REPLIKAT/ “Kaq budalla më di ti mua”, Bido përplaset me Çanin: Ke interesa nga Greqia?

15 Shtator 2023, 09:35Politika TEMA

REPLIKAT/ “Kaq budalla më di ti mua”, Bido përplaset me

Kreu i Arkivës, Ardit Bido ka “sfiduar” Arian Çanin në “Now me Erla Mëhillin” që të bëjë një thirrje për të drejtat e pakicave në Greqi meqë është pro të drejtave të njeriut dhe se ka dëgjuar ndonjëherë të bëjë të tillë thirrje.

Ai ironizoi duke thënë se nuk ka arsye pse mos ta bëjë një thirrje të tillë, vetëm nëse ka interesa nga Greqia. Ndërkohë, Çani iu kthye duke thënë se në gjithë këto vite në media s’ka qenë kurrë në karakterin e tij të bëjë të tilla thirrje të kësaj natyre.

Replikat:

Bido: Këshillit Grek mo, të të njohin.

Çani: Pse mo ça më di ti mua, kaq budalla më di ti mua, kaq misionar që të mendosh që do bëj thirrje?

Bido: Ke ndonjë frik nga shteti grek? Ke ndonjë interes tjetër?

Çani: O Bido mos më provoko mua se unë po sillem mirë me ty.

Bido: Dhe unë nuk po sillem keq.

Çani: Më ke dëgjuar ti mua? Tipi im, që kam 20 e ca vjet në ekran.

Më ke dëgjuar që kam bërë ndonjëherë thirrje? Unë shquhem për të kundërtën.

71 Komente

 1. M
  Ms

  Po more legen, para një muaji I bere thirrje gjithe organizatave nderkombetare te ndikojne per lirimin e kriminelit Beleri!

  1. V
   Vranakonti

   Me palaço burr,me mut muti burr si Arjan Cani nuk e gjen jo vetem ne shqiperi,e gjen vetem ne greqi.

   1. z
    zhaku i pamposhtur

    Nuk e kuptoj se si I lejojne kaq shume hapesire Canit ne median shqiptare e them kete se Cani ka dal hapur si filogrek dhe jo vetem kaq por ben propagande filogreke nga media jone, te themi te drejten nuk ka gje te keqe te kesh simpati per greqine apo per serbine pra per armiq tradicional te kombit shqiptar sidomos kur edhe ke lidhje gjaku (pra me grekun).. poor poor. . kur je ne pozitat e gazetarit duhet te jesh I paanshem e jo te lobosh kundra shumices derrmuese sepse dihen relatat e shqiperise me greqine...eshte njelloj sikur te flasesh per litarin ne shtepine e nje te varuri...Cani duhet izoluar por perpara Canit ka nje varg te madh filogrekesh qe bejne deklarata nga me te ndryshmet ne dem te kombit shqiptar e pa iu dridhur syri sepse ata mbeshteten nga asfalia greke e cila kontrollon 100% politiken dhe median shqiptare

    1. s
     shqip

     Po perse cuditeni juve more mik per hapesirat qe i jepen Canit ne mediat tona? Po te shikosh se kush ben pjese ne komunitetin e gazetareve tane do vesh duart ne koke per nga niveli i profesionalizmit. Arian Cani eshte nga ata karagjoze mediatik qe meriton ate qe Rama thote per disa media kur i quan "kazan mediatik".

    2. Valareja , perballe Mashkullores .

     Po pse merreni me kete palaço burre . Ky ka te emen minoritare dhe kujton se eshte grek . Fidanit qe lind i vihet emeri nga fara e jo nga toka ku prodhohet . Keshtu eshte dhe me Arianin e disa ekraneve . Njihet si i biri i Haxhi Çanit , shqiptar nga Mashkullora dhe nuk njihet si nip i filanit me kombesi greke . Po ky eshte legen , ndoshta dhe paguhet per qendrimet pro greke qe mban . Mire i tha Bido , qe nuk ka mbrojtur ndonje here çamet dhe interesat e tyre ne Greqi

    3. p
     pjeter

     Ai po ja thote troç Bidos, "pse kaq budall me di mua ti te bej deklarata te tilla" ?!!! Nuk mundet per faktin e thjeshte qe i intereson shtetesia greke, sepse eshte e sigurt qe ja heqin greket pa dale akoma nga studio, po beri deklarata per te drejtat e njeriut te shkelura ne menyre te vashdushme nga Greqia!!!

