Mane sulmon Arian Çanin: Antishqiptar, shan vendin që e pasuron çdo ditë

15 Shtator 2023, 21:00Politika TEMA

Mane sulmon Arian Çanin: Antishqiptar, shan vendin që e pasuron

Gazetari Bledi Mane ka qenë i ftuar këtë të premte në Euronews Albania, ku foli në lidhje me procesin gjyqësor për blerje votash ndaj kyebashkiakut të zgjedhur të Himraës, Fredi Bleri.

Në fjalën e tij, Mane u ndal dhe te mbrojtja që Arian Çani i bëri rastit të Belerit në emisionin “Noë” në Euronews Albania mbrëmjen e djeshme.

Mane tha se Çani është një person i cili pasurohet çdo ditë në Shqipëri, por e shan atë në ♪5do dalje të tij publike.

Ai shtoi se nëse një gazetar grek do të fliste keq për kombin e vetë, ai nuk do të mund të dilte më kurrë në televizionet greke.

“Janë disa çështje Dhuli që kanë të bëjnë me sigurinë kombëtare, unë dje zotëri kam mbetur i shokuar nga një tjetër Beler i medias shqiptare që quhet Arian Çani. Antishqiptari më i thekur i medias shqiptare, njeriu që pasurohet çdo ditë në Shqipëri dhe shan Shqipërinë. Arian Çani është njëriu që i hapen dyert, dritare, shpartallon nacionalizmin, shan kombin, shan popullatën dhe një tjetër Beler i lihen këto hapsira. Belerit ia treguam vendin. Me kushtetutë asnjë vend nuk të lë të sulmosh atdheun tënd. Imagjino të ishte një korenspondent i juaji në Athinë, të dilte te Sky ose te ERT dhe të shante Greqinë çdo natë. Ça do të ndodhte? Ku do të ishte sot ai gazetar?”, tha Mane.

78 Komente

 1. R
  Rrofsh o Patriot Permetare

  Rrespekt Bledi . Me ne fund shqiptaret po flasin ate qe duhet e o plasin qurret surratit Shkerdhatave qe u Kultivuan kto 33 -vjet Medieve TV - Brdello Shqiptare , pederasteve antishqiptare qe per cudi deri me sot askush si ka then nji llafe por i shkonin ne ate Halen e tij TV dhe zgerdhiheshin si pederasta paAtdhe . Rrofsh Bledi Mane , edhe pse toni qe perdoret ne TV ishte i moderuar . Duhet ngritur zeri se jemi ne vendin tone dhe i duhet plasur turinjve filograqireve qe i sherbejne Shtetit Kriminel e Antishqiptare Grek .

  1. p
   pioner i perjetshem i enverit

   Nuk shan vendin,mor pioneri permetar i enverit,por shan ata,qe shkerdhejne kete vend nga te pese cepat,me postet dhe parat qe kane perfituar dhe duke u fshehur mbas slloganeve te reckosura te tyre per dhitdemokraci dhe atdhe dhjere dashuri.

   1. s
    shqiptar

    O pionieri i bythes Sales,te cilesosh nje popull te tere pisanjos, idiot e injorant per ty seshte sharje.Ptu kokrrat e bythqireve greke

    1. J
     Jemi IDIOTE QE CKE ME TE

     Jo sjemi aspak injorante por idiote masive duke nisur nga ti ai qe te ka shkruar ty atij qe i kthen ti pergjigje e deri tek une. Shqiptaret i vjedhin i dhunojne i poshterojne cdo dite pushtetaret.

     1. M
      Mesuesi veteran

      Ti qe pranon se je idiot , ke ne gen budallallekun . Je nje idiot funksional , ne qofte se pranon qe sharjet e idiotit Arian Çani nuk te fyejne si shqiptar !

    2. A
     Agimi

     O debil , o injorant cfare thua more budallah . Do jesh shoku i ketij Arjan felliqesires qe mundohesh ta justifikosh . Tek Bejleri do shkoj ky harramsez .

     1. t
      tetovari2

      Jo haramsëz por edepsëz!

