Tritan Shehu: Në SHBA flitet veç për skandalet e Ramës, gabim që shkoi në OKB

21 Shtator 2023, 09:19Politika TEMA
Tritan Shehu: Në SHBA flitet veç për skandalet e Ramës,

Tritan Shehu është shprehur se kreu i qeverisë Edi Rama që drejtoi Këshillin e Sigurimit, ishte në vendin e gabuar.

Ai tha se prania e Ramës në Këshillin e Sigurimit zbehu rolin e Shqipërisë pasi në SHBA flitet për çështjen McGonigal, ku dyshohet se është i përfshirë dhe kreu i qeverisë së vendin tonë.

“Ishte një ngjarje që ishte në vazhdën e zhvillimeve të një vendimi të kahershëm. Pyetja e dytë është se a i realizuam ne pritshmëritë. Shqipëria nuk arriti të shfrytëzojë dhe qenien në Kryesinë e OSBE-së. 

Ishte Rama që drejtonte Këshillin e Sigurimit, që u tentua të përdorej si një kapital personal. Në Këshillin e Sigurimit nuk kanë vend batutat. 

Rama ishte në vendin e gabuar. Është në një moment ku në SHBA flitet për skandalin Mc Gonigal. Rama ishte si person në vendin e Këshillit të Sigurimit, në këtë mënyrë zbehu dhe rolin e Shqipërisë”-tha ai.

72 Komente

 1. T
  TRITAN PRESHI

  Ky eshte budalla ...per pionierin sekretarin e rinise shkateruesi i kisha -xhami opozite do te thote kundershto per cdo gje ...dhe ec e votoje keta funderina plehra komuniste

  1. L
   Lani

   Obobo si është ky!!!!! Per Tanin eshte fjala.

   1. F
    Familja Berisha Non Grata

    Tritanit nuk i ka dale akoma preshi i Lushnjes nga bytha prandaj nuk do çfar flet

    1. Z
     Zagali

     Na ngrenç mutin o Tritan Preshi. Na rrofsh topet,na rrofsh bythen o haleja e Saliut. Ti more maskara meriton gjithe ofendimet se je njeri per t'u ofenduar e share,je nje thuthuq dreqi qe askush nuk te kupton. Kjo qe hidhesh ti kundra Rames eshte nje xhelozi qe u ka bere te shkalluar dhe nuk dini çfare te beni,nuk dini çfare te flisni e nuk gjeni vrime te futeni. Me mire o Tritan Preshi,futu ne pidhin e sateme.

   2. b
    banal

    Amani, kane ngele me presha ne Lushnje se ky s'degjoka e do dhe ne goje tani.

   3. M
    MacGr

    AH sikur te ishe ti atje ne vend te Rames apo Sala.Por sado te perpiqeni ''mos i qani hallin kalorsit qe i varen kembet''.Jeni nje tufe egersirash qe doni vetem te shqyeni.

    1. L
     Lala i Lushnjes

     Çfar pret nga një njeri që fluturon me presh në bythë.

     1. M
      Muzaka

      Dhe une ashtu doja por qe se ndodhi ajo shejtan gjëje ne Lushnjë këtij i mbahet shumë goja

      1. T
       Trotski

       Me duket se Preshi ne Sume nuk i ka Bo Gjo.Dashka Hunin me Gunga

       1. i
        iliria

        ...,ose edhe një presh më të trashë!

        1. M
         Muli

         Mendoj se preshi e ka demtuar perjetesisht Nuk ka sherim Eshte super budalla

       2. S
        Shqiptari

        Eshte e pafalshme per shqiptaret qe zgjedhin te perfaqesohen nga nje idiot i tille qe ne keto 33 vite ka zhvatur dhe eshte pasuruar duke nxjerr nga goja vetem marrezi.Zot na ruaj!Ai kavia komuniste,shefi i Tritan Purrinit tha se do e arrestojne sa te zbrese ne aeroport.Kjo eshte te veshe duart ne koke me keta sharlatane!

        1. k
         k

         Ky, dhe gjithë bythë-lëpirësit e non gratës , janë qënie të degraduara mizerabël pa asnjë strukturë morale që flasin vetëm sipas interesit të momentit.

