Opozita kundër rikthimit të lojrave të fatit. Tabaku: Kapje e shtetit në lojrat e fatit!

20 Shtator 2023, 19:40Politika TEMA

Opozita kundër rikthimit të lojrave të fatit. Tabaku: Kapje e

Opozita kunder legalizimit te lojrave te fatit. Deputetja e PD Jorida Tabaku, ne nje lidhje video nga rrjetet sociale e ka kundershtuar kete nisme. Sot është dita të flasim përsëri për lojrat e fatit, cfarë ka ndodhur me aktivitetin e lojrave të fatit…

Postimi i Tabakut

Nga 2013 deri në 2015 të gjithëve i kujtohet sesi qeveria Shqiptare, me bekimin e policisë, lejoi që ky aktivitet të rritej nga 800 pika sekondare në 4200 pika sekondare.

Kur aktiviteti doli jashtë kontrolli, kur dolën lidhjet e supozuara me krimin, dhe kur u pa që ky fenomen ishte me të vertet i pakontrolluar, ato u perpoqën ta disiplinojnë.

Ankesa ime atëhere ka qenë, dhe ankesa ime sot është e njejte! Qeveria Shqiptare thjeshtë u përpoq që të kapte tregun dhe të kontrollonte tregun.

Vrau konkurrencën, nga shumë kompani, sot e përqendroi në pak kompani dhe tregoi që deshtoj.

Janë të njejtët që thanë që do i mbyllin, dhe i lejuan informale, janë po të njejtët që thanë që nuk do lejojmë kompani bastesh dhe sot janë pothuajse dyfishuar.

Sot kanë sjellë një ligj në parlament, që do te formalizoj bastet sportive online.

Një ligj, i cili në mendimin tim është shumë problematik sepse tregon deshtimin që ka ndodhur në këto vite. Tregon që aktiviteti është kryer, dhe tregon që opozita kishte të drejtë.

Kishte të drejte sepse sot po ndodh ajo që ka ndodhur në cdo sektor: me karburantin, me sektorin e sigurimeve, me sektorin e ushqimeve, me sektorin e miellit, me çdo sektor tjetër, kemi vetem nje grusht kompanish.

Kjo është kapja e shtetit, në kete rast në lojrat e fatit..

7 Komente

 1. 0
  007

  Taku Tironese por ka marre nenshtesi Tropoje , nje mizerje si kjo nuk e gjen ne bote.

  1. 0
   007

   Taku Tironese por ka marre nenshtesi Tropoje , nje mizerje si kjo nuk e gjen ne bote.

   1. 0
    007

    Taku Tironese por ka marre nenshtesi Tropoje , nje mizerje si kjo nuk e gjen ne bote.

    1. 0
     007

     Taku Tironese por ka marre nenshtesi Tropoje , nje mizerje si kjo nuk e gjen ne bote.

     1. 0
      007

      Taku Tironese por ka marre nenshtesi Tropoje , nje mizerje si kjo nuk e gjen ne bote.

      1. 0
       007

       Taku Tironese por ka marre nenshtesi Tropoje , nje mizerje si kjo nuk e gjen ne bote.

       1. v
        vellai i Engelsit

        Kete Tabakhanen me duket sikur e mbaj une me buke se me leke mban Sali spiuni

        Lini një Përgjigje