     1. H
      Himarioti

      Çani gjithmonë ka drejtuar një emision të pështirë, duke thirur gjithfarlloj budallenjsh, se në fakt ai nivel është. I shitur te grekët, si shumë shqiptarë të tjerë athdhemohues. Nuk ja vlen të merresh me të, se i jep vlera që mjerisht nuk i ka!

      1. S
       Sllobodanka

       Cani nuk eshte i shitur te grekerit, eshte grek ne gjak dhe ne mish, vetem faren e ka nga nje shqiptar i degjeneruar.

      2. P
       Pilo Lala

       Bravo Bido, nuk e di kush eshte, por ka zbuluar nje metode te vecante per ta diskredituar agjentin Grek Arjan Cani, dhe kulishin Arjan Curri qe te dy mbrojne Greqine hapur ne emisione. Kuptohet qe financimi behet nga Janullatosi, duhet shperbere cerdhja Greke ne Shqiperi.

      3. A
       Arian Cani idiot i lindur

       Arjan debili Cani i vetshpallur Grek kanishi tij Arian jevgu Permetit Curri i vetshpallur Grek shefi tyre i madhi Fredi nga Progonati Bejleri i veteshpallur Grek . Te tre jane njeri me bole se tjetri sa keq do ndihet nje minoritar Grek kur i poshterohet rraca nga keta debila .

       1. B
        Bureto

        Çani nuk është i vetshpallur grek. I tillë vërtet është Beleri(s) nga Progonati i Tepelenës.Nëse konsiderojmë se origjina, është 100%e sigurt nga nëna (vetëm ajo dohet), atëhere Çani është safi grek, mbasi nëna ështe minoritare greke nga Dropulli. Po babai? Sigurisht që është shqiptar ka qenë prokuror a hetues i diktaturës në Gjirokastër e Fier, por askush, as vet Çani, nuk mund të vejë dorën në zjarr se është 100% babai i tij! Mund të jetë dhe ndonjë shqiptar gjakprishur.

       2. !
        !

        Për t'i thënë shqiptarëve ikni nga Shqipëria merrni valixhet ka bërë thirrje Çani. Madje çdo të premte pa pushim.

        1. T
         T

         Po akoma me kte kurven mereni ju .cani e kapi grun tuj u qi dhe ja fali .ai eshte kokra e kurves .

         1. S
          Shqiptari

          Pse e therisni neper studio kete spiun grek. Te mos e marre asnje media ne pune qe te ngele si qen rrugesh pa pune.Bastard qe mohon vendin e tij dhe e beshtyn sa here i jepet rasti.

          1. A
           Arian Cani hafije e qelbur

           Arian Cani je nj qelbesire e lindur.Kur mohove xhaxhane tregove veten se per leke e shet dhe gruan e vajzen qe per hir te se vertete i ke goxha pjeshka

           1. G
            Goliku

            Ky sharlatani Çani bën pjesë në grupin e madhe të shqipfolësve antishqiptarë. Kaq mjafton.

            1. k
             karjan cani jep mend,te dhj...mendjen

             une shquhem per te kunderten!!!!thote karjani,pra shquhet per mbrojtjen e grekeve ose te vetshpallurit grek per 300 euro ose per nje pashaporte,bene thirrje per kryengritje qe shqiptatet e saliut e jevgut beleris te vrasin shqiptaret e edit,bene thirrje qe ketu nuk jetohet dhe ky maskara eshte akoma ketu se e paguajne mire ustallaret antishqiptar.i vinte hakut enveri me xhaxhan e karianit ketyre maskarenjeve qe u jepte nga nje vagon te nxirnin mineral

             1. G
              Genci

              Arjan Cani eshte antishqiptar , nuk duhet ta therrisni ne emisione televizive. Ai nuk meriton te jete drejtuesi i asnje emisioni . Ai e ka ne dore vete le te shkoi ne Greqi , tek Greqia demokratike dhe kaq eshte shume e lehte. Arjan Cani je i pafytyre , je pis i ndyre , je i pabese por do ta shofesh shume shpejt fundin tend.

