“Ai flamur i Vorio Epirit e ka mbajtur Himarën të pavarur”, Doda i kthehet gazetarit: Ta mendosh që je nipi i Petro Markos

19 Shtator 2023, 09:35Politika TEMA

“Ai flamur i Vorio Epirit e ka mbajtur Himarën të

Deklarata e gazetarit Stavri Marko për flamurin me të cilin u shfaq në foto kryebashkiaku aktual i Himarës Fredi Beleri ka shkaktuar debat sonte në studion e “Opinion” në Tv Klan.

Deputetja Mesila Doda e pyeti Markon  lidhur me të drejtat e cenuara ndër vite të shqiptarëve të Çamërisë dhe se a mendon se kjo deklaratë për “flamurin e Himarës së pavarur” përbën një vepër të rëndë që cenon integritetin territorial të vendit.

Këto pyetje, gazetari i konsideroi akuza duke theksuar sërish se flamuri i Vorio-Epirit është i Himarës së pavarur.

Mesila Doda: Kisha vetëm një pyetje, meqënëse po flisni për të drejtat e njeriut, çfarë mendoni për shkeljen e të drejtave të njeriut lidhur me shqiptarët e Çamërisë të cilët janë deportuar nga Greqia dhe sot nuk u njihet as e drejta e pronës, e shtetësisë, e jetës së mohuar sepse janë vrarë me mijëra, janë torturuar. Çfarë mendoni lidhur me këtë?

Stavri Marko: Këtë pyetje ju lutem zonjë drejtojani përfaqësuesit grek, jo mua! Neve jemi përpjekur, kemi faktuar, kemi çuar në organizatat ndërkombëtare të gjithë pozicionin e Himarës duke përfshirë strategjinë për të vjedhur e grabitur pronat e gjithë himariotëve dhe duke filluar nga dhunimi i lirive dhe të drejtave të njeriut.

Mesila Doda: Atëherë, mendoni se kjo është një shkelje flagrante e të drejtave të njeriut?

Stavri Marko: Nuk përgjigjem për gjëra që s’më takojnë. Për Belerin dhe Himarën flas tërë ditën.

Mesila Doda: Dakord, ju lutem, meqënëse folët për Himarën dhe daljen e fotos së Belerit me flamurin e Vorio Epirit dhe thatë që është flamuri i Himarës së pavarur, a e kuptoni që kjo është një deklaratë që cenon integritetin e vendit dhe ka të bëjë me një sulm  Kushtetutës dhe integritetit territorial të vendit. A e mendoni që kjo deklaratë është një vepër e rëndë, si për atë që e ka bërë dhe për atë që po e thoni tani?

Stavri Marko: Faleminderit për akuzat që ju po bëni.

Mesila Doda: Nuk është akuzë!

Stavri Marko: Shumë faleminderit për akuzën. Ai është flamuri që Himarën e ka mbajtur për 500 e ca vjet të pavarur.

Ardit Bido: Është krijuar në 1914.

Stavri Marko: Është stema e flamurit të Himarës, flamurit të pavarësisë së Himarës.

Mesila Doda: Dhe ta mendosh që është nipi i Petro Markos domethënë…

Ardit Bido: Nuk është nipi i Petro Markos, është kushëri i largët, mos ja rrisni vlerat.

72 Komente

 1. L
  Labi

  Per ate Markon eshte normale,po te degjoje ish ambadadorin e juristin e Saliut ishte te vije duart ne koke,pastaj themi pse eshte ne kete gjendje Shqiperiame e keqja mbahen per te djathte.

  1. M
   Marseli.

   Studio anti shqiptare.Drejtuesi dhe pjesmarresit injorante dhe frikacak..politikan me ideologji fashiste.

   1. K
    KS

    E pritur.E dine qe ne shqiptaret jemi te perqare,servil ndaj te huajve.Ngrihej ne piadestal vucic nga rama,me ballkanin e hapur,kunder vellaut te vet. Keshtu hapen dyert e te keqijave. Eshte vetem fillimi....

    1. R
     Realisti

     ."..kunder vellaut te vet"- thote kosovari gomar. Kush te ka thene ty se ne Shqipëria do noterizojme çdo budallëk e do perkrahim çdo gomar në Kosovë???? Mister Bini vetë eshte duke punuar kunder interesave të Kosoves.

     1. R
      Realisti

      ."..kunder vellaut te vet"- thote kosovari gomar. Kush te ka thene ty se ne Shqipëria do noterizojme çdo budallëk e do perkrahim çdo gomar në Kosovë???? Mister Bini vetë eshte duke punuar kunder interesave të Kosoves.

