FOTO/ Nga Flori i Portokallisë te aktivistja e njohur: Kush ishte në inagurimin e partisë së Lapajt

18 Shtator 2023, 21:00Politika TEMA

FOTO/ Nga Flori i Portokallisë te aktivistja e njohur: Kush ishte në

Adriatik Lapaj ka prezantuar sot partinë e re politike që e drejton ai, të cilin e ka emërtuar “Shqipëria Bëhet”. Në festën e mbajtur për shpalljen e forcës së re politike ishin mjaft të rinj, ndërkaq nga emrat e njohur ra në sy aktori Florian Binaj, aktivistja e shoqërisë civile, Edlira Çepani e të tjerë.

 

78 Komente

 1. K
  Klaus

  Shqiperine do ta bejne keta te dy ahhahahaha

  1. Z
   Zagali

   Mbiu edhe nje kerpurdhe tjeter ne pyllin e kerpurdhave helmuese. Na rrofshi bithen me ate partiçke. Do beni shqiperine ju muter. Shkonii hani nga nje tas me kos te dyqani i babkosit se per gje tjeter nuk jini ju. Pa le pastaj ai sarahoshi i portokalis do beje namin,do na dridhen qimet e bythes.

   1. L
    Liria

    Kjo Çepanka bredh hu me hu se Bogdani eshte nje cope dru. Gjyshi sigurims, babaj hafije, xhajat spiuna, fis skraparlinjsh te lidhur pas bythes se Like Floririt, Nga keta mos prit veçse zullume. Bejini nje audit OJF se kesaj dhe do shihni çfare baterdie ka bere kjo dhe ata qe e financojne. Kho eshte jo per burg, kjo eshte per ne biruce.

    1. T
     TV Syri.net

     Si ka mumdësi që të dy janë të punësuar tek TV SYRI!???

     1. B
      Benet Beci tërë pordhë mbi motor BMW HP4

      Këta që promovon Ymeri me qarkoren e tij , Lulqimet, Alibythat, Bejkari,Fluturaçka dhe sefundmi Llapat, Qorrët, etj jane "qeveria" e Amerikës në mërgim. Prandaj zbukurojnë zyrën e Edvinit, në kafaze papagajsh duke bërë glasa.

      1. S
       S'e kuptoj kte Zhurme e lehje kunder !

       Nuk kam asnji lloj interesi per kte Parti ,dmth s'me lidh absolutishte asgje ,por nji Paragjykim i tille eshte e papranueshem ! Eshte per te ardhur keq, qe shqiptaret ala sot pas 33-vitesh ,nuk ndihen e as kuptojne se jetojne ne Demokraci ,qe do te thot ne liri te plote mendimi shprehje e pjesmarrje ne politike . A ka ndonji rregull ne Demokraci qe do ndalonte apo kufizonte krijimin e Partive pa te qenit Aktive ne interese te Vendin ne Politike ? Te gjithe e dijme qe Jo ! Atehere perse kto reagime e fishkellima ne ajer ? Aaaaaaa me falni : Jeni mesuar t'ju a shkerdhejne Jeten Dyshja e Shkerdhatave te Kombit pasi vodhen e shkaterruan gjithcka ne Shqiperi dhe sot per Turp te ktij populli te Truqorrruar ,bejne akoma sikur jane Politikan e shiten si Opozite ? Si nuk reguat njiher si Njerez ,si qytetare qe keni pak tru atyre Kafkave , (edhe pse e kuptoj qe shume nga Komentuesit jane pjes e Bandave te Dyshesh se Shkerdhatave Kombetare qe mbajten Peng 33-vjet kte vend e akoma nuk i shqiten thonjte nga jeta e Shqiptareve ) . ____________ Nuk jam i atij mendimi estrem qe mundet te qarkulloj ne kokat e disave ,se duke mbeshtetir kte Parti te re ,kta do Shpetojne Shqiperine nga Katraura qe sollen Kafshet e shpellave ne Politiken Shqiptare ,por per levizje te ujrave te ndotura ,qarkullim rifreskim ne Politike ,pjesmarrje nga rinia e cila sido qe te jet eshte shume her me pozitive se Pellgu Qelbur i Opozites qe ndyn Ambjentin e Shqiperise . Cdo levizje perpara ,eshte nji hap Pozitive . Eshte me se e domosdoshme zhdukja nga skena Politika e Bandes se Lalzit qe i ka sherbyer dhe i sherben Greqise e Serbise ,kaq duhet ta kuptojne shqipcaret pellitesit e medieve

