Çfarë deklaroi ministri grek pas vizitës në qelinë e Fredi Belerit

15 Shtator 2023, 17:43Politika TEMA

Çfarë deklaroi ministri grek pas vizitës në qelinë e

Pas vizitës së tij në Tiranë dhe takimit që ka bërë në burgun e Durrësit me Fredi Belerin, ministri grek i Mbrojtjes së Qytetarit, z. Yiannis Oikonomou ka theksuar edhe njëherë rëndësinë që ka për Greqinë kjo çështje.

Ai kërkoi që kryetari i zgjedhur i Himarës duhet të betohet sa më parë teksa tha se nuk po merren parasysh parimet e shtetit ligjor, prezumimi i pafajësisë dhe respektimi i të drejtave politike.

U takova sot në burgjet e Durrësit, në prani të ambasadores tonë në Shqipëri, znj. Konstantinas Kamitsi, me kryetarin e zgjedhur të Bashkisë së Himarës , anëtar i minoritetit etnik grek të Shqipërisë, z. Fredis Beleris, i cili qëndron në paraburgim për më shumë se katër muaj.

Për Greqinë ky rast ka qenë që në fillim dhe mbetet tejet serioz. Respektimi i shtetit të së drejtës dhe i të drejtave politike janë parimet dhe vlerat kryesore evropiane.

Qëndrimi i Greqisë është se në rastin e zotit Beleris nuk merren parasysh parimet e shtetit ligjor, prezumimi i pafajësisë dhe respektimi i të drejtave politike. Pala shqiptare duhet të lejojë menjëherë betimin e zotit Beleris si kryetar bashkie, duke respektuar verdiktin e qytetarëve në zgjedhjet e fundit.

Zgjatja e situatës aktuale hedh një hije serioze mbi marrëdhëniet tona dypalëshe dhe është në kundërshtim me të drejtën ligjore evropiane, me gjithçka që ajo përfshin.”

Vizita në burgun e Durrësit vjen një ditë pasi Gjykata e Posaçme vendosi nisjen e gjykimit në ngarkim të Fredi Belerit, i cili u arrestua para zgjedhjeve të 14 majit për blerje votash. Ministri grek Ikonomu ka shfrytëzuar pjesëmarrjen në Samitin e Ministrave të Brendshëm të vendeve të nismës së Berlinit, që u mbajt në Tiranë, për të takuar Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur, por të pabetuar të bashkisë së Himarës.

Mbrojtja e tij ka deklaruar se Beleri po mbahet në burg për arsye politike, ndërsa ka depozituar në të dyja shkallët e gjykatës së Posaçme kërkesa për zbutjen e masës së sigurisë, në mënyrë që të lihet i lirë dhe të betohet e ushtrojë detyrën e  kryebashkiakut të Himarës.

67 Komente

 1. z
  zgjihunidielli

  Po ky koqja a e din se drejtësia esht e pavarur dhe mbron me fanatizëm lirit e të drejtat e njeriut pa dallim ngjyre, bindjesh apo besimi?

  1. M
   Masha

   GRECO MASCARA Γιαννης Μηλιωκας www.youtube.com/watch?v=7tQvToIifWY

   1. V
    Vranakonti

    Jo,dhe jo! Nuk duhet lejuar Fredi Beleri te betohet se nuk e meriton,eshte hajdut votash,eshte krimminel,ka duaret te lyera me gjak,ka vrare njerez te pafajshem ne ngjarjen makabre te Peshkepis me 10 Prill 1994. Ai duhet te denohet me burg dhe maksimalin e ligjit. Nqs gjykata nuk e denon Belerin,atehere ajo do te perballet me revolten dhe zemerimin e popullit shqipetar.

    1. A
     Andon

     Fuck greece!!! Nuk jane vecse ca jevgjiter nga anadolli, komplet fshatare pa lidhje me perendimin.

     1. B
      Balo

      Ky nuk e di se Drejtësia te ne është e pavarur! Mos rënsh në dorë të kësaj Drejtësie ti pa e shef pastaj në është e pavarur apo jo...

