PS mbledh grupin parlamentar, zbardhen diskutimet

18 Shtator 2023, 11:24Politika TEMA

PS mbledh grupin parlamentar, zbardhen diskutimet

Partia Socialiste ka mbledhur ditën e sotme grupin parlamentar. Kjo shënon dhe mbledhjen e parë të këtij grupi nën drejtimin e Bledi Çuçit.

Një prej çështjeve më të rëndësishme që do të diskutohen në këtë mbledhje, do të jetë zgjedhja e Avokatit të Popullit.

Gjithashtu, në tryezën e grupit parlamentar të PS-së do të jetë dhe një kërkesë e Gazment Bardhit për të ngritur një grup pune për të zgjedhur Avokatin e ri të Popullit, bënë të ditur burime për Klan News. 

Raportohet se çështja tjetër e rëndësishme, për të cilën pritet të ketë diskutime në këtë takim, do të jetë edhe projektligji për rritjen e pagave të gjyqtarëve. Për miratimin e këtij ligji që kërkon një shumicë prej 84 votash, do të duhet edhe mbështetja e opozitës.

 

3 Komente

 1. A
  Adriatik

  Nuk u mor vesh.I disktuan ato ceshtje qe shkruhen ne artikull,apo i lane per heren tjeter.

  1. R
   Real

   Po ben si i rendesishem edhe ky i tredhuri i hajnit te ripjelljes

   1. K
    Kanina e Ismailit

    CUC Kusaria, si e gjithe Paria, shume shpejte edhe ti ne tave do jesh, ose me mire ceshtje kohe sa te therras SPAKU per disa kusari MILIONA EURO!!!

    Lini një Përgjigje