       1. R
        Reagom i KM nga Podcasti i qerratit )))))

        Jom Ramiu dora vet , s'kam Konkurenc mo ne ket jet , kush guxon me mu afru ,shpjet shurra ka me i peshtu . Jom Ramiu ,Politikani mo i Gjat , e kthej bythet kujtedo te Huaji qe pas ma zgjat , jam elastik si e kerkon Amerika , mbaj cdo te gjat pas , s'me ze frika , e kam mir Politiken me te tere ,edhe ata qe i shaj dhe ma shkerdhejn Shtetin ne Verre , i le vend cdo Te Huaji te bej cte doj ne Shqiperi , kjo osht mer Yahoo sot Demokraci , met'len ne pushtet e met'qi . E keni te kot t'me kokuroni me ndershmeri , kur sot ne Bote ate s'e njeh me njeri , kush o me Kur e di me u qi , do jetoj ne Politike ktu ne Shqiperi . Koha e patritoizmit ka vdek me kohe Iku , ju rren mendja se do ta sjelli ky Adriatiku ! Hah ha ha ,m'bot me qesh .me qen Politikan duhet bythqirjen ne gjayk ta kesh ! Keshtu osht kjo Bote o milet , kush shkerdhehet me stil , jo si berisha e mutaj ,qenbdron ne pushtet .I shaj dhe i kthej bythen Armiqeve te Shqiperise dhe qe te dy ngelim te kenaqur ha ha ha .Kjo ishte Loja

       2. T
        T

        "Bravo",tani po duket drite ne fund te tunelit,ky Llapaqeni eshte ylli ne ngjitje per shqiptaret.

        1. B
         Black Jack

         ???????????????????????????????? ????

        2. J
         Juli

         Çepani,burrin me Pd-ën,vete hajdute clasike me OJQ-ën e saj.Vetem perpara,keto do ta bejne Shqiperine.

         1. Z
          Zaza

          Cepani eshte mbesa ilir metes dhe gruaja bogdanit mikut mertirit dhe zotos se inceratoreve ka incerator ne zimbabve te mones.

          1. M
           Me prokurë të posaçme

           Ndërsa babai i kësaj aktivistes, ambasador i Enverit te Fidel Kastro.

           1. S
            Saliu

            Julo ke harru ne baben ish oficer i larte i sigurimit te shtetit,mut muti 100 karat

            1. T
             Trageti Bari - Durres

             njona studente o qi fort ne traget

            2. m
             me duket shume banale kjo menyre me keta njerez

             Tani u zgjidh problemi me naivitetin e Adriatikut dhe karagjozit te Bine nga Sevasteri. Nuk eshte se nuk dua , por ata u bene te njohur kohe me pare ne menyre shume banale per ato qe bene dhe pame sidiomos ky Binaj nje orginer i karagjozllekut qe keshtu duan ta vazhdojne dhe rrugen per Shqiperine; njerez serioze dhe te pergjegjshem nuk mund ta prezantonin veten aq dobet me moralin e tyre. E, pastaj, çfare duhet te presim? Kemi 32 vjet dhe njerezit mesuan: formo nje parti dhe behu i pasur!

             1. S
              Shpenka pe Korçe

              Si Flori i Sevasterit dhe kjo Çepani e Skraparit , u dergjen rrugeve e ekraneve per nje post politik , por nuk ua ka varur njeri dhe i kane trajtuar si zoraxhinj te pa vlere . Me sa duket gjeten strehe tek partia e ketij esmerit nga malesia e Delvines qe inaguroi themelimin e partise se tij , ne malesine e Mirdites . Mire bejne se do shtohen numeroret e budallenjve ne shoqerine e Mediut , Dashit me mjeker e mustaqe te bardha , Dule grekut , gaztorit Noka e kompani.

