Artan Hoxha plas ‘bombën: Ja çfarë fshehin telefonat e Fredi Belerit

14 Shtator 2023, 20:28Politika TEMA

Artan Hoxha plas ‘bombën: Ja çfarë fshehin telefonat e

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Top Talk” në Top Channel tha se telefonat e Fredi Belerit fshehin të dhëna që mund ta rëndojnë çështjen ndaj tij.

Hoxha tha se nëse hapen telefonat, do të gjenden biseda mes Belerit dhe autoriteteve greke, politikanëve grekë apo personazhe të cilët janë ‘non grata’ në Shqipëri.

Hoxha: Ka një çështje tjetër përse është e interesuar Athina për çështjen Beleri. Kur është arrestuar Fredi Beleri në flagrancë janë kapur celularët, nëse hapen celularët e Fredi Belerit dhe komunikimet me kë ka komunikuar Fredi Beleri gjatë fushatës elektorale, me autoritetet greke, me politikanë grekë, me personazhe të cilët janë ‘non grata’ në Shqipëri, të padëshirueshëm, që janë përfshirë në incidente qoftë me drejtues të policisë apo shërbimeve sekrete të vendit fqinj. Unë do të kërkoja që autoritetet shqiptare, Shërbimi Informativ me sa di unë e ka çuar këtë informacion atje ku duhet ta çojë, nuk e di sa do e marrë parasysh. Çfarë të keqe ka që gjykata shqiptare të marrë një vendim të drejtë, një vendim. Kjo është një çështje që e vendos drejtësia, jo politika.

60 Komente

 1. J
  Jorgo

  Mr. Bombastic, Telefantastic

   1. .
    .

    Ku eshte Bomba qe plasi, vec eres se mutit asgje nuk pasha te plasi.

   2. V
    Vend-muti

    Ha-ha-ha…qesh se s’qaj dot, me kete cirk karagjozash primitiv te ’’gazetareve anadollak investigativ’’. Ha-ha-ha!

    1. G
     Gen4Al

     Shqiptar eshte. Nuk po te konvenojn disa gjera. Nese nuk te jetohet ne Shqiperi shko ne P... te S..... Thuj Greqis Vend Muti . Njeri i shitur.

    2. j
     janulla i shkon ne burg e i bo Gojore Kriminelit

     pseudoPrifti - gjapri i zi ,pederasti grek i shko ne burg e i bo gojore Kriminelit Bejleri te Peshkpise ,me ja ngrit Moralin nalt . Shteti Shkerdhatave te Shqiperise bo sehir !!!!!!!!!

     1. H
      Haxhi qamil

      Allah akbar

      1. H
       Helaqis arratisur nga Turqia

       Ha Qamo , bitha e janulles o ba copa ne Afrike nga cart e afrikaneve . Carinn e Bejlerit se ndjen hic bitha e Grekut te Peshtire

    3. P
     Patronazhisti sufllaqexhi

     Kjo ishte nje pordhe e madhe e tanit që qelbi studion e top qenefit

     1. T
      Taku

      Pse pordhe se nuk te pelqen ty..?

      1. L
       Luli

       Pordhe Taku se mbase nuk je aq driteshkurter sa ke harruar edhe Pordhet e tjera te kti tipit. Harruat gje “pergjimet e Ndrea Prendit per 21 janarin” ? . Pordha e madhe e Tanit mori dhene aq sa edhe PS-ja edhe Ministri i Drejtesise u turren nen efektin e Pordhes , duke bere NAMIN neper media dhe kuptohet kerkese urgjente Spakut qe te marre menjehere pordhen e Tanit dhe ta perdori kunder Saliut. Sduhet te harroni kaq shpejt o milet .

      2. N
       Ndjesi

       Te pergezoj we per anonimatin ke perdorur cilesorin sufllaqexhi. Te kuptojme cfare muti je! Fred gjasme grek eshte nje mut muti qe se mban today shqiptare. Eshte I mbaruar. Fytyra e tij idiote alla se di, kur thote jam grek mua me pelqen. Nje fytyre idiote, shoqeruar me dyshime si kriminel, mashtrues, etj le t' ja japin Greqise. Nje maskara me pak per Shqiperine eshte fitore. Askush se do kete palo ordiner. Jam me Drejtesine dhe ER politikishte. Pavaresisht se votoj kunder tij.

