Rama takohet me Scholz në New York

20 Shtator 2023, 21:00Politika TEMA
Rama takohet me Scholz në New York

Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në New York është takuar edhe me kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz. Takimi mes të dyve është realizuar në selinë e OKB-së.

Kujtojmë që Kryeministri Edi Rama drejton ditën e sotme një mbledhje të Këshillit të Sigurimit ku diskutohet për sigurinë dhe paqen pas luftës në Ukrainë.

Rama gjatë qëndrimit në New York ka takuar edhe ministrin  e Jashtëm të Britanisë dhe atë të Emirateve të Bashkuara Arabe.

3 Komente

 1. P
  Pilo Lala

  Po behemi njerez si gjithe te tjeret.

  1. B
   Babiloni

   Ore prangat ja kane bere gati amerikanet jo gjermanet o Bilo Lala

  2. C
   C'po na shikojne site.....

   Takime rutine vetem disa sekonda per nje foto, ambjenti eshte aq i "madh" sa nuk hapet edhe dera. Scholz eshte detyruar te heqe nga syri mbulesen e piratit se me protokoll nuk lejohet te takosh liderin boteror te droguarin Edvin Karstaq Rama.

   Lini një Përgjigje