      1. R
       Realisti

       ."..kunder vellaut te vet"- thote kosovari gomar. Kush te ka thene ty se ne Shqipëria do noterizojme çdo budallëk e do perkrahim çdo gomar në Kosovë???? Mister Bini vetë eshte duke punuar kunder interesave të Kosoves.

       1. R
        Realisti

        ."..kunder vellaut te vet"- thote kosovari gomar. Kush te ka thene ty se ne Shqipëria do noterizojme çdo budallëk e do perkrahim çdo gomar në Kosovë???? Mister Bini vetë eshte duke punuar kunder interesave të Kosoves.

        1. R
         Realisti

         ."..kunder vellaut te vet"- thote kosovari gomar. Kush te ka thene ty se ne Shqipëria do noterizojme çdo budallëk e do perkrahim çdo gomar në Kosovë???? Mister Bini vetë eshte duke punuar kunder interesave të Kosoves.

         1. R
          Realisti

          ."..kunder vellaut te vet"- thote kosovari gomar. Kush te ka thene ty se ne Shqipëria do noterizojme çdo budallëk e do perkrahim çdo gomar në Kosovë???? Mister Bini vetë eshte duke punuar kunder interesave të Kosoves.

          1. K
           KS

           Ani Realisti.Pë ju ne kosovarêt jemi gomarë,si gjithmonë.Uroj qè tè keni tè drejtè. serbet e kan njè thanje : - Ai që qesh i fundit,më së ëmbli qeshet!

           1. H
            Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

            Ti me emrin KS. Bën mire t'i kthehesh shkolles, ta mbrosh tetevjeçaren se është turp. O Katunar injorant. Me Ramën kemi pune ne shqipetarët qe jemi.te pakenaqur nga qeverisja e tij per aresye ekonomike. Kosova dhe shqipetarët e Kosovës nuk kane goje të flasin fare kunder Rames por duhet t'i ngrejne lapidar, sepse mu ne mes të Beogradit i ka thënë Vuçiçit qe "harroje Kosovën se është e pavarur, shtet me vete.". Sa per Ballkanin e Hapur, ti nuk ke kapacitet ta kuptosh, por ajo nuk ishte IDE e Rames. Ajo ishte inisjative amerikane per ta ulur Vuçiçin ne një tavoline me Albin Kurtin si dy Kryeministra të dy shteteve partnerë të barabarte, qe njohja e Kosovës prej Serbisë të vinte natyrshëm. Albin Kurti si anti-shqipetar e sabotoi Ballkanin e Hapur, dhe akoma saboton çdo nisme Perendimore per stabilizimin e marredhenieve, qe njohja e Kosovës si shtet të bëhet fakt i kryer. Ndryshe është njesoj si t'i.Vuçiçit qe të vrase veten politikisht. Edhe sikur Vuçiçi të thotë qe nesër see njeh Kosovën shtet, të pasnesermen është i hequr nga president. Por ti mbaj Albinin dhe shiko.ku.ke per të perfunduar. Deri tani askush nuk.po e kupton se si ka mundesi që kryeministri i Kosovës të punojë kunder Kosovës. Ja, vetem Albin Kurti e di.

         2. .
          .

          U terbuan Arnautat qe dikush mbron flamurin qe 500 vjet e ka mbajtur Himaren te Pavarur nga Turqit (vellezrit e Ramyt). $$$$$$$ Eshte gje shume e rende te Pamvarsohesh nga Turqit, prandaj Arnautat jane armiq me te gjitha shtetet qe Debian Turqiret nga Ballkani. $$$$$$$ Bravo Stavro Marko, as mos e rruaj fare cfar thone Turkospermat Arnaute.

          1. H
           Hahahahaha

           O karuc....300...ai flamur eshte kopie e flamurit te Shtetit grek qe doli ne pah me 1830...por qe i kane shtuar shqiponjen....neqoftese ky flamur do te ishte "500 vjet i vjeter" sipas radakes se ketij langarit te Dhermiut...dhe mendjes tende(qe ma ke bosh)...ky flamur duhet te ishte te pakten tek 10 flamuret me te vjeter te Europes....mirpo nuk "pipetin" gjetiu...si ta shpjegojm kur nuk e njeh njeri kete flamur kaq te "vjeter" hahahahahaha....mjaft more karagjoze se jeni bere per te tallur bithen....ky flamur doli ne pah bashke me perrallen e Vorio p......mbas themelimit te Shtetit grek nga Perendimi dhe Rusia....vete pamja e tij nuk te le asnje pike dyshimi se ku jane bazuar ate qe i kane bere dizajnin kesaj cope lecke.....o koqe kandari...ti dhe ai cjapi i Dhermiut....

           1. T
            Thjesht shqip

            Sa i madh. Rerspekte vella.