         1. T
          Tori

          Cfare eshte ky legen njeri? Ku jeton ky? Pse kaq i lig? Ky eshte nje hajdut ish kryetar i PD dhe drejtor i kompanise shqiponja qe dergonte autokolona pa fund me karburant per Miloshevicin dhe grinte pare me thase per vete dhe per Sali qelbesiren. Ketij i ka arshive me dosje Sali qeni dhe ka nje jete qe e terheq zvare si qen, i ka hequr trurin nese ka patur dhe ja ka mbushur me tallash dhe derdh helm pa hesap per te helmuar dynjane. Cfare ke bere do e vuash tritan preshi. Edhe per ty do te trokasin prangat e drejtesise.Selam lexhendes.

          1. N
           Na mbyten bolet

           Kur flet ky per politike hapu dhe.O mister prasi Rama eshte platel por nuk e cane fare ke ka perballe,kurse ju mortjet e malokut do rrinit si muti ne shi prandaj qepe gojen idiot.Ne planin nderkombetar nuk ke ku ta kapesh koqe kandari sepse ska komplekse inferioriteti perkundrazi.Kjo eshte nje dalje e sforcuar mister prasi e udhezuar nga maloku per te ulur prestigjin e qendrimit dinjitoz te kryeministrit.

           1. L
            Luani

            A ka njeri ti thojë këtij , qe ka ndryshuar sistemi..!!

            1. s
             speci

             Foli Mr. Prasi !!! Idiot i lindur

             1. A
              Arbeni

              O Tritan të keqen nëna Si e mbajte PRESHIN brënda.

              1. P
               Populli.

               Pergjigjet Tritani "nuk kisha cfare te beje ishte i embel prandaj e henga"

              2. F
               F-22 Raptor

               Lavdi perjete PRESHIT heroik te Lushnjes!

               1. B
                Boston

                Eshte anti perendimor dhe kaq.

                1. X
                 Xhina

                 me teper se idiot, kokrra e legenit. Vetem te shani dhe te ofendoni si dhe te erresoni vendin tone Shqiperine

                 1. I
                  Ilir

                  Nxini cdo gje qe na ngre larte si popull, vetem per te nxire Edi Ramen. Or torrollak te Foltores, jeni neveria e kombit

                  1. J
                   Ja ku na doli dhe Lavirja e Parlamentit

                   Ala eshte gjalle ky Rropsia e shpellarit !!!!! Yyyyyyyyyyyyyyyyt ta shkerdhefte Afrika faren ,qenie e ndyt ,e peshtire ,kur ngeli politika e Shqiperise ta bejne hajdut e shkerdhata si ti !

                   1. K
                    Koli

                    Tritanin e ka kap prostata dhe ka rreshkit me keq sec ka qene i ziu. Me keto thjesht verteton qe eshte nje i shitur tek serbet dhe ruset. Ish djali revolucionar dhe komunist i devotshem... epo kjo pike e zeze...

                    1. K
                     Këshilltari

                     Ky debili preshin në bythë e hëngri tani do një rrotë kari në gojë, që ta mbyllë halenë. Më debil dhe idiot nuk e bën nëna, o zot çfarë gomerësh dhe hajvanësh i shkojnë prapa kriminelit të Viçidolit.

                     1. O
                      Odhiseja

                      Foli ne ky spiuni i grekut qe me paret e tradhetise zoteron nje spital dhe nje universistet.Pu ju qifte kina e india ne bythe more kalbesira kombetare

                      1. L
                       Lexhenda

                       Imagjinoni te ishte Sala kryeminister e te fliste si kryetar ne okb. Un ju garantoj jyve, hmmmmm po po, Padyshim…. Ju keni gabue rand

                       1. R
                        Rikardo

                        Hahahah tritan preshi do mbetesh ne jete te jeteve o muzhik

                        1. P
                         Poseidon

                         RRASINI PRESHIN NE BYTHETE KETIJ SHOKUT TE SALEHKARAXHICIT............

                         1. B
                          Bylykbashi

                          O Tritan gomari Ku të ka humb samari? O Tritan o presh Ke ikur për lesh!

                          1. T
                           Tritan : Te qifte Afrika c'te permban

                           boll qelbe Politikes o cop muti Haleje

                           1. S
                            Sorry

                            Ty tè shkerdhefshin qente e bathores, mor bytheqire.....