              1. G
               Genci

               Arjan Cani eshte antishqiptar , nuk duhet ta therrisni ne emisione televizive. Ai nuk meriton te jete drejtuesi i asnje emisioni . Ai e ka ne dore vete le te shkoi ne Greqi , tek Greqia demokratike dhe kaq eshte shume e lehte. Arjan Cani je i pafytyre , je pis i ndyre , je i pabese por do ta shofesh shume shpejt fundin tend.

               1. B
                Byrektore SHQUP-i

                Në llumin e mediave shqiptare Arjan Çani është një copë muti që qelb mbarë popullin.

                1. Çangreqiri

                 Ti shquhesh qe je nje bastard qen bir qeni. Rrace e ndyre. Ty sdo te lejoja as te me ruash dhite ne mal.

                 1. H
                  Himarjoti Lab

                  Ky pederast qe e zuri gruan me tjetrin eshte nder ata gazetare qe paguhen nga shteti grek per te hedhur vrer e helm nder shqiptare. Ku mut muti duhet perEne nga medjat dhe gazetat sa me shpejt. Ky dhe soji i tij i kane bere shume deme ketij vendi te bekuar si Shqiperia.

                  1. h
                   haxhiu nga Mashkullora

                   Arian Çani I biri kostandina kurves,we e pallonte nje mesues kosovar sadri tafili

                   1. C
                    Cani bytha e non grates

                    Dmth ky eshte koqevare

                    1. H
                     Hajdari

                     OO cu kenaqa, Arian Çani bir K...e, rezultati By.. Q.r

                    2. I
                     Ilia Çili

                     Ky eshte nje maskara e faqezi qe se ka shokun. Ka ngrene dhe ky nga çorba e prishur e papuse ndaj nuk le gje pa shpifur e sajuar ne helmimin e popullit. Te shporret ky hale sa me shpejt nga tv shqiptare

                     1. D
                      Diaspora

                      Bravo Ardit Bido Respekte per te. Gjithone i sakte e me argumente te faktuara Me vjen keq qe e nxjerrin me kete plehren Sa shikoj Canin ndrrojme kanalin e TV

                      1. A
                       AC/DC

                       Nuk flet njeri per kete bid on,car i tredhur qe cdo gje e lidhin me interes. Dhe kush? Cami i qelbur. V.k. Rrace muti

                       1. P
                        Pasqyra

                        Çfare autoportante te sakte ke bere more! I tredhur e race muti qe qelb dynjane.

                       2. S
                        Suljoti

                        Ky i tredhuri eshte ne borderot greke e merr page mujore nga ta per te futur percarjen dhe mosbesimin nder shqiptare. Le te dale bithqiri e ta mohoje nese pranon. Ky karakurve, maskara e pis qe ka familje imorale del e na jep mend neper gazeta dhe ekrane. Mallkuar qofsh more pederast i felliqur, letyre, vemje

                        1. H
                         Hi

                         O Çani po te pakten kupto Shpetim Idrizin mooo!