           2. T
            Thjesht shqip

            O ti Pike, se nuk ke vene emer me te cilin te te drejtohem. Po shoh qe shkruan shqip por vetem shqiptar nuk je sepse duket qe shkruan sipas interesit qe ke me Gerqine a i vrare. Pika thuaj qe nuk te bie, u bere ti o mavri me boje te shash shqiptaret dhe me e bukura eshte se edhe ti ke lindur shqiptar edhe pse me dhemb ta them, por nderrove rruges. Ik tani ha ndonje sufllaqe e mos u merr me sporte te renda sepse ju deshtaket e konvertuar nuk keni bythe.

            1. B
             Ben

             Ore njeri pa emer! Ju te hiqni mendjen ne ate palo Shqiperi. Cfare pavaresie ka Himara? Eshte shtet me vete? Apo ka pasur pavaresi qe Shteti i shkerdhyer Shqiptar i ka mbajtur me se mire! Cfare do bej Greqia nese Cameria ngre flamurin e saj te pavaresise ne Greqi?

            2. S
             Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

             Duket qart terbimi i tourkalvanoi pasardhes te sullton Muratit....ti cqihet verra edhe kesaj Haneme te palare me sqetulla me lesh... hahahaha

             1. H
              Hahahahaha....

              Hahahahaha....jevgjiti mou te dogji e verteta....more zhabzi qe qelbesh era...djerse e hurdha....soji i lekures...nuk te ben derman jo shampo por as acidi......eshte e dhene nga Perendia.....

              1. T
               Thjesht shqip

               Jam kurioz te di sesa i kalbur duhet te jesh a i shkrete. Sepse te peshtysh mbi racen tende (sepse te pelqen apo jo ty ore plehre ti shqiptar je) e te mbash lart flamurin e Gerqise. Po ja qe ka edhe krimba si puna jote qe nxjerrin mut nga goja. U dhjefsh ti dhe Vorio yt, sepse Epiri ka qene yni qe me Pirron ooo kokebosh.

             2. s
              shqip

              Askush qe mban mbiemrin e nderuar shqiptar "Marko" nuk justifikohet dot me parrullat antishqiptare te ketij sharlatani. I madhi Petro Marko ka lene te shkruar deshmi se si disa te shitur benin propogande progreke ne Himare. Ky qelbanik qe guxon te shprehet sic eshte shprehur meriton qe te arrestohet menjehere dhe te denohet per parrullat kunder integritetit territorial te vendit tone, gje qe asnje qeveri greke nuk ka guxuar qe ta shprehe zyrtarisht. Keta minj halesh duhet qe pasi te kryejne denimin me burg, ne fund ti hiqet shtetesia shqiptare dhe te debohet pergjithmone nga territori yne shteteror.

              1. L
               Lani

               E drejta kryesore e njeriut eshte qe te jetoje. Beleri me shoke i kane nderprere jeten 4 shqiptareve duke i vrare mizorisht ata si skuthë. Ose te na bind se nuk eshte ai vrasesi i Peshkëpisë.

              2. R
               Ramuti

               Mesila palma osht bo çame? Allah allah

               1. B
                Bureto

                Nuk është çame, por është 24 karat shqiptare prej Mirdite dhe jo gjakprishur antishqiptarësh si ky 'evgjiti' që na qenka dhe fazetar. Pavarësisht se ç'ështe e nga është Mesila, foli ajo drejt apo jo? Po qe se je ti gati,në vend të atij palo dhërmiotit, jepi ti përgjigje pyetjeve të M.Dodës. Meqë i drejtohesh Allahut, atëhere jazëk të qoftë!

                1. S
                 Salikaka

                 Ka te shoqin cam.

                 1. T
                  Toni

                  Ha mute ha o ramut.Melisa eshte patriote e mencur dhe e bukur!Bravo Melisa!

                 2. B
                  Bimi

                  Himara ka nxjerre nje personalitet te madh te kultures tone Kombetare, ai eshte Petro Marko. Me mire se e ka sqaruar i madhi Petro Marko ceshtjen e Himares nuk ka ku vete. Rrofte Shqiperia ! Poshte tradhetaret !

                  1. L
                   LUAN

                   I MADHI KONIC THOSHTE: E KEQJA E SHQIPERISE JANE VETE SHQIPTARET. NDERSA GJERGJ FISHTA: TROC DY FJALE KOMBIT MBARE, SY ME SY ME JA THANE DESHTA. MA ZOR MBLIDHEN DY SHQIPTARE, SESA MBLIDHET NJI THES ME PLESHTA. NE TE SHKUAREN KISHIM ESAT PASHEN, HAXHI QAMILET, TANI SALI TRUSHKULURIN DHE ILIR TUCMAKUN. IRONI E FATIT!!!!