              1. E
               Edrama

               Dhe Zelenski aktor karagjoz ishte por eshte president tani...

               1. I
                Illo

                Vetem 1% te trurit dhe karizmes se Zelenskit te kishte ky aktori I deshtuar, ndoshta do ishte dikush. Zelenski eshte hebre, Bine nga Sevasteri. Ketu mbaron muhabeti me krahasimin butaforik te ketij zogut, qe bredh dege ne dege, me Zelen.

              2. F
               Futja pordhës

               Urojmë që partia opozitare të ketë sukses, por për sa kohë këta do meren me cicmice dhe jo me vepra konkrete, do të jenë vetëm flluska sapuni dhe jo parti të suksesshme. Uroj të dërgojnë në spak tërë kastën e vjetër duke përfshirë dhe mentoren e këtij llapajt argita sali hale Berishën. Si dhe shkërdhen berishën.

               1. r
                robi

                Ky Florian binaj , aktori i deshtuar i portokallise, la nam, dege me dege, filloi te dale ne pordhestat e opozites qe ti benin nje vend pune tek cim pordha qenefi tv. Mundohet te beje interesantin tek piranjat por eshte aktor i deshtuar, njeri pa imazh publik.

                1. m
                 mirel

                 Populistet jane gjithmone kalimtar ne politike.

                 1. J
                  Jari N

                  Në këtë inagurim, themelimin e Partisë " A LLAPA " kanë marrë pjesë gjithë Llspistat e Sahanëlëpirësat që presin ndonjë kockë.

                  1. B
                   Black Jack

                   ???????????????????????????? ????

                  2. U
                   Unnnnnnnn

                   Qenkan mbledhur te gjithe pederat ,or llapaqen e ti kombinats karagjoz pse nuk moret kryre pederin Gazmende Bardhen ,

                   1. O
                    Operacioni Zjarri

                    Shqiperia behet me leket e korrupsionit te Alltunit. E la vjehrri e mori dhenderi. A pika.

                    1. S
                     Sa qenf te behesh kryeminister po duhe bole .

                     Kam frike se do dale si ato partite e Bibilushit Libra apo ajo Fryma e Bato kembores me ate memeliken Gaz Oketen qe ne votime nuk moren as votat e familjarve te tyre .

                     1. B
                      Ben

                      Nuk ka nevoje per parti o Shqiptare. Shqiperia ka nevoje per njerez qe duan ta bejne. Ne Shqiperi ka shume parti per ate ligj shkerdhate qe keni bere qe partite marrin para nga buxheti I shtetit. Kush jane ata matrapaze qe e lene akoma kete ligj. Prandaj nuk ikin Iliri, Basha, Mediu dhe te tjere. I kane partite burim parash.

                      1. M
                       Mondi

                       Cfare pune ben ky Adriatiku,munt te me thote njeri.Nuk jetoj ne Shqipni dhe se kam bdigjuar ndonjehere si emer.

                       1. S
                        Sinemati

                        Sa shume emra te njohur ne partine e ketij jevgut ky do hedhe ne hava Ramen, Berishen, lali Erin, Lulin dhe Alibeun me Marsiden dhe vitin tjeter ky trimi do behet kryeminister dhe ka shprese Shqiperia. Pika bythes...

                        1. Çelo Mezani

                         Po ishte nga Saranda lideri nuk ka asnje mundesi te behet "Shqiperia Behet". Nuk duan veten e tyre jo me boten, ja kane me te futur dhe vetes.

                         1. a
                          arsen

                          Partia e llapes se laperit

                          1. D
                           Drejtësia

                           Urime për partinë e re, djalë i mirë dhe suksese, ashtu qoftë që shqipëria të bëhet.

                           1. N
                            Nari shakaxhi

                            Ka erdhur koha te kemi nga nje parti ne c’do lagje dhe ata me te zeshmit ti veme kryetare e te futemi ne zgjedhje jo si partia e Lules qe i bojkoton po si Nard Ndoka jo si Blushka e Bato qe moren vetem njehere pjese se ku i dihet mund te fitojne njehere ne 40 vjet fluturon nje pate e pjekur e te punojme vetem per te majtur partite dmth kryetaret , si tha Likja edhe nje vote te marr une nuk iki .