     2. Roberto

      Arjan Cani eshte nje grek i ndyre bashke me ate qe mban ne studion gjithmone qe ka studiuar teologji ne mos gabohem por nuk po e kujtoj emrin per momentin. Te dy bejne propagande antishqiptare dhe pro greke. Cani mendon se vetem ai eshte i zgjuar por kur ta haje ndonje dite hurin ne bythe do kujtohet.

     3. B
      Ben

      Bravo Bled Mane! Ai Çani duhet lincuar.

      1. K
       Kote e shani Çani dhe ja pse.

       Turqit shqip foles dhe Greket 300 evrosh, jane njësoj, dhe ja pse. Edhe islamiket ose muslimanet, stomakun e mbushin në Evrope dhe në vendet e Krishtëra. Por gjith diten rrine duke bër propagand për Turqine, Arabine dhe vendet islamike dhe duke share vendet e Krishtëra, njësoj si ky Çani që shane Shqiprine. Greket 300 evrosh që jane shumica e tyre dermuse ishte musliman, dhe Turqit shqip foles ose islamiket në përgjisie, jane njerze pa morale,kulture, dinjitet pa bes dhe atdhe. Kjo ështe e verteta për njerzit si puna e Çani që të hane buken dhe të përmbyse kupen. Prandaj kote e shani Çani se shumica e juaj jeni kopja e Çanit

       1. J
        Jam Ortodoks Krenare _Shiptare

        Per hir te Kombit do shndrohesha ne Musliman Katolik apo Budist nqs do ma kerkonte Atdheu . Ndroj ne cdo raste Fe por kurr Atdhe ! . Jane myslimanet Shqiptare qe duke ditur Origjinen e tyre fetare ,rrespektojne Fene Krishtere sepse nuk jane te qorruar nga nga Tymi thimjanit qe lekundin Kishes Prisfterinjte Pederaqste Grek te tipit janullatos , qe jane Antikrishtet e Kishes . Zhvarrimet ne Kosone urdheruar nga Janullatos duhet ta nmarrin te pandehur Pederastit Kriminelin Grek qe padrejtesishte ju dha Nenshtetsia Shqiptare nga nji cop Mutaj President dhe zhduket nga kjo Toke para se te zhytet he halene e Kishesh Shqiptare . Ta dhjef Fene para Atdheut para Shqiperise ______________

        1. H
         Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

         Respekte komentuesi Ortodoks. Jam gjithashtu i krishtere Ortodoks nga Gjirokastra, por respektoj gjithë myslimanët shqipetarë qe kane Atdheun të parin dhe pastaj fenë. I kam dhjere mu ne origjinë edhe krishterimin edhe myslimanizmin po u vu ne rrezik kombesia shqipetare. Jemi shqipetarë, dhe besimi tek Zoti nuk na ndan, por vetem na bashkon, perderisa të gjithë besojnë të një zot, tek i njejti Zot, por me zakone dhe rituale të ndryshme. Respekte per të gjithë shqipetarët.

        2. T
         Thjesht shqip

         Ore rrote preshi po' kombi yne eshte shume me i vjeter se turqit, kur ne kishim Apolonine, Butrintin, Beratin etj etj turqit ishin disa fise te shperndare e jetonin ne cadra, dhe as vet nuk mendonin larg e larg se do te quheshin turq nje dite. Ti na jep leksione per moral e atdhetari, ju te deshtaket pa' komb e bese. Il mor mbushu, parazit

        3. D
         Detari

         filloni me islamin perpara se jeni bere me arab se turqit kot lodheni te beni te fortin me nje skiptar si bejleri.

         1. m
          mateo

          O Detar me emër uji, nga e nxjerr këtë përfundim për shqiptaret?! Sa përqind e shqiptareve janë bërë arabë? Unë them 0,1 %. Po filogrekë si ti? 10 a më shumë përqind. Po ke dalë nga tema qe diskutohej. Arian Çani bën krim me gjuhën qe përdor, ndaj duhet ndeshkuar moralisht e, pse jo, edhe penalisht. Mendimin qe ka, ta mbaj për vete e jo, nga nje TV shqiptar, shan vendin e kombin. Merre shtruar...

          1. D
           Detari

           keni 1000 xhami dhe degjoni gjithe diten pelllitjet e arabve ne arabisht per ate 0.1%? akoma dhe futbollistat tuaj ngrejne bithen perpjet ne fushen e stadiumit. E kisha gabim, jeni me keq se Arabet se arabet nuk e ngrejne bithen perpjet ne fushe, as nuk perdhosin heroin e tyre sic beni ju ne sheshin e Kastriotit 2-3 here ne vit.