                   1. F
                    Fevziu artopoland i familjes kriminale Berrisha

                    Ne Shqiperi nuk ka gazetar pse ? Ne france ka qene nje humorist Dieudonné M'Bala M'Bala i njohur me emrin Dieudonné mbeshtetes i extremit te djathte e kane bllokuarvte gjithe asnje interview asnje spektakel ky qerrose qe e mbane veten per gazetar perse intervistone dhe i jep hapsire plehrave te tille ?

                    1. T
                     Tirons

                     O Arjan Cani, mos shaj nga anonimimi o grua qire,. Gazetar provincjal mbete o skupidhje. Sa do para te besh ti nuk krahasohet me Shqiptarin me te keq.

                    2. L
                     Leonidha

                     Pse nuk e arreston shteti shqiptar kete person qe ben deklarata te tilla. Pse, pse, pse, pse, pse

                     1. V
                      Vlora.Vlora

                      o Stavri rrobt ku ti kesh te shkerdhefshin gruan shqiptaret me qe e mban veten per grek

                      1. T
                       Trimi

                       Ta paska qir mamin stavri o korrak turko mongol

                       1. A
                        Albana

                        Lol, nese do ti gjesh turko mongolet gjenetikisht shih pak perzierjen etnike te Greqise. I mblodhen gjithe mongolet e ortodoksizuar te anadollit e i sollen ne Greqi me shkembimin e popullatave. Shih dhe surratin e stavrit mbase gjen mongolin qe do shume

                        1. C
                         Cubi

                         Ah mor trim paske ikur per lesh bubi, gjynah per ty or trim. Paske ikur tamam si ata qe te drejtojn, paske mar shum keq. Po sa shum antishqiptar paskemi patur e se paskemi ditur. Keshtu sic po degjojm e shohim dal ne perfundimin qe mir paska ber enveri qe jua shkerdhente cu permbante pragu deri 5 vjec e lart.

                       2. G
                        Gazepi

                        Ha ha ha ha Mesila çame e thekur. Po ik o Mesila se çamet ajane as shqiptar as grek por turq moj zoje. Ik se ta tregon Erdogani historine e tyre.

                        1. Çam , por shqiptar ..!

                         E keni gjetur tamam emrin Gazepi , gazep duhet te jeni edhe per shtepin tuaj ore ckuth....

                         1. G
                          Gazepo

                          Si te duash ti por çamet sjane shqiptar. Mbeturinat turko-osmane duhet te kishin ikur ne anadoll qe kur u ne marreveshja per shkembimin e popullsise. Jo me kot çamet ortodoks i mbajti greku. E kupton dot apo jo o çam patronazhist

                         2. T
                          Tepelenë

                          O Gazep, ty turku ta paska ladru nanen aq mire sa kurr nuk i heq prej goje. Turku ta qifte familjen dhe krejt Gre qin, ren me ren. Shqiptaret nuk i qijne qelbesirat sikur ti.

                          1. G
                           Gazepi

                           Pidh motre tepelens pa din e iman. Turk moterqir i pa lare. Ti do kesh patronazhist prostitute edhe nga babao edhe nga gjyshi. Ptuuuuuu fare e keqe islamike

                           1. J
                            Junanistan

                            Kurse ty gazgopi je gojore e burdellos se janulles,,ty moj rrace e ndyre mongolopontiocobanocifutovurkaro “greeke” e ke ne certifikate lindjeje qe jeni pjelle gojore,jeni Dna bythqiresh,,juve vetem karri i Shqiptaret ju mban rracen gjalle,,ptyyy pjelle e ndyre burdelloje,,ptyyy pashaport gojore,,ptyyy kerme mongolopontiocobanocifutovurkaro “greek “”ptyyy

                         3. B
                          Bureto

                          Shteti shqiptar edhe mund të mos e arrestojë dot, por një gjë e ka në dorë për dy minuta: Ta shpallë "non-grata", që të mos shkelë më sa të jetë gjallë në Shqipëri. Gjithkush e mban mend kur autoritetet greke e ndaluan në kufi gazetarin Marin Mema, vetëm se ai kishte folur për Çamërinë dhe në kuadrin e emisionit të tij "Gjurmë shqiptare", shkonte atje për një emision të tillë. Mbaj mend se nga ne askush nuk protestoi, qoftë Minstria e Jashtme, Unioni i gazetarëve apo Top Channel, televizioni i tij. Jemi për të ardhur jeq, ndaj dhe na trajtojnë kështu.