       1. P
        Patronazhisti sufllaqexhi

        O loqe tani ben sikur i di të gjitha po nuk thot asgje llafe kafenesh Kurse per Belerin është aty ku e ka vendin ne burg se e meriton me vite per vrasjen e ushtarave shqiptare dhe nuk kemi nevoje ta thot tani se është i ndihmuar nga greket politika dhe sherbimet

       2. K
        Kur beshtyn lart....

        Nuk e di se si ta quaj kete reagim te Jorgaqit me lart apo ketij qe e ka me Patronazhistet, kaq e pamundur eshte qe Belerleshi te jete i vene nga Athina? Kaq e pamundur eshte te besosh se Grekia merret me keto pune qe kur ka lindur, ne 1821 ? Kaq veshtire eshte te mendosh qe Belerleshi nuk erdhi aty te mbroje " te drejtat " e Himarjoteve? Kaq qorra apo injorante (do te thoja antishqiptare) , pa shtylle kurrizore jeni ??????

        1. M
         Micotaqis

         Patronazhist i sufllaqeve greke... ç ke ? Te dhimbset ky funderina qe shet atdhe e fis i kthyer ne sherbetor i grekut ? Apo edhe ti je i nje standarti me te ?

         1. E
          E.v

          Po car thu ,ne kohen qe iu privatizun fabrikat e uzinat ne shqipni tek greku shkut me punu me honger buke.Mos harroni o nji hesap qe kthehet,thuji shqiptareve,lejeni greqine kthehuni ne shqipni a do te kthehen????????? NE varesi te kesaj qendron forca e greqise,se kuptoni qe ato nuk ja kan bo popullit te vet cfare padrejtesish i bojme ne njoni tjetrit prej 1944???? Politikanet serb e grek e duan popullin e vet. Ne shqipot duhet te ulemi e ti vejme gishtin kokes se perse na ndodhin te gjithe keto pislliqe,fajin mos e kerkoni tek Amerika,evropa tek greku,beleri ,shifni si jeni ne cdo shtepi," s'doni ta shihni njeri tjetrin me sy" Hajde me thuaj pastaj a ka faj beleri. Respekte per popullin e bregdetit,nuk kam pa tosq qe ti rrespektojne popullin e tirones ( shumica myslimane) me shume se himarjotet. Selom Mero

        2. H
         Historiani

         Telefonatat e te tredhurit FB fshehin ate qe Ed Rroma ka droje ta deklaroje sepse nuk do te prishet me "miqte greke" mico taqis dhe te tjere. Shqiptaret e Shqiperise kane nxjerre nje mesim historik - nuk mund te behesh mik me greket ne asnje rast. Po ashtu edhe shqiptaret e Dardanise nuk mund te behet miq me serbet ne asnje menyre. Ed Rroma beju burre dhe burri ka vetem nje by... dhe per pasoj rri vetem ne nje karrike. Nuk mund te jesh mik njekohesisht edhe i Sulltanit te Madherishem TE dhe mico taqit. O me njerin o me tjetrin. Kurvat politike nuk e kane jeten e gjate.

         1. N
          NO PASION

          ZOTI ADMINISTRATOS I FAQES...PO HABITEM QE NUK PO MI POSTONI PREJ KOHESH POSTIMET E MIA MEGJITHSE UNE SHKRUAJ PA ASNJE FJALOR ..BANAL APO DUKE PERDORUAR GJUHE URREJTJE QE JU CUDITERISHT I POSTONI KUR I SHKRUAJNE TE TJERET...UNE JAM AKTIVE TEK TEMA PREJ 20 VJETESH ME PSEUDONIM TE VERIFIKUSHEM NGA EMAIL I CILI ESHTE EMAIL I VERTETE...MENDIMET E MIA JANE SIC KAM EMRIN NO PASION PASI UNE NUK SHKRUAJ ME PASION PASI JAM ME ORIGJINE GREKE DHE SHQIPTARE ...UNE BESOJ SE MENDIMET E MIA AFROHEN ME REALITETIN PASI JAM ME DY ATDHE...EDHE NQS NUK ME POSTONI GJITHSESI FALEMINDERIT DHE ME BENI TE BESOJ SE I MADHI MERO BAZE NUK KA NEVOJE ME PER NE QE U SOLIDARIZUAM ME DHUNEN E GJAKATARIT SALI...