          2. S
           Suljoti

           Ore "dekaar" pa anije po gremisu mor te qifsha grune dhe papune. Ne meshat e bythes i mesoni perrallat per islamin?! Cfare na duhen fete more bythqiri i papuse. Ne po flasim per njeriun pis, maskara e gruqire si Karjani, Dule dhjaku e si ti more pederast

         2. Z
          Zagoriti

          Te lumte Bledi, nje te verete ke thene dhe qe e shohim per nate. Por te paguarit nga fondet e ministrise jashme greke, si TV dhe gazetare paçavure te programuar, fatkeqsisht do kemi. Por nje ligj duhet te jete qe te ruaje etiken e kombit tone ne çdo emision, dhe te mos guxojne te flasin, keta armiqe te betuar te shqiperise tone te dashur dhe te pervuajtur.

          1. X
           XXL

           Ka shume te drejte gazetari.

           1. S
            Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

            Kujt po i rruhet se cfare thone tourkalvanoi, tourkotsamides,sunite,shiite,kosovare,shpellare etj kesisoi njethundrake arabe m'Albanistan pasardhes te dobiceve te nizameve te sullton Muratit....!?

            1. w
             www

             Te qifshin synitet fis e farefis jevg muti.

             1. S
              Shiptari

              Të shkerdhefshin shqiptarët motrën mamanë gocën dhe çfarë të kesh o bythqirat greqie ,o moterqir o jevg azie.

              1. A
               Arvanitasi

               Ku i meson keto broçkulla more korrak evgjit i Janulles ne meshat e bythes?! Aty shkepeni ju burre me burre more kaqol. Gruaja te qihet nga shqiptaret e ty te hyjne karet. Ptu u shofshi more evgjito gre qira

               1. B
                Bollano

                Po kari po te qifsha grune dhe papune. Kujdes bithen para se te qihesh me Janullen lyejee vaj kikiriki qe te rreshkase pa dhembje. Letyre evgjito gre qire

               2. B
                Bravo Mane

                Bravo Mane.Ky arian çanin eshte nje tjeter bejleri ,eshte shume e vertete ajo qe thote Mane

                1. J
                 Juristi

                 Ke te drejte o Bledo,po kujt i thua.Arjan Çani,nje antishqiptar i thekur,vetem shan,terrorrizon çdo gje shqitare.Shteti duhet ti kaleroje nenen ketij.

                 1. S
                  Shqiptari

                  Pa dashur te bej kompetentin dhe te gjithediturin,por mendoj dhe gjykoj qe Çani eshte person i rekrutuar nga sherbimet e fshehta greke dhe paguhet prej tyre.Çani eshte acid,antishqiptar i hapur qe vjell vrer ne çdo puntate.Eshte detyre e sherbimeve tona inteligjente dhe e atyre te gjurmimit qe te gjurmojne veprimtarine e ketij korofillaku qe nga çdo ekran ku ka punuar ka vjellu vrer dhe ka propoganduar frymen e antishiptarizmit.

                  1. S
                   Shqiptari

                   Bravo Mane.

                   1. ?
                    ????????????????????????

                    ARJAN KURVA NANEN JA KAN PAS QI FORT NE PERMET

                    1. A
                     A.Cani idiot i dobishem

                     A.Cani eshte Beleri nr 2 po ky kryeminister po kjo ministri e kultures kjo prokurori qe e degjone kete debil te lindur duke vjell vrrer ne kazanet e mbremjes dhe nuk veprone ky gjak prishur qe per nje pasaporte shet bythen a mundet nje Shqiptare te beje te njejten ne kanalet apo kazanet Greke ? dhe vellan e ka vendosur Rama atashe ne Paris bravo Rama

                     1. .
                      .

