapaguesi shqiptare . Hik ere pirdhu e na ler rehat me shiju jeten .Nuk duam te ikim .Do marrim neneshtetesi Greke .Pyeteni mero bazen .Cfar te keqe i kan sjell parat e Grekut ? Asnji. Beri Vile , ka makine lluksoze , shetit Boten ,qihet me ke ja don trapi ,Kjo eshte Liria Demokracia sot o budalla .Rrofte shpellari jone legjendar ,poshte Edi Rama

     1. E
      E vërteta

      Ore ti putana sa të bukur je ke vënë emrin vetes mo!! Fix siç je. Kurrë mos bëfsh hajër si fis e racë.

      1. n
       njashtu bre njiashtu

       E verteta ! Heh he heeeeee , jeni msu me qirje te lehta ju .Vardemin doni me ju ashqy torren Maskarenje qe moret me qafe nji popull e Komb te tere .Plehra . Spartaku thot nj te drejte e mbron interesat e Kombit o plehr prostituta medieatike

       1. E
        E verteta

        Ore e Verteta, hiqe nofken se e ke te vjedhur. E kam vene une i pari dhe vazhdoj ta perdor. Mjaft me!Jua kam thene disa here nuk merrni vesh, e paskeni kenaqesi. Per te tjerat, dakort me komentin drejtuar ketij te pjerdhurit me siper.

       2. m
        mateo

        Nga ç'thua, dukesh që je putanë dhe shkom me këdo për dy pare. Aferim!

        1. A
         Arjan

         LERE MO AFERIMIN TI KATNAR.

        2. K
         Katerina

         Shko moj pidhfishkur e gjej burrin se po te pallohet me burra e leri komentet evgjite greke. Te vjen era shurre km larg bushter e damkosur me era mut. Yt zhabzeze e piste gre qire

         1. Z
          Zagali

          AMA PUTANA, vertet qenke putan e nuk ke krahasim me ndonje tjeter. Me putanat nuk meret njeri se jane kafshe seksi.

         2. L
          Labeati

          Djala jote ne vesh te perendise

          1. R
           Ramuti

           Ky esht totalisht i çmendur se di sì e len te flasi neper studio tv

           1. M
            Micokakis

            A te qifsha grune dhe papune or evgjit muto grek qe shkruan me emra te ndryshem. Gruaj te pallohet ne kar e ti merresh me shkrime, kurve e qepur

           2. C
            California

            Te lumte z.Njgjela ! Ide patriotism.

            1. T
             Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

             Jo vetem ata por kushdo qe ben propagand antiShqiperi duhet larguar nga vendi. I pari gjarpri Janusllatos qe nuk le plehr qe vjen nga Greqia pa takuar . I dyti Ilir Meta qe i dha nenshtetsin moles greke ne Shqiperi.

             1. T
              Tironci

              Rrespekt Rrespekt dhe vetem Rrespekt per patriotet e vendit tim qe e duan me zemer kombin tim , jam 1000 perqind dakort me Avokat Ngjelen , te mbyllen televizionet qe bejn prapagand antishqiptare , antishqiptaret mos ken hapsir ne tv dhe gazeta , kjo u desh ber qe me fillimvitet 90t , rrespekte Avokat jam i nje mendje me ju , te pezullohen tvt tip çani qe paguhen nga greku e serbi . Ne xhdo vend te perendimit te besh prapagand kunder atij vendi te groposin megjith paisjet e televizionit , te humb vula , hajdeni ne Franc dhe thoni nje fjal kunder kti vendi , nuk te gjindet vula te bejn ate qe sta ben as perendia , te besh prapagand kunder kti vendi siç ban bastardi çani prapagand antishqiptare te fusin gjilper ta shkerdhejn maman , duhen sanksione per antishqiptaret me ligj .

              1. T
               Toni

               Je pusht ti , nuk esht i çmendur avokati , je ti bastard antishqiptar qe ke shitur bythen tek te huajt , pler , bashk me ate bythqirin grek me psoudenimin putana , se putan esht ne te vertet pushta pa shtyll kurrizore : Rrespekte Avokat esht qendrim patriotik qendrimi juaj , kta qe shajn ne komente jan pushtat antishqiptar qe i djeg mendimi yt , kta jan llumi shqiperis .