                            1. Z
                             Ziguri.Guri I Zi

                             Prandaj do jeni ne opozite se te bardhe I thoni e zeze

                             1. s
                              saliu duhet te shpallet terrorist

                              dolen dallkauket dolen me presh ne goje.ka 10 vjet qe po ju dhjet ne koke,dhe do rrini deri sa te vdisni rrugeve me kete mendje qe keni

                              1. D
                               Demokrati i vjetër i 1990

                               Mos ha nerrni seriozisht Tritan preshin. Ky ka një hall të madh se nuk ngopet të spiunoi shokët, ti fusë në burg ato. Kërkon ta mbajë preshin e Lushnjes sa më gjatë në bythë. Hall tjetër se këtij vulëuhumburi i janë bashkuar trutë e kokës me palcën e kurrizit dhe është blrë një sallatë presho-tru-palcë. Pika që nuk i bie këtij budallai.

                               1. N
                                Noci

                                Ky ben pjesë ne grupin me antishqiptar ne vendin tone.Ka ne kurriz teseren e PPSH dhe shume i flaktë ne zbatimin e vendimeve te diktaturës komuniste,luftetar kunder fese dhe dhe lirisë se rinise Po te permendej Gonigalin siç thote ky idiot ne SHBA Rama nuk do te ishte dje ne OKB,por fjalen e tija u perkrahen pikerisht nga Blinken

                                1. V
                                 Veri gishtin kokes

                                 T`u sherua ajo plaga nga preshi i Lushnjes more kryekar , qe je gjalleruar keto kohet e fundit ? ! . Qenkan shume here me te ndyre e te demshem injorantet me shkolle se sa ata analfabete ! Plehra te pa riciklueshme te tipit Dr.Shehu , me presh ne b*** qe kerkojn e te rikthehen ne pushtet !

                                 1. k
                                  km

                                  Idioti i Masarit Ka te dhenat te sakta.I Ka marre direkte nga zv presidenti i SHaBAnit,Robert Papà,,intelektual i shqyer ne Amerike.

                                  1. N
                                   Nje psikolog

                                   Gabim qe nuk moren mendimin e ketij PRASI KS - ja . Po paske rjedhur fare a derezi te paskan zene trute MYK dhe e keqja eshte se nuk pastrohen, je per te qare hallin.

                                   1. N
                                    NYC

                                    Edi Rama gezon respektin e administrates amerikane prandaj ky preshi i Salih Kurves shpif dhe flet karlliqe Ky vagabond politik do nje presh ne bythe cdo dite qe te rri urte

                                    1. N
                                     NYC

                                     Edi Rama gezon respektin e administrates amerikane prandaj ky preshi i Salih Kurves shpif dhe flet karlliqe Ky vagabond politik do nje presh ne bythe cdo dite qe te rri urte

                                     1. a
                                      aleks

                                      kur do shpetojne shqiptaret nga keta idiotet e pd dhe lsi, ky idioti shehu do perseri preshin , se e harroi me duket.

                                      1. s
                                       shpiragu

                                       Bravo Bylykbash ja ke thene te gjitha Tritan mavris,pyes a do ti skuqet ndo nje here fytyra ketij tritan palacos per ato jasht qitje qe nxjer nga goja e qelbur.Tritan te placin syte qe nuk u kthellove nje here se cfar duhet te shikosh ,ti je bastard burre ,ke qene dhe minister i jashtem .Bashk me tit vasilin jeni fekalet e kombit tone.

                                       1. LABI

                                        Preshi pras mbetet,nje byth lepires i peshtire.

                                        1. K
                                         Kercikuqi

                                         I ziu Tritan, kush e di sa i është rritur ai preshi i Lushnjes në bytthë, duket se i ka arritur deri tek truri, prandaj flet marrëzira.

                                         1. E
                                          Eli

                                          Shkoni hiqjani preshin ketij … ha ha ha . Plehrat eShqiperise . Mbeturinat e komunizmit ….