                      Kritika nuk behet ndaj Kombit, por ndaj disa personave Shqiptar, ndaj disa fenomeneve Shqiptare, ndaj disa mashtrimeve Shqiptare .... $$$$$$$ Keto nuk e demtoj Shqiperin, por e pastrojn dhe korrigjojn. Vetem nqs Bledi Mane mendon qe gjithcka jane shkelqyer. $$$$$$$ Fjala e lire dhe Demokracia jane si uji i Detit (qe dhe fekale te mbushet auto-pastrohet) kurrrrre nuk e demtojn Kombin, por e pastrojn dhe forcojn, genjeshtra shkon autmatikisht ne plera (nqs jane te pa baza). $$$$$$$ Greqia shahet perdit nga vet Greket, ju kujtoj kengen Greke "Greko Maskara", ju kujtoj kryeministrin Cipras qe i fali Sllaveve te Vardhackes emrin Historik Maqedoni (qe gjithe bota e cileson si Greke, lexoni libra dhe Wikipedia), ju kujtoj deputet Grek qe kane denuar Greqin per trajtim te emigrantve nga Greqia, ... $$$$$$$ Prandaj Greqia ka rrenjë te Forta sepse auto-korigjohet nga kritikat dhe nga te vertetat, dmth nga liria e fjales dhe Demokracia.

                      1. 4
                       40 tv qe po ja heqin trurin ketij popull

                       na hengsh m..me lirine e fjales,me partine e lirise dhe me sllobodanken e saliut. ju maskarenjte fshiheni mbas slloganeve pet te bere politiken e grekut dhe te hajduteve e plehrave si karian cani qe ben miliona pa punuar e duke u paguar nga pronaret e tv drogaxhinj e hajduta

                      2. J
                       Jimi

                       Shqiptaret jane patriote neper stadiume e tallava, prandaj edhe hedhin vallen si te duan serbet, e greket ne kete vend !

                       1. R
                        Rikardo

                        Na cat karon me kte "serbet dhe greket" ata po vdesin dita dites dhe nuk po i merr me kush parasysh besoj se kemi me shume armiq te brendshem shqipfoles te neveritshem dhe pak shqiptare te vertete

                       2. D
                        Drini

                        Mane ka plotesihte te drejte.Arian Cani nuk duhet te ftohet ne studiot televizive e te beje propagand antishqiptare A Ka nje komision a cafre dreqi eshte AMA qe nuk merr as nje mase kunder ketyre televizionev antikommbetare palaco Or merrni vesh , keto nuk ndodhin ne asnje shtet te botes

                        1. t
                         tetovari2

                         AMA më gjithë personelin i kanë zgjidhë rypat e pantolonave,kanë ulur brekët,si pasojë tani kush don i pështyn(q.....).

                        2. N
                         Nuk është i vetmi

                         Paguhet nga të huajt antishqiptar, s'do mend kjo punë!

                         1. a
                          ardit

                          Moj vajze po ti kete idiot fton ne studio per ceshtje politike?! Lere ne ate furrikun e qelbur ku diskutohet nese toka eshte e sheshte a sferike ...

                          1. L
                           Luzati

                           Ka shume drejte Cani eshte gazetar antishquprar

                           1. E
                            Erdogan

                            Prania e turqise dhe Istitucionet Fetare dhe Civile tregon qarte se per cfare "Kombi" dhe cfare "Njerezish" ka ky vend i krijuar mbi germadhat Greke si te Ilyrise se Perandorit Megas Kostantinos dhe Epirit te Pirros dhe Kastriotit. Kush eshte fajtore per kete Pashallek qe eshte i percare? Arjani apo Nusreti,Abazi,Mahmuti,Abdullahu,Shabani? A nuk ua ndryshoi Kombesine Cameve te pafajshem te Thesprotise Turqia? Apo hajde se "Emra,Mbiemra,Fe,Ndergjegje" eshte. Kush ua mohoi te drejtat evpasurise atyre we nuk u turqizuan per 500 vjet o Mane Idioti? A nuk eshte krimi me i madh I Vezireve,Pashallareve,Bejlereve,Agallareve,Hoxhallareve,Muhipeve,Dervisheve etj? Si nuk you vjen turp o turq.