                         1. I
                          Ilir Greku

                          Ky Cani,eshter nje bire kurve,me nene greke,qe ven ne dyshim atesine,dhe hiqet si vagabond i madh,trim,pa bole,shatazhon ne menyre publike,sa me xheste,sa me shenja ,per interes te grekeve dhe disa kriminelve si Bejleri,kuadrot me te mire tanet,sic ndodhi me rastin e Bidos,veprime te cilat,organet e ligjit duhet te mbajne qendrim,dhe ta marrin te pandehur kete pleh,anti-shqiptar

                          1. R
                           RAIFI

                           Se Qani është pro grek kjo nuk diskutohet ,në shumë emisione e thot haptas dhe provokon shqiptarët dike i tallur.Duke duruar Qanin dhe të tjerë,pastaj duke lejuar varret monumentale te ushtarëve grekë,duke lejuar të udhëheq Kishën Shqiptare një agjent grek,është prodhuar Beleri që do ketë pasoja të renda dhe afatgjate.Nëse lejohet nga shteti shqiptar që grekët të sillen si me bahçen e babait patjetër se nesër do kenë pretendime territoriale,kanë varret e ushtarëve aty! Për me keq shteti shqiptar kurr nuk guxoi të përmend zyrtarisht çështjen Çame,në KE dhe mekanizmat e tjerë ndërkombëtarë,andaj janë trimëruar greket.

                           1. M
                            Maloku

                            Te ky emision doli qe Arjan Cani paska mamane Greke, ka marre pasaporten Greke me ndihmen e ketij Belerit dhe (me poshte jane spekullime), ka shume mundesi qe eshte rekrutuar nga Beleri qe te beje agjentin mediatik Grek neper mediat Shqiptare. Mbreme na quajti te gjitheve Talebane dhe gjithmone etiketon gjithe popullin Shqiptare si te trashe, Talebane etj. Le ta nxjerrin neper televizione nese duan, por te pakten ta dijme qe po flet per Greqine.

                            1. P
                             Pensionisti qe sheh pak televizor

                             Cani ka deklaruar se eshte nenshtetas grek me pasa-porte.Tere Canet i Gjirkostres jane distancuar nga nipi plangprishes qe paguhet edhe sot nga grekerit.Vete ju gazetat i keni shkruar.

                             1. s
                              sindi

                              Perse habiteni kjo dihet plera Cani eshte ushtari Vorio Epirit nga ata paguhet.

                              1. t
                               troc

                               Je thjesht nje GREEEEK.Ushqehesh nga langot shqiptare qe kane rrjepur kete popull per 30 vjet dhe i kane bere gropen ketij vendi dhe del hapur si ANTISHQIPTAR.Por nuk je i vetmi,ushtria juaj eshte mirepaguar dhe mbeshtetur nga politikanet shqiptare nder vite.

                               1. P
                                Pargaliu

                                Me ne fund po hapen petet e lakrorit dhe njerezia po e kupton si qysh e tek. Pra pisat dhe funderrinat qe jane ne borderot e Gre qise po dalin perdite nga pusetat e mutit ku ishin fshehur. Pra e paska pas nje te mire ky Bejler suma nga Progonati me 4 klase shkolle, qe nxorri ne siperfaqe keto letyra e korrake evgjito greke. Poshte tradhkaret rrofshin e qofshin shqiptaret!

                                1. H
                                 Hi

                                 Çar po ban 20 vjet n’ekran more! Dukesh cun i ri!

                                 1. K
                                  Kastrioti

                                  Historikisht kemi pasur tradhetare e nuk me vjen cudi per kete langarqin, por si ky ka dhe shume te tjere gazetare, politikane te sistemi drejresis ne administrade etj. Ka ardhur koha qe parlamenti e shteti shqipetar mendoje une, qe te nxjerri nje ligj qe te gjithe ata shqipefolsa qe ju sherbejne shteteve te tjera, kundrejr pageses apo cfare do gjeje tjeter qe cenon kombin ti shpalli non grada, ndryshe gjithemone do te kemi neper kembe mostra te tilla.

