''Të votosh kundër projekteve të qeverisë gjermane…'', deputeti i PD 'shpërthen' ndaj Rithemelimit dhe PL-së: Zoti u’a drejtoftë mendjen

17 Shtator 2023, 13:33Politika TEMA

''Të votosh kundër projekteve të qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka kritikuar “Rithemelimin” dhe Partinë e Lirisë, duke thënë se të votosh kundër projekteve të qeverisë gjermane, është si të votosh kundër BE-së.

Përmes një reagimi në Facebook, deputeti shkruan se të dalësh kundër BE-së, është shërbimi më i madh që një opozitë mund t’i bëjë qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

Ai shtoi se këtë gjë mund ta bëjë vetëm një opozitë e izoluar dhe në konflikt me partnerët ndërkombëtarë.

''Te votosh kunder e te bllokosh grantet (ndihmat) dhe projektet e qeverise Gjermane,eshte te votosh kunder bashkepunimit me Gjermanine dhe me BE.


Nuk ka asgje opozitare ketu,te pakten per nje Opozite demokratike properendimore.
Per Opozitat me frymezime sovraniste e leniniste qe po lindin mbase, por per PD kjo nuk do te ndodhe kurre.


Te votosh si Opozite kunder bashkepunimit me aleatet strategjike eshte sherbimi me i madh qe mund ti behet Edi Rames,pasi nje Opozite e izoluar e ne konflikt me partneret nderkombetare eshte nje Opozite e dobet.


Nese per te fituar ndonje bilete ne rreshtin e 2 apo 3 te Rithemelimi apo te LSI (se rreshtat e para jane zene) u duhet te hapin lufte dhe Gjermanise sikunder SHBA dhe Britanise..,Zoti ua drejtofte mendjen dhe rrugen ,pasi ketu ndahemi pa asnje keqardhje me kedo'', shkruan Çollaku. 

16 Komente

 1. k
  kritiku

  shko konsultohu me ata qe te kane votuar

  1. L
   Lenci

   Ke shume te drejte shoku Kreshnik rrijini pas bythes Rames se ua mban ai kontaktet me partneret nderkombetare te cileve as u plas menderja per ju dhe me keq akoma per skandalet e Rames. Beni garnityren e yndyren e Rames sa ta mbyllni kete mandat se me pas as emri nuk do u mbahet mend.

   1. L
    Lenci

    Ke shume te drejte shoku Kreshnik rrijini pas bythes Rames se ua mban ai kontaktet me partneret nderkombetare te cileve as u plas menderja per ju dhe me keq akoma per skandalet e Rames. Beni garnityren e yndyren e Rames sa ta mbyllni kete mandat se me pas as emri nuk do u mbahet mend.

   2. S
    Shoku

    Nje thenie e popullit nga inati i sime vjerre une fle me mullixhiun , ndersa ata qe ti flet jane gati ta djegin Shqiperine ne c’do sekonde vetem ju duhet pak mbeshtetje qe nuk e kane , e kjo vetem nga inati i EDI RAMES , vetem ai te mos jete .

    1. S
     Shuka

     Jo mor mik jo. Ata edi ramen e duan aty ku eshte. Ata nuk duan dicka ndryshe nga vetja dhe nga rama, thjesht kshu jane shume ne rregull

    2. B
     BE-ja

     Ja shembulli konkret qe rama berisha meta jane trekendesh dhe as qe duan te hyjne ne BE. Qeveria abuzon me fondet dhe me pas rama pa pike turpi del dhe kritikon europen, sala me liken kundershtojne se nuk u hyn gje ne xhep. Dhe ja ku e kane interesin e perbashket - te rrine jashte BE-se, se jashte nuk u kerkon kush llogari.

     1. S
      Shqiptar

      Opozite! Merrni shembull nga Kreshnik Çollaku! Fisnik, altrrnativë ne se doni te vini ne pushtet! Therritini mendjes! Sinqerisht!

      1. P
       Populli i thjeshtë

       Mirē e ke ti idiot monster por mos harro se Rama jot se bashku me Haxhi Qamilët e tu bllokuan integrimin e Shqiperise në bllokun Evropian , te kujtohet besoj ajo loja me 3 ligjet apo jo!? Keshtu keni luajtur me kete popull per 34 vjet. Jeni njē mollë e kalbur e ndarë në dysh prandaj mos ha mut si zagar. Ju shoftë fara më çfarë keni për zemër

       1. K
        Kreshnik Bythaku

        Kreshnik o bythqir, jam i sigurt se ti nuk e din degen e pd qe ke marr votat. Pyt nje her verdall o idiot , merr mendimin e atyre pastaj na jep mend o mendshkerdhyer.

        1. S
         Shkodra

         Rama e Berisha janjë njësoj. Bravo deputeti.

         1. v
          vajmedet

          Pikaaaa ky erdoganisti që vrapoi ti bëjë temena përmendores turke tek Liqeni e tani do të shitet filo perëndimor. E ka mbushur Luli partinë me ekstremistë turq.

          1. T
           Tironci

           O Collake-torollake! Po dilni mor nje here te vetme Ju "dishepujt e opozitarizmit" e votoni kunder kesaj qeveri Rama, se u bete me keq se ato "Fronti Demokratik" i Rames Alia dikur.

           1. d
            dsa

            Kujdes nga ky se eshte kokrra e bythe...... qirit.

            1. s
             selim

             Kreshnik garushdja.

             1. P
              Patriot

              Collake nuk e kuptoje pse habitesh, ato jane vazhdimsia e Ramizit qe pati shansin historike ta bente shqiperine me Shtrausin ne 1988 , dhe e perzune. Nipat dhe mbesat e atyre bllokmeneve bashke sigurimsat e tyre jane ndare ne te gjitha partite aktuale.

              1. E
               Ethem Lalaj-Jo anonim

               OK,K.ÇOLLAKU: 1.PD legjitime me LuliBashën të marri kthesën e bashkëpunimit me maxhorancën për votimin e ligjeve në favor të vëndit.Pasi një qëndrim i till i foltores thellon armiqësinë ndaj SHBA BE. 2.Mos lejoni që foltoristët të flasin sikur jan Ata PD..! 3.Saliu dhe Ata që e mbështesin nuk do krijojnë parti tjetër deri në ikjen e Sb..pasi do të HAN BAR(YURI KIM) 4.Sb nuk bëhet më KM i Shqipërisë sa të jet SHBA=300 mil.e gjallë..! Këtë e di mirë NON GRATA..!

               Lini një Përgjigje