     2. H
      Himarioti

      Hehëëëë, nuk është më ai burri që u thoshte grekëve: "Edhe dhi e zgjebosur, edhe bishtin përpjetë" dhe, grekët e mbyllnin gojën. Tani, me mbështetjen e madhe të armqive të brëndshëm të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, Agushi nga Skrapari etj, dhia e zgjebosur greke, përseri e ngriti bishtin përpjetë. Kështu është kur vdes i zoti i shtëpisë. Vatani ynë është pa zot dhe, i përçarë nga armiqtë e brëndshëm.

      1. B
       Bregas

       Fjalët Homer, Helena, Hektor, Himarra nuk janë “greke” sepse gjuha e tyre Dhimotiqi (gabimisht e quatur greqisht) nuk e ka germën "H"; njëlloj si rusishtja. Prandaj në “greqisht” e rusisht këto fjalë shkruhen: Gomer, Gelena, Gektor, Gimarra.

       1. t
        tetovari2

        Koment ekselent !

        1. G
         Gjergji

         Nuk ka në greqisht as Himarë,as Hektor dhe as Homer! Kështu i thonë latinët o prezervativ i përdorur! Shiko delet ti se mos t'i marrin,lëre të merrn të tjerë me kulturën...

        2. J
         Jorgo

         ai burri keta greket si ky me rrenje shqiptare i kishte spiunet e vet

         1. V
          Vranakonti

          Himarioti,bravo. Greku sot me ndihmen e armiqeve te brendshem Sali Berisha dhe Ilir Meta e ka ngritur bishtin perpjet se vertete vatani sot nuk ka zot. Ai qe ishte zot dhe ua vinte kufirin te thana,vdiq.

         2. T
          Tiranë

          Ta qifsha jevgun greqir, po ti cfare te drejtash ke per miniritetet ne shtetin tend Ptu racë e qelbur aziatike etiopiane subSahariane.

          1. Z
           Ziu

           O SA MIR ME KEN GREK www.youtube.com/watch?v=YrQsJKqmi90

           1. a
            ana

            Po ku ka minoritet Greqia? Sipas zonjes historiane Kosaqi, atje ka vetem arvanitas dhe vllehe. Pra jane tanet qe si gjithmone ju a fusin njoni tjetrit. Te vetmit grek ne rajon eshte minoriteti yne greke ne jug. hahahahahahahahahahahaaha

           2. G
            Guri Shyt

            GRAQIA SI ISH-JUGOSLLAVIA. E dhjerë, mosmirënjohëse, e palarë, e nxirë, e zgjebosur, e lyrosur, e sëmurë, me leprozë, parazite, përtace, pijanece, e pabesë, gënjeshtare, e gënjyer, mashtruese, e pafytyrë, grua e lindjes, dashnore e perëndimit, turpi i Europës, llumi i Europës, tradhëtarja e Europës, e ndyrë, shembull i neveritjes dhe poshtërsisë, vjedhëse, e pavarur me borxhe, ndihmojeni të mbytet.

            1. T
             Taulant

             tamam. Dhe kur e mendon se shuica e popullsise jane arvanitas, e nxjerr nje konkluzion tamam per arberoret pasardhesit e Pellazgeve, tamom si puna jote!

             1. .
              .

              Keto epitete me sjellin ndermend vetem Shqipot. $$$$$$$$ 1. "Jemi Kala e pa thyeshme", pastaj shkuam si te dhier ne Greqi dhe Europ. 2. Te pa-larë dhe te nxirë ngaqe ujin e kemi me orar. 3. Te semurë dhe zgjebosur duke mbushur spitalet e Greqis dhe Turqis, sepse ne Skiperi lulezojn vetem ato private. 4. Parazit dhe pijanec, ... Skiperia nr1 ne Bote per Lloto dhe Kafene (ne raport me popullsin). 5. Hajdut dhe kriminela ... burgaxhinjt Skipetar Nr1 ne Greqi, Itali dhe Britani. 6. Gruaja e Amerikes, Dashnorja e Europes dhe Kurva e Sulltanit. 7. I pa bes, i ndyr dhe neverites, termi Shqipo eshte turp ne gjith Boten, e pranuar edhe vet nga Vipat Skipetar. $$$$$$$$ Shpetojeni nga mbytja e sigurt ... $$$$$$$$ A doni akoma per Belulin ????