          1. D
           Drejtesi me 10 standarte

           O Tan Hoxha. Le te supozojme se ka prova qe Beleri eshte implikuar ne shit-blerje votash, dhe une nuk dyshoj fare qe ka. Nuk te duket ty pak si e cuditeshme qe te behet shembull Beleri nga drejtesia "alla shqiptare e pavarur"- , ne nje kohe qe dy partite e medha i kane q... ropt votave te shqiptareve gjithe keta 33 vjet shkerdhato-demokraci ??!! Beleri eshte vija e demarkacionit te drejtesise shqiptare mbi kete subjekt ???!!! Ne nje kohe qe "vjedhesit e provuar te votave' per dy partite e medha ndiqen ne gjendje te lire, .... Beleri, qe nuk i vodhi, po tentoi t'i blente rri ne burg ? A nuk duhet te kete drejtesia nje lloj ekulibri ?

           1. T
            Trimi

            Skuqjani bythen Bejlerit qe tju dieg dhe kacifaqve.

            1. S
             Sali Trimi

             Ti nuk je historian por koqestan. Nga historia nuk di ndonje burre shteti qe nuk e “ka dredhur” . Bile edhe me i madherishmi i tyre Sali Brshia dallohet per bythedredhje mortore.

             1. T
              Turrjela

              Na çate Karjanin me ket palaço cirku te konvertuar ne hidraulik e se fundi dhe mbajtes sapunash... Hiqeni kete fytyre mut se ndoti dynjane dhe nga ekrani. Çte mbjellesh do korresh thote populli

              1. T
               Turrjela

               Na çate Karjanin me ket palaço cirku te konvertuar ne hidraulik e se fundi dhe mbajtes sapunash... Hiqeni kete fytyre mut se ndoti dynjane dhe nga ekrani. Çte mbjellesh do korresh thote populli

               1. B
                Bollano

                Mos na e nxirrni me kete mut muti se na vjen per te dhjere sa e shikojme ket bythqimin. Ikni more jeziter se ka plot halle e probleme ky vend e nuk mbeti per 1 pis nga Progonati te konvertuar ne evgjit grek qe sdi te lidhe breker te na jape leksione.. Ju shofte fare more te mallkuar evgjito greke

                1. V
                 Vranakonti

                 Artan,bravo. Jane fakte qe SPAK-u duhet t'i mariin ne konsderate. Belerii eshte kriminel dhe duhet denuar rend per krimet qe ka bere.

                 1. N
                  Nen Pashako

                  Bravooo Tano, thone qe zoti vonon por nuk haron, Bejleri duhej te denohej qe kur u vrane bijte e nenave ne Peshkepi. te hapen ato telefona e te mos kene frike nga Greku per cka bere.

                 2. A
                  Arvanitasi

                  Maskara ky e maskara kush e vuri te kandidoje... Ket te gjatin do marrin te gjithe bashke. E ka thene me kohe Petro Marko i madh: Himara zemra e shqiptarise nder shekuj. Bekuar qofshi o bijte e shqipes meme

                  1. S
                   Suljoti

                   Sa te neveritshem jane ky korrak bashke me Dule dhjakun qe i shkon pas... Diçka ka ketu se ska pse i japin rendesi kaq te madhe nje injoranti bythshkerdhyer si Bejler sapuni. Mos ndoshta kane frike se tregon kush e ka sponsorizuar per te ble votat dhe kush i pagoi autobuzat me njerez qe vinin per te votuar ku shperndanin nga 300 evro per koke dhe ushqim falas 2 vakte?! Eh mer evgjito aziatiko gre qira si mesuat keshtu... Turp e faqja e zeze

                   1. C
                    Cika

                    Haha sa i cqut qe qenke. Me siguri e ke ngs bytha e saliqenit. Ed rama eshte shahist ore kellire, do beje greket, pot edhe saliun tend te haje m...t.

                    1. X
                     XXXL

                     Skraparllinjte si toca qe jane nuk dine te bejne pune tjeter vetem ate te spiunit, ketu nuk ben perjashtim edhe koke-ducja Hoxha.

                     1. .
                      .....

                      Pyetje : Beleri apo Bej leri

                      1. A
                       Agim

                       Historian i leshit....

                       1. t
                        tema e ed rames

                        po mire mo Tema. Asnje lajm per Amant Josifin?

                        1. P
                         Partizani

                         O shyqyr që të kemi oArtan,se pa ty do na kishte mbytur erësira informative.Lëri more djalë organet eshtetit të zbulojnë dhe japin drejtësi.Ti dhe shumë gazetar si ty .ë duket se jeni bërë gjobaxhinj,sps kadhenjë logjik EKONOMIKE.Mjafton kaq për kësaj here.