                                          1. b
                                           bora

                                           po per shehun kush flet mire,la nam

                                           1. t
                                            tori

                                            ndoshta folet te nona jote keq per shba

                                            1. G
                                             Genci

                                             Harroi me te pyt ty,, po ik more

                                             1. S
                                              Serxho

                                              Plase nga zilia o tritan

                                              1. o
                                               ola

                                               sa cereku rama te respektohej saliu e te tjeret

                                               1. B
                                                Breg

                                                Tritan ti fol se une po te qij mbesen ne keto momente

                                                1. T
                                                 Tritani tuj hinger presh Lushnje

                                                 Breg , se mos je i pari ti qe na shet dhe mend .Sa ka pas ajo para teje .yhyyyyyyy .Ty s'te llogarit fare mbesa .Ajo eshte ambicjoze dhe po grumbullon fansa dhe eksperience se do behet Politikane ne PD . Edhe mbesen e saliut e qijn zezaket ne vien ,por ajo eshte gjithmon e me e forte e ja thyn me dysh te tanve .Hik er militant e Rames se ju a tregojme ne kur te vijme ne pushtet . y

                                                2. Z
                                                 ZOROOS

                                                 Ketij Preshi po ti japesh leje te shohi nga larg ndertesen e OKB qin vajzen e vete keta jane mallkimi i i kombit mun te hane dhe te semes keta tradhetare byth glendisur.....

                                                 1. T
                                                  Tritan Preshi

                                                  Ky eshte me i zgjuari se ata cecene qe e votojne

                                                  1. B
                                                   Bato

                                                   Ky se ka nxjerr akoma preshin e Lushnjes. Prandaj ka kaq inteligjenc.

                                                   1. Z
                                                    Zaza

                                                    Tan mblidh aiden se ta tundi rama Po i ben gojore.

                                                     1. K
                                                      Komiteti ekzekutiv Tirane

                                                      nuk gjen ne Shqiperi me rrot kari se ky Tritan Preshi I eshte qire gruaja qe ne fundin e viteve 80

                                                      1. K
                                                       Komiteti ekzekutiv Tirane

                                                       nuk gjen ne Shqiperi me rrot kari se ky Tritan Preshi I eshte qire gruaja qe ne fundin e viteve 80

                                                       1. z
                                                        zigur

                                                        I ka bere prasi keq keti gagacit....

                                                        1. P
                                                         Popull

                                                         Flitet per ty...dhe preshin qe ta futen ne lushnje...bie era presh..ske faj u mesove tani..me presh ne bythe!!!!

                                                         1. a
                                                          ahmeti

                                                          hiqni Preshin qe te flasi norm,al

                                                          1. M
                                                           Muhameti

                                                           O Tritan, po flini njehere persembari qe te jeni te besueshem te njerezit qe ju degjojne. Sipas asaj qe thoni (genjeshtra) dhe qendrimit qe mbani per problematikat e ndryshme populli ju degjon dhe ju ve vulen me vote.

                                                           1. A
                                                            Agimi

                                                            O Mero Do te lutesha shume botoji neser te gjitha ato çfare kane shkruar njerezit per kete legen ne faqe te pare , ta mari vesht gjithe bota se çfare gomeresh jane ata qe i shkojne mbrapa Sali non grates. Pale po dojne edhe pushtet keta idiote.

                                                            1. b
                                                             babuci

                                                             Jeni per te ardhur keq o Tritan . ndryshe flet ne kafe ndryshe flet kur te thone fol . Seriozisht nuk keni kuptuar asgje ? Na morret me qafe na late pa opozite . Po bejne njerezit gallate me ju ,

                                                             1. J
                                                              Jari

                                                              Po o Tritan Preshi po po, o rrotë Cari, ti të ka ngelur ora në Lushnjë aty ku të futën preshin, o farë e keqe.

                                                              1. J
                                                               Juliano

                                                               Çështë ky neveri që merren mediat me kët plerë. Ky ka sfiduar programin e fizikut të njeriut nirmal, shikoni me kujdes, brima e bythës ju ka bërë gojë, se bytha i është zënë me preshin e kohës kur ky vriste e priste në shëndetsi, dhe sot, bytha i ka pushtuar surratin. Ik mor mortje, ti qelb ajrin jo shoqerinë po e po.

                                                               1. S
                                                                Sokrati

                                                                Fytyra e nje antishqiptari legen, pa asnje vlere, shpirt katran dhe zemer lig gjen hapsire ne media! O tempora, o mores!

                                                                1. L
                                                                 Luarasi

                                                                 Kohë përpara Tanpreshi ka patur një qen. Një ditë kishte dalë në ballkonin e shtëpisë bashkë me qenin dhe po bisedonte me të. E dëgjon komshia dhe thërret burrin dhe e pyet:çfarë po i thotë qenit? Burri i përgjigjet :moj grua, këtë nuk e kuptojnë njerëzit kur flet, jo ta kuptojë qeni.

                                                                 Lini një Përgjigje