              1. K
               Kujtim

               Sazan Kari (Guri)je ti? Jam dakord që Greqia është siç thua ti po nuk SHAN I DHJERI TË PËRMJERIN! Ti jeton në hale' për veten tënde ç'të duhet greku ty ore !?

              2. L
               Lani

               Te pështirë!

               1. X
                Xhemili

                O Tirana çpune ke me grekun qe punon per vendin e tij , ti duhet te qish Argiten dhe ato lopat e Ilir Metes , se nga ta e kemi gjithe kete histori

                1. V
                 Vranakonti

                 Mire e ka thene XHEMILI. Kete histori e kemi nga Saliu dhe Meta. Qellmisht Saliu me Metene caktuan Belerin kandidat ne Himar se ja dinin bemat e tij dhe mos zgjedhja do krijonte kontradikta me greqin. Kjo eshte dhelperia dhe qellimii antshqipetar i Saliut dhe Metes.

                 1. E
                  Eri

                  Ke fol tamam. U duhet qir i madh dhe i vogel dy plehrave me te medha antishqiptare, pastaj Fredit, me fis e sorollop.

                 2. F
                  Fredi nga Progonati Grek haaaaa

                  Fredi nga Progonati eshte kandidat i non grates Berrisha dhe spiunit Metaj Meta te dy jane patriot te medhenje njeri do vriste veten per Shqiperine po nuk i shkrehu pushka tjetri gruan Serbe para se te gjykojme Fredin e katundit i veteshpallur Grek te meremi me keta dy karra vidhe qe asnje gazetaruc nuk e ka kurrajon ta pyesi perse kanditove nje vrases nje njeri qe ka perdhosur flamurin .

                  1. B
                   Bejkush

                   Je i bindur që ata nga Progonati janë shqiptarë? Se të jesh autokton prej 8000 vjetësh,të kesh gjuhën më të vjetër në botë dhe emrin e fshatit Progonat është pak snobe,nuk të duket!? Aq më tepër që Kurveleshi ose Kurva me Lesh emrin e ka shqip apo jo? Ju nuk dini çfarë jeni vetë o lumëzinj,vini dorën në zjarr ju nga është Fënda Beleri(s)! Shikoni punët tuaja se e keni dhjerë Shqipërinë deri tani!

                  2. E
                   Erdogan

                   Arnautet e vetequajture Skiptare jane shtet i consideruar Prostituta e Evropit. 500 vjet kush u turqizua kishte Privilegje (Priviledge)kush nuk u turqizua u Persekutua (Persecution). Pa u hapur Skolio (Shkolle "shqip") e pare Shqipe kishte rreth 1450 Greke dhe rreth 960 Turke. Ku ishit you o Pellazagare per 500 vjet? Ne Mars per pushime? Edhe popullsia me ngjyre ne Sh.b.a kerkon demshperblim (damage) per periudhen e sklleverve nga "Demokratet" Anglosaksone. Po you kur do kerkoni Demshperblim nga Baba tuaj Erdogan?

                   1. L
                    Ledi

                    Te qifsha robt

                    1. S
                     Soma mu

                     A te qifsha grune dhe papune more bythqir i Janulles. Se ku ishim ne e kush ishim ne ta thote Herodoti or evgjit i piste. Ta thite dhe Homeri more bythar. E se fundmi dhe Petro Marko i madh. Dmth ne ishim e jemi nder me te vjetrin ne toke more edepsez. Sa per Erdoganin beni mire tja thoni ne sy keto brockulla e jo nepermjet nesh... Se ju ka qi nder shekuj ai e keni lidhje te vjetra. Te fala Janulle kancerozit

                     1. J
                      Janullatos kolotrypida

                      Papaaa ! Ela more kolotrypida na pesho njehere nga arqidhet

                      1. h
                       hisniu

                       Erdoganaqis jorgaqis,ma bjer pak ate s@men e mir greke ktu qy tja boj hyzmetin qysh duhet edhe mos u merr me paput me gerrqi se ata jan pushta gabela anadolli.

