VIDEO/ I kanë kurdisur letrat! Berisha i xhindosur nga hetimet ndaj fëmijëve të tij

15 Shtator 2023, 13:09Politika TEMA

VIDEO/ I kanë kurdisur letrat! Berisha i xhindosur nga hetimet ndaj

Sali Berisha është shfaqur mbrëmë në një intervistë për A2 CNN i xhindosur në lidhje me hetimet ndaj fëmijëve të tij. i sikletosur, ai synon të shantazhjë SPAK, pasi sipas tij kanë kurdisur letrat e zhvendosur ngjarjet. Kur gazetari Lorenc Vangjeli e pyet se për ç’ngjarje bëhet fjalë, kreu i foltores përmend njëher vitin 2006 dhe më pas 1996, por është krejt i paqartë në artikulim, sa kryen një përrua të vërtetë psiqik. Si duket hetimet ndaj familjes së tij janë në pikë kulmore.

32 Komente

 1. F
  Franci

  Ka 6 muaj qe keto hetime kane arritur piken kulmore. Mos shpresoni o te mjere. Nuk arrestojne berishianet e SPAK as nga Berisha as nga Meta. Kam fituar shume baste me miqte e mi per kete. Fitova bastin kur thane qe do te arrestohen ne janar. Fitova bastin kur u fol per arrestime nga opozita ne muajt e veres korrik gusht . Tani kam vene bastin tjeter se thone qe keto arrestime do behen brenda vjeshtes. Po iken shtatori dhe asgje. Deri ne perfundim te mandatit te Dumanit kam edhe shume baste te tjera per te fituar.

  1. s
   sapa

   Sakte! hajdutet e energjise elektrike dhe qytetaret e thejshte qe nuk paguajne taksat denohen kurse ata as preken.Thjeshte do behet nje schow mediatik dhe asgje.Ky eshte shteti i rilindasve!

   1. P
    Pilo Lala

    Dumani ka filluar pune ne Janar, ka vetem 9 muaj. Dumani ka arrestuar zv. kryeminister, 4-5 Ministra, dhjetra Zv. Ministra, dhjetra kryetar Bashkije, dhjetra punonjes kadastre, dhjetra polic , dhjetra Prokuror e Gjykates. Per te mos folur pastaj per kriminelet, qe jane ose ne burg, os ene arrati, flene arave me miser si minjte. Edhe une kam humbur bast per arrestimin e Salit dhe Ilir Metes, por me sa duket, Dumani nuk e hedh dot kete hap , ata e kercenojne me vrasje te njerezve te tij. Dhe sic e kane vertetuar , Saliu dhe Ilir Meta, kane akoma banda vrasesish, qe te eliminojne. Aresyeja qe po arrestohen vetem keta te PS, eshte se keta shkojne si delet ne hetim, ndersa Fatmir Mediu, Salianji, po i shtyjne gjyqet me vite.

    1. S
     ShkelXeni bythqire pjella e Saleh karit

     Jo vetem qe do arrestohen karaduzet trapjane Brrishe Por do i merret gjithe pasuria. FBI e CIA po mbledhin informacionin e fundit te cdo dollari fshehur nga ShkelXeni bythqire e Argita mishra lodhur e stresuar. Si kujtoni ju se Berishet thjesht arrestohen e burg? Jo Ore Jo. Berisheve do ju konfiskohen cdo aset me pare pastaj burgu i gjate e tallje bytha me ato qe do ngelin jashte. Mos harroni se asnjehere Nuk ka bere Departamenti Shtetit nje person nongrata me motivacion te tille. KURR !!!!

     1. s
      shqip

      Fjala jote ne vesh te perendise, por ka rrjedhur aq shume kohe qe kur ky individ dhe familja e tij kane kryer krime te perbindshme dhe akoma jane te lire, kur duhet te kishin qene prapa hekurave vite me pare. Ky ka qene edhe premtimi elektoral i Rames, per te cilen e votuam, por qe u harrua rruges. Njelloj si Franci ketu me siper, edhe une jam skeptik dhe nuk besoj ne arrestimin e Berishes, femijeve te tij apo Metes derisa ta shikoj qe te behet realitet. Ky njeri i mbrapshte ka shume kusure per te paguar duke filluar nga vrasjet e deri tek vjedhjet e panumerta. Po nuk u denuan Berisha, femijet e tij dhe Meta, as qe ka per te patur ndonjehere drejtesi ne Shqiperi.

    2. S
     ShkelXeni bythqire pjella e Saleh karit

     Jo vetem qe do arrestohen karaduzet trapjane Brrishe Por do i merret gjithe pasuria. FBI e CIA po mbledhin informacionin e fundit te cdo dollari fshehur nga ShkelXeni bythqire e Argita mishra lodhur e stresuar. Si kujtoni ju se Berishet thjesht arrestohen e burg? Jo Ore Jo. Berisheve do ju konfiskohen cdo aset me pare pastaj burgu i gjate e tallje bytha me ato qe do ngelin jashte. Mos harroni se asnjehere Nuk ka bere Departamenti Shtetit nje person nongrata me motivacion te tille. KURR !!!!

