Rama përplaset me Rusinë edhe për Kosovën: Pavarësisht sa përpiqeni, është shtet i pavarur!

20 Shtator 2023, 18:41Politika TEMA

Rama përplaset me Rusinë edhe për Kosovën: Pavarësisht

Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur fjalën e tij në në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, me një apel për paqe, duke i kujtuar Rusise Kosoven dhe faktin qe ajo tanim eshte e pavarur.

“Pavarësisht sa përpiqeni Kosova pavarësia e të cilës është sanksionuar nga gjykata ndërkombëtare penale, kreu 14 i Kartes se OKB. Kjo gjykatë s’mund të shërbejë si pretekst për rrëmbim territoresh. Pavarësisht gjuhës racës dhe kombësisë dhe jo të ngremë mure për fantazmat e të shkuarës. Dua ta përmbyll me këtë. Parathënie e kartës së OKB na bën thirrje të praktikojmë tolerancën të jetojmë në paqe me njëri tjetrin. Shqipëria e ka bërë zgjedhjen e saj të qëndrojë e të ngrihet për paqen. Të qëndrojë përkrah Ukrainës dhe jo agresorit. Do marr detyrën si kryetar i këshillit”, tha Rama.

39 Komente

 1. E
  Eni

  Sa mire qe e mbron kosoven

  1. M
   Mal Cori

   Nuk ka punë Edvin Rama të flasë asnjë fjalë për Kosovën........ . Edvini ky spiun i shkaut le të flasë me vllaun e tij Vuqiq....... . Për Kosovën flet mbreti i gjithë shqipeve, i madhi Albin Kurti.

   1. L
    Lani

    Quhet perandor pastaj. Jemi te shperndare ne shqipet ne shume vende. Si lum Kosova për Albinin. Mbjeni fort se mos ua blejnë meqe eshte aq i zoti.

    1. L
     Lexhenda

     Mal Cori sa car qe qenke o derdimen!

     1. M
      Moisi Golemi

      Or Mal Cori. Po mbase më mirë të flasë për tët'ëm se për Kosovën.

      1. H
       Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

       Ha ha ha ha Mal Cori, je i madh. Uroj qe ta kenë kuptuar ironine e hollë qe ke perdorur. Sidomos është nje ketu qe e quan veten KS dhe kujton se Albin Kurti është i derguari i Zotit ne Tokë.

       1. M
        Mal Cori

        Eh, jo të gjithë e nuhasin ironinë.... . Sidoqoftë, bravo !

       2. P
        Putin Gelboqja

        Ma Cori shkerdhate i shkjahut, mbylle halen!

        1. Ca copa mishi qe jeni nga Kosova. Zero tru. Nga Shqiperia thuhet: Dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete.

         1. v
          vang

          se cfare do flasi Rama as te merr doren ty o injorant por zbaton kushtetuten e vendit.Kosova nuk eshte prone e VV pale e jotja.

          1. K
           Koli

           O Malo. Nuk kupton ti nga diplomacia dhe strategjia. Je mesuar me frymen albiniste dhe gervalliste, por nuk funksionon ashtu or mik. Mire qe keni dike qe ju mbron dhe ngre ceshtjen tuaj ne arene nderkombetare se me beso per vendet tona as i plas njeriut. Albini yt eshte ai qe ka cuar luftetaret e UCK-se si kriminela ordinere ne Hage. Te fala mbretit tend te shqipeve aka spiunit numer 1 te Serbise!

          2. S
           Salaria heroike.

           Bravo. Ja theu dhembet sovjetikut. Sidomos Lavrovi u cduk kur trashi zerin Edveri

          3. V
           Vini

           Teme shume e rendesishme dhe keni folur tamam

           1. K
            Koment

            Rama e pandeh veten te mbledhja e 81 partive.

            1. M
             Moni

             Po kur Kosova nuk ka president, kryeminsiter dhe minister te jashtem te mbroje veten, thuaj shyqyr qe e mbron Rama

           2. L
            Ledio

            He mor albin kurti , ke ke vella tani?

            1. L
             Luani

             Dergojani albinit kte lajmin

             1. V
              Visi

              Kosova nje shtet i pavarur plotesisht me te drejtat e veta dhe Rama ne mbrotje te kosoves sic duhet te jet.

              1. D
               Drilon

               Nje kontribut si gjithmon nga zoti Rama per shtetin e kosoves????????

               1. E
                Eri

                Bravo Rama, vetem perpara me ju si lider ne krye! I drejte dhe diplomat respekte!

