Bardhi i shkarkuar nga Basha i nis letër Nikollës: PD gati për dialog me PS-në për Avokatin e Popullit

15 Shtator 2023, 15:22Politika TEMA

Bardhi i shkarkuar nga Basha i nis letër Nikollës: PD gati për

Ish-kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demorkatike, Gazment Bardhi i kërkon kryetares së Parlamentit Lindita Nikollës rinisjen e procedurave për avokatin e Ri të Popullit, që në Kuvend, vijon të jetë pezull.

Në letër, Bardhi i drejtohet Nikollës si i pari i deputetëve demokratë, por ai është shkarkuar nga kryedemokrati Lulzim Basha.

“Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike shpreh gatishmërinë për t’u përfshirë në një proces parlamentar dialogu midis grupeve parlamentare të PS dhe PD, me lehtësimin e Kryetares së Kuvendit, duke propozuar dhe përcaktuar bashkërisht një procedurë transparente që mundëson gjetjen e konsensusit.

Ne propozojmë ndërtimin e një procesi transparent dhe demokratik për përzgjedhjen e një kandidature dinjitoze për funksionin kushtetues të Avokatit të Popullit”, - thotë Bardhi.

Bardhi i shkarkuar nga Basha i nis letër Nikollës: PD gati për

19 Komente

 1. J
  Juristi

  Hahaha.Ky eshte me karagjoz se ustai vet.Pse nuk e ke vulos kete shkresen o kavajs?Vulen e ka Lul koqja pra,pse beni rolin e idiotit?

  1. Z
   Zagali

   Gaz Bardhi duhet nxier jashte nga Parlamenti,se aii eshte homo,bene seks naten dhe helmon era mut parlamentin diiten.

  2. B
   Bushi

   O qenef Po to nuk pjerdh vehten Po le me te pjerdhur te tjeret ha m.. ha se Ben mir

   1. M
    Muli me mjekër

    Ky përfaqson LGBT dhe duhet ndëgjuar

    1. D
     D

     Pirdh te cfryhesh o gay Bardhi me mjeker,nuk te ka kush ne liste o mjeran,keshtu eshte kur e ngul bythen cdo huri qe te del perpara.

     1. P
      Prec Ulaj

      Keta jane ku i theret qameti, mos i pafsh ne lagje.

     2. P
      Pirdhni se liroheni.

      O i Zi e jo Bardh, o legen i shpuar avokatin e me nder il popolo Ramuti do t'ja jape Lul Tranvestites gje pa zarar per te, por vazhdon bashkepunimin e firmosur me 17 maj......

      1. a
       american23

       Ky eshte nje sharlatan qe nuk ja vlen te harxhosh kohen, njeri pa personalitet , llume....

       1. K
        K

        Ki Bardhi mo tani ja ka besuar Saliut sumen,ishalla shpellari ja kruan per shtate pale qejfe.

        1. Çami Rrogozhines

         Ja ka kruajtur me edhe me pare Saliu , i ka pelqier dhe ki bithqiri kavajes nuk i ndahet .

        2. K
         Komshiu Gazes

         O Bardha po pse nuk propozon Argiten per Vokat Poplli Ose bohu vet Vokate Poplli O Gaz bibilushi kur kam ngel demokratet ne doren tende vaj medet

         1. D
          Dylber kavaje

          Dylber e hengre karr a melen te beri Basha dalje nuk je asgje nuk perfaqeson PD ik tani te babi Xenit te prehri non grates mos te jep nje kocke me PD i la e duart

          1. L
           L G B T

           Ore po ky budalla eshte apo ben vete , vete e shkroi emrin ne dhjertore qe se pjerth njeri ketej e heq veten kryetar grupi o te qifshin gomeret e Kavajes more Bardhe sa ne ben per te qeshur .

           1. G
            Gurabardhi

            E kuptoni tani kush është PD, kush e ka drejtuar grupin parlamentar të saj? Kështu janë të gjithë njerëzit e Berishës dhe Bashës. Si ky miu i haleve. Mjer kombi i ynë!

            1. Y
             Ylli

             Gjithe LGBT pas Rames qenka vene ne gare kush e kush me pare ti kafshoje rrocken Bardhit...

             1. K
              Koli

              Ky Bytha shpume ben dhe si i forte.A eshte zene ndonjehere ne jete ky nga Floket sic bejne Shoqet e ketij.Or Bili,ai te shkarkoi:Ju jeni grupi Non Grata,ai Bilibilushi tjeter,Lulka ka grup theter.Kokat Hengshi ,O Zot.

              1. T
               T

               Si shume po i kruhet ketij Gay Gaztor,nuk paska Kavaja krujtes,duket prandaj e coj partia ne Elbasan!

               1. N
                Noci

                Flitet se PS preferon Ilir Rusmailin,keshtu qe grupi i Bardhit a do te jete dakord me nje avokat qe nuk e do Berisha

                1. C
                 Cuni i Vuk Karaxhicit , Dobicit nga VICIDOLI

                 Ky eshte fare gomar ! Ende nuk e ka marre vesh se cila eshte PD - ja zyrtare qe konsiderohet opozita ne Shqiperi ! Dallkauk dhe aventurier qe kerkon te imponohet krejt ne kundershtim me rregulloren e parlamentit , te cilen e ka votuar edhe vete shpellari serb i Vicidolit !

                 Lini një Përgjigje