                            1. P
                             Pargaliu

                             A ty te qifsha grune dhe papune more vemje e Janull kancerozit. Ik or bythaxhi merr vajin e lyej bythen se do shkepeni treshe me papune dhe Janulle 94 vjeçarin. Shko more derdimen ruaj vajzen e gruan se po ta pallojne shqiptaret e leri komentet. Ketu ka vend vetem per burra dhe jo per evgjito gre qira si puna jote

                            2. "
                             "BOHOTINA"

                             Bravo Mane. Na i ka shpifur ai palaco antikombetar. Ndyresire i pa skrupuj...

                             1. T
                              Teli nga Amerika

                              Blendi meriton fjalet me te mira qe permban fjalori je nje atdhedash i mathe kombetar i flaket te admiroi.

                              1. C
                               Cipini

                               Bravo Mane!

                               1. ENA

                                Nje gjykatës per Canin qe paguhet nga asfalja Greke. Jo vetëm ofendon shqiptaret por tallet me ne. Ka ardhur koha qe SPAK ta akuzoj per tradhti kombëtare dhe ne shqiptaret te ngrihemi dhe tradhtaret ti godasim si ky Cani .

                                1. K
                                 Kot fare

                                 Titull I gabuar. “ mane sulmon Arian canin”. Titulli I drejte eshte: “ mane mbrojti shqiperine dhe shqiptaret nga sulmi I Arjan canit

                                 1. U
                                  UNE

                                  Vertet, ku e gjen guximin ky dylber i Athines, qe ka vite qe vetem derdellet kunder Shqiperise. Dua pergjigje nga SHIK brenda 24 oresh.

                                  1. b
                                   bregdetari

                                   Ekzakt.Çani është antikombëtar dhe e fsheh qëndrimin nën petkun e fjalës sëlirë të gazetarit.

                                   1. N
                                    Namik

                                    Ke të drejt ky njeri që quhet Arjan Bajga se bëjë është që e nxin vendin e vet gjith Monë asnjë her nuk thot një fjal të mir për vendin e vet që ky njeri duet të jet shembull që të frymëzojë rininë që mos të iki nga ky vend dhe ky plera thot që bëjnë mir qe ikin shqiptarët nga ky vend se nuk jetohet nenet vend tho ky plera....

                                    1. E
                                     Evropaiqi eleniqia

                                     Jemi popull "tolerant" (leshi) ne , prandaj jemi katandisur ne kete pike nga popullsia me e madhe ne Ballkan qe ishim . Ne nuk mbledhim dot bastardet qe kemi brenda jo te kontrollojme ata nga jashte qe fusin hundet me lloj lloj shpifjesh dhe baltrash hedhin mbi ne dhe mbi historine tone . Ja kur te dalin moterqi....at te tipit Erdogan,Detari etj qe ndryshojne vetem emrin dhe vjellin injorance , se vetem ate i frymezon shteti qe i mbeshtet moralisht dhe ekonomikisht si puna e ketij dobicit tone Karjan Cani.

                                     1. s
                                      serxho

                                      Kjo dihet ndyresira Cani paguhet nga qarqe anti shqipetare ne greqi por fatkeqesia eshte qe ketu sherbimet inteligjente jane mediokre te mbushura me te pa afte.

                                      1. T
                                       Tom-morracaku Doshi

                                       Eshte kendveshtrimi i nje sherbetori mediatik si Bla-bla-bla Mane ndaj ketij pusht-shteti - Qenke antishqiptar nese nuk i mba iso rrenave te pusht-shtetit qe mba ne burg nje Beleri per "blerje votash"...e kujt? Ketij pusht-shtetit te Rames qe blerjen e votes e te abstenimit ne zgjedhje e ka INSTITUCION.

                                       1. T
                                        Të gjith ta dënojn çanin si antishqiptar.

                                        Po Jo vetem Mane po gjith Trupi I gazetarve dhe I medjave duhet ta dënojn ktë amtishqiptar Çani që vetem hedh balt karashi shqiperise dhe shqiptarve që Ku u bë miljoner por ky esht I shitur tek greket dhe kjo esht shum e dukshme

                                        1. K
                                         Kolonel Pedionist

                                         OB,B.MANE: 1.A.Çani dihet që paguhet nga ASFALIA GREKE..dhe nuk është vetëm Ai.Ka shumë. -99.99 % të medjeve i ka kapur Sb (800 TV E PORTALE) që në 2005,sikurse drejtësinë në 1992 me kursin Plepist.Ndaj Shqipëria po shkon në HUMNERË ME SB nëpër Këmbë..! 2.A.Çani është b..lëpirës i Sb si Fevziu,etj. 3.Me anën e medjeve Sb helmon mjedisin Kombëtar e nd/Kombëtar në 33 vite. 4.Fain kryesor e ka Drejtësia që nuk u sekuestron pasurinë të gjithëve.. që nga qeveria e parë 1992.Nëse nuk bëhet Sekuestro dhe në burg të BALENAVE 33 VJEÇARE..Shqipëria merr fund në 2050..!

