Basha me qytetarët në Durrës: Për të dëgjuar zërin e atyre që janë lënë në harresë nga politika e zhurmës, që vërtitet rreth halleve për karrige

20 Shtator 2023, 16:00Politika TEMA

Basha me qytetarët në Durrës: Për të dëgjuar

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar sot takime me qytetarët në Durrës.

Basha ka publikuar foto në Facebook nga takimet me qytetarët, teksa shkruan se janë lënë në harresë nga politika e zhurmës, që vërtitet rreth halleve për karrige.

"Në Durrës, për të dëgjuar zërin e atyre që për një kohë të gjatë janë lënë në harresë nga politika e zhurmës, që vërtitet rreth halleve për karrige, jo rreth problemeve të qytetarëve.


Ekonomia shqiptare sot vuan mungesën e garës, e cila është kushti thelbësor për zhvillimin e qëndrueshëm. Kjo vjen si pasojë direkte e mungesës së garës në sistemin politik, që ka krijuar një ekonomi në varësi të vullnetit të qeveritarëve, duke e bërë të brishtë e të pasigurtë të ardhmen e familjeve shqiptare.

Rruga për të ndryshuar këtë sistem është e gjatë dhe e vështirë, ne e kemi nisur atë e do të qëndrojmë në krah të qytetarëve për ta vendosur politikën në shërbim të mirëqenies së tyre", shkruan Basha. 

 

6 Komente

 1. G
  Gjumash zgjohu shiko Bardhen

  Gjunash , humbes récidiviste shko zgjidhe problemin e kryetarit te grupit parlamentar meru me Bardhen e ish PD se po ouzurpon nje poste qe nuk i takone

  1. P
   Pilo Lala

   Luli eshte nje kopjac i pandreqshem, pa fantazi. Nje takim te tille, te rastesishem beri Edi Rama ne Spitall, Durres. Te gjithe e pane sa lirshem komunikonte me qytetaret, me batuta. Edin vazhdon kopjon edhe ky i mbaruari.

  2. l
   lavdosh

   A u zgjua nga gjumi ky? Gjeja me e madhe qe beri ne politike eshte largimi i Berishes non-grata nga PD. Nuk besoj se ka kapacitetin, vizionin, deshiren dhe fuqine te beje me shume Do hyj ne histori si i pari qe beri karshillek rrumpalle-kriminelit Berisha

   1. L
    Labi

    Wow, sa shumë njerëz paska mbledhur rreth vetes ky infantili Basha! Edhe ajo plaka e shkretë e paska shternguar aq shumë, sa Lulushit i paskan dalur sytë si dacit.

    1. P
     Poseidon

     Paska mbledh 10 veta per kafe. Lulbashovici i SERBISE dhe i SALEHKARAXHICIT......

     1. N
      Nje nga shenjat e permbysjes se botes

      Basha eshte shume "serioz" hallet e qytetareve i degjon ne mejhane, ne foto duket qarte qe klienteve te tjere te lokalit te cilet shikohen nga pas tij ja u ka zene ne fyt edhe nje gote raki qe po pinin me qejf.

      Lini një Përgjigje