                                  1. z
                                   zhaku i pamposhtur

                                   'Kastrioti' cfare ligji te nxjerrin?..dhe kush ta nxjerri ligjin sepse ish min i jashtem grek Nikos Koxhias e tha shume hapur qe qeverria greke ka nje fond prej rreth 50mln € me te cilin u mbyll gojen politikes shqiptare medias si dhe kishes ortodokse.. keto nuk jane thashetheme por jane nje rrufe ne qiell te paster nje deklarate e ish numrit 1te diplomacise greke qe qeverria shqiptare nuk iu pergjigj asnjehere...perse nuk e pergenjeshtroi edi rama kete deklarate?? sepse e ka folene te dhjere si edi si saliu gjithashtu edhe ilir meta...qeverritaret tane jane pengje te asfalias greke dhe nuk perfaqesojne interesat e kombit shqiptar gjithashtu edhe gazetare te ndryshem I shikojme here pas here te japin deklarate antishqiptare pa iu dridhur qerpiku , e vetmja shprese e jona eshte ndonje politikan si Albin Kurti qe tu veri shqelmin gjarperinjve grek te Tiranes..ku eshte pare e eshte degjuar qe ne nje popullsi me shumice myslimane pakica me kryeminister kristian te akuzoje shumicen si 'Islamic te prapambetur'sikurse akuzon Cani...ndersa vete Rama na ka shpikur 'nacionalizmin modern' heheheeee..ore por cfare behet? po ky popull gjume fle?eshte e mjaftueshme qe qeverrite shqiptare nuk duhet te ulen ne asnje menyre me qeverrine greke e te diskutojne perderisa ata mbajne ne fuqi nje ligj absurd lufte..per cfare duhet te negociojme ne me greket perderisa ata nuk na kane bere asnje leshim si nga ceshtjet e emigranteve gjithashtu edhe per gjera te tjera ndersa persa I perket ceshtjes came ata nuk duan as ta degjojne pra per ta nuk egziston..atehere I bie qe ne bisedojme me greket vetem per te bere leshime e koncensione drejt tyre pra si te zbulojme ndonje zone te re 'minoriteti grek' se si duhet tu leshojme det e toke ne favor te tyre se si duhet te respektojme kufomat imagjinare te ish ushtrise pushtuese greke se si duhet te lejojme te ngrihen bustet e ish andarteve greke qe ben spastrim etnik ne tokat shqiptare dhe lyen duart me gjak shqiptar qe te ngrihen brenda kufirit tone etj etj ..shqiptaret po flene gjume sepse perpara Canit ne kemi kryeministrin tone qe eshte me filogrek dhe ka bere goxha pune kundra ceshtjes shqiptare,nuk e di se edhe per sa kohe do ta lehojme kete 'patriotin modern' te tallinn bythen me fatet e kombit tone? e di qe eshte e veshtire per ta gremisur ramen berishen dhe meten por populli e kane dore dhe nuk ka nevoje per ligje por thjesht te kapi dajakun dhe tu gjeje vendin ketyre felliqesirave..

                                  2. N
                                   Na myten

                                   Jo. Je me keq se budalla. Je bythqir po ta bene mire ata te Kosoves kur tallen karin me ty e te lane si mut ne rruge. Sa pagove per te hequr videon nga rrjeti?!

                                   1. E
                                    Edi

                                    Ja nje thirrje: https://www.facebook.com/ArgjiroLajm.net/posts/2248477278654822/ Ja nje thirrje tjeter: https://dosja.al/do-i-marresh-me-hu-keta-aktoret-arian-cani-thirrje-te-forte-rames-ose-vendos-regjim-tamam-ose-hap-krahun. Ja nje thirrje tjeter: https://skaproblem.al/arian-cani-thirrje-shqiptareve-largohuni-nga-ky-vend-sa-me-pare-mos-u-beni-idiote-se-me-ramen-na-pret-tmerri/.

                                    1. A
                                     Ani

                                     Ky njeri i peshtire, ky fytyre e qelbur qe vjen era pisllek , ky i paburre guxon ne emisione televizive te provokoj , te shaj , te ofendojdhe te nxisi vetegjyqesi ??????? perpara gjitheshqiptareve. Ku eshte SPAK ku jane politikanet , ku eshte drejtori , pronari i ketyre emisioneve qe ftojne kete antishqiptar te felliqur . Erla si e lejon kete burrace lapanjos te flasi ne emisionin tend ne menyren me te felliqur kundra vendit tone dhe popullit tone . U bej thirrje te gjitheve qe te ngrihemi kunder jetij antishqiptari te terbuar dhe t flakim si kecke ne koshin e banjes . Ptu ptu ptuuuu fare e keqe . Do ta shifesh shume shpejt ti pis i ndyre …… Ku eshte Edi Rama pse nuk flet ? I thoni tadegjoj emisionin e Erlws dhe te degjoj me veshin e tij dhe te njifi gomarin Arjan Canidhe ti tregoj vendin sic e meriton.

