Replika tjetër e Ramës me ambasadorin rus: Po ju përgjigjem si kryeministër i Shqipërisë, mos më provokoni!

20 Shtator 2023, 18:12Politika TEMA

Replika tjetër e Ramës me ambasadorin rus: Po ju përgjigjem si

Vijon debati mes kryeministrit Edi Rama dhe përfaqësuesit të delegacionit rus në debatin e Hapur të Nivelit të lartë në Selinë e OKB në New York.

Rama: “Sapo ju përgjigja sepse mu drejtuat mua si kryeministri shqiptar dhe vazhduat të thoni gjëra të pasakta lidhur me atë ç’ka është proceduara këtu. Nëse nuk doni t’ju përgjigjem si kryeministër i Shqipërisë mos më provokoni. Megjithatë, le të vazhdojmë sërish.

Delegacioni rus: “Zoti kryetar, ku drejtohem vetëm si kryetar i këshillit të sigurimit në asnjë moment nuk ju drejtova si kryeministër i Shqipërisë, jemi të angazhuar në një dialog proceduror me ju, jo në një dialog thelbësor, ju lutem përmbahuni nga deklaratat politike në deklaratat fillestare për këshillin”.

Rama: “Ishit ju që folët për NATO-n, për vaktin që Shqipëria është në NATO. Kjo nuk ka të bëjë fare me rolin tim si kryetar i Këshillit”.

30 Komente

 1. z
  z.Edi tamam Trim...jo zvaranik si Penecilina !

  Bravo i lumte z.Edi. thyja hundet atij Russit ! z. Edi Bo Bo sa do ti kete ngelur hatri Penecilines me kompani zvaranike te tije...

  1. M
   Mal Cori

   Edvin Ramoviçi është spiun i vllaut të tij Vuqiq....... . Çfar pune ka ai që përmend Kosovën.... . Kosovën e udhëheq mbreti i gjithë shqiptarëve Albin Kurti.

   1. X
    XhaFACK

    Te pjersha ty dhe mutmbretin tend Kurtin. Klluf.

    1. D
     Deni

     Ah ty roop ne pithhh

     1. a
      am

      Ahaha sa kom qesh

      1. L
       Liria ka emer uck

       Albin kari kshu kurti me fal eshte si puna e tao balles qe ia qine gruan te tjeret,,, al bin laden kurti ska fuqi ooo tunxh eshte akoma ne vitin 1944 me duket, ska kosove e jo me al bin pa planin franko gjerman. Rusia do shperbehet prape ukraina do fitoje, rusia nuk nxorri mesime nje tmerr i i gjate dhe me dhimbje e pret rusine do helmohet kur te kerkojne ndihme por do jete vone rusia do shperbehet te qifsha kinen Kurse ramen e kane vene te tjere aty te llaparosi se per llape eshte vetem, per fakte te rrun trapin asnje rruge ska bere ne shqiperi e la rrugve shqiperine dhe shqiptaret ne emigracion i vrau shpresen, rrafshoi vendin me kriminela dhe droge si meta dhe berisha edi rama ,e tani llaparos andej se per shqiperine sdo tia dije me imagjinoje na ka lene taulamt gruaqirin min rendi pu pu hani mut se asgje sdo behet ne kte vendin tone te ndyre me njerez te shitur

       1. D
        Deutsche Albaner????????????????

        Mal cori ,krejt Fisin ta ka Qi Doktori, Ndaj e mbron si Horri. Ndaj e ke Nonen Kurv o Mal cori.

        1. B
         Bato

         Mal Coria te dhjefsha ty dhe mbretin e gomerve si puna jote Albin Ku..va

         1. a
          a.a

          qe A.Kurti eshte mbret i gjithe shqiptareve e thua me ironi besoj....

          1. M
           Mbeshtetesi...nga prapa

           Mal kari,,,,te qifte rama Genin,,,o gjak prishur

           1. b
            ben

            Mal gomari-Edi Rama e ka detyre kushtetuese qe te mbroje cdo shqiptar apo trojet shqiptare kudo ku ndodhen, brenda apo jasht kufinjve shteterore te RSH. Spijunin serb e ke ne ne zyren e K.M. te Kosoves.

          2. z
           z.Edi tamam Trim...jo zvaranik si Penecilina !