                       1. H
                        Hakani

                        Nderro pseudonim se po te zuri mustaqelliu te qiu gruan, gocen fisin lagjen e qytetin. Tmerr e kini o derezi sa dhe mbani emrin e tij si mburoje. Zaten ske faj se ju ka shkerdhy turku nder shekuj mor bythpiste spermatozoid turko evgjito grek

                        1. B
                         Bollano

                         Ti je loqe o Spiridhon. Ne vend te blesh vaj per zbutje bithe ti komenton ketu. Shporru more jezit mga ky forum shqiptar se ketu shkruajne burra e jo kurva bythaxhi si puna jote

                         1. D
                          Dhionisi

                          Po kari po. Te jesh i sigurte qe asnje nuk lodhet te lexoje kto paçavuret e tua, koke loqe

                          1. T
                           Te tille jini sa here qe hapni gojen

                           Te erdhi vakti per te ngrene mut more komentuesi Erdhogan ? Pse u vonove kaq shume sot . apo ishe ne raport tek kolonel Janullaqi ? ! Jini teper idjote sera juaj arkaike mesjetare qe fluturoni me presh ne bythe ! Aq gomare jini , sa qe nuk e kini kuptuar asnje here qe me idjotesite tuaja i hidhni benzine zjarrit te urrejtjes shekullore te cdo njeriu qe e quan veten SHQIPTAR !

                           1. c
                            constantinis i stambollit

                            te qifte erdogani motren, gruan dhe mamane greke. o pis greqije.

                           2. A
                            Avni Rustemi.

                            Fajin e ka Celibashi qe e shpalli fitues kur ai ishte arrestuar ne flagrance per vjedhje votash. Celibashi ne sherbim te Grekut.

                            1. K
                             Km

                             Zoti minister Grek.Sidoqofte grek je Edhe se je politikan.Flisni per Europe e shtet ligjor dhe veproni ne te kunderten,shtet me ligj lufte te shpallura dhe pa' nje ligj per pakicat kombetare.Te pakten merreni mundumin dhe jepini zgjidhjes ketyre dy problemeve.Ndryshe do te mbeten ,Sic iu Ka cilesuara popullit shqiptar :-grek-i pabese Sa per Beune dhjere ne Progonatin Helen.Ne na duhet zbatimi i kerkeses europiane per pavarsine e organeve te drejtesise.Kjo ceshtje eshte Thelbi i shtetit ligjor dhe demokracise Politika Ka per detyren te zbatohet parimet e shtetit ligjor dhe pavarsise se organeve te drejtesise.Ne shqiptareve nuk na duhet fare nje Europe sipas parimeve shoveniste fashiste greke

                             1. (
                              (-----)

                              Fredis Hajdutis Bithqiris ëstë i persekutuaris erotik, jo politiqia, ëstë pidhja keqis.

                              1. X
                               Xhemili

                               Rrofte grekorthodhoksia ,,,,Beleri Dhimarko i Himares ,,,

                               1. X
                                Xhemili

                                Rrofte grekorthodhoksia ,,,,Beleri Dhimarko i Himares ,,,

                                1. R
                                 Real

                                 Po ky greku a e din qe drejtesia ne Shqiperi eshte e pamvarur ne vjedhjet dhe korupsionin qe ben. Po ky greku a e din qe drejtesia ne Shqiperi eshte e firmosur nga Pamela motra e hajnes ne qeveri qe eshte zevendesja e kryehajnit te ripjelljes. Kur ta mesosh kete atehere fol po ta mbajti

                                 1. D
                                  D

                                  Nuk ka faj greku,ai gjen shesh bene pershesh,fajin na e ka Sali mut muti qe kandidoj Bejler halen,por shumica e mediave,ne mos te gjitha nuk flasin per kete.

