Berisha thirrje për protesta, reagon me ironi Ngjela: Ka folur si Haxhi Qamili

15 Shtator 2023, 22:11Politika TEMA

Berisha thirrje për protesta, reagon me ironi Ngjela: Ka folur si Haxhi

Avokati Saprtak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk është e mundur që Sali Berisha të organizojë protesta të cilat do jenë domethënëse.

Ai komentoi deklaratat e Berishës i cili tha se opozita do të nis së shpejti aksionin e protestave. Sipas tij, protesta kësaj herë do të jetë e një lloji tjetër, pasi nëse do të fillojë, atëherë nuk do të ndalet më.

“Ka folur si Haxhi Qamili. E njihni Haxhi Qamilin? Këtë thotë dhe Saliu. Do sulmoj tha, Korçën, edhe I vajti ambasadori francez dhe i tha kujdes se këtu preket interesi francez. Dëgjo çfarë i tha Haxhi Qamili. Ku pyes unë për Francën kur kam Peqinin dhe Kavajën me vete.

Tani këtë thotë dhe Saliu. Do bëj luftë. Më çfarë? Si? Si Haxhi Qamili? Ku i ka përkrahësit? Nëse ai nxjerr 100 mijë njerëz në protestë tronditet dhe perëndimi dhe do kërkojnë zgjedhje të reja, por ky thotë do ta marr me dhunë,”  u shpreh Ngjela.

4 Komente

 1. s
  selim

  Taku e mate rezistencen e nje femre per tu quajtur perdhunim?Po ik o hajvan se ti sje as per nje ambient te qyteteruar dhe as per shekullin qe jetojme...ti librat e fundit i ke mbyll ne 70-ten.

  1. t
   tironsi

   Kti gamorit me emnin Berish i ka hik truni fare. Ka 10 vjet qi bon thirrje per protesta po nuk e nigjon njeri. Ja kan pi longun shqiptaret kti qen bir qenit qe na e la peshqesh Ramiz Alia.

   1. S
    Sali qen bir qeni rrugëve do ngordhësh

    Më thonë Sali Berisha mue o budallenj.....

    1. s
     sali krykurva Kombetare do varur mes Parlamentit

     pa u ekzekutu ky i.muti etj Sherbetore te Grekut e Serbit s'ka me hy Shqiperia ne rrugen e duhur Europiane .Kesjhtu ben Europianet pas LIIB zhduken /patruan Kombin nga Gjaprinjhte Helmues qe i sherbenin te Huajve kunder vendeve e Kombeve te tyre

     Lini një Përgjigje