Lirohet nga detyra Zëvendësdrejtori i SHISH, Oljan Kanushi

14 Shtator 2023, 21:20Politika TEMA

Lirohet nga detyra Zëvendësdrejtori i SHISH, Oljan Kanushi

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar lirimin nga detyra të të Zëvendësdrejtorit të Shërbimit Informativ të Shtetit, Oljan Kanushi. 

"Në mbështetje të nenit 93 të Kushtetutës dhe nenit 5 të ligjit nr. 8391, datë 28.10.1998, “Për Shërbimin Informativ Kombëtar”, të ndryshuar, me propozim të Kryeministrit dekretoj: Zoti Oljan Kanushi lirohet nga detyra e Zëvendësdrejtorit të Shërbimit Informativ të Shtetit", thuhet në dekretin e Presidentit. 


Oljan Kanushi, ish-këshilltar i kryeministrit Edi Rama, drejtoi institucionin për rreth 1 vit për shkak se Bendo po kryente studime pas-universitare në SHBA. 

Kanushi pritet të emërohet Ambasador i Shqipërisë në Slloveni.

3 Komente

 1. B
  Bahri

  Kujt i plasi rrota e carit per kte kanoe -ushi ushin

  1. Q
   Qani

   Kokqyp duket, nga ato te bindurit e partise

   1. r
    ramushi

    Po deo shkoje ambasador mor ta marsha...veme bast me ke te doje qe eshte rrethi i ngusht i 99- cave

    Lini një Përgjigje