Kolegji Zgjedhor rrëzon KAS, PD forca më e madhe opozitare, ka të drejtë për 2 anëtarë të KZAZ në Kukës

15 Shtator 2023, 10:26Politika TEMA

Kolegji Zgjedhor rrëzon KAS, PD forca më e madhe opozitare, ka të

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar vendimin e Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve si dhe të kryekomisionerit Celibashi, të cilët njohën Partinë e Lirisë si forcën e parë të opozitës, duke i dhënë 2 komisionerë të KZAZ-ve për zgjedhjet në Kukës.

Kolegji Zgjedhor me vendimin e sotën njeh Partinë Demokratike zyrtare si forcën më të madhe të opozitës duke i dhënë të drejtën për të propozuar 2 anëtarë në KZAZ.

Ndërkohë që Partisë së Lirisë iu dha e drejta për vetëm 1 anëtarë në KZAZ.

Kujtojmë se në zgjedhjet lokale në Kukës do të marrin pjesë partia Socialiste e Shqipërisë dhe koalicioni Bashkë Fitojmë, ndërkohë që PD zyrtare nuk caktoi kandidat për të garuar.

 

15 Komente

 1. V
  Vranakonti

  Vendim shume i drejte. Ne opinionin shqipetar njihet vetem nje PD,ajo qe eshte e regjistruar ne gjykate dhe ka kryetar Lul Bashen.

  1. s
   salehu i nervozuem

   pash allahin ,ktij i duhet shqi batha .asht ba i padurueshem e ka nji surrat teper te peshtir

   1. b
    banal

    Po ky Qelibashi nuk zuri mend me Olldashin qe e vrau e shoqja, por akoma do?!

    1. M
     Marroku

     Lajm humoristikPartija e Lulbraves nuk ka kandidat.Pse kerkon komisioner ne Kukes kur nuk merr pjese ne gare!?

     1. o
      opozitat e sajuara jane te Deshtuara

      Surrati qesharak i Bashes ka infektuar dhe Kolegjin Zgjedhor. Partia Bashes qe nuk ka fare kandidat ne zgjedhje ne Kukes i takon te kete 2 anetare KZAZ qe sigurisht pret t'ja siguroje edhe ato, ky pushteti i Rames.

      1. I
       Ilir

       Doni me prova per bashkepunimin Rama Basha?!

       1. M
        Milo

        Prova seshte bashkpunimi rama basha po eshte amerika qe se me saliun te ngreje koke dhe keta deputet qe vajtente tryeze saliut do ti shikoni shume shoejte after bashes ska edhe me ameriken edhe me saliun

       2. L
        Latif Dreqi

        Nje particke qe nuk merr pjese ne zgjedhje, qe ska asnje kandidat i jepen qyl 2 komisionere. Dmth Ripjellja tashme me 4-5 komisionere ne Kukes. Hajde motrat mu ne vere te pidhit ku ti kini!

        1. b
         bosha ky surrat pampersi i brrishit a bre !

         ktij i dhi salah surratit .lojna halesh

         1. M
          Mirë që i takon , po ç’do numurojnë ?!!!

          Mo po mirë që ligjërisht i takon vulës të përfaqësohet me komisionerë , po ç’do numurojnë këta komisionerë , kur nuk kanë kandidattë tyre ?!!!

          1. Z
           Zyko

           Eshte fare e qarte qe ne ate vend merren vendime qesharake e qe sjellin konflikte te rrezikshme nga te gjitha institucionet deri te qeverria e parlamenti. Ne rastin konkret te mos kesh kandidat e te kesh me shume antare ne kzaz eshte per te qeshur e per te qare. Lum shqiperia qe ju ka...

           1. L
            Lojë, për t’ë qeshur .

            S’i duhen Lulit , po ama i duhen Saliut , s’ka më besim tek Meta , mbasi si ç’thotë Dash Shehi , Meta e ka dredhur disa herë .

            1. N
             Nardi

             Po ti nuk kandidove fare në Kukës o pallë. Dashke dy anëtarë të KQZ?!

             1. R
              Real

              Kjo tregon se ne cfare shkalle eshte bashkeunimi i ripjelljes me mafishen, tregon kriminalizimin e shtetit.

              1. A
               Alferdua

               PERVERSITET- TURP I PA SHOQ; LUL LLOZI LLANGOZI NUK KA AS 7 DEPUTET QE E MBESHTESIN TE MARRIN KETE B. LEPIRSA DHE NUK KA AS KANDIDAT SE ASKUSH NUK MER PERSIPER TE KANDIDOJE ME LLUM LLLOZIN 7 X 7 = 42 DHE CUDITRSISH PARTA PA ANATRSI DHE PA KANDIDAT NE KUKES I JEPET E DREJTA PER 2 KOMISIONER , PO KE KANDIDATURE DO NUMEROJNE KETA MJERANE, E MJERAN TE SHEKULLI?

               Lini një Përgjigje