     1. V
      Vranakonti

      Franci,ka te drejte. Berishjanet e SPAK-ut nuk mund te arrestojn berishjanet se, Sali Berisha,jo vetem i ka njerez te tij ata te SPAK-ut,por u jep paga marramendes jashte zyres se punes. Plus,Saliiu i ka mare masat,i ka nxier jasht Shkelzenin,Ergiten me gjthe femije dhe nuk dhet se ne ç'shtet jane.Prandaj Duman pret t'i mbaroi mandati e te rrij rehat si Kraja qe bene jete mondane me parat e Saliut dhe te shtetit.

      1. S
       SPAK = 12 LLALLA

       Trump eshte arrestuar 4 here, djalit te Biden ju be padi dje dhe do te arrestohet,madje edhe Putin qe ka mandat arresti nga gjykata nderkombetare do te arrestohet perpara se dikush nga familjet Berisha-Meta te arrestohet. Keta 12 lepujt ne SPAK kafshojne vetem majtas pasi djathas e dine qe ja u pret veshet SaLikja.

       1. k
        k

        Gazetaria e kalbur shqiptare ,kurrë nuk e ka pyetur non gratën e degraduar universal ,si u pasuruan pjellat fshatare të korrupsionit dhe përse nuk ndodhi edhe me të rinj të tjerë inteligjentë dhe përparuar 30000000 herë më shumë se shpellarët non grata ?????

        1. M
         Mbeshtetesi...

         Franci,Sigurisht bastet i ke von me veten tende,,,edhe enveri qe ishte vet ali e vet kadi i zgjateshin reformat me vite,,,imagjino ne 30 vjet korrupsion ti kerkon qe spak ne 2 vjet,te fusi gjysmen e shqiperise ne burg,,,,na tregon pak sa shkoj procesi i mafies ne amerike,,,ne demokraci ndodhin keto per vet sistemin dhe ligjet,,,vetem enverit i zgjasnin 3-5 muaj ne hetuesi ,,pastaj gjith jeten ne spac,,,,si gjithmon shqiptaret shtatanik ,,,i dun gjojnat nga sot neser,,,si ne 90,,, Mendonin qe per dy tre vjet do beheshin si evropa,,apo me dy tre vjet pun jashte do benin pasurite e evropianeve,,,,

        2. T
         T

         Po mor malok i poshter kriminel flasim per femijet tuaj jo per dhendrin .mos u hudh nga dega ne deg.

         1. t
          titi

          Femijet po e po , dihet qe kane ngjyer duart nga pushteti i babait , por mos lini pa gervishtur dhe Lirine qe pranonte dhurimet nga "bizesmeni" Rezart Taci i mbytur me detyrime ndaj shtetit.

          1. Z
           Zen Brrishes do I veshin fustan ne burg

           Saleh Nuk e shpeton dot me Zenin e Giten nga gazepi . Ja mbaje mend se gjalle e me breke neper kembe do jesh. Nuk behet gallate me çunat e Amerikes. Ata ta derdhin mrena o Sale . Zeni do bej burgun ne USA. Do ti veshin fuston çunit tat o Sale,

          2. F
           Familja kriminale Berrisha

           Ka probleme psiqike se cfare thote askush nuk e kuptone flet kot pa lidhje . Non grata ti edhe familja jote kriminale do kaloje para drejtesise mos u lodhe kot ke vrare djegur shitur i ke sherbyer agjenturave i ke sherbyere diktatures ke nje 1997 ke nje puc shteti 1998 ke gerdecin ke kater protestues te vrare ke çez ke kompleksi partizani ke firma piramidale uuuuu krimet e tua jane sa nje mal nukbte shprone dot askush

           1. n
            nacionalisti

            cecen

               1. H
                Hekuran

                Plak kurv thot nji shoku im per kete por ky esht nga ajo kategori kurvash qe duhen tredhur

                1. S
                 Shkelqesia e tij, Magjari i Surrelit

                 Doktor Mortja Prostituta Kombetare Sali Sali serbi Qoftelargu Prostituta Atomike Sali Prostituta Berthamore Sali Kaq emra te bukur, asnje mafjoz nuk i ka meritu!

                2. M
                 Mohamed

                 Prit moj sa e pa durushme je,do e thote po avash. Se thote sot,e thote nje here tjeter. Kur eshte pyte saliu per veze e nuk eshte pergjigjur per damote.????????????. Silleti burgut kalamojve eshte kapsllik dhe jo siklet.????????????????

                 1. k
                  km

                  Eshte e vertete qe Dumani Ka arrestuar,por...te shohim si do dalin.Nje gje eshte e sakte- :-Ndeshkimi i Saliut dhe kelysheve te tij do te mbetet vetem deshire. Nje pyetje qe nuk me gjen pergjigjen:-Kur Themi Dumani,cilin nenkuptojme ,prokurorin apo bashkepuntorin e prokurorise?A i lidh gje keta te dy,vec te qenit Dibrane?