                1. A
                 Ani

                 Rusia ka treguar gjithmone qe eshte nje vend i flliqur edhe qe do percarje

                 1. E
                  Eno

                  Albin degjoje se me shume hapa po hedh rama per njohejen e kosoves se sa ti

                  1. B
                   Bravo

                   Kur don Rama, e çanë!

                   1. S
                    Sofia

                    Kosova eshte dhe ka per te qene gjithmone nje shtet i pavarur

                    1. F
                     Flori

                     Bravo qe gjithmone mbeshtisni kosoven

                     1. D
                      Daullxhiu

                      Ti hapin syte e veshet koqevaret idjot.

                      1. R
                       Remi Skenderaj

                       Bravo Edi, Rrofshë sa malet!

                       1. k
                        kundërshtari i izolimit

                        Priti tash pushtetarët dhe analfabet funksional Koqovar me kritika ndaj Rames pse do iu kundërvu Rusisë - Serbisë. Mjerë Kosova çka po përjeton këto dy tri vite.

                        1. R
                         Remi Skenderaj

                         Ju lutem komentues të nderuar! Nuk ka Kosovarë dhe Shqiptarë! Ka vetum një Shqiperi dhe ka Shqiptarë! Kosova ka qenë gjithëmon dhe ashtu do të jetë krahin veriore e Shqiperisë! Nuk guxonë të ketë ndasi ndermjet Shqiptarëve të Kosoves dhe Shqiptarëve të Shqiperisë! Edhe Isa Boletini ka qenë nga Kosova! Edhe Hasan Prishtina po ashtu! Por te ata burra nuk ka pasur ketë llojë ndasia! Rexhep Mitrovica ka qenë nga Mitrovica por ka qenë Kryeminister i gjithë Trojev Shqiptare! Ju Pershendesë nga Prekazi Heroik!

                         1. K
                          Klevi jam kerrici i koke paces .

                          Ti ben detyren tende qe mbrojte Kosoven , por analfabetet , shpellare te trashe lopcare , druvare injorante te cileve Mr. Bini ja ka shpelare trurin me shurre, do protestojne kunder Rames qe nderhyn ne punet e brendshme te tyre dhe si agjent serb po zbaton urdherat e Vucicit , pra deri ketu shkon idiotesia , ligesia ,e ketyre qenieve te egra.

                          1. G
                           Gim

                           Po ik o edi ik se do na sjellesh luften ne shpi

                           1. G
                            Gimi me brek neper kembe

                            Kujdes gimi,se mos mbush breket,,

                           2. T
                            Tuku

                            Te lumte o Gjigant. E thua te verteten e ua plas mu ne fytyre krimineleve.

                            1. K
                             Kujtim

                             Sa herë ndonjë hipokriti nga Tirana i duhet Kosova për t'u hapur bythësh si patriot është gati të bëjë " namin", si miza në bythë të kalit! Edi Rama nuk ka dashur prindërit e vet jo të dojë kosovarët...

                             1. E
                              Emigrantja

                              Shune amator

                              1. E
                               Emigranti ,,,

                               Emigrantja leshit,,Ti sdi te shkruash shqip,,,mer vesh nga profesionalizmi ,,,duhet te kishim cuar ty atje,,,por per gje tjeter ,,,,,,

                              2. L
                               Leao

                               O ed buthelepirjen ndaj amerikes leje Pak,e dime qe ajo ye mban NE pushtet,por do vi dhe Dita qe do ikesh. A e keni pare ndonjeher kete ramen,te mbroj Camerine?? Ti thot grekeve qe ajo esht time shqiptare etj etj? Krejt.papritur edi na u be ukrainas. Ukrainasit nuk.luftojne,vec atyre polake qe Jane nazit e Stefan Banderes. Ju Ka tredh Sorros te gjitheve. Aman na zgjidh ceshtjen e Camerine ,e doli ashper greket,pastaj hidgu ye Ukraine qe s esht beteje e Jona . Ah po ,demokracia Ukrainasve etj etj b.s Rregull ekonomine njere,policine,gjykatat qe ske Lene vrases e drogaxgi pa.liruar NGA Burgjet.

                               1. L
                                Lasgushi

                                Po mirë mor shqiptarë,çfarë debilash ini.Edhe një hetë që Edit nuk ke çi thua,dhe bëri që Shqipëria dhe shqiptarët ( bashkë me kosovarët dhe Kosovën),të lartohen në sy të botës,si shumë rallë në histori....Ju edhe një herë D E B I L A,nuk lini gjë pa e sharë.

                                1. s
                                 shefi 55

                                 Edvin Rama , Enveri i koheve moderne. S'ka qenen donjehere me mire Shqiperia ne arenen nderkombetare se sa tani.Para shqipo!

                                 Lini një Përgjigje