                                         1. E
                                          Elmira

                                          Arian çani..tradhltar i kombit..që në fillimet e tijë..e filloi me pervesitete..ftonte ,,tipa,,tipash?,,( të gjithë e dinl dhe i kemi parë)i prekte..i puthte,,në buzë,,i i rkëdhelte..u bënte ,,helozhe..tip ,,maskarai,,shumë kritika..po asnjë,,masë,,sepse ,zotëronte biznesi,,PARAJA..,,,SOT KA ARDH KOHA,,,që arian zagari të përgjigjet për,,TRADHËTI KOMBËTARE..nuk mban më ujë pilafi....BRRAVO..BLED MANE,PËRMETARI..

                                          1. E
                                           Elmira

                                           Arian çani..tradhltar i kombit..që në fillimet e tijë..e filloi me pervesitete..ftonte ,,tipa,,tipash?,,( të gjithë e dinl dhe i kemi parë)i prekte..i puthte,,në buzë,,i i rkëdhelte..u bënte ,,helozhe..tip ,,maskarai,,shumë kritika..po asnjë,,masë,,sepse ,zotëronte biznesi,,PARAJA..,,,SOT KA ARDH KOHA,,,që arian zagari të përgjigjet për,,TRADHËTI KOMBËTARE..nuk mban më ujë pilafi....BRRAVO..BLED MANE,PËRMETARI..

                                           1. G
                                            Genci

                                            Arjan Cani ky njeri i felliqur , ky kafshe me fytyre njeri te shporret nga vendi yne. Turp per gazetaret dhe moderatoret qe lejojne kete ndyresire tu perdhunoj emisionet televizive . Ne vend ta flakin si lecke dhe te reagojne ashtu sic duhet rrine dhe e degjojne ….. Ylli Rakipi si e lejon ti??? Erla qe hap syte dhe mbyll gojen ..,, Turp per ju. Shkoni ju ne Greqi dhe flisni sic flet ky monster ta shikoni ku do perfundoni. Bravo Bledi Mane je patriot dhe lufton antishqiptarizin. Na pri Bledi te demostrojme dhe protestojme kundra ketij fytyre te poshter qe ti mbyllin emisionin dhe te shpallet non grada. Te shkoj tek Bejleri . Te gjithe antishqiptaret te shkojne ne birruce . Per keta soj ishte mire Enveri …….

                                            1. B
                                             Babuci

                                             Eh Cani . E debuan nga Klani e debuan nga televizionet e tjera . Ka ngelur si dobic teqeje. Dhe emisionet I bente perverse me te ftuar psikopate drogaxhinj dhe kurva. Ai nivel eshte . Cfare mund te prisnim tjeter nga nje njeri qe shet bythen e vete per dy lek

                                             1. L
                                              Lili

                                              A.Cani te denohet me fakte nga SPAK per anishqiptarizem . Ne burg te shkoj dhe te larhohet nga venfi yne menjehere.

                                              1. A
                                               Ai

                                               Qendrimi dhe reagimi i prozincialit A.Çanit te shokojne. Urrejtja ndaj shqiperise eshte e dukshme dhe fare e hapur. Fatkeqesisht keta njerez lulzuan ne kete periudhe tranzicioni dhe antivlerash por edhe fatmiresisht do te harrohen dhe nuk do Lene gjurme. Te gjithe se bashku nga Fevziu e drei tek mavriu. Ne çdo vend te botes pas atij qendrimi te provincialit Çani minimalisht televizioni qe e ushqen duhej te distancohej dhe te nderpriste kontraten me të. Lirija keqperdoret dhe ngaterrohet me ose Pa dashje ne shoqerine Shqiptare. O moj Shqypni e mjera Shqypni.Respekt zoti Mane!

