Ambasadorja e Britanisë në OKB publikon fjalën e Ramës: Rusia dështoi!

20 Shtator 2023, 22:36Politika TEMA

Debati i Kryeministrit Rama me përfaqësuesit e Rusisë në OKB dhe mbështetja e tij për Ukrainën vijojnë të marrin vëmendjen e diplomatëve perëndimorë.

Ambasadorja Barbara Woodward, përfaqësuese e Mbretërisë së Bashkuar në Kombet e Bashkuara shkruan se “Rusia dështoi të ndalojë fjalimin e Presidentit ukrainas”.

Ambasadorja e Britanisë në OKB publikon fjalën e Ramës:


Ambasadorja citon fjalët e Ramës kur thotë se “Zelenskyy nuk do të fliste në Këshill, nëse Rusia nuk do të bënte luftë në Ukrainë.”

Postimi i Woodward:

Rusia u përpoq sot të ndalonte presidentin Zelensky të fliste para tyre në Këshillin e Sigurimit.

Ata dështuan!

Siç theksoi Edi Rama, Presidenti Zelenskyy nuk do të fliste në Këshill, nëse Rusia nuk do të bënte luftë në Ukrainë.

 

3 Komente

 1. V
  Vranakonti

  Bravo,bravo,bravo keryeministri i shqiperise.

  1. D
   Dardan

   Edi Rama -Kryeminister i te gjithe shqiptareve!

  2. K
   Kavajsi

   Znj ambasadore,çoja fjalimin Sunakut dhe asaj ministres mbrendshme Suella Braverman qe te mesojne comunikim.

   Lini një Përgjigje