FOTO/ Rama, gati të nis kryesimin e Këshillit të Sigurimit, në mbledhje edhe Yuri Kim

20 Shtator 2023, 17:07Politika TEMA

FOTO/ Rama, gati të nis kryesimin e Këshillit të Sigurimit,

Këshilli i Sigurimit është gati të nis mbledhjen e saj nën drejtimin e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, që ka presidencën. Në sallën e mbledhjeve janë udhëheqësit e shteteve pjesëmarrëse ku SHBA e përfaqëson Presidenti Joe Biden e Rusinë ministri i jashtëm Lavrov. Në takim do të jetë prezent edhe presidenti i Ukrainës, Volodomir Zelensky. Ndër ekipin diplomatik të nivelit të lartë të SHBA, merr pjesë edhe ambasadorja Yuri Kim, e cila është emëruar në një post të lart në Departamentin e Shtetit.

TemA

18 Komente

 1. P
  Pirdhni se liroheni.

  Nje nga shenjat e ripermbytjes se Botes, nje i droguar si Rama i papergjegjshem qe ka eleminuar opoziten, demokracine dhe diktator me fuqi si nje mbtret ne prani te Sekretares se Partise (Rame e ka thene ) Yuri Kim do te drejtoje Keshillin e Sigurimit te OKB, pika qe nuk u bie, muti u ka marre shalet, nusja ka dhjere mbi kal(r).

  1. S
   Shqiptar i zakonshem

   Edhe sa idiote si ti , pini pordhet e Saliut , kur lirohet ? Sa here e ka drejtuar Saliu Keshillin e Sigurimit te OKB-se , me pjesemarrjen edhe te Presidentit amerikan , kur qoftelargu ishte ne krye te vendit ? Kush je ti plehre , felliqesire , zgjebanik i qelbur , qe shan vendin tend dhe kryeministrin e Shqiperise ?Ndyresire e rrugac i dhjere e i pjerdhur nga koka te kembet .

   1. t
    tetovari2

    Faji është se nuk funksionon ligji kundër ofendimit dhe përgojimeve të personave politik si në vëndet tjera. Mirëpo së pari duhet paditur dhe dënuar në mënyrë shembullore gazet a Tema dhe Mero Baze!

   2. V
    Vranakonti

    More ti mut muti,ne vend te mburresh me kryeministrin e shqiperise qe po drejton keshillin e sigurimit te OKB,forumi me i larte i botes, ti maskara vjell vrere kundr vendit tend. Nuk te vejen turp nga fytyra jote,apo nga ata qe po te shajn per keto mbroçkullat e tua. Ti je nje pis e nje bythelpires,nje korb i zi, qe i ke te gjitha,vetem shqipetar nuk je.

   3. U
    UÇK

    Nuk pashe Osmanin me Kurtin ? apo e kane rradhen neser .

    1. z
     zhigolo

     Kurti ka shkuar te pidhi i gruas sate!

    2. P
     Poseidon

     KUSH KA INAT RAME GJIGANDIN LE TE VUAJE SI SALEHKARAXHICI ILIRSPIUNPRESIDJERI APO BARDHA E KAVAJES........AI SOT ESHTE I PARI I BOTES ,DHE KJO ESHTE MERITE E PUNES SE TIJ NE ARENEN NDERKOMBETARE........

     1. c
      ce

      A e dini o njerez se si ndihet perbindeshi i vicidolit kur sheh gjigandin Edi Rama duke drejtuar keshillin e sigurimit te OKB. I vjen te plase dhe shume shpejt do hedhe helmin e radhes dhe per kete akt madhor te Shqiperise ne rang boteror, sepse foltorja do vetem zi , zi, helm, shpifje , mjerim, droge, vjedhje, krim ne Shqiperi dhe nuk mund ta shohe Shqiperine ne keto maja diplomatike boterore.

      1. V
       Vranakonti

       CE,bravo. Edhe une keshtu mendoj. Kur Sali Karaxhiçi ka pare Edi Ramen ne majen me te larte te botes,KS e OKB-s,ka plasur nga inati dhe kushedi çdo te beje neser per te shfryr mllefin e tij te dal nga shpirti i tij i zi. Le te pullcas ai dhe te tjere si ai se Edi Rama po perparon me politiken e tij,zgjuaresine e tij dhe po i hapet nje reputacion i papare ne bote.

      2. O
       OKB-ja

       Pirdh o pirdh,se lirohesh

       1. i
        iliria

        Do ta pirdhim pidhin e sate ëmë,o delenxhi i foltores-nevojtores!

       2. a
        alphade

        Pirdh ……E me nga zilia ! Jeni verbuar nga urrejtja ! Malokeria e gjitha jane hedhur ne sulm por do hane ate qe s’thuhet ……!!! Ne politiken e jashteme Edi Rama eshte HAS……!! alphade

        1. R
         Real

         Keshilli i sigurimit eshte gati te nis mbledhjen e saje. O gazetar meso te shkruash shqip. Keshilli i Sigurimit eshte emer i gjinise mashkullore dhe shkruhet e tije dhe jo e saje

         1. P
          Plasi maloku

          EDI RAMA sot burreshtetasi i pare i botes qe perfaqeson nje vend te vogel , po ky njeri ja ngritur emrin lart aq me teper kur ketu kane udhehequr kafshe me surrat afersisht si pe njeriu qe sa ishin ne pushtet ja nxine emrin vendit .

          1. p
           petrit

           shume krenar per krueministrin e vendit tim, Shqiperia. hera e pare qe shaiperia merr nje rol kaq te rendesishem ne arenen nderkombetare. Rama, njeri erudit, i mencur, trim,diplomat, i guzimshem te ja thote rusit absolutisht te werteten ne sy qe pak kush SOT ka kellqe ti rezistoje.

           1. L
            Latif Dreqi.

            Rrnofte Sahale Brrisha, mreti i hajnave ne kopukve te Shqipnise.

            1. A
             Azio

             Bravo Edi Rama. Burre shteti,dinjitoz,trim e I mencur. Shqiperia krenohet sot me ty. Qente e rruges le te lehin se vetem keshtu tregojne xhelozine.Saliu duhet te pij ilacin e zemres se mund ti bjeri ndonje atak,se pastaj nuk kemi me cilin te luajme.

             1. O
              Orik

              Sa turp qe eshte kur lexon disa komentuesa qe duhet te shajne Ramen per gjithcka. Po kujt i prishi pune Rama ndonje shqiptari apo shqiptarje duke folur, pa lere duke drejtuar presidencen ne OKB. Po pse nxire si fytyrat duhet te keni dhe shpirtin? Po pse duhet te hidhni balte mbi cdo gje,flet per Kosoven ju vrer,flet per Himaren ju palaco,flet per Ukrainen juve ju ze vodka dhe per gjithcka flet ju vrer,vrer,vrer si shpirti qe keni. Per shqiptare te tille me mire nje gur ne zemer ky vend dhe te duroje sesa gjithe jeten neper kembe. Keta jane,me se paku, shqiptare qe e kane shitur shpirtin e menxyrosur kushedi se ku,por per nje gje te ini shume te sigurt:ky vend po behet,do behet dhe do begatoje edhe per inatin tuaj.Turpi do u ngelet juve.

              Lini një Përgjigje