Vlora Çitaku: Rama lartësoi Shqipërinë dhe shqiptarët

21 Shtator 2023, 09:35Politika TEMA
Vlora Çitaku: Rama lartësoi Shqipërinë dhe shqiptarët

“Me prezantimin brilant dhe kryesimin shembullor të Këshillit të Sigurimit, Edi Rama lartësoi Shqipërinë dhe gjithë shqiptarët!”, ka thënë nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku.

Këto komente ajo i bëri pasi Presidenca shqiptare e Këshillit të Sigurimit drejtoi një nga sesionet më të rëndësishme me temë “Respektimi i qëllimeve dhe i parimeve të Kartës së OKB-së nëpërmjet multilateralizmit: “Ruajtja e paqes dhe sigurisë së Ukrainës”.

Hapja ishte nën moderimin e kryeministrit Edi Rama.

Prandaj, ish-ambasadorja e Kosovës në ShBA, përmes një postimi në Facebook, lavdëroi Ramën për paraqitjen që ai e pati në Këshillin e Sigurimit.

14 Komente

 1. D
  Devis, Chikago

  Ediiiii superrrr !!!! Le te na çajne b...... tani te gjithe te foltores, ate qe ka ai nuk e ka asnjeeee....sharmin dhe oratorine e pakrahasueshm me asnje politikan....

  1. s
   shefi 55

   Enveri i koheve moderne.

   1. V
    Vranakonti

    Respekt per ju zonja Vlora Citaku dhe mire thoni,por ama Epith Harxhi mbrem ne "opniion" shkalloi fare dhe i mbyti ata te tjeret duke folur kundra Edi Rames. Kjo kurva na paska qene zv/ ministre e jashteme ne qeverine Sali Kermes dhe na ii diika te gjitha.Vertete Edi Rama meriton lavderime siii tha edhe ambasadorja e Kosoves ne SHBA.

   2. c
    ce

    po moj Vlora shume sakte por nuk eshte dakort Tritan hunderri , prasi i foltores qe jarebi i rente panuklla ne gjuhe se monster e neveritur paska qene. Edhe dje kur Shqiperia ishte ne majen e diplomacise boterore gjeti rastin dhe hodhi helm mbi Edi Ramen qe ja zente fytin ishalla.

    1. V
     Visian

     Shqiperia tashme shikohet si nje shtete me dinjitet dhe respekte me marrdhenie shume te mire nderkombtare e mrekullueshme ????????

     1. a
      ama

      shembull per tu ndjekur nga te gjithe eshte lideri Rama

      1. b
       besa

       na nderon kudo qe shkon

       1. D
        Dardani i Ri

        Kjo Çitaku duhej të ishte kryeministre e kosovës, jo ai katundari malazes, sherbëtrori i Beogradit dhe Athinës.

        1. E
         Ergi

         Dje na beri mese krenar

         1. A
          Alsi

          Perfaqesim dinjitoz

           1. h
            hergi

            ju rujt zoti

            1. P
             Perparimi

             Vlora Citaku eshte nje zonje dinjitoze, nje grua kosovare qe perfaqeson denjesisht emancipimin e sotem te femres ne mbare trojet shqiptare, eshte diplomte qe perben brend ne marketingun politik shqiptar,e vleresuar maksimalisht nga elektorati shqiptar iKosoves dhe nga B Kushner, nje filozof dhe mbrojtes i madh i te drejtave egzisteciale tenjeriut.Se largu, me respekt te thelle, i puth doren si moter e vetme.Kam plot besim se nga parajsa , i madhi Adem Jashari, do te uroje qe se shpejti te jete kryeministre e Kosoves si anetare e NATO-s dhe BE-se !

             1. K
              Kujtim

              Vlora sa për kuriozitet: a të qi Edi Rama ty?

              Lini një Përgjigje