                                     1. A
                                      Aldo e Zamira

                                      Duhet perzene me shqelma nga ekranet shqiptare ky pusht, ky pusete muti qe ndot dynjane... Rrofshn e qofshin shqiparet, ky popull fisnik

                                     2. a
                                      american16al

                                      Arian Cani eshte bastard i ndyre dhe nuk duhet te ftohet ne TV sepse eshte grek dhe antishqipetare, eshte zeri i Athines ne Tv shqipetare , analizoni me kujdes propoganden e tij ndaj Shoqerise dhe shqipetareve eshte armiqesore dhe denigruese..

                                      1. A
                                       Agimi

                                       Arjan pisliku te dali para ligjit dhe te denohet po me ligj. Antishqiptar i terbuar . Ne pranga te shkoj.

                                       1. P
                                        Poshtersia ka emer Jaran cani

                                        Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                        1. P
                                         Poshtersia ka emer Jaran cani

                                         Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                         1. P
                                          Poshtersia ka emer Jaran cani

                                          Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                          1. P
                                           Poshtersia ka emer Jaran cani

                                           Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                           1. P
                                            Poshtersia ka emer Jaran cani

                                            Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                            1. P
                                             Poshtersia ka emer Jaran cani

                                             Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                             1. P
                                              Poshtersia ka emer Jaran cani

                                              Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                              1. P
                                               Poshtersia ka emer Jaran cani

                                               Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                               1. P
                                                Poshtersia ka emer Jaran cani

                                                Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                                1. P
                                                 Poshtersia ka emer Jaran cani

                                                 Jo aspk budalla , perkundrazi je shume i zgjuar po seprapthi sepse ha buken e turkut dhe ben dovane e kaurit , ty do qire gruaja me nje kompani ushtaresh , nena e c’fare te permban soji . Je aq shume i poshter sa po ta benje kete kundra Saliut ti me siguri kishe ikur per lesh kushedi nga do gjuaje sot , te qifte Kina se ashku me Indine te teme

                                                 1. L
                                                  Labi

                                                  Eshte fati i madh i Shqiptareve te jete Arian Cani Grek e te bej polotuken e Grekut,nje fshatar i frustuar qe me ben te qesh kur mundohet te flasi Frengjisht. Do ishte mire te kishte sa me shume si puna ketij e atij filozofit Currit qe na propagandoj e Greqine,kshu e .arrin vesh Shqipot ca malli jane.

                                                  1. A
                                                   Arbeni

                                                   Arjan Çani është një i degjeneruar filo grek e antishqiptar.

                                                   1. L
                                                    LUAN

                                                    NUK DIHET NESE JANE GREK FSHATARET E DROPULLIT. LUGAR DHE FRASHTANI,JO DHE JO. PER TA VERTETUAR DUHET BERE ADN. NJE BANOR NGA NJE FSHAT QE NE E QUANIM GREK, PASI BERI ADN NE AMERIK DOLI I TRUNGUT ILIR. GREKET NEPERMJET SHKOLLAVE DHE KISHES NE JUG KANE SHTREMBERUAR CDO GJE. NE SHUMICE FSHATRAT GREQISHTEFOLES JANE OSE VLLEHER TE GREQIZUAR OSE SHQIPTAR TE GREQIZUAR, SI P.SH FSHATRAT E POGONIT. CANI HYN TEK KATEGORIA E SAHANLEPIRESVE OSE LAPANJOZVE.

                                                    1. J
                                                     Juliano

                                                     Çani, je plere e kombit. Shoku dules, ku hani këtu e llogaritë i bëni për grekun. Plere ke qënë plere do mbetesh. Të masakeuan komentuesit, çar pret më.

