Foltorja: Berisha votëbesohet në tetor edhe pse humbi zgjedhjet e 14 majit

16 Shtator 2023, 17:50Politika TEMA

Foltorja: Berisha votëbesohet në tetor edhe pse humbi zgjedhjet e 14

“PD-ja ka nevojë urgjente të bashkohet”, kështu deklaroi në një intervistë për Euroneës Albania Lisandër Hoxha.

Duke u ndalur te axhenda e Rithemelimit, Hoxha u shpreh se më 30 shtator përfundon analiza e zgjedhjeve të 14 majit dhe më pas në bazë të statutit kryetari Sali Berisha do të kalojë në votëbesim.

Ai shtoi se votëbesimit sipas tij do t’i duhet t’i nënshtrohet jo vetëm kryetari i partisë, por edhe kryesia e PD-së dhe degët e saj.

“Me 30 shtator përfundon procesi i analizës seksione, grup seksione dhe strukturat e Partisë Demokratike dhe kryetari e ka detyrë statutore të cilës nuk po i ikën dhe nuk do t’i ikë, votebesimi. Propozimi im në Këshillin Kombëtar ka qënë më i zgjeruar se kaq, jo vetëm kryetari partisë, por edhe Këshilli Kombëtar, degët e PD-së, kryesia e saj, të votëbesohen gjithashtu. Ne po shkëputëm lidhjet me votën, pastaj i themi një kryetari partie të gjitha përgjegjësitë janë tuajat pavarësisht se si jemi sjellë ne, pa e kthyer këtë në gjueti shtrigash ndaj emrave të caktuar. PD-ja ka nevojë urgjente të hapet, të bashkohet me pjesën e saj të ndarë nga vetja, përjashto njerëzit e infiltruar në tepsinë e Ramës dhe të ketë një qasje të re në shoqëri” – tha Hoxha.

4 Komente

 1. M
  MOKRARI

  SHUME TRAP JE TREGUAR O LISANDER.AKOMA BESONI SE SALI BERISHA DO JU SJELLE NE PUSHTET.SI NUK PO KUPTONI AKOMA SE ME SALINE NUK VINI KURRE NE PUSHTET.NUK I SHIKONI KETO SONDAZHET QE BEHEN.

  1. Rakipi i gazetes Zeri PPSH sot dhemokrat

   Kera flasin ne emer te PD kur nuk jane pjese e saje . Ne kohen e xhaxhit qarkullonte nje barsalete kur vije nga Durresi per Lushnje ishte nje shtatuje ( Shkurte Pal Vata ) e zuri ledhi kur behesh hekurudha dhe hopa deshmore . Pal Vata i jati ishte pak si Sali Berrisha nuk funksiononte mire e pyesnin Palin ne fshat ore cfare behet ne Tirane ai pergjigjesh :Une dhe Enveri nuk dime gje mos e ka bere Mehmeti me koken e tije ....edhe ky flet ne emer te PD kur PD eshte e Lulzim Xhemal Bashes

   1. P
    Patronazhisti sufllaqexhi

    Po tani si qenka PD -ja e doktorit kur me letra e ka Luli? Po ju bq aq legena jeni sa prisni të jeni karrierë nga nje plak mashtrues dhe i pjerdhur si doktori që ka 32 vjet që flet pallavra

    1. D
     Dardani i Ri

     Sali Berisha dihet dhe njihet si njeri i çmendur por, po aq të çmendur janë edhe ata që vazhdojnë t'i shkojnë pas këtij kryekrimineli të çmendur.

     Lini një Përgjigje