               1. T
                Trump

                Shume e drejte avokat.

                1. N
                 Noci

                 Neqoftese ne nje tv grek sidomos por kudo ne bote ngrihet nje njeri qe e quan vehten grek duke mos qene por edhe sikur te ishte,te ngrihet ne program e te beje propagande dhe shtremberim historie apo te dale me flamur nacionalist,programi do te mbyllej ne vend ,per kete te jeni te bindur dhe te nesermen ai person duhet te gjeje vrime ku te futet.Vjen nip a sternip i Petro Markos dhe ben propagande greke pa qene grek rrezik te dali nga varri njeriu qe shkoi deri ne Spanjë vullnetar per te ndihmuar Spanjollet kunder diktaturës Petro Marko.Keto tv mund te bejne programe por duhet te gjobiten te pakten rende qe lejon nje antishqiptar te shprehet mbare e mbrapsht duke shkelur çdo ligj demokratik

                 1. S
                  Sali bolleku per familien e tij

                  Avokat ke shkuar ne ekstrem se turkoshaket nuk jane ne gjendje te bejne shtet.ky shtet i falimentuar mendon vetem per vete,shikoni se cben saliu me ilirin qe mbrojne bejleri brekdhjerin,kane vjedhur sa kane dashur dhe nuk ju hyn gjemb ne kembe,tallin menderen me ne neper tv e tyre te drejtuar nga drogaxhinjte e te pa aftet servila.shteti nuk eshte ne gjendje te ndaloj ca perfaqsus greke qe vijne e flasin kundet Shqiperis e popullit shqiptar,vijne avokatet grek e bashkepunojne me ylli manjanin e ta dhjesin mes Tiranes,e avokatet tane heshtin ose behen pal,greqia kercenon,saliu kercenon,qeveria e drejtesia hesht e ti thua te mbyllen tv e drogaxhinjeve qe paguajne miliona per antishqiparet,bushati lubonja,qimi,sonila buzfryra e co

                  1. P
                   Phoenix

                   Ou, cne avokati me vlera Demonkratike Anglosaksone nga Zagoria, del kunder lirise se shprehjes? Shikoni ju te Temes, se mos nuk e ka thene avokat Ngjela kete e beni gabim. Avokati e njeh mire Kushtetuten. Kjo nuik ka mundesi.

                   1. F
                    Frrokhanet e Anal-listes 30-vjecare te pushteteve

                    avokadro Rrake-take Ngjala ne gare me Frrocko-cupken se kush do ti lepije me fort mollaqet ketij pushtetit Rames.

                    1. D
                     Denis

                     Late nam duke shkrujte me emra te ndryshem or jevgj greke. Shkoni mor ju qifsha grate lani bythen se mbani era mut me km larg, vemje

                    2. P
                     Pal Melyshi

                     Respekte shume per Ju avokat. Po Spiunat e Sigurimit perf.e Ramiz Alise ne levizjen Demokratike si Prec Zogaj , Blendi Fevziu , Artan Hoxha e shume te tjere qe i sherbejne Saliut ku do shkojne.???? Por pa Spiunat e Sigurimit Saliu merr fund. Po Siunat e tjere Shab Tapia , Besnik Mustafaj si dhe maloketia ku te vene ????

                     1. P
                      Pal Melyshi

                      Respekte shume per Ju avokat. Po Spiunat e Sigurimit perf.e Ramiz Alise ne levizjen Demokratike si Prec Zogaj , Blendi Fevziu , Artan Hoxha e shume te tjere qe i sherbejne Saliut ku do shkojne.???? Por pa Spiunat e Sigurimit Saliu merr fund. Po Siunat e tjere Shab Tapia , Besnik Mustafaj si dhe maloketia ku te vene ????