                                                     1. V
                                                      Vdekshin tradhëtarët e Shqipërisë

                                                      Si mund të ketë akoma media në Shqipëri që i japin hapësirë televizive këtij pederasti antishqiptar??? A janë shqiptarë këto pronarë të këtyre mediave? Kur e dëgjojnë këtë plehrë që vjell vrer kundër vendit të tij nuk ju bën përshtypje? Kaq legena të jenë,nëse ky legen Arjan Cani do të bënte këtë gjë në Greqi dmth të shante Greqinë do e kishin djegur të gjallë,këtu ke ne nuk ju bën përshtypje këtyre legenave që kanë to media ,por e thërrasin që të shaj Shqipërinë. Shteti shqiptar pse nuk na heq shtetësinë këtij plehrë,ky deklaron haptas që nuk e do Shqipërinë dhe është antishqiptar i thekur në çdo dalje të tij. Çfarë mut mediash tradhtare kemi që i japin hapësirë këtij legeni,çfarë shteti është ky qe i lejon të dali haptas të denigroj vendin ku ka lindur ? Turp te keni dhe mallkuar qofshin o të shitur që lini një pederast të ndyj Shqipërine në çdo emision.

                                                      1. G
                                                       Gazetar i shitur në gjenezë

                                                       Erla Mëhilli duhet të kesh turp t'i kanali ku punon,drejtuesit e linjës dhe pronarët ,që thërrisni një antishqiptar të shaj Shqipërinë dhe shqiptarët. Mallkuar qofshi o plehra që i jepni hapësirë televizive këtij pederasti antishqiptar. Këtu nuk ka as shtet as media asgjë, të gjithë të shitur,ky nuk do guxonte në asnjë vend të botës t'a bënte këtë se do e kishin shkerdhyer para dhe mbrapa,por jeni ju që i jepni hapësirë këtij legeni antishqiptar. Si mund të dalë ky legen në çdo emision të shaj Shqipërinë dhe shqiptarët?? Si e lejojnë çfarë dreq shteti dhe media kemi në? Ka tradhëtar janë?

                                                       1. z
                                                        zhaku i pamposhtur

                                                        Te drejte ke qe irritohesh ti mor 'gazetar' mirepo jane shume ato kodosh euro qe paguan greku per te kontrolluar median shqiptare..a nuk e kupton qe shume here ne shqiptaret ndihemi si minoritare ketu tek gazeta e Mero tullacit..mos shko me larg dhe cdo gje eshte e kuptueshme...shiko se sa me garanci flet Cani e pa iu dridhur zeri kur na shan sepse ai e di qe nuk I hyn gjemb ne kembe...asfalia greke sot e 30 vjet ben ligjin ne tirane fatkeqesisht..po nuk u ngrit populli gjerat nuk kane per te ndryshuar asnjehere sepse asfalia greke eshte gjithmone nje hap perpara dhe I luan si gur shahu politikanet tene te korruptuar

                                                       2. K
                                                        Kujtim

                                                        Është e qartë! Referendum kundër grekëve dhe pseudogrekëve ,me përfundim plebishitar kundër tyre... Çani është thjesht një lolo që i pëlqen t'a quajnë "grek",dhe bën sikur provokon( nuk ka përgjegjësi ai se çfarë ka ngrënë e ëma ëëëë!!),kurse Arditi është çam i diplomuar në Greqi dhe sigurisht i urren ata dyfish( kjo është e bukura,pa shkuar atje i urrenim disi,tani që jetuam atje i urrejmë full). Ne kuptojmë një gjë,që sot mundësia e Greqisë për t'i bërë shantazh Shqipërisë është zero,sepse Shqipëria ka një udhëheqës që "çan i vetëm në shtrëngatë",dhe që nuk i bëhet vonë për "perspektivën europiane" ,aq më tepër sot kur duket se nocioni BE është vetëm një hipokrizi në shpërbërje... Personalisht, mendoj që Beleri gjeti atë që kërkonte,sepse jo vetëm ka provokuar gjithmonë ndjenjën tonë kombëtare por edhe sepse figura e tij turpëron Himarën. Përsa i përket nacionalizmit shqiptar,dashtë Zoti të mos qëndrojë sërisht në" anën e gabuar të historisë",jo sepse është antiserb apo antigrek,por sepse kjo mund të maskojë faktin që të na udhëheqë ndonjë filoserb apo filogrek . Vazhdimi pastaj dihet... Emigrojmë,krijojmë komitetin " Shqipëria e Lirë "në ndonjë vend tjetër dhe presim t'u vijë veza fuqive të mëdha të na çlirojnë përseri nga shqiptarët.