                          1. V
                           VLONJATI

                           KETE MOTERQIRIN , STAVRIN E NJOHIM NE VLONJATET SE CA LEGENI ORDINER ESHTE. ePO KUR U BERE TI STAVRI TE JAPESH MENDIME . PTUUU , PEDERAST QE LEPIHESH GREKEVE. PO KUSH TE QI TY MOR KERME . SYPALARE

                           1. R
                            Rroft Stavri

                            Do ti rruash topet stavrit, ti vlonjati veshpakrehur

                            1. E
                             Evropaiqi eleniqia

                             Po mire o fshatar i qelbur, "Rroft Stavri" , mbaje mend kete : po ndodhi ndonje rremuje e tipit -97 , dhe te provokohet nga greku ....qe ne vlonjateve nuk na la policia e Fatos Nanos te kalonim Llogorane , do ta shikoni bythen e mizes ti ,ata kurriz thyer para greqise dhe ndonje tjeter. Ashtu ,thjesht, pa ndonje armatim modern si te Grekias, me ca kallashnikov ne dore,por me deshiren per ta zhdukur nje here e mire cibanin e qelbur qe kemi....dhe ndoshta sdo ndalemi aty....

                           2. a
                            ana

                            Himara duhet te jete e Himarioteve , e fiseve qe kane jetuar me shekuj ne ato troje dhe e kane mbrojtur me gjak e sakrifica te panumerta. Por epo0ka e "demokracise" dmth epoka e zaptimit po vlon edhe ne Himare si ne gjithe pjeset e rendesishme te Shqiperise. Dyndjet masive te frymoreve nga fshatra te humbura e pa zhvillim kane populluar edhe kete zone, historikisht autoktone. Por kur shikon qe edhe shtetaret me politikat e tyre ne favor te klaneve mafjoze te quajtur oligarke, po gllaberojne terrenet me potencial turistik ne kete zone, duke i anashkaluar vendalinjte shekullore, sigurisht qe revoltohesh. E kur i joti te perbuz, te shkel me kembe, sigurisht qe do kerkosh ndihme nga fqinjet edhe pse mund ta kene me dobicllek. Sa per larasken e mirdites, zojnjen Doda nuk ja vlen me diskutu.

                            1. .
                             .........

                             Qelbersh era gyros.....

                             1. L
                              Logos

                              Bravo. Nje koment me llogjik.

                              1. V
                               Vlora

                               Himara eshte toke shqiptare dhe cdo Shqiptar qe ka deshire te jetoj,, eshte i mire se ardhur. Kolotripidhjet e Anastasia te fshijne buzet me leter higjenike dhe te famosen ku te duan.

                              2. v
                               viron

                               Ky eshte jashtrqitje i te madhit Petro Marko....

                               1. T
                                Tan korça

                                Gjuha ka per ti mallkuar keta monstra , qe bejne hasha qe eshte gjuha jone me e bukura ne bote,

                                1. T
                                 Tan korça

                                 Gjuha ka per ti mallkuar keta monstra , qe bejne hasha qe eshte gjuha jone me e bukura ne bote,

                                 1. T
                                  Tan korça

                                  Gjuha ka per ti mallkuar keta monstra , qe bejne hasha qe eshte gjuha jone me e bukura ne bote,

                                  1. N
                                   Nje Patriot

                                   E keni me fakte Gazetarin per deklaraten qe leshon mu ne televizor ben propaganden e Grekut,eshte i paguar defakto ARESTOJENI ca prisni DREJTESIJA . Nje pyetje per gazetarin ORDINER nga kush ishte e pushtuar HIMARA se qe ne 1944 u clirua e gjithe Shqiieria bashke me te dhe Himara u vune kufijt dhe Greku nga inati perzuri camet dhe sot e kesaj dite nuk ju kthen pronat.Aka me deklarate ashiqare sesa kjo e ketij mender gazetari Burgoseni.

                                   1. N
                                    Nje Patriot

                                    E keni me fakte Gazetarin per deklaraten qe leshon mu ne televizor ben propaganden e Grekut,eshte i paguar defakto ARESTOJENI ca prisni DREJTESIJA . Nje pyetje per gazetarin ORDINER nga kush ishte e pushtuar HIMARA se qe ne 1944 u clirua e gjithe Shqiieria bashke me te dhe Himara u vune kufijt dhe Greku nga inati perzuri camet dhe sot e kesaj dite nuk ju kthen pronat.Aka me deklarate ashiqare sesa kjo e ketij mender gazetari Burgoseni.

