Baton Haxhiu: Berisha e ka mbyllur me kohë kapitullin në politikë, po lufton për familjen

19 Shtator 2023, 14:40Politika TEMA

Baton Haxhiu: Berisha e ka mbyllur me kohë kapitullin në

Gazetari Baton Haxhiu tha se Sali Berisha e ka mbyllur me kohë kapitullin e tij në politikë.  Sipas Haxhiut, beteja e Berishës është formale dhe ai po lufton për familjen e tij.


“Ajo që është tragjike është që PD që ai ka themeluar po e humb njeriun që e ka themeluar dhe nuk mund të ngelet më as kryetari nderi i partisë që themeloi.

Berisha e ka mbyllur kapitullin qëmoti. Rikthimi i tij është betejë për dinjitetin e tij, ai është një nga ata që nuk do të mbetet në histori vetëm si emër, në heshtje, por edhe biologjikisht karrierën do ta mbyllë në betejë. Betejën e ka formale, e ka për të tjerët jo për veten.

Nëse ka një njëri që është bashkëpunëtori më i mirë politik sot për sot i Edi Ramës”, tha Haxhiu për Euronews Albania. 

 

5 Komente

 1. R
  Real

  Po mire e ka mbyll kapitullin por ne zgjedhjet e fundit Ai mori 510mije vota. Po kesaj ci thua more gazetar koqe kandari qe shkruan vetem per te marre persheshin e radhes . Fytyre e neveritur

  1. c
   ce

   Edhe sot ne Kukes perbindeshi i vicidolit beri disa premtime te bujeshme kur te vije ne pushtet. Por te pranishmit e kuptuan se e kishte fjalen per boten tjeter se ne kete bote pushteti i tij ka mbaruar me 14 maj me humbjen apokaliptike qe pesoi duke humbur pushtetin lokal ne 92% te teritorit dhe duke fituar 6 bashki te dores se dyte dhe te trete nga 61 bashki ne shkalle vendi , kurse aleati i tij i forti i pazarit te ri nuk mori asnje bashki por vetem grabiti ne menyre tinzare, te poshter , hajdutshe disa keshilltare sa per te bere sikur eshte gjalle.Epoka e perbindeshit te vicidolit ka mbaruar njelloj si epoka e Hu xhintaos 80 vjecar ne PK te Kines qe e nxorren per krahesh nga kongresi ne menyre shembullore dhe i thane, hajt boll na lodhe shko ne shtepi tani se koha jote ka mbaruar. Ky Biberaj qe bente garipin dje pse nuk e nxjerr per krahesh dhe Hu Xhintaon 80vjecar te foltores nga kuvendi kombetar dhe ti thoje: mjaft me shko ne shtepi se na lodhe 137 here ne dite duke permendur Edi Ramen dhe do i kishte bere nje sherbim te madh pds se hapte rrugen e bashkimit te vertete dhe rrugen drejt pushtetit.

   1. V
    Vranakonti

    Bravo Baton! Koha e Saliut ka perfunduar me kohe.Ai tani mendon vetem per gjera te tjera,si e si t'u bej keq qeverise dhe gjithe vendit. Qe nga fillimet e karieres se tij politike ai ka punuar vetem per shkaterrimin e shqiperise dhe e shkaterroi. Fakti qe sot nuk ka asgje ne kembe. Ku shkuan ato fabrika,uzina,kombinate,hekurudhat? I shkaterroi Saliu me urdher te UDB-sJugasllave. Por Saliu nuk eshte ndalur akom ne bemet e tij te keqija. A nuk ngopet me prishje dhe gjaak. Atij i pjell mendja vetem per te keq.. Tani ai nxori fenomenin Beleri. Saliu sot ferkon duaret kur shikon qe grinden greket me shqiperine,sepse eshte produkt i mendjes se tij. Ai po vazhdon te kenaqet se,problemi Beleri nuk do mbyllet me kaq. Ai ka parashikuar gjera me te temersheme. Saliu e dinte qe Fredi Beleri nuk ishte kandidatur e pershtatsheme dhe e vuri qellimisht per t'u prishur miqesia me greqine. Prandaj Saliu duhet te mare nje denim te madh nga populli dhe drejtesia,pavaresisht se atij i ka ikur koha.

    1. K
     Kanina e Ismailit

     Vellezrit Siamez!Butoni Serb me vellane e tije Sali Serbi! Komedi alla Serbce,Kusuret paguajne nenat Shqiptare!!!

     1. K
      Kanina e Ismailit

      Vellezrit Siamez!Butoni Serb me vellane e tije Sali Serbi! Komedi alla Serbce,Kusuret paguajne nenat Shqiptare!!!

      Lini një Përgjigje