Biberaj: Nuk isha dakord që Foltorja të dilte nën logon e Ilir Metës

18 Shtator 2023, 18:30Politika TEMA

Biberaj: Nuk isha dakord që Foltorja të dilte nën logon e Ilir

Gjatë intervistës në “News Line”, Aleksandër Biberaj, anëtar kryesie te Rithemelimi, deklaroi se opozita ka nevojë për një lidership të ri. Ai zbuloi se nuk ishte dakord që Rithemelimi të dilte nën logon e Partisë së Lirisë.

Sakaq, Biberaj deklaroi se ka se sa të jetë Edi Rama kryeministër, atë logo të PD-së nuk do ta marrë Rithemelimi, do ta ketë Lulzim Basha.

Unë e kam thënë lufta duhej bërë për të bashkuar të gjithë demokratët, për të bashkuar bazën se ata janë të gjithë votuesit, por as Sali Berisha nuk e bën këtë se ka dy vite që ka dështuar, Lulzim Basha nuk e bën që nuk e bën, Gazmend Bardhi nuk ka autoritetin për ta bërë këtë gjë. Por këta nuk pranojnë që të hapet një proces unifikues përbashkues në PD dhe të kandidojë kush të dojë, siç ndodh në Demokracinë Perëndimore. Le të jenë 10 kandidatë, 20, që ta bashkojnë PD.

Unë kam propozuar që më përpara që ne mos të dilnim me logon e Partisë së Lirisë ose LSI, por të krijohej një parti tjetër, sepse gjykatat në këtë vend i ka Edi Rama si të gjithë pushtetet. Sa të jetë Edi Rama kryeministër atë logo të PD nuk do ta marri Rithemelimi, do ta ketë Basha dhe kjo është e qartë”, tha ai./abcnews.al

10 Komente

 1. P
  Pal Melyshi

  Alexandri i madh i Saliut nipi i gjeneralit famekeq te 97 Spiunit , kriminelit , hajdutit dh vrasesit Qukapikut Shaban Memia , shume mire Gerdalla Byberi ju e dini c'fare u keni bere Shqiptareve me bandat e Tropojes te Saliut..

  1. P
   Pal Melyshi

   Alexandri i madh i Saliut nipi i gjeneralit famekeq te 97 Spiunit , kriminelit , hajdutit dh vrasesit Qukapikut Shaban Memia , shume mire Gerdalla Byberi ju e dini c'fare u keni bere Shqiptareve me bandat e Tropojes te Saliut..

   1. P
    Pal Melyshi

    Alexandri i madh i Saliut nipi i gjeneralit famekeq te 97 Spiunit , kriminelit , hajdutit dh vrasesit Qukapikut Shaban Memia , shume mire Gerdalla Byberi ju e dini c'fare u keni bere Shqiptareve me bandat e Tropojes te Saliut..

    1. P
     Pal Melyshi

     Alexandri i madh i Saliut nipi i gjeneralit famekeq te 97 Spiunit , kriminelit , hajdutit dh vrasesit Qukapikut Shaban Memia , shume mire Gerdalla Byberi ju e dini c'fare u keni bere Shqiptareve me bandat e Tropojes te Saliut..

     1. 0
      001

      Po kysh te pyet ty ore Legen dhe i pa cipe rrace e poshter jeni...ptu u shofte fara juaj o Cecen Bybersj...

      1. 0
       001

       Po kysh te pyet ty ore Legen dhe i pa cipe rrace e poshter jeni...ptu u shofte fara juaj o Cecen Bybersj...

       1. A
        Aliu

        Po kush ti more Legen shpellare Tropoje qe s'qenke dakord sa hajvane jeni ju kafshet e Saliut, ju e keni trguar veten njerz primitive 300 vjet prapa e kthyet Shqiperine pa pike turpi dilin ne tv e Saliut..!!!

        1. c
         ce

         u be i gjalle ky neonazisti qe ka dy vjet qe ben thirje per marrje me dhune te pushtetit si ne shtator 1998 kur shpellaret me arkivolin e Azemit ne krahe sulmuan kryeministrine . Kjo monster e vicidolit nuk mund te dale burre me i mire se daja i tij Gjeneral brigade Shabon Tapia qe organizoi pucin ushtarak ne ushtri ne 1997 dhe organizoi hapjen e depove te ushtrise dhe si pasoje fillimin e luftes civile qe i moren jeten mbi 3900 veteve.

         1. R
          Rrnofte LEXHENDA ! dhe ..

          Sa ndyresira paska pas PeDe -ja? !

          1. E
           E tillë është Politika .

           I mirë apo i lig , këtu ka të drejtë Biberaj , kjo u duk qartë që në takimin që bëri Berisha me të zgjedhurit OPOZITARË të 14 Majit , ku gati gjysma nuk morën pjesë . Mbase ashtu moren URDHER nga Metaj , ja që politika i ka këto , prandaj në gjuhën popullore quhet “kurvë”.

           Lini një Përgjigje