                                               1. M
                                                Marin

                                                Can Kurva esht me keq se beleri o Bled. Por demaskoe sa here te mundesh ate vemje te qelbur. Respekte

                                                1. N
                                                 Nacionalizem ne part-time

                                                 Nacionalizmi eshte streha e fundit e maskarenjve politike - Kete thenie e ka pervetesuar mire Rama...e ka mesuar tashme edhe ky Manja

                                                 1. s
                                                  shpiragu

                                                  Z BLEDI pershendetje dhe RESPEKT per ju .Arjan cani eshte nje gazetar qe lehe ne cdo dalje ne TV .SHane dhe ofendon disa here SHQIPERIN dhe SHQIPTARET pa ju dridhur qerpiku dhe zeri.Ai cani eshte IDIOTI me i qelbur i medies shqipetare,i mbeshtetur dhe inkurajuar nga Eni Vasili ecila si arjan cani eshte nje gazetare qe entusiazmohet me te gjithe ata gazetar qe ,nxjerin vrer nga goja per te fituar ndo nje kacidhe e lemosh nga te gjithe ata ,qe shqiperin e kane HALE ne SY.Keti A Canit duhet ti hidhen prangat ne duar,dhe ti mbyllen TV shqipetare .Z Eni Vasili eshte ne sherbim te djallit, prandaj Cani ,Bushati dhe Lubonja ,ulerijn deri ne kupe te qiellit kunder vendit te tyre dhe ndo nje dite do pellcasin nga marazi kur shikojn qe arrihet ndo nje gje e mire nga shqipetaret.Me forte shuplak SHARLATANEVE anti SHQIPTAR .

                                                  1. S
                                                   Skraparliu

                                                   Nuk ka faje Cani por fajin e ka pastruesja Saliut Erla qe e theret ne debate kete antishqiptare qe duhet tja shkulesh qimet me pinca,por nuk ka shtete se mos e ka heren e pare qe bene thirje te tilla dhe nje mysliman denohet Cani pasurohet dhe nuk paguan taksa duke u fshehur qe une jam gazetar u thote shqiptareve talebane nuk thone asgje shoqatat e gazetareve po fole o Cipa kur flete Rama opa me nje here flete Sala Likja dhe sherbetoret si Cani hedhteni prokuroria i ka zene veshet,pale kur thoshte kam shoke e miqe ne debat per Belerin me erdhi per te DHJERE ku jane trimat qe po krijojne parti te re si avokati Llapaj se avokati Curri eshte si Cani nuk flasin dhe thote Shqiperia behet me bythe duke u fshehur pas Saliut dhe Likes dhe nga pas plera gazetare qe qien ne bythe per leke.

                                                   1. Y
                                                    Ylli

                                                    Qellove si kalama o Mane. Nuk behesh dot Gango kur tere jeten ke qene Lango .

                                                    1. R
                                                     RAIFI

                                                     Sa mirë , edhepse me vones kanë filluar të flasin e shkruajnë intelektual e gazetarë kunder shpirt shiturve ,tradhëtarëve e mercenarve të shumtë që kanë uzurpuar mjaftë portale televizione e pse jo edhe parti apo grupe individësh.Në Shqipëri në emer të demokracisë u dobësuar nacionalizmi ndetsa në emer të fqinjësisë së mirë u lejua të nëpërkëmbin interesat komtare nga grupe halabakësh serbë e grekë.Si dukët së paku intelektual e gazetarë kanë filluar të shofinë pasojat e politikës defensive që do ketë pasoja tejet të rënda për Shqipërinë dhe shqiptarët.

