Avokatët grekë vizitojnë Fredi Belerin në burg, takojnë edhe Kryepeshkopin Anastas

19 Shtator 2023, 20:22Politika TEMA

Avokatët grekë vizitojnë Fredi Belerin në burg, takojnë

Grupi i avokatëve grekë që mbërrtën në Tiranë, ka zhvilluar një vizitë në burgun e Durrësit, ku janë takuar me Fredi Belerin.

Një grup nga Dhoma e Avokatisë Greke mbërriti në Tiranë për të denoncuar shkeljet që sipas tyre janë bërë gjatë procesit të arrestimit dhe mbajtjes në burg të Belerit.


Të kryesuar nga presidenti i Dhomës së Avokatëve grekë, Dimitris Vervessos dhe të shoqëruar nga Vangjel Dule, ata kanë vizituar në burg Belerin si dhe janë takuar me kryepeshkopin e Kishës Orthodhokse në Tiranë, Anastas Janullatos.

Më herët, ata kanë takuar edhe ambasadoren greke në Tiranë, Kostandina Kamitis.

15 Komente

 1. V
  Vetetima.....

  Ckerkojne keta ne token tone. Sa avokate kane pranuar keta per shqipetaret qe i kane trajtuar si kane dashur ne burgjet e tyre.Pse keta nuk flasin per tragjedine Came apo nuk ju intereson. Skane faj keta ka faj shteti jone qe i pranon keta. Keta zagare irredentista duhen te largohen njeore e me pare jo ti leme te vazhdojne punen irredentiste qe Micua i ka derguar.Zgjohu qeveri greku gjithmone me plane kunder nesh poju cfare po beni??????!!!!!

  1. K
   Koli

   Pse lejohen gjithe keto takime per nje Funderrime.Ai eshte ne Burg,pse lejohen,nuk e kuptoj.

   1. $
    $$$$

    Shkoni ne Shtepi tuaja o hajvane....se jeni bere si pordha neper "breke" rrugeve te Botes......turkun e Progonatit nuk i ben derman "dreqi" me...e jo ju......

    1. g
     grek leshi

     si ca pozicioni rrine gjith pordh mes tirones O ZOT!!!!!!

     1. T
      Taulant, Katana 138

      Paskan takuar gjarperin.

      1. N
       Neandertali shpellave bizantine te mesjetes

       NEVERI..........per ate shtet qe sillet si ne mesjete por ka lindur ne kohen kur bota filloi revolucionin industrial. Grekia shikon te shpike histori me territore te reja .....no coment ...NEVERI E EUROPES

       1. K
        Kritiku

        Ju gazetare beni punen siç duhet. Nuk mjafton qe te sillni nje lajm keshtu te percipert. Keta avokatet greke e kane takuar vetem Belerin apo ne prani te ndonje avokati shqiptar? Keta avokate nuk kane asnje te drejte qe te bejne ndonje ankese sepse jane jashte juridiksionit. Nuk ka te drejte asnje avokat qe te ushtroje detyren e tij ne nje shtet tjeter. As ne vendet e EU-se ata nuk kane te drejte dhe jo me ne Shqiperi. Te besh ndonje shkolle juridike ne nje shtet nuk do te thote qe te kesh te drejte te ushtosh kete detyre ne nje shtet tjeter. Legjislacioni eshte komplet ndryshe. Kete duhet te sillnit ju gazetare, mbasi ti kishit bere punet mire dhe jo te kopjoni ndonje idiotesi qe ka shkruajtur nje gazete tjeter ne internet. Ju jeni vetem gazetare interneti! Kjo nuk eshte gazetari qe ju beni. Levizni nga kompjuteri dhe dilni ne terren, kete te beni ju, palo gazetare!

        1. N
         Noci

         Neqoftese merret vesh qe prifterinjve greke qe kane pushtuar kishat ortodokse e perdorin emrin e Belerit ne predikimet e tyre,SHISH duhet te kujdeset qe dikush duhet t'ua terheqe veshin ose duhet te ngjallim Enverin ,se vijne avokate greke ne vendin tone e takohen me Janullen qe mesa duket drejton çdo gje antishqiptare ketu

         1. S
          Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

          Po cju duhet juve more morracake tourkalvanoi se me cilet ose kur do te takohen greket mes tire a me shkelqesine e Tij Zotit Anastasios...!? Shikoni more qafpalare kur takohen shurresat arabe tourkalvanoi m'xhamie a m'teqe e Baba Rrahimondi- t me tanga..... hahahaha.

          1. N
           Neandertali shpellave bizantine te mesjetes

           Ci punoke mutit ti o dobic i Erdoganit, e ha cdo dite dhe nuk ngopesh.....ik tani se è more merokamen edhe per sot . Palikar i vertete je

          2. r
           rezari

           Keta plehra politikane na e bene dhurate grekun Janullatos.

           1. T
            Te tille jini sa here qe hapni gojen

            Pse more , akoma gjalle qenka kolonel Janullaqi ? Shikoni se mos ka lene ndonje sozi per te perjetesuar greqizimin e Kishes Ortodoksde Autoqefale Shqiptare , se nuk ka fund dinakeria dhe pabesia e grekeve ! ! !

            1. J
             Janulla gjoja njeri i Zotit

             Po kolonel janulla pse nuk shikon punet e zotit?Janulla po punon fort per greqizimi e Shqiperise ,kane blere disa njerez shume tw ulet ,qe duhet te denojen per terrorizem

             1. U
              Umor Isti

              I kishte mbaruar sapuni, Belerit... i sollen sapun nga Greqia keta avokatet.

              1. G
               Gomari i Babatasit

               Kjo foto po me duket si piktura Darka e fundit e Da vincit,por me pjesmarres legene.

               Lini një Përgjigje