                      1. U
                       Ushtari.

                       Konfiskoje pasurit si televizioneve atyre qe drejtojne keto emisione me keta ne studio si dhe denoje me heqje lirie.Per nje shkelje te vogel apo te madhe per individ apo biznese del urdher ekzekutive qe eshte taksative per tu paguar.Pastaj apelohet.Perse per kete kategori njerezish mos te kete nje ligj te tille.E drejta e njeriut njihet deri aty sa nuk shkelet e drejta e tjetrit.Ky eshte parim ne mvare boten.Keto perse nuk mund te zbatohet.Po e mbyll me nje shprehje kudo ne bote tjetrit "po nuk i qive nenen nuk te njeh per babe."Zbatoni kete parim edhe ketu me ligj shifni sa rehat e qetesi do te te kete.

                       1. H
                        Himarioti

                        Respekt për ju z. Ngjela! Shqipfolësit antishqiptarë, po e rrezikojnë seriozisht ekzistencën e kombit tonë. Kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, Agushit nga Skrapari dhe CO, u duhet mbyllur goja me propagandën dhe veprimtarinë e tyre antishqiptare.

                        1. Z
                         Zaza

                         Bravo ngjela. Erla grida fevziu dhe qimi paguhen nga zeni l

                         1. D
                          Drini

                          Te gjithe ata qe komentojne kundra avokatit , nuk jane shqiptar. Nje bravo e madhe per avokatin Spartak Ngjela Pse paska rrjedhur Spartak Ngjela? Pse nuk u vjen mire atyre qe mbeshtesin Belerin dhe micotaqisin

                          1. S
                           S’ka problem

                           Shume dakord me avokatin , por mund te mbeshtete me shume nga populli qofte edhe referendum

                           1. P
                            PPSH (Partia Patronazhisteve Shqiptare)

                            Antishqiptaret do te etiketohen me vendim te keshillit te ministrave, ose e thene troc, ata qe do te quaje te tille vetem Edi Rama A.S.

                            1. S
                             Syri i sypeshkaqenit

                             Problemi është se ne nuk mbyllim dot halen e Saliut,të Ilirit e munikës,qimit,Lubonjës,Bushatit e co,e jo të mbyllim tv e drogaxhinjëve që i shërbejnë kriminelit sali

                             1. S
                              Seman

                              Avokati flet ate qe mendojme te gjithe njerzit normal ne Shqiperi.

                              1. J
                               Juristi

                               Bravo avokat. Ske cfare thua me!

                               1. N
                                Nik Nika

                                E ta lumsha or avokat

                                1. S
                                 Selma

                                 Kurre nuk eshte vone per re ndrequr gabimet. Flm av Ngjela

                                 1. S
                                  Santi

                                  Fjala jote ne vesh te qeverise. Duhet marre fund kjo demokraci e skajshme. Jemi bere me katolik se papa

                                  1. I
                                   IDRIZ BOLJA

                                   Na mbyten çamerit me komente,nuk i çoj dot greku te gjith ne turqi te kishim shpetuar dhe ne

                                   1. U
                                    Ujku Plak

                                    Te siguroi ty Idriz Bolia, qe: Te gjithe ata qe i japin te drejt Ngjeles jane Shqipetare Patriot dhe Perendimore, nuk jan as ata Jevgjitet qe flasin Shqip dhe ngren Bythen neper Xhamia, as nuk jane nga ata qe bein Kryqin dhe bei Orgji vetem me Meshkuj neper Manastire. Jetoi prej vitesh ne Gjermani, afer Punes kam nje Qebab me pronar Turke, dhe nje Gjiro Eladha me Pronar Grek,dhe Koleget Gjerman me thon qe keta dy jan Binjak, ju them jo nuk jan por Jevgjitet nga qe jan te gjithe te Zinje, ngjajn shume me njeri tjetrin.

                                    1. P
                                     Prr

                                     Gjermani ti thotë këto gjëra për grekun e turkun përpara apo pasi t'a ka qirë tët shoqe?

                                     1. U
                                      Ujku Plak

                                      Ku te preku komenti im qe te dogji, se une si kam prrmbenfur kujt Familjen. Mos ke Nenen Greke dhe ta Palloi Turku qe dole ti, apo e kunderta? Si do qe te jet, prap mbrenda llojit jeni, qe i bie: Jevg ke Lindur, dhe Gabel bythe qire do vdesesh. Ji krenar qe ke mesuar gjuhen Shqipe!