                                                     1. G
                                                      Goni

                                                      Bravo Bled djali! Ai mut muti, imorali duhet perzene nga ekranet shqiptare nje here e mire

                                                      1. S
                                                       Samiri

                                                       Qarte e paster! Rrofsh Bledi

                                                       1. A
                                                        Aldo

                                                        Ske cfare thua me teper vlla, rrofsh Bled

                                                        1. R
                                                         Rri shtrember e fol drejt.

                                                         Te flasesesh per drejtesi nuk do thote se je kunder kombit. Ne rastin konkret Cani ka ngritur probleme ndaj prokurorise, gjykates dhe Qeverise. A mendoni se ne jemi nje vend i kulluar kur dihet qe te zgjidhesh nje hall duhet te paguash. Edhe ne Spitale qe konsiderohen vende humane, ku mjeket jane betutuar per humanizem dhe sherbim ndaj popullit,duhet te paguash qe te sherohesh. Kam patur raste te bisedoj me miq dhe shoke qe kane patur probleme me gjykaten dhe shtetin. Zvaritje te tmereshme.Ne jemi ne nje situate qe i gjithe sistemi eshte i korruptuar dhe po vras mendjen a do dalin burra qe ta regullojne kete vend. Nuk besoj...... Cani keto probleme ka ngritur, dhe bashke me to edhe problemin i sajuar te Bejlerit per blerje votash kur dihet qe blerjet kane qene sheshit. Punonjesve te punesuar ne shtet ju eshte presion per te votuar per Ps-ne, nga ana tjeter patronazhistet(spiunet) kane punuar me te gjitha format qe votat te shkojne per Ps-ne. Me nje fjale Cani ka ngritur ndonje problem i pa qene qe ne qenkan te ofenduar qeveritaret,prokuroret, gjykatesit ?Ne dallim nga kombet e tjera te ballkanit ne shqiptaret koruptohemi me shpejt dhe nuk e llogarisim koken per sherbimin qe marim persiper kundrejt pageses. Ti Blendi thekson se Cani na qenka pasuruar, kur dihet se ai eshte punesuar ne sektor privat dhe pagen e ka deklaruar dhe po paguan tatim page.Ti ja paske bere llogarine e tij. Po llogaria e jote ku eshte? Ti Blend nuk ke as nje produkt nga 'PUNA " dhe jeton ne saj te servilizmit dhe si parazit. Me Canin je i nxituar, mire do ishte te terhiqesh dhe ti kerkosh falje. Me vjen keq per komentuesit qe kane dale pa u thelluar ne krahe te Blendit. Keta ne vend qe te meren me analizen e problemeve qe ngrene gazetare te pa varur si Cani, meren me Canin pse i ngre keto probleme.

                                                         1. U
                                                          Ushtaraku

                                                          Ti je me llum vete se Cani edhe ata loqet e tjere te medias.. Jeni llume 90% edhe shani njeri tjetrin per vemendje. Sa per anti shqiptare jane dy ne Shqiperi njeri eshte non grada Sali Berisha dhe tjetrin spiuni vullnetare i sigurimit Ilir Meta se bashku me familjet e tyre. Jane keta qe bene aleance Bejlerin dhe PAGUAN per te vjedhur votat dhe e marrin ne mbroje publikisht neper media duke paguar Adrianet e Cimrat neper ekrane.

                                                          1. M
                                                           Manekeni

                                                           Mane pseudo patrioti me sulme personale si ne kohen e luftes se klasave. Kush nuk eshte ne nje mendje me partine duhet te shpallet armik i popullit, spiun, agjitacion propagande. Fjala e lire dhe mendimi ndryshe po eliminohet nga bashibozuket pseudo patriote si Mane manekeni.

                                                           1. I
                                                            Iliria.

                                                            E thjesht: jasht nga media perjet te dy Çani

                                                            1. f
                                                             flaka

                                                             or tej manekeni Atdhe quhet toka ku me ka rene koka jo si shprehet Arjani edhe qeni ku ha buken leh po ky ushqehet masemiri me buke ilire dhe pjell helm helenik ne truallin Arberor......................

                                                             1. C
                                                              Cen

                                                              Bledi Mane ka guxim, te gjithe te tjeret bishtin ne shale.Greket u krijuan nga shqiptaret edhe te hapesh te njejtin debat ne Greqi te vrasin (helmojne)

                                                              1. N
                                                               Nik

                                                               Ne shqiptaret mburremi me tolerancen, ne fakt toleranca dhe snqeriteti yne kalojne kufite. Nje "gazetar" prostitute dhe antishqiptar publik sypatrembur si ky Cani qe ne çdo emisjon televiziv tall, ofendon dhe shan ne menyren me vulgare popullin dhe vendin tone dhe mbron hapur shovinizmin greko maskara jo qe do t'i eshte ndaluar me kohe leja e "