Rama ndan foton nga oborri i OKB-së: Shqipëria ulet sot në krye të tryezës së Këshillit të Sigurimit

20 Shtator 2023, 09:03Politika TEMA

Rama ndan foton nga oborri i OKB-së: Shqipëria ulet sot në krye

Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot një foto nga oborri i OKB-së. 

Rama shkruan se Shqipëria sot ulet në krye të tryezës së Këshillit të Sigurimit për të  drejtuar një nga seancat më të rëndësishme të dekadës së fundit.

“Mirëmëngjesi, dhe me këtë foto nga oborri i OKB-së, ku sot Shqipëria do të ulet në krye të tryezës së Këshillit të Sigurimit, për të drejtuar një nga seancat më të rëndësishme të dekadës së fundit, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë“-shkruan Rama në Facebok.

36 Komente

 1. Q
  Qyfyre nga OKB

  Morri 25 veta delegacion me vete për çfarë? Për t'u veshur me atlete në një mbledhje kaq të rëndësishme?!

  1. s
   saliu duhet te shpallet terrorist

   bej qyfyre,mos je robert papa ti me pranga ne dore per te arrestuar edin,apo pret urdher nga lexhenda qe te tha se eshte hera fundit qe shkel ne newyork ,do ju ler edhe 10 vjet te endeni rrugeve duke lehur

   1. Q
    Qyfyre nga OKB

    S'jam me asnjë parti o teveqela. Por me sa shoh këtu te tema paska si gjithmonë vetëm patronazhista sufllaqexhinj që po the diçka të vërtetë për sulltanin të turren qentë e partisë. Prandaj boll lehët o zagarë partie. Mua s'më lë njeri rrugëve se unë i lë të tjerët , edhe Ramën po deshe. Kështu që shkoni purdhuni!

    1. p
     pershendes !

     "Qyfyre nga OKB" ! Populli shqiptar, nuk e di se ku ben pjese ti, në histori ka një fjalë te urte që thote: mos i shiko gunen po shikoi punen, prandaj ti duket qe je nje nastradin se vlersonte binishin. Por jo vetem kaq; ju jeni njerezit dashakeqes te atij vendi qe perendia e bekoi dhe robi shqiptar si ti e çnderoi. Vetem keqardhje se s'ka force tjeter qe te mund te keqen sot . Në qoftese gazeta e Mero Bazes, Tema, nuk te pelqen, pse futesh? Leri te bisedojne ata që e duan vertete Shqiperine dhe i qajne hallin nga ju...

     1. t
      timi

      qyfyre ,ke lene gruan rrugeve ne dore te patronazhisteve.Edvini tall b@let me ju qe lpini sumen e sali beler fazliqit.

    2. n
     nje banor i Tiranes

     Te dhembin syte kur e shikon , more qyfyre nga Vicidolli ? Shko te okulisti .

     1. B
      Babilon

      E keni pare qe nuk del nga oborri i OKB? Nuk del ne MANHATTAN (New York) se i hedhin prangat. Ka nje jave atje dhe nuk e takon asnje personalitet amerikan. U takova me ministrin e jashtem arab - thote kari. Shikojeni si eahte veshur. Si loqe.

      1. S
       Sokoli

       Qyfyre nga Kukesi me Gaz Bythen e Sal Karin jane me te rendesishme or ti nga OKB. Heres tjeter na i dergo lajmet per keta dy koqet me kostum e kepuce me taka si te femrave nga doli viçi, shoku komunist OKB-ist. Per momentin pirdh, nese nuk ke takat, thirr edhe Robert Papushin, karabushin.

       1. L
        Labeati

        Pema me kokrra gjuhet me gure thote populli

        1. A
         Amin

         @Lebeati Pse shprehje per tu thene per plehrat e korruptuara eshte ajo ore budalla? Keshtu i bie qe shumica e politikaneve te botes te jene "pema me kokrra" Hajde mendje hajde

       2. M
        Mesuesi

        Epo në kohën e lirë është, mo! Nuk do ta drejtojë mbledhjen me atlete, por me kostum, dhe kollare siç e kërkon protokolli, por dhe serioziteti i eventit.

        1. F
         Fiku

         Epoka e smartfonit.

         1. U
          Ujku

          Edhe ai paci prapa eshte veshur ne menyre perfekte, me stil dhe harmoni. Ky raku jone ngeli si i veshur me rroba hua.

          1. s
           sja sheh kembet

           ai eshte ciklist me ujk

          2. B
           Bledi

           Mire qe shkon me atlete po ti veshe te mira te pakten jo sikur ja kane ngrene qente e rruges dhe kane nje muaj pa lare.