                                    1. E
                                     Erdogan

                                     Flamuri (Fllug angl) Grek i Vorio Epirit te Kastriotit eshte Krenaŕi per Arnautistanin e Vezireve,Pashallareve,Bejlereve,Agallareve,Hoxhallareve,Muhipeve,Dervisheve etj. Eshte Nder (Este Honor) per cdo Njeri qe eshte akoma Epirote dhe jo "Myslimane" Skiptare apo Katolike. Ti thuash Ignoranteve (injorant "shqip") qe deri sa u hap Mesonjetorja e pare "shqipe" ne fund te shekullit te 19te kishte rreth 1450 Skolio Greke dhe rreth 960 turke. Sa per Istitution (Istitucion ne "shqip") fetare qe popullsite Identifikoheshin me To as qe behet fjale per "Skiptare". Kush mbajti me Nder Fene Orthodhokse (Ortodoks "shqip") e kishte per Nder qe ishte Greke kush u turqizua gjate 500 vjeteve e kishte per Nder qe ishte Turk. TitujtVezire,Pasha,Bej nuk ua dha Me Zorr Sulltani por per Besnikerine ndaj Tij dhe Kombit Osmane. Nga keta armiq te Vorio Epirit qe luftuan per Baben na ka ardhur e Keqja dhe do na vije me keq sic duket me Globalizmin dhe Shtetet pa kufij. D.m.th si Hani i Stavros. Kush nuk e kupton (Non e Kapito ital) ne qafe paste veten dhe Kombin Greko-Ilyre.

                                     1. E
                                      EHS

                                      Po cfare kemi me Stavrin ai dihet por Neshua i LRI dhe ai me ndere me thene Juristi I PD ata qenkan me te zi

                                      1. O
                                       Opinion

                                       Per keta mytebere,Nesho e Kaso por dhe per te tjere te kallepit te tyre duhet te flasim, sepse kete Shqiperine tone te dashur nuk e kane lene mbrapa armiqte,por tradhetaret dhe maskarenjte qe kane bere punen e tyre ne gjirin tone. Agim Nesho,Ivi Kaso,Stavri Marko etj.jane vene ne sherbim te dushmanit sepse nuk kane pasur dhe nuk kane asnje lidhje me patriotizmin dhe krenarine kombetare.Mendoj se ne genin e kombit tone,qofsha i gabuar, ka nje damar dhe zell tradhetari,mashtruesi e spiuni i cili kondicionon te gjitha sjelljet e tij ne vite.Si mund te mendosh ndryshe kur ne momentet historike qe situatat dhe rrethanat favorizojne kombin shqiptar palavinj dhe njerez te paskrupullt te tipit Sali Berisha, Ilir Meta e co krijojne nje konflikt te paqene duke kandiduar ne Himare nje njeri te deklaruar si terrorist,vrases dhe armik te Shqiperise si Beleri, (mender mu..)Vetem me kete gje provohet ajo qe thashe me siper.Berisha kete individ e ka identifikuar si vrases dhe monster nderkohe qe per interesa personale dhe familjare bashke me Meten krijojne furtune ne gote,bejne diversion ne marredheniet me Greqine per tu mbrojtur nga problemet e tyre dhe kundervenie ndaj Rames,duke cenuar dhe demtuar interesat kombetare.Ne kete kazan maskarenjsh jane dhe individet e mesiperm e jo vetem!

                                      2. A
                                       Agim

                                       Mbreme shifsha tv shqiptare,shumica e anal istave ishin ne favor te grekut beleri.Njejte si ne Kosove qe jane kunder UCK.Cka na ka bere serbi e greku?

                                       1. S
                                        Stavri qe hoqi morrat ne Tirane ...po na tregon fl

                                        Hahahaha...po cfare gazerare leshi...ky kallare erdhi ne Tirane fund viteve 80....ne Institutin Vojo Kushi...me miq...prej Arqile Markos qe ishte Shef Kadetre...gjithashtu nga Dhermiu...ky b..q...pa e shkeli per here te pare asfalt ne Tirane...dhe bente me siguri fozografi ke Kali i Skendebeut me golf sejloni...hahahahahahaha....dhe ky eshte tani gazetare politikidhe na shpjegon flamurin e Vorio p......500 vjecare....hahahahaha....ku i gjeni keto skerbythje kto letyra qe gjithe jetes i kane rene me dore...derisa greku ju gjeti nuse.....kush i fton kto 000000 neper studio.....cmenduri....

                                        1. S
                                         Stavri qe hoqi morrat ne Tirane ...po na tregon fl

                                         Hahahaha...po cfare gazerare leshi...ky kallare erdhi ne Tirane fund viteve 80....ne Institutin Vojo Kushi...me miq...prej Arqile Markos qe ishte Shef Kadetre...gjithashtu nga Dhermiu...ky b..q...pa e shkeli per here te pare asfalt ne Tirane...dhe bente me siguri fozografi ke Kali i Skendebeut me golf sejloni...hahahahahahaha....dhe ky eshte tani gazetare politikidhe na shpjegon flamurin e Vorio p......500 vjecare....hahahahaha....ku i gjeni keto skerbythje kto letyra qe gjithe jetes i kane rene me dore...derisa greku ju gjeti nuse.....kush i fton kto 000000 neper studio.....cmenduri....