                                                        1. E
                                                         Erdogan

                                                         Bej nje Thirrje zoti Cani per Pellazagare si te vetequajturit Skiptare te clirohen nga Turqia. Keshtu njifen ne bote keta te degjeneruar. Edhe nje kriminel si Bushi qe shkaterroj Lindjen e Mesme per interes te Cifuteve ua tha qe jini thjesht nje Vend (Land) Islamik. D.m.th pa lidhje me Historine,Identitetin,Ndergjegjen e paraardhesve te tyre. Pa Neve qe nuk u turqizuam pavaresisht qe u Persekutuam jetu do ishte thjesht nje Pashallek turk me kufij te Fashistit Telini deri ne Preveze. Hipokrizia eshte se kujtojne se kane per Iroa (Hero "shqip") Pirron e Epirit! Lufta jone per Kombin Greko-Ilyre eshte e Shenjte zoti me Emer Greke Ar-Genos (Arjan "shqip") qe ka kuptimin Popull Luftetare (Genos ton Arion) ne Nder te Perendise Greke Aris. Po turqit e Ismail bej Vlores,Frashellinjve,Hasaneve,Tahsimeve etj nuk you pret Radakja.

                                                         1. S
                                                          Sekretari Partise ,,

                                                          Bidua si turkocam eshte shqiptar patriot ,,,,Jani cani nuk eshte shum patriot ,,,,do par kjo pune ,,,,,byroja politike te mblidhet urgjent ,, me urdher te shokut Mehmet ,,,

                                                          1. M
                                                           Mohamed

                                                           Bido,ce ngaterron kot hallexhiun nga mashkullora,shteti grek me canin e me belerin nuk fshin as b'then,problem eshte vota. Nejse hesap tjeter. Ore ju qe keni rastin neper studio,pse nuk e pyesni per pseudonimin ne sigurimin e shtetit" mashkulloren"????????

                                                           1. M
                                                            Mohamed

                                                            Bido,ce ngaterron kot hallexhiun nga mashkullora,shteti grek me canin e me belerin nuk fshin as b'then,problem eshte vota. Nejse hesap tjeter. Ore ju qe keni rastin neper studio,pse nuk e pyesni per pseudonimin ne sigurimin e shtetit" mashkulloren"????????

                                                            1. E
                                                             Elmira

                                                             Arian mortja..ç do të premte në t,v, KLAN..kur mbyllte emisionin..bënte thirjen..gnithë ,,RINIA,,të marri valixhet dhe të iki..të zhduket nga SHQIPËRIJA...për këto dhe thirje të tjera..të krijohet një, ,,ligj në parlament, dhe të dënohen..vëndi ashtë i shëjtë.......në gjermani..është një ,,ligj,,që s duhet të përmëndësh,emrin,,HITLER,,me gojë..dy gjëra më porositën kur vajta në gjermani..për emrin..dhe mos hidhja,,asnjë mbeturinë në tokë,,asnjë fije letre..dënoheshe me ligj...

                                                             1. a
                                                              astriti

                                                              arjan cani thone qe e ka pasur mbiemrin cami .thone qe e ka nderuar .per te se besoj te kete qene problem .ka nderuar atdheun ,mbiemrin ,thone qe ka nderuar dhe seksin ,dhe keshtu le ta gezojne ata qe e shfrytezojne

                                                              Lini një Përgjigje