           Bravo i lumte z.Edi. thyja hundet atij Russit ! z. Edi Bo Bo sa do ti kete ngelur hatri Penecilines me kompani zvaranike te tije...

           1. z
            z.Edi tamam Trim...jo zvaranik si Penecilina !

            Bravo i lumte z.Edi. thyja hundet atij Russit ! z. Edi Bo Bo sa do ti kete ngelur hatri Penecilines me kompani zvaranike te tije...

            1. z
             z.Edi tamam Trim...jo zvaranik si Penecilina !

             Bravo i lumte z.Edi. thyja hundet atij Russit ! z. Edi Bo Bo sa do ti kete ngelur hatri Penecilines me kompani zvaranike te tije...

             1. Α _ Ω

              Rrofte Russia ,,rrofte Putin ,,,

              1. L
               Lexhenda

               Motren mu ne vrime o Α _ Ω

              2. K
               Kol

               Bravo shoku edvin tashti futu ne bunkerin e surrelit kurse populli futet ne det kur te vij rusi

               1. B
                Black Jack

                Bole idiot, trushplame , dhjaks , brek mut , pacaqi, go and jeto ne Russi and mos ha mut pa lidhje , laskar man

                1. a
                 a.a

                 ata kane 2 vjet nuk po marrin dot ukrainen te dera e shtepise do vine ketej.... vetem po deshi amerika ndryshe rusia ska gje, jane te mbaruar....

                2. R
                 Ra

                 Edhe enver hoxha kshu bente si kapadai, ky eshte fix delir, dhe, kur do te kenaqesh egon dhe te eksitosh fanatiket.

                 1. s
                  shqip

                  Vetem se ne kohen e Enverit, as miza nuk e kalonte kufirin tone shteteror. Kishte aq bole sa tia perplaste ne fytyre Hrushovit mu ne mes te Moskes ne mbledhjen e 81 partive. Kije inat, por jepi hakun. Personalisht nuk jam mbeshtetes i epokes komuniste, pasi Enveri beri shume krime dhe per kete e ka denuar hsitoria, por per disa gjera duhet me i heq kapelen.

                 2. k
                  koqevarit me qekiq kokes

                  Mir e keni shkrujt:" për vaktin në NATO" se Shqipëria ha veç vaktin e fasuleve në ushtrinë e Natos, per tjetër gjo, ç'duhet mer ti?

                  1. C
                   Cen

                   Ec shoku Edvin,na kujton mbledhjen e 81 partive komuniste..Cjerru masken revisionisteve sovjetike. .

                   1. p
                    piktori

                    na duhet dhe tabloja :)

                   2. E
                    Emigranti USA

                    I madhi EDI RAMA drejton mbledhjen e keshillit te sigurimit si asnje kryeminister tjeter Shqiptar me pare , deri tani se kemi pasur plera jo me shume se 10 vite me pare . Respekte zoti Rama nderi i SHQIPERISE .

                    1. A
                     A. Cani vorioepiriot

                     Mal Kari eshte serb apo rus?

                     1. C
                      California

                      Bravo EDI ! Shqipetar e atdhetar Trim I vertet

                      1. A
                       Alex

                       Po cfare I ka bere Rusia ketij byrhqiri qe e ngre zero me shume se sa duhet , Po pse mor Edush mother fucker njelloj me 2 te tjeret Gjysh Salen fhe xha Iliri ,Rusia e ka fajin per korupsionin,oer vrasjet,per drogen neper shkolla ? po ti mor kelysh I korupsionit nuk ke then nji fjale per Zvendes kryeministrin qe ja mbathi ne London nje dite para arestimit ,dhe ti del e flet ? Me kujton Albumin e Metalika Obey the master which is my prefer one Fuck off

                       1. E
                        Emigrantja

                        E kuptojme qe e do protagonizmin por po le nam faqe gjjthe botes. Si ato mediat qe i quan kazan, qe mqs kane nje hapsire dhe nje ze thone c'te duan.

                        1. K
                         Koli

                         Per mendesine tende te ngushte mbase po kerkon protagonizem. Per ata qe jane mendjehapur, e ka lartesuar imazhin e nje vendi qe nuk e perfill njeri, si dhe ka mbrojtur Kosoven, te cilen nuk e mbron as kryministri dhe presidentja e vete....

                        Lini një Përgjigje