                                  1. J
                                   Janina kryeqytet i Shqiperise Etnike

                                   Labi analfabet i Progonatit, ilustrimi më i mirë i identitetit FAKE grek. Megjithatë kanë të drejtë të mendojnë se Greqinë e ka pjellë nëna e Ferid Bejlerit dhe të lozin bixhozin e tyre. Si shqiptarë e pranojmë se kushtet historike, politike dhe gjeografike nuk e favorizuan Shqipërinë në këto dy shekuj. Zgjerimet e perandorive të reja, ndodhin në gardhin e perandorive që ngordhin. Aty forcojnë kështjellat. Prandaj Greqia si krijesë alla Frankeshtajn e Europës dhe Rusisë, i sajua dhe u dopua prej 200 vjetësh me gënjeshtra, histori të treme, toka dhe kostume shqiptarësh, armë dhe miljarda. Në kohët e sotme, për të njëjtat motive dhe Rumania u fut në BE përpara Shqipërisë që pret pas gardhit pa shpresë. Ishte kufiri i ri i zgjerimit të perandorisë. Aty ku bien skrupujt dhe shpërthen grykësia e fryrjes dhe zgjerimit. Por perandorive ju bien gjithmonë brekët. Rusia me BEnë po ngordhin duke u shqyer. Dhe ne si shqiptarë dimë të përgjojmë me durim. Na mësoi historia këto 200 vjet me Greqinë. Do mundohemi të jemi lojtarë të zotë duke i përpjekur të mos humbim edhe pse nuk do të fitojmë kurrë, nga letrat e këqia që na japin kalorësit e historisë, ata që po rripen në Ukrahinë. Është shumë të mos humbësh në kushte të tilla, por është gjithçka kur pret orën. Dhe kur të bjerë ora e historisë, ne shqiptarët do ta.çojmë drejt kolapsit dhe do ta gllabërojmë totalisht krijesën karagjoze dhe antihistorike të aleancës dhe hegjemonisë ruso- europjane. Ne do t'i japim fund shtetit gjenocidal jatollaho Bizantin! Ne do të çlirojmë të gjithë popujt jo grekë, që përbënin 95% të popullsisë dhe që në 200 vjet u shfarosën, u terrorizuan, u tjetërsuan me dhunë në diçka të fëlliqur, pa skrupuj, pa memorje, pa ndërgjegje, pa humanizëm, por të gënjeshtër, reaksionare, antihistorike. Ndërkohë miljona shqiptarë dhe Arvanitas kanë filluar ripushtimin e heshtur dhe rilindjen e heshtur. Janë edhe ata edhe pse pa e ditur, në pritje, duke përgjuar historinë. Ndërkohë kanë vënë në punë orën e tyre...

                                   1. A
                                    Asd

                                    Me greke te pabese dhe shoviniste me mire nese marredheniet jane te keqia. Te pakten nuk lodhemi me lajka te kota njeri me tjetrin. Shqiperise nuk i duhet pranimi formal ne Europe (sepse ne jemi ne Europe), por zhvillim ekonomik dhe sistem funksional i drejtesise.

                                    1. h
                                     hektor

                                     Nje grek i ndyre vret nje shqipetar ne Athine,po te ndodhte e kunderta cfar do benin keta monarko fashistat,...

                                     1. d
                                      drini

                                      Me pelqen komenti i "Guri Shyt" absolutishte , ashtu jane ato , por shto edhe ate qe burrat grek jane bythqire me rradhe qe prej 2000 vjetve...Shume te prekopuar per tradhetarin Beleri.. dicke shume seriose fshihet pas kesaj < Bravo Edi Rama ,, mos e nxirrni bythqirin..

                                      1. H
                                       Himarioti

                                       Timeo danaos et dona ferentes (Ju a kam frikën grekërve, edhe kur sjellin dhurata). Ky varg i Virgjilit, është kuptimplotë. Nuk ka faj ky qeveritari grek, por qeveria shqiptare që e lejon të bëjë politikë antishqiptare, brenda vendit tonë. Sa i takon Belerit, i qoftë harruan buka shqiptare! Paloço!

                                       1. S
                                        Satër

                                        Në rastë se qeverria dhe edi rama do të vazhdoj të mbaj të njëjtin qëndrim antikombëtar për çështjen çame, njësoj si sali berisha atëherë mos u habisni kur mbas regjistrimit të popullsisë (censusit) dulet dhe belerët e athinës të kërkojnë pavarësin e vorjo epirit! Vetëm çamëria e shpëton jugun nga kthetrat greke! Duhet prishur ëndrra greke për një epir pa çamëri dhe shqiptar!.