                            1. s
                             shtjefen palushi

                             Lej Fenet ose fenat...Pordhet e pushtetit, vrapojne te beshtyjne nje njeri qe paska ca mendime antiqeveritare.... ose ca mendime ndryshe nga ata.... rrofsh Rilindje qe i bere shqiptaret njerin me debil se tjetrin

                             1. S
                              S’ka problem

                              C’ti besh kur te ze do heqesh

                              1. G
                               Gurabardhi

                               Edhe një Llapist më shumë në politikën shqiptare. Ky gjenerali i partisë qenka me mjeker si ai miu i haleve, Gazmend Bardhi.

                               1. V
                                Vleshte per momentin

                                Problem me kete mbiemrin Lapaj. Eshte shume afere Llapa. Ne emisionin e Can grekut me eshte dukur llapaqen dhe abuzues duke perdorur USA. Se di sa e vertete eshte kjo qe qy pretendon se e mbeshtet USA. Nuk ka konfirmim! Duket si pa byth.

                                1. S
                                 Shume mire

                                 Cdo levizje e re eshte e mire. Na u shpif me rama meta berisha. Na moren 30 vjet nga jeta. Cdo levizje e re duhet pranuar si e shendetshme per demokracine. Pastaj kush eshte i kenaqur me rama basha berisha meta le te vazhdoje. Komente denigruese sa ju bejne me antipatike per popullin

                                 1. A
                                  Arion

                                  Më në fund erdhi dhe Lapaj, luftëtari k/korrupsion. Fillimisht dhe siqerisht i uroj të jetë i suksesshëm në objektivin e tij. Por do kisha besim të plotë të tregojë që tani xhepat, se telefonin e tregoi se e ka të këtij viti, të markës së fundit me tre kamera që është i “lirë” fare… nja 2000 dollarë !….

                                  1. I
                                   Ik grisni byt,,,qurrash studiosh

                                   Kta i paguan xen sypeshkaqeni,,,me shprese ti japin nje dore sali kufomes,,,,kta Jan BYTQ,,e rradhes,,,nuk ha shqiptari kto mer o loqe,,,po' ata dy vellezerit ne mbrjojtje te teatrit ku i keni,,,,prisni se do ju vij ne ndihme metà me prurjen e e kllounit bes katunarit ,,,,shqiperia behet,,por Jo me ju kacarrumat,,,

                                   1. A
                                    Arbeni

                                    Si do quhet kjo? Partia e Llapes?

                                    1. d
                                     demokrati

                                     Duhet qe brezi i ri te marre drejtimin e vendit pavaresisht gojeligave qe jane mesuar me tiranine e zakoneshe politike ne shqiperi, i uroj sukses dhe lufte te panderprere per lulezimin e Shqiperise. SUKSESE!!!

                                     1. E
                                      Elisa Hajdarkaraj

                                      Rrnoft partia e Lapajt. Rroft Albin King Kurti. Nonen n'pidh eDram serbit.

                                      1. U
                                       Ushtari.

                                       Perse thone qe u mbyll potokallia.Ja ajo vazhdoka por ne nje forme tjeter.Tani ja hodhem bythes .Kaq e kishim shpetuam.

                                       1. F
                                        Ferdi

                                        Po pse more djale e fillove kaq keq?! Po me Florin qe e paguan Qim Peka do e besh Shqiperine ti? Me Florin qe e paguan Fundjava Ndryshe me Flor mashtruesin ??????? Turp

                                        1. D
                                         Daku

                                         Ene Edlira, gruja Gert Bogdanitme partine e re?! O kto jane msu nga karigia ne karige. Pupupu Rrofte SOROS me klyshat e vet

                                         1. B
                                          Black Jack

                                          Pordhi Pordhi

                                          1. P
                                           PD

                                           O ju mshifte panuklla , qe nga floriri i portokallise , E Dlira dhe deri tek floriri i Cepanit , Mos e pafshi hajrin e partive dhe maskaralleqeve qe inaguroni ne mes asaj leshelije ku jetoni !