                  1. Z
                   Zaza

                   Alzaimer komplet saliu. Meshire se as familja sdi cpo thote saliu.

                   1. L
                    Landi

                    Lenci, ja more dhe sot ne goje Rames?! Po si sfole njehe per korrupsionin e Qeverrise o impotent?! Si student me kujtohet ua merrje ne goje petagogeve... ti e ke egzistencial te marrurin ne goje autoritetit.

                    1. B
                     Bato

                     Landi, po ti kujt ja merr ne goje sot??? Se deri dje ja merrje Saliut, por tani ju ka fishk, mbase ke kalu te Zeni, por i fishkur edhe ai. Ne hall te madh je o Land, spo di ku ta veshe ne pune gojen.

                    2. G
                     Grykesit.

                     Eshte krejt normale e domosdoshme bile jane te vonuar ne verifikimin e femijeve te edepsezit Sali dhe kujdo qe ka ndyre duart ne pasurite e vendit duke shfrytezuar postet e larta shteterore.Fshatari Sali vjen nga hici pra i varfer. Jeton ne pallat ku ka bashkuar dy hyrje dhe vlera e tyre estet 1.2 milion euro.Kete pasuri ia fali ndertuesi Ulaj nje fshatar tjeter i shoqerise sone.Ku e gjeti token qe per gjithe kohen qe ishte ne pushtet e trajtoj pronen dhe gjithe pasurite e vendit sikur tja kishte lene Sheqerja.Po bemat e Zenit apo Gites me Jamserbin dhe e shoqja Liri me shoqaten vampire. Amerioka I ka demaskeer si familje kurse derrat ose sahanlepiresit i shkojne pas por ne te semes do shkojne

                     1. e
                      emigranti

                      jo jo se nuk preket saliu me kompani sepse i paguajne dhe kercenojne

                      1. G
                       Genti

                       D. m. th. të pjerdhsha qeverinë dhe të dhjefsha opozitën. Kështu i bie që mëse 65% e qytetarëve janë të zhgënjyer me të drejtë me politikën e hajdutëve dhe të korruptuarve.

                       1. Z
                        Zoti do ja plotesoje deshiren Miut te WC !

                        Jane dhimbjet e shume Babllareve ! jane dhimbjet e shume Nenave ! jane dhimbjet e shume Femijve ! jane e te gjithe Qytetareve te ndershem qe nuk ju ka lene gje pa bere : Vrasje _ vjedhje _ djegje e gjthe shqiperise dhe vrasjet qe vazhdojne nga Amet e ketij Krimineli... Do te Arestohet si ceco .....durim....nuk ka fuqi ky mute muti ti dali perpara nje shteti sei USA apo shtet e Evropes....ky pati deri tani dhe me disa mbeturina kriminel me pagese dhe per rremuja....por fuqite e kane lene..Do ju lutemi Zotit qe mos na pesoi ndonje Infakt dhe nuk perjeton ato vuatjte qe ka per te lare gjynajet krimi trim vucidolit i Ramizit ..

                        1. Z
                         Zoti do ja plotesoje deshiren Miut te WC !

                         Jane dhimbjet e shume Babllareve ! jane dhimbjet e shume Nenave ! jane dhimbjet e shume Femijve ! jane e te gjithe Qytetareve te ndershem qe nuk ju ka lene gje pa bere : Vrasje _ vjedhje _ djegje e gjthe shqiperise dhe vrasjet qe vazhdojne nga Amet e ketij Krimineli... Do te Arestohet si ceco .....durim....nuk ka fuqi ky mute muti ti dali perpara nje shteti sei USA apo shtet e Evropes....ky pati deri tani dhe me disa mbeturina kriminel me pagese dhe per rremuja....por fuqite e kane lene..Do ju lutemi Zotit qe mos na pesoi ndonje Infakt dhe nuk perjeton ato vuatjte qe ka per te lare gjynajet krimi trim vucidolit i Ramizit ..

                         1. A
                          Agimi

                          Para drejtesise familja me e korruptuar , kriminale e Salo Berishes. Me pafytyresine me te madhe ky burrac nuk le njeri pa njollosur cdo dite nxjerr nga goja e felliqur genjeshtra marramendese dhe kur e nxjerrin genjeshtar me bish me fakte as zverdhet dhe as skuqet eshte i paturp eshte turpi i Tropojes dhe i vendit. Hajduti , krimineli me damke fhe minuesi i demokracise. Nuk ka me te shantazhoj drejtesine dhe te bej sic i do aejfi te fyej kryeprokuroren di lavire bulevardi . Kjo familje hajdutesh te shkoj stje ku e meriton mbas hekurave dhe pasuria marramendese ti kaloj popullit.

                          1. B
                           Besniku i Partise-gjilpera

                           Po cfare mereni me kete kufome politike,anti-Shqipetar,spiun i Sig.te Shtetit dhe UDB-se.mashtrus,sociopat,i pa burre,i pa bese,ne burg keta hale ,qe qelben Shqiptarine

                           Lini një Përgjigje