                                         1. S
                                          Stavri qe hoqi morrat ne Tirane ...po na tregon fl

                                          Hahahaha...po cfare gazerare leshi...ky kallare erdhi ne Tirane fund viteve 80....ne Institutin Vojo Kushi...me miq...prej Arqile Markos qe ishte Shef Kadetre...gjithashtu nga Dhermiu...ky b..q...pa e shkeli per here te pare asfalt ne Tirane...dhe bente me siguri fozografi ke Kali i Skendebeut me golf sejloni...hahahahahahaha....dhe ky eshte tani gazetare politikidhe na shpjegon flamurin e Vorio p......500 vjecare....hahahahaha....ku i gjeni keto skerbythje kto letyra qe gjithe jetes i kane rene me dore...derisa greku ju gjeti nuse.....kush i fton kto 000000 neper studio.....cmenduri....

                                          1. S
                                           Stavri qe hoqi morrat ne Tirane ...po na tregon fl

                                           Hahahaha...po cfare gazerare leshi...ky kallare erdhi ne Tirane fund viteve 80....ne Institutin Vojo Kushi...me miq...prej Arqile Markos qe ishte Shef Kadetre...gjithashtu nga Dhermiu...ky b..q...pa e shkeli per here te pare asfalt ne Tirane...dhe bente me siguri fozografi ke Kali i Skendebeut me golf sejloni...hahahahahahaha....dhe ky eshte tani gazetare politikidhe na shpjegon flamurin e Vorio p......500 vjecare....hahahahaha....ku i gjeni keto skerbythje kto letyra qe gjithe jetes i kane rene me dore...derisa greku ju gjeti nuse.....kush i fton kto 000000 neper studio.....cmenduri....

                                           1. A
                                            Arber

                                            Kisha Greke eshte Armike Nr1 e Shqiptarizmes.Po jo vetëm edhe Kisha ortodokse sllave.Duke qene debitorë me trojet shqiptare pretendimi I tyre se nuk ekzistojnë ortodoksët shqiptare(pra kisha ortodokse Shqipetare)duan te legalizojnë grabitjet e trojeve tona.Ne diplomaci dinakeria Greke e ka te qarte realitetin historik,por ne vend te mbrojtjes ka zgjedhur sulmin.Pra me qarte per te sfumuar problemin CAM pretendojnë cdo lloj mbron kulle se gjasme po na cenohen te drejtat e Grekafoneve ne Shqipëri. Kjo behet me qellim qe problemi CAM te shtyhet sa me shume ne kohe,duke bere te mundur qe brezi I dëshmitarëve okulare I masakrave te Zerves te zhduket. Ne ketë mënyre sipas tyre brezi I dyte I cameve do ketë me pak pretendime.

                                            1. e
                                             erjola e bija e flamurit dhe teutes dashnorja e ar

                                             arbeni i biri i nevruz dhe ferdane nga loqari i gjirokastres

                                             1. E
                                              Erdogan

                                              Glosa e Buatiful (Gluha e Bukur "shqip") me Flug (Flamur "shqip") te Vezireve,Pashallareve,Bejlereve eshte nje scandal Kombetare per Ata qe luftuan kunder ketyre turqve dhe Sulltanit. Ismail bej vlora,Frashellinjte,Hasanet,Tahsimet nuk "ngaterruan rrugen)" dhe shkuan "gabimisht" per tu bere Deputete ne Parlamentin Osmane Turk por kishin cdo Gje Turke. Emrat,Mbiemrat,Fene,Ndergjegjen d.m.th Kombesine. "Nuk e dinin" Ata qe populli i Epirit te Jugut Tashme dhe gjithe populli Greke me ne krye Heronjte e ashtuquajture Arvanitas kishin dekada te tera qe po luftonin kunder Atyre dhe Sulltanit? Qe ketu Kuptohet Qarte (Kapito Certo) qe nuk kishte "Skiptare". Kush ishte Orthodhokse ishte Greke kush u turqizua ishte Osmane. E cuditshme perse pranuan keta Turq ne Marreveshjen me Fuqite e Medha te mbanin nje Fllug (Flamur "shqip") te Kaurrit te Derrit. Se sa "Skiptare" ishin Orthodhokset e Arnautistanit e treguan me Listat (Lease angl) e Emrave nga Byroja Politike Osmane e Hoxhes qe kush nuk i Ndryshoi nuk i shkruanin ne Gjendjen Civile (civil "shqip"). Keta jini you o fukarenj. pastaj doni edhe tju considerojne "Komb i Lashte"! Salehet (Sali "shqip"),Abdullahet (Abdyl "shqip"),Mah-mutet (Mehmet "shqip") Enveret etj jane Genitsere ne Vorio Epirin e Kastriotit. Edhe Kaurrin e Derrit Jeorgios Kastriotis e pagezuat "Gjergj" sipas "Historianit te Famshem Xhufit! Dhe kete Ai e beri "Per aresye Strategjike"! nga i merr keto Information (informacion "shqip") ky Turkoallvanos? Nga Papuci i Vatikanit? Ketu Propaganda e Perendimit nuk botoi apo paraqiti ne "Media" krimet e Tyre me rrezimin e Janukovicit 2014A.D dhe me vone te Zheles jo me te shkruanin neper Qitape apo documenta (dokument "shqip") se Kastrioti ishte "Skiptare". Kaq "Tru" ka Xhufi sa qe nuk e kupton luften kunder Kombit Greke d.m.th te Epirit.Ilyrise,Maqedhonise Greke,Ionise etj me ane te Arnautistanit te Ismail bej Vlores,Sllaveve te Shkupit te njohur nga Colonizatoret angloamerikane me emrin Maqedoni,Turqine etj. Mashtrime te tilla se Kastrioti u "Pagezua" Gjergj jane jo vetem te demshme (damage) por edhe Antikombetare. Epiri i Historise Evropiane dhe me gjere eshte sot i pushtuar nga Myslimanet dhe Katoliket "Skiptare".