                                           1. D
                                            DRU ME PRE

                                            Të gjith të pa aftët mblidhen si mizat mbas mutit. Edlira çepani, sa në një shoqatë tek një gosti tjetër, gjith jetën e ka shtyrë ku mund të hajë qyl, njerëz duke filluar ke llapaj, që su ka thënë kush puna mbarë. Mendoni dhe shpresoni tek llapajt që mblidhen dhe do bëjnë shqipërinë. Partia e 158 që rregjistrohet.

                                            1. K
                                             King

                                             Mjaft 2.0. Ohuuu, u mesuam me kete manual tashme. Keto jane particka, pjella ambasadash, makiazh per regjimin.

                                             1. L
                                              Lapaj for president ????

                                              I mungon substanca, por dhe nuk arrin dot te terheqi masen me populizmin e tij alla "dy aspra" duke u perpelitur si zorra ne prush neper studio tv e ne rruge! Biçim oportunisti. Uroj mos te bej shume dem!

                                              1. T
                                               Trotski

                                               Do te perfundoje si KUQEZIA .Pordhe me Rigon me Majoneze LLAPAJ

                                               1. a
                                                aleks

                                                mjere shqiptaret e shkrete, u duhet te paguajne taksa edhe per keta llapaqenet e tjere me ne krye kete debilin e portokallise dhe ate çepanen, kaçurrelen e pd-se hajduten profesioniste.

                                                1. T
                                                 TIRONA

                                                 Edlira Çepani i paska nda mir punët. Gert Bogdani (burri) nëPD,kjo vetë bashk me Arbër Çepani i rakisë brredh e kap nai kock nëpër skutat e Erion Velisë. Kjo ësht e "ardhmja" jonë me njerëz me shumë bluza

                                                 1. P
                                                  Parruca

                                                  Qeka leshuar ne aksion zyra gebelsiane e Fuges me komente lehaqenase. Bravo çuna i fituat sufllaqet dhe per sot.

                                                  1. S
                                                   Sokoli

                                                   Bravo Parruce. Qenke nip sternip i Bilalit, si gjithmone grusht rreth Partise dhe shokut Sali bythes.

                                                  2. J
                                                   Jano

                                                   Nesër,nesër avazi.Nesër krijohet Partia llapashabaqorri.Ju lutemi shumë mos mungoni.

                                                   1. L
                                                    Lasgushi

                                                    Ky Lapaj,duket i zoti në të folur.Pir Parti me djalin e Meksit dhe Florin nuk ështp serjoze.Ose kjo Çepani,nga fshati dhe kushërinh të Ilirit,që njihen si "fukarenje" në logjike,që histirikusht kanë përfituar më shumë nga sa kanë punuar.Vetçm nga ambicia.

                                                    1. k
                                                     karagjozi

                                                     sa ti mbarojne parate e vjehrit hajdut dhe hap shalet partia e ketj karragjozi.

                                                     1. B
                                                      Berti

                                                      Parti e re me Flori Binajn e Syri tv te Shkelzen Berishes.Kuptohet kush eshte kjo parti e re.

                                                      1. m
                                                       mero haleja

                                                       Sa eshte pagesa per te shpif kundra Partise se Re ?

                                                       1. f
                                                        franci

                                                        Shqiperia nuk behet me karagjoz te tipit Llapa e Binaj...fluturojne me pras ne bythe....

                                                        1. K
                                                         Kalla-kalla

                                                         Tani Shqipëria do të shpëtojë një herë e mirë dhe do të punojnë të gjithë shqiptarët me llapin. Lum si ne me këtë parti dhe me shpiragun e sajuar, që do të hamë me lugë floriri.

                                                         1. Z
                                                          Zhan Zhak

                                                          keta duan te kopjojne Lali Erin po kane harruar qe nuk kane mentor George S

                                                          1. S
                                                           Sali Birisha

                                                           Parti e llapës. Flori është kryellapa.

                                                           1. L
                                                            Landi

                                                            Kush del nga Syri TV eshte i ndershem dhe i pa varur nga Zeni!