                                        1. P
                                         Pirdhni se liroheni.

                                         Shoke komuniste dhe patronazhiste grupim hajdutesh pane PS me ngjyre mavi si LGBTQ prone e Ed Droges nderpriteni pak ushqimin mos hani mut gjithe kohes. Kur te bugosurit ne Rrogozhine votuan per kete bashki per PS ishte ligjore dhe dicka normale, Beleri nuk eshte i denuar se nuk ka nje vendim gjykate per denimin e tij dhe sipas te drejtave te njeriut dhe ato ndekombetare brenda Ligjit dhe Kushtetus se Shqiperise ka te drejte te beje betimin. N.q.s gjykata ne nje kohe te dyte e denon ate ai burgoset dhe ne Himare ribehen zgjedhje, keshtu thote e shkruan ligji, por jo Maliq Rama. Bashkia e Himares ka 70% te vijes bregdetare te detit Jon dhe Ramuti kete pasuri te shqiptare po e perdor si placke lufte apo si trashegimni te lene nga Kristaq Komunisti firmatari i denimit me vdekje te desidentit Avzi Nela

                                         1. K
                                          K

                                          Nuk ka faj ky po Sali mut muti qe na e beri peshqesh terroristin Bejleri. Po ky Janullatisi pse nuk shikon punet e zotit por i del ne krahe terroristit bejleri?

                                          1. .
                                           ......

                                           Kamitsi apo ka qene dikur Qamits ? Germa shqipe Q a lexohet K ne greqisht ?

                                           1. A
                                            Aron

                                            Na cane bythen me Plehrin.

                                            1. T
                                             Trishtim

                                             Cfare Trishtimi Greqia!!! Mbajne anen e Sales dhe Loqes se Mones, u bene perkrahesit e ketyre, dhe a e dini perse?.. Sepse nuk duan qe Shqiperia te zhvillohet, te ece para...duan llumin qe krijonte Sala dhe Liqe fshatari... Si mund t'i besosh nje personazhi si Beleri?? Ahhh Greqia, ahh... Edhe nje 5-vjecar ne paqe Shqiperia dhe do jete shume here me lart se Greqia.. Nuk duan Shqiperine Europiane qe po behet...kane tmerr Che tristezza!!!

                                             1. M
                                              Mbeshtetesi...nga prapa

                                              Qirje janis,,,na rruac topet,,,hajde na bej ca' gojore,,se fredi nga memaliaj e ka filluar zanatin e gojores atje ku eshte,,,,ishin mesuar jevgjitet e perkedhelur cdo gje qe kerkonin nga shqiperia ne vitet e sali rrumpadhes e mernin dhe i plotesoheshin tekat,,,,tashti na hani mutin me katapulte nga athina,,,dylberat e papulos

                                              1. P
                                               Patriot

                                               Vazhdoni hani mut.

                                               1. A
                                                Avokati : Popull

                                                Pse ministri grek e greqizon mbiemrin nga Bejleri ne Beleris? Ndoshta me ligj, per derisa nuk eshte denuar perfundimish i takon te betohet. Dhe kjo e drejte duhet te trajtohet si qytetar dhe jo minoritar. Sa per respektim te drejtash ndaj minoriteteve te tjera, Greqia qe mbahet per demokraci te kulluar eshte vendi me antidemokratik dhe per cudi SH.B.A-ja dhe perendimi nuk kembengulin ne kete fushte. Ata nuk e njohin minoritetin maqedonas ne Maqedonine e Egjeut me qender Sollun(Selanik) qe banohet nga maqedonas etnik, nuk njohin minoritetin shqiptar(Cam) e turq e tj

                                                1. K
                                                 Kolonel Janulla ne shtrat duke renkuar. . . !

                                                 O gomar me kuptimin e plote te kesaj fjale , a ke pyetur ndonje here se sa emra dhe mbiemra turkoshakesh mbajne edhe sot nje tufe me derra ne Gerqi qe e mbajne veten per politikane ne ate shtet qe qeveriset vetem nga dy familje dhe mbahet ne kembe ende me ndihmat e komunitetit nderkombetar ? !

