Shpëtim Idrizi: Jam në opozitë, por për Belerin e mbështes Ramën

15 Shtator 2023, 09:22Politika TEMA

Shpëtim Idrizi: Jam në opozitë, por për Belerin e

Shpëtim Idrizi ka komentuar çështjen e Fredi Belerit, për të cilën janë tensionuar edhe marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë.

Idrizi thotë se PDIU në këtë rast, përballë Greqisë që nuk njeh çështjen çame dhe nuk njeh Kosovën dhe përballë Fredi Belerit është gjithmonë me kryeministrin e Shqipërisë.

Fakti që s’ka qenë në tryezën e takimit Berisha-Bardhi, Idrizi thotë se kjo nuk tregon se është bërë me Ramën, por se nuk mund të ulet në një tryezë me ata që mbështesin Fredi Belerin.

“Kjo nuk përkthehet se jemi bërë me Ramën, se s’ka kuptim. Ne jemi në opozitë, Rama s’ka nevojë për ne sa të ketë opozitën kështu. Jashtë kontekstit më është marrë një deklarim më ka pyetur gazetarja më thotë për rastin Belerin që është një çështje e drejtësisë, kemi një deklarim të DASH që thotë t’ia lëmë drejtësisë ndërsa Greqia kërkon ta politizojë.

Më pyet gazetari për rastin e Belerit: Greqia është e unifikuar, duket sikur Rama është i vetëm, ju më kë jeni? Përgjigja ime ka qenë, përballë Greqisë që nuk njeh ligjin e luftës me Shqipërinë, që nuk njeh çështjen çame, që nuk njeh Kosovën, përballë Fredi Belerit që është ia akuzuar për dy dëshmorët e atdheut, që thotë se shqiptarët vijnë nga Kaukazi, jam gjithmonë me kryeministrin e Shqipërisë. Jo me emër”, tha Idrizi  në emisionin ‘Kontrast’ në Report Tv. 

7 Komente

 1. C
  Cami nga Arpica.

  Sì kofili pas te vjelit. Idriz do te ishte e besueshme nese ti do te kundershtoje S.B dhe I.M kur ata vendosen ta kanditojne ate trapin. E ke dhjere mender teje.

  1. F
   Fuad Cela Verzheshtes

   Time Idrizi degjenerata me e madhe , hajdut , shet vende pune me emrime shyqyr e ndihmon kucka Mersila e Xhikes kurve e sig.isha graja e Shaban Kazazi, por pas e ndau Shabanit sig.e martoi me malokun prej Lure Fatmir Doda. Vetem ky eshte nga ato te cilet Enver Hoxha cami me i mire do vare nr shesh te flamurit. Ketij s'ja ndjen per asgje vetem leke don Cami Idrizi.

   1. F
    Fuad Cela Verzheshtes

    Time Idrizi degjenerata me e madhe , hajdut , shet vende pune me emrime shyqyr e ndihmon kucka Mersila e Xhikes kurve e sig.isha graja e Shaban Kazazi, por pas e ndau Shabanit sig.e martoi me malokun prej Lure Fatmir Doda. Vetem ky eshte nga ato te cilet Enver Hoxha cami me i mire do vare nr shesh te flamurit. Ketij s'ja ndjen per asgje vetem leke don Cami Idrizi.

    1. H
     Himarioti.

     Pse e mbështetë Ramën? Kjo është deklaratë në favor të Athinës dhe të kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha. Me Belerin merret dhe vendosë drejtësia, jo Rama. Ti je një sharlatan i vërtetë, je një shqipfolës antiçam dhe antishqiptar.

     1. S
      StudioE2

      Zotri besoj se do te mjaftoi qenia antithesprot o Cam. Mesoje o idiot per gjithmon se, Idro eshte nipi jot! Sepse vetem qumeshti i nenes te ben patrioti, si puna jote! V.F.C

      1. G
       Gazmire

       Fjal me vend duket se kush ben pune dhe kush e don Shqiperin e shkodres e kush jo????

       1. V
        Vranakonti

        Ne topet e xha Spiiros vafshi.

        Lini një Përgjigje