                         1. H
                          Hajdari

                          O Partizani leri enderimet, lere Tanin ta thote fjalen se nuk i thote kot ai. nuk thua shyqyr qe ka njerez qe i thone, sesa ka qw populli i shkrete nuk di se cbehet, lere ne pune te vet.

                         2. T
                          TemaTiku

                          "Bombastike" sa s'ka ...Fredi Beleri paska bere telefonata me autoritete Greke ne Greqi! (pasi u doli Bllof ajo akuza per 'blerje votash' po degjenerojne ne akuza estradash)

                          1. I
                           Ilia Çili

                           Sa poshte paska ra evgjit shteti gre qire duke shpresuar ne helenizimin e Himares me ane te Bejler bithes, ketij katundari Progonati i konvertuar ne Dhjero nis Bejleri pupupu hapu dhe.... Epo te na e rruaçi se te gjatin do merrni. Te fala papuse

                          2. M
                           Margelliçi

                           Ka ca pyetje qe duan pergjigje si psh: Ky bythqir ku i mori leket qe shperndante ne kembim te votave? Kush ja dha se ky nje cope hidraulik i rendomte eshte? Njerezit me autobuze kush i solli i pagoi dhe ushqeu per te votuar per ket hidraulik? Nuk besoj se la ndonje deshire te madhe me be km rruge per nje pis te konvertu ne *helen te lashte* Cfare do nje matuf 94 vjeçar ne biruce te takoje Bejler sapunin dhe cfare u bisedua ndermjet tyre? Pra paska shume gjera qe duan pergjigje...

                           1. E
                            Evropaiqi eleniqia

                            Jane hedhur ne sulm kermat kurrizthyer ....

                            1. R
                             Rama Zoni

                             E paska fundos krejt me kete "supozim" te te kudondodhurit Tani

                             1. N
                              Nikos

                              Tano bon nje investigim te hollesishem siç di ti per prejardhem e ketij anti Shqiptari ! Apo e kane qire ne byth per 200€ qe Grekerit i japin.

                              1. B
                               Ben

                               te gjith mjekerrcjeperit pantallontreçereksh te arnautistanit eksitohen kur ben Ramuti ndonje veprim kunder Greqise. Nuk e dine kta injoranter qe ai ka hall tjeter

                               1. A
                                Arbeni

                                Po mor pederast me nofken " ben " se ne fakt je evgjit bytheshpuar gre qire. Po ta do halli te dalesh me emer tjeter. Shko or pis ruaj gruan se po te pallohet me shqiptaret me mes te Athines e leri denglat, koqe.

                                1. B
                                 Ben

                                 Per tu qire ne sume turqit nga e ke origjinen dhe ti mbahen, dhe shprehja popullore thot i ke hy punes si Arbeni(turku) sumes

                                 1. B
                                  Ben

                                  Per tu qire ne sume turqit nga e ke origjinen dhe ti mbahen, dhe shprehja popullore thot i ke hy punes si Arbeni(turku) sumes

                                 2. v
                                  vilman

                                  Prandaj ulerijne plerat neo fsshiste te Greqise se e kane organizuar vete dhe do tu cirret maska e ndyre.

                                  1. M
                                   Mirditori

                                   Tano, kush ta tha ?, qa te tha? , qa i the ti? , atehere qa te tha? / ma thuaj mu qa te tha ? qe ti thom qat thase ma tha qat thaja. Jepi Tano

                                   1. P
                                    Piro

                                    Beleri, Betisha and co kane ngrene ate lugen e corbes dhe pallohen nga sherbimet greke, serbe, ruse etj.

                                    1. T
                                     Trotski

                                     Tan Hoxha e ke mpreh Shpaten ne sume te Fred Belerit e ke Rrasur.