                                                            1. Q
                                                             Qytetar

                                                             Te pakten kemi mundesine per ti provuar, se keta te tjeret i provuam. Koha do te vertetoje qe udhehiqen nga ideale te larta apo do te sillen si politika 30 vjecare ne Shqiperi. Mos ti paragjykojme. E ti turbullojme ujerat qe me pas te kthjellohen.E tu japim shansin, por njekohesisht nuk do te deshem qe ne radhet e tyre te kete figura te diskretituara nga politika e vjeter dhe oligarket peshkaqene, perndryshe e kane te humbur betejen qe ne fillim.

                                                             1. k
                                                              kafe e hidhur

                                                              jane mbledh gjithe aktivistat e partise e shkruajn komente.shumica e komenteve per rrenje familjare,e bija e ketij sternipi i atij...kane 30 vjet qe ankohen pse siken asnje nga te vjetrit e shajn gjithmon cdo te ri qe del.e pastaj thone me mire me te vjetrit.30 vjet qe shajn salen e liken ,po me pas jan te gatshem ti ken ende me friken se te rinjte qe dalin nuk jane ne lartesine e idhujve te tyre.po lereni ore rinin te provoje sa kellce ka ...ju mjeran te prapambetur e partiak te pershtir te mbysni qe ne gjenez.popull debil

                                                              1. M
                                                               Miranda

                                                               Urime dhe Suksese ! "" Qente Le te lehin , karvani shkon perpara """ . Vazhdo misionin qe ke nisur...

                                                               1. v
                                                                vranishjoti

                                                                suksese por duhet te sqarosh lidhjen me zamir manen dhe qendrimin ndaj abuzimit te vjerritt

                                                                1. D
                                                                 Detari

                                                                 sbesoj te jene me keq se luli lol

                                                                 1. S
                                                                  Skraparliu

                                                                  Urojeni mire beni por haroni ai bashke me policin dhe Pano soko jane sherbetoret e Saliut,Ilirit,zamire manes qe eshte merzitur qe Rama ja coi rrugen te dera e viles Zamos ne palase me leket e shqiptareve.Keshtu dhe Tiku do mari ca leke nga shqiptaret se ne kemi per partine qe krijoi se sa e varfer eshte partia e tij duket qe ne prezantim por aman zanatin si avokat i madhe qe eshte te mos e lere se merzitet vjeri,vjera ZENI.

                                                                  1. B
                                                                   Buckethead

                                                                   Lapaj do te justifikoj pasurine, keta qe e ndjekin jane pa pune keshtu qe bejne nji parti. Po shkoj edhe une se pa pune jam.

                                                                   1. e
                                                                    erjola e bija e flamurit dhe teutes dashnorja e ar

                                                                    po iris pekmezin gruan e taulant balles ku e keni ne parti qi mamane e vet?

                                                                    1. K
                                                                     Kastrioti

                                                                     Çudirat shqiptare vazhdojne, vargut te gjate te partive ju shtua edhe nje , e mesa duket qe ne diten e pare te krijimit i doli kallaji e s'eshte veshtire ta kuptosh perberjen e saj qe e ka me njerez te mbledhur se bashku per te kryer çokat e te tjereve

                                                                     1. T
                                                                      T

                                                                      E nise mire mor tiku dhe ishim me ty te lagjia ime por sa pam kta minjte e kanaleve te syrit tv e ke ul piacen po te flas me respekt te madh per ty por ske ber zgjedhjet e duhura afer vetes .mos mer karagjoze por dil neper fakultete dhe gjej njerez te pa perfolur plot ke me tonelata .profesore inxhinjere dhe studente .ke humbe shume shume pike me kta fytyra qe pam afer teje .

                                                                      1. e
                                                                       erjola hoxha e bija e flamurit dhe teutes dashnorj

                                                                       arbeni i biri i nevruzit dhe ferdanes a u qifshi ne bythe me taulant ballen

                                                                       1. B
                                                                        Bato

                                                                        Qenkan mbledhur tere Llapistat bashk, tani shpetoi Shqiperia ! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA

                                                                        Lini një Përgjigje