Gara që përsëritet, kuksianët me pritshmëri për zgjedhjet e 24 shtatorit

14 Shtator 2023, 19:51Politika TEMA

Gara që përsëritet, kuksianët me pritshmëri për

Larg politikës së Tiranës dhe vëmendjes së mediave prej ditësh në Kukës, ka nisur fushata elektorale për zgjedhjet lokale të 23 shtatorit që do të zgjedhin kryetarin e ri të bashkisë së Kukësit.
Stafet elektorale të PS-së dhe koalicionit opozitar Bashkë Fitojmë, kanë nisur takimet për të bindur qytetarët të votojnë kandidatët e tyre.

Por çfarë presin qytetarët kuksianë nga këto zgjedhje të pazakonta për ta që ripërsëriten 4 muaj pas atyre të 14 majit?
Pavarësisht orientimeve të ndryshme, qytetarët i bashkon shpresa që presin diçka më të mirë.

Zgjedhjet për bashkinë e Kukësit u vendosën të përsëriten, pasi kryetari i zgjedhur në votimet e 14 majit Safet Gjici u arrestua pas publikimit të një video intime në zyrën e tij.

2 Komente

 1. Z
  Zyko

  Nuk kuptova fare se per cfare bente fjale shkrim shkruesi por dua te them se ne zgjedhjet lokale qytetaret votojne per kandidatin e jo per partite; nuk votojne as hajdutin Rama me hajdutet e borde**ot e tij e as nongradat. Hiqni dore edhe nga rezultatet 99,99% si ne kohen e Enverit!

  1. c
   ce

   shume shpejt ne drejtim te Kukesit dhe foltores se vicidolit do niset strategu organizativ i foltore lesheli, krrici i faro pace pilafit me floket e llakuar lart, me kollaro, gergufur me 2 gishta lart hipur mbi furgonin e policise me trupin perjashta i cili do beje nje xhiro rreth qendres se qytetit te Kukesit duke bere garipin para militanteve te Pd zyrtare.

   Lini një Përgjigje