                                   2. T
                                    Totila

                                    Shume i sakt avokat Ngjela ,qeveria duhet ta beje menjehere ndalumin e ketyre televizoreve anti kombetar ,si mundet te lejohen gazetare e opioniste qe flasin kundra vendit qe shajne e nxijne me pa te drejte ,qeveria ka gabimet e veta dhe kritiko qeverine ,por jo Shqiperine ,dihen gazetaret qe paguhen nga te huajt ,dihet Fatos Lubonja qe paguhet nga Greku ,dihet Andi Bushati qe paguhet nga Greku ,dihet Arjan Çani qe paguhet nga Greku , dihet Sonila Meço qe paguhet nga dashnori Italian Becheti ,si dhe shume lapanjoze te tjere ,

                                    1. M
                                     Moza

                                     Totalisht me mendimin e Avokatit

                                     1. L
                                      Labi

                                      Avokat eshte vone,Shqiperia ka kohe qe eshte shitur,nuk kane dallim njesoj jane.

                                      1. i
                                       ilir

                                       Ky eshte idiot,ky qe te can trapin me anglo-saksonet se ka kuptuar fuqine e amendamentit ! ne US...ky eshte vertet nje "gje e vjeter" ne cdo sens te fjales...

                                       1. s
                                        selim

                                        Ne fakt do ndaluar ato tv qe nxjerrin me shume se 6 here ne jave te njejten fytyre n tv.

                                        1. Z
                                         Zuzari

                                         Me duket se keni kuptu PUTANEN.

                                         1. E
                                          Erdogan

                                          "Shoku" me emer Turk Enver kishte declaruar qe Greke Orthodhokse ne Pashallekun e vetequajture Skiptare jane 35%. Ne qofte se ishin kaq perse u hoqen Skoliot (shkolle "shqip") Greke te El-Basanit,Argiro-Kastros,Agi (Saint) Sarandes,Moskopolis i djegur nga Saleh Butka (Voskopoja turke),Avllones (Valona), Permetit etj? Kur ne fillim te shekulit te 20-te sipas regjistrimeve te Aqif Pashes te Perandorise Osmane ishin pak me shume Greke Orthodhokse se Turq Myslimane. Perse o te Mjere te Hygoit e mbushet Kombin Greke te Ilyreve,Epiroteve,Maqedhonasve (jo sllavet e njohur nga imperialistet Angloamerikane) me Istitucione Arabe! Kur do cliroheni nga Turqia kjo eshte pyetja. Se kush eshte armik (este ar-amicos) i Kombit te Arxileas (Akil "shqip"),Pirros,Megas Aleksandros,Jeorgios Kastriotis kjo eshte Evidente. Ndryshoni qendrim ndaj Turqise dhe cdo gje Vaj.

                                          1. E
                                           E verteta

                                           Mor pusht, mor gjakprishur, mor pasardhes i krimineleve andarteve greke. Kujt ja tregon ti Arqilene apo Speto siç i thonin ne Epirin antik ngaqe ishte i shpejt apo Aleksandrin e Emathise?Kujt i tregon ti perralla me grek?Po si u ngriten "skoliot" e surratit tend ne ato qytete qe permend?E ke harruar more maskara?Harrove qe gjuha shqipe ishte e ndaluar ne kohen kur kisha greke me bekimin e sulltanit bente çfare t'i donte qejfi ne trojet tona?Vazhdonte misionin e greqizimit siç kerkon edhe sot?Harrove se sa shqiptare jane masakruar e vrare ne 1914 apo ne 1944?Se sa rilindas shqiptare te fese ortodokse bashke me ata te fese myslymane jane vrare nga dora e grekeve e me bekim sulltani se donin te hapnin shkolla shqipe nder shqiptare?Ju mire qe jeni injorante, por nuk e kuptoni qe mbani qendrime ne interes te krimineleve qe kane kryer masakra ne Epir, ne jugun e Shqiperise dhe veriun e Greqise se sotme. Ptuuu specie e shpifur!Ju duheni debuar qe kendej!

                                          2. l
                                           linda

                                           Ka pak intelektuale ky truall qe nxirrni kete mendje te atrofizuar?!

                                           1. Analist

                                            Shume drejt.

                                            Lini një Përgjigje