                                     1. e
                                      edmond( koder rreshen)

                                      Kur inferioriteti te behet pjes e jetes nga halli "edhe mund ta pranojm",por kur e ke ne gjak dhe karakter at`her esht halli madh per bashkjetesen dhe te ardhmen e Kombit ,sepse keta vemje Tosk 300 euroshe,ne rastin me te volitshem,behen te rrezikshem,duke mesuar nga Agai i tyre (Greku) se si te jen Padron, dhe te kerkojn me dhun ate qe sju takon . Qe ska lidhje denimi i Bejlerit me blerjen e votave ajo dihet,por ajo qe dihet esht edhe karakteri i cekuilibruar i Rames,duke e sulmuar gjak ftoht,por edhe duke i kerkuar falje po gjak ftoht,( ne intervisten per gazetarin Grek) ! Perse gjith kjo "urrejte" e Rames per kushurijt e tyre Greke ? Sepse esht nip,nga Himara vendi i tradhetis,apo se esht "Venecian" nga Gjyshja,dhe dihet se Venecianet i urrenin dhe ishin shum mizor me Greket kur i kishin nen sundim para shum shekujsh ?

                                      1. k
                                       km

                                       Fole o Artan zedhenes krimit,por nuk na the se cfare fshihet ne telefona.Vetem supozime.Nese di gje,thuaji,te pakten si problematiche,nuk Ka nevoje per Emra.Ose lere gjukaten dhe organet e tjera te bejne detyren.Supozimet e tua Jane nentekste per sinjalizim ,me qellim zhdukjrn e provave.Une supozoj qe ti je bashkepuntor i grekun.E hedh dot poshte*?

                                       1. s
                                        shqiptaret

                                        shqiptaret kane shume armiq sllave greke dhe tradhetare sllavet urrejne ameriken urrejne perendimin kane fobi Ndaj urrejne edhe shqiptaret! -- Eshte momenti qe drejtesia duhet te ngrihet lart ne nivelin e drejtesise amerikanet vellezerit tane te perjetshem ndryshe Shqiperi do te humbas!

                                        1. P
                                         Pusht-shtet (Ko)Doshesh

                                         Akuza e re e SPAK kunder Belerit - Ka folur ne Cel me Greqine! Kjo ne fakt eshte me pak e pshurrur si akuze se sa eshte e dhjere ajo akuza per blerje votash e formuar ne kete kohe (Ko)Doshesh...

                                         1. P
                                          Per mashtrusin AH

                                          Artan Hoxha plasi bomben e rradhes….nga bytha

                                          1. A
                                           AC/DC

                                           Niveli i gazetarise ne albanistan a. hoxha,k.lala. Duken nga forma e kokes dhe fytyres. V.l Rrace muti

                                           1. P
                                            Pasardhesit e Sali tripoli vetem kete fjalor njohi

                                            Terroristic ka pleasure bomben...Sa viktima ngelen tek studioja tv-ku shoertheu Bomba?

                                            1. I
                                             ILIR

                                             E keqjq e ketij vendi eshte se ne kemi politikane bytheqire.Pasi e mbushen vendin me varreza te ushtareve greke ,plot dhe bosh,pasi injorojne ceshtjen came dhe genocidin grek ndaj tyre,pasi injorojne ekzistencen e minoritetit Arvanitas ne Greqi,mbajne nje prift grek ne krye te kishes shqiptare,pasi lejojne gjithefare qelbesirash greke te hyje e dalin ne vendin tone,te bejne takime e mitingje me flamurin Grek etj.Sa per Belerin,kriminelin e provuar te masakres se Peshkepise drejtesia duhet te thote fjalen e saj.Behuni te pavarur o popull shqipetar,filloheni me kerkesen per heqjen e varrezave te ushtareve greke nga trojet tona me pas me largimin e atij priftit grek e me pas zgjidhjen e ceshtjes Came dhe kerkesen per njohjen e minoritetit Arvanitas.

                                             1. k
                                              kujdes per vete tende

                                              Mero ke krijuar klientelen per komente ; tani s'ke me nevoje.

                                              1. s
                                               shqiptaret

                                               Fredi Bejleri -nje eksponent i vertet anti shqiptar dhe vrases i frymezuar nga nacionalistet greke te vorio epirit, qe kerkojne qiqra ne hell, greqine e vjeter greqine e madh, por qe nuk do ta realizojne deri sa te bejne dhembin sa te elefantit! - si mund te behet kryetar bashkie nje vrases i ushtareve shqiptar ? - Ju kujtohet rasti Sali Berisha i kishte dhene urdher reparit ushtarak te kufirit te mbanin pushket pa fishek ? - Dhe Fredi Bjleri me shoket e tij greke hyri ne repart ushtarak i armatosur dhe vrau 2 ushtareket shqipta qe ishin me arme por pa fishek !!

                                               Lini një Përgjigje