                                                 1. M
                                                  Ministrat tanë pse nuk shkojnë te burgjet greke

                                                  Ka vdek ai Babloku që i thoshte grekëve t'a ulin bishtin,dhe beleresit e breke dhjerat e pasaportave greke dhe për disa evro,bëheshin më shqiptarë se të gjithë ,e duartrokisnin si mutër. Sot kakaris maloku Sali me grekët që vijnë edhe te burgjet e bëjnë mitingje antiqeveritare.

                                                  1. E
                                                   Epiroti

                                                   “E drejta ligjore europiane” ç’thotë për ligjin e luftes që keni me Shqipërinë!? Po për minoritetin Çam që ju se njihni autoktonine e tyre në trojet e tyre.!? Ç’thotë e drejta ligjore europiane për gazetarët shqiptar që i përndjekni kur hyjnë në Pervezë,apo ku flitej e flitet shqip!? Po për pretendimet vorioepirote,ç’far thotë ky ligj ,o minister i nje shteti të sajuar e të falimentuar,që mbijeton nga “serumi” i miliardave europiane!? E të tjera e të tjera

                                                   1. A
                                                    Avni

                                                    I kalon ne filter o Mero

                                                    1. S
                                                     Shtet rracist evgjit

                                                     Po Gerqia pse nuk i njeh minoritetet shqiptare ,sllave ,vllehe qe ka brenda .Shtet rracist

                                                     1. E
                                                      Edi

                                                      PO KY ME PSEUDONIMIN 'ERDOGAN NUK BESOJ SE ESHTE MIRE NGA TRUTE KY PO SHAN VETEN E TIJ PO I THOTE VETES QE ESHTE COPE MUTI PO DINE NEVE SE CFARE MENDONIN APO CFARE KUSHTESH NJERZIT ISHIN 500 VJET PARO O COPE MUTI MOS SHAJ VETEN O.COPE MUTI .

                                                      1. T
                                                       Titvasil shkollëshumi

                                                       Do të dalë ndonjë që ta lidhë këtë qelbësirën këtu sipër me nofkën @Erdogan?

                                                       1. A
                                                        Atdhetari

                                                        Ku ishin atdhetaret Shqiptare dhe Durrsaket qe nuk dolen ne proteste me parulla dhe mos e lejuar keto anti Shqiptare te na perdhunojne ne vendin tone ! Turp per Qeverin tone qe elejuan per ta takuar ate fashist,vrases,anti Shqiptare , bleres votash i ndyre.kjo eshte loja e dyshes Kriminel Berisha dhe hajdut i vfloririt Meta,qe per inat te pleshtit po djeg jorganin,keto dy banditat Shqiptar.

                                                        1. R
                                                         Rozetaduahku @yahoo.com

                                                         Go fuck yourself you and your ambassador ! Don't stick your ducking nose in our beautiful country ass holes!

                                                         1. R
                                                          Rozetaduahku @yahoo.com

                                                          Go fuck yourself you and your ambassador ! Don't stick your ducking nose in our beautiful country ass holes!

                                                          1. e
                                                           emigranti

                                                           Kjo sjellje e shtetit grek ndaj Shqiperise eshte e palejueshme, pasi eshte nderhyrje direkte ne punet e vendit fqinj dhe nuk ka te beje me mbrojtjen e qytetareve greke, pasi Himara eshte territor shqiptar, me popullsi shqiptare , kjo e sanksionuar nga Lidhja e Kombeve qe nje shekull me pare. Pra nuk eshte territor me popullsi minoritare. Keshtu shteti grek me mbrojtjen e shqiptarit te konvertuar ne grek Fredi Bejleri kerkon te shtoje edhe Himaren ne harten e zonave minoritare greke. Greqia ka investuar dhe vazhdon te investoje mjaft para ne kete drejtim , duke filluar qe me dhenien e pensioneve per shtetasit shqiptare qe deklarohen si greke e deri me pagesa per " shqiptare " te tjere te paguar nen dore, te rekrutuar nga sherbimet sekrete greke, sic mund te jete Bejleri, Cani...,etj.

                                                           1. L
                                                            Lali Flow

                                                            Edhe Erdogan(is) eshte anetar i komunitetit etnik grek ne Anadoll.

                                                            Lini një Përgjigje