           1. Bedi hoooo

            Bledi xhelozia eshte semundje te kuptoje shpresoje qe me nje mjek te mire do sherohesh

            1. B
             Bledi

             Avash more servil bythlepires se humor ishte, nuk ta vrame Ramen.

           2. R
            Robert Papa i papune ne Amerike analist ne Tirane

            Dergoja nje foto te punesuarit te non grates shokut komunist Robert Papa qe u lodhe ne studiot kazane shqiptare qe Rama po shkeli ne Amerike do arrestohet

            1. C
             Cirk ne OKB

             Mos e keni ngateruar, kete person me perfaqsuesin e Afganistanit?

             1. M
              Ministria e Jashtme

              Aty mbi tryeze ke dhe se c'do thuash kur te hapesh e mbyllesh seancen, se nuk te le kush atje te pjerdhesh si te Asamnbleja e rrockave (socialiste d.m.th.)

              1. H
               Hasoni

               Ju qe beni vrejtje per stilin me te cilin vishet Edi Rama, mendoj se i perkisni kohes se teritalit!

               1. H
                Hasini i magjepsur

                Eh mer Hasino! Sa te impresionin Komandanti

               2. M
                Medet

                Hoxha me atlete te bardha do perfaqesoje vendin ne OKB.

                1. G
                 Gazepi

                 Mjere ky vend thuaj. Shefi xhepistave me gjysmen e qeverise ne burg dhe ky sdi gje se ja dusin gjithmone perfaqeson sot vendin????? Pas haxhi qamilit do mbahesh mend per super llumin qe patronazhistat kelyshet e tu po i bejne ketij vendi.

                 1. a
                  arrifi

                  Me keto fotot pa mendje ta heq petllen i gjati.

                  1. R
                   RADIKA

                   Sme intereson se si vishet. Ne fund te fundit veshja ne cdo eveniment tregon respektin qe ke per eventin, tek e fundit eshte perfaqesues i Shqiperise. Mua me intereson fakti qe paraqitet me nje bilanc skandaloz, nje ish zv. kryeminister qe kerkohet me vendim per tu arrestuar per korrupsion ne shkalle te larte, me nje tufe ministresha qe e kishin doren te gjate, femra te korruptuara. Perfaqeson vendin e fundit per droge e korrupsion, e qe po shkon keq e me keq per ekonomine e qytetareve te thjeshte. Ne e dime qe flasim e s'na degjon njeri. Nuk ndryshoni nga qeverite e djathta, kriminale e te korruptuara thellesisht. Ju uroj ju pushtetareve te ketyre 32 viteve, paci fatin e pensionisteve. Te mencurit e aneve tona thonin: Soni i hajrit.

                   1. M
                    Moda shqiptare

                    Edhe zezaku ne stolin ngjitur ka teper klas per te ardhur me atlete ne OKB.

                    1. M
                     Manjaku

                     Ka dale afer zezakut se ketyre u pelqen shume palla zeze. Grupi tranvestit qe nga bashkia deri ne qeveri e ka zezakun si hajmalie. Mos ke turp shko me zezakun se per gje tjeter nuk ke shkuar aty. Ju shpofte zezaku gjithe patronazhistave jarebi

                     1. K
                      Keshille

                      Po te jesh duke lexuar komentet neper gazeta me ate iPhone (se ndonje pune te madhe nuk ke), vish ndonje pale kepuce te hajrit o derezi te pakten ne OKB se do te ngarerrojne me ndonje bodigard dhe rruaje ate mjeker.

                      1. T
                       Thnx

                       Ju ben nder disa komentuesve, sepse po te mos vishte atletet cfare do llafosnin e shkruanin??!!

                       1. A
                        Arjani

                        Fali nje pale atlete edhe Zelenskit se je bere i famshem si lideri corapekuq me atlete te bardha. Te pakten te njihesh dhe ti per nje gje.

                        1. U
                         USA

                         sot SaliH kari takohet me Qim Peken dhe Gaz sumen hahahahahahah

                         1. S
                          Sorry

                          Lajme nga OKB...kujt i plasi...lajm i madh, my ass.. !

                          1. U
                           Ushtaret e Edit ne gatishmeri

                           Jane ca tipa neper komente qe versulen menjehere si shushunja te terbuara per te mbrojtur Edin, edhe kur e tallin "te shkretin" per atletet si karagjoz. Sa ushtare te bindur te mjeret. Po ti shtype Edi hajduti me kembe, thone edhe faleminderit o gjigant.

                           1. J
                            John NY

                            Nuk do jete e larget dita... kur te besh te njejten foto mes nhe tjeter Afroamericani... por do jesh me kostumin me vija...do kesh nje numer ne gjoks si ato medaljet e krenarise... ulur ne stolin e menses kolektive

                            Lini një Përgjigje