                                              1. D
                                               Deda...

                                               Nuk kemi parë apo degjuar që Himara të ketë pasur flamurin e saj sidomos në shtetin shqiptar 1920-1939... Z. Stavri ia fut kot sikurse dhe Z. Bido... E vërteta qendron diku midis të dyve: pse këta dy zoterinj nuk denoncojne ligjin 7501 që është burimi i të gjithë të keqiave në Shqiperi... Është ligj antikushtetues, ne kundershtim me të drejtën natyrore dhe ligjore...

                                               1. a
                                                asllani

                                                Me pelqejn shume keto debate, se e bejn Belerin qe te mos dale kurr nga burgu.

                                                1. H
                                                 Himarjoti nga Himara e vjeter.

                                                 Stavri po te jete burre, Le te deklaroje se c'fare thoshte I ndjeri dhe I nderuari Petro Marko per te.Nuk eshte nipi I Petros,por eshte spiun I asfalise greke. Po te pyesesh ne Greqi, asnje minoritar grek, I Dropullit, Dhivrit apo Nartes nuk u be spiun I sherbimeve sekrete greke, vetem Himarotet, Dhermiasit dhe Palasikotet u bene spiun, per te perfituar dokumentat greke dhe para. Respekte per ato familje te bregut te detit,qe e ruajten dhe nu e mohuan emrindhe origjinen e tyre, SHQIPTAR, qe nga Palasa .deri ne Konispol.

                                                 1. T
                                                  Te fala nga Petro

                                                  Epiri ka qene mbreteri, perpara shume shekujsh qe Greqia te formohej si shtet. Ska lidhjen Greqia me Epirin. Madhe Epiri i Jugut eshte marre nga Greqia dhe eshte helenizuar

                                                  1. T
                                                   Te fala nga Petro

                                                   Epiri ka qene mbreteri, perpara shume shekujsh qe Greqia te formohej si shtet. Ska lidhjen Greqia me Epirin. Madhe Epiri i Jugut eshte marre nga Greqia dhe eshte helenizuar

                                                   1. P
                                                    Pik muhabeti

                                                    Po te lexoni pak, ky debat duket shume bajat. Epiri eshte vend i Pellazgeve. Madje shume studiues, identifikojne Epirin me Shqiperine. Meqenese pellazget jane shfaqur deri ne kufi me Helenët, keta te fundit e kane quajtur vendin ne kufi me ta, Epir. Pra te dashiur miq, te gjithe shqiptaret jane epirote. Himariotet Po te duan le ta quajne veren helenë, por kurrësesi nuk mund te vetquhen epirotē.

                                                    1. P
                                                     Pik muhabeti

                                                     Po te lexoni pak, ky debat duket shume bajat. Epiri eshte vend i Pellazgeve. Madje shume studiues, identifikojne Epirin me Shqiperine. Meqenese pellazget jane shfaqur deri ne kufi me Helenët, keta te fundit e kane quajtur vendin ne kufi me ta, Epir. Pra te dashiur miq, te gjithe shqiptaret jane epirote. Himariotet Po te duan le ta quajne veren helenë, por kurrësesi nuk mund te vetquhen epirotē.

                                                     Lini një Përgjigje