I ndërprenë fjalën, Veliaj opozitës në Këshillin Bashkiak: I keni alergji shkollat e reja, ndaj u rrahët me 60 mijë vota në Tiranë

15 Shtator 2023, 17:10Politika TEMA

I ndërprenë fjalën, Veliaj opozitës në Këshillin

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës, këshilltarët e opozitës i ndërprenë disa herë fjalën kryebashkiakut Erion Veliaj, teksa ai po fliste për ndërtimin e shkollave të reja dhe investimet në arsim. Veliaj u kërkoi këshilltarëve të opozitës që të respektojnë rregulloren e Këshillit Bashkiak.

Ai tha se opozita i ka alergji shkollat e reja dhe nuk do të dëgjojë për to sepse nuk nuk ka ndërtuar asnjë shkollë në Tiranë. Kjo është arsyeja pse Tirana i ndëshkoi në zgjedhje. “Rregullorja ka sanksione për ata që ndërpresin fjalën. Unë e di se është shumë e vështirë që të humbasësh me 60 mijë vota, është e pagëlltitshme. Por, është një ‘zhavorr’ që duhet ta gëlltisni. E kuptoj se është e dhimbshme. ‘Zifti’ i 60 mijë votave mezi tretet. E di që ndoshta, e keni bezdi të dëgjoni për shkollat e reja, sepse ata që s'kanë prekur një punë me dorë, që s’kanë ndërtuar një shkollë. Keni alergji sa herë flas unë për shkollat. U rrahët si “gamori në duhon” me 60 mijë vota, ndaj duhet të dëgjoni kur flasim për shkollat. Nëse do flisni si rrugeçër, do merrni të njëjtin rezultat. Si ta keni, njerëzit kanë alergji nga kjo rrugaçëri. Unë ju rrah edhe herën tjetër”, tha Veliaj.

7 Komente

 1. V
  Vranakonti

  Kudo keta te PD-ke apo edhe ata te Sali Berishes,gjiithemon si kafshe sillen. Nuk kane pike kulture. Duan vetem sherr. Nga keto sjellje ata do qendrojn me dekada ne opoziite.

  1. Q
   Qente lehin po karvani ecen perpara

   Nuk kane faj rrugacet e keshillit bashkiak ata sot moren urdher nga krye krimineli Sali qeni per te shkaktuar trazira so duket i ka ardhur litari tek gryka Zenit , Gites po pse jo edhe dhendrrit qerozit fodull kjo dukej qe mbreme si u xhindos Saliu kur e pyesnin per femijet .

   1. D
    Doda

    Ata jo vetem nuk dine te drejtojne e rregullojne great per te miren e qytetit por dine vetem te shkaterrojne ato qe jane bere mire.Ata sillen ne kete menyre se I ka marre malli te prishin

    1. P
     Propi

     Kur flet veliaj per rregull dhe ligj eshte absurdi me i madh. Pasi betonizoi perfundimisht Tiranen, paguan miliona euro per sherbime inekzistente, jep tendera vetem klienteve dhe pa asnje gare, mashtron me arritjet pasi cdo kontroll i gjen te parealizuara objektivat, tani ka vetem hipokrizi dhe propagande

     1. n
      nje banor i Tiranes

      Ore Propi, po si the more hajvan , Veliaj po shkaterron e betonizon Tiranen ?! Atehere , si ka mundesi qe Tiranen , vetem kete vit e kane vizituar rreth 4 milion turista ? Para 10 vjetesh , shqiptaret nuk e kishin degjuar as si fjale "turizmin" . Tiranen e kane vizituar che e vizitojne personalitete boterore dhe te gjithe shprehun habi e flasin fjalet me te mira per ndryshimet e vazhdueshme te kryeqytetit tone . Ti , ben pjese nder ata antishqiptare e antiamerikane te foltores , qe ca nga ca , po i shuhet nami e nishani .

      1. B
       Bano

       Banori, edhe ne tajlande dhe mozambik shkojne turiste dhe personalitete. Ketu flitet per jeten e perditshme te banoreve te tiranes qe eshte kthyer ne ferr nga ndotja per shkak te ndertimeve abuzive ne cdo cep, per shkak te kthimit te cdo hapesire publike dhe te gjelber ne shesh ndertimi, per shkak te trafikut te renduar, per shkak te mbetjeve. E ke pare ti ku derdhen ujerat kancerogjenete te mbetjeve te sharres-direkt ne lume det dhe toka. Antishqiptari me i madh eshte veliaj ndersa antiamerikan me i madh se berisha, eshte rama qe korruptoi numrin 2 te fbi mc gonigal

       1. B
        Bani

        Antishqiptare dhe antiamerikane jane pikerisht rama-veliaj qe kane shuar cdo shprese per demokraci, cdo mundesi per gare dhe meritokraci. Vetem klienteve dhe te bindurve u jepet mundesia. Te kritikosh, o banor i trashegimise komuniste, nuk te ben antishqiptar. Te thuash realitetin qe e dine te gjithe dhe rezulton ne cdo raport te brendshem, te huaj dhe te pavarur, eshte e drejte qytetare. Gjithmone e kane gjetur nje forme gjysherit tuaj komunsite per te heshtur zerat dhe mendimet ndryshe, dikur i internonin, persekutonin dhe pushkatonin. Sot ju komunistet moderne po zbrazni vendin duke katandisur per buken e gojes qytetare e fshatare. Kerkoni te heshtni perseri zerat, me propagande, krim, mashtrime te uleta dhe me perversitetin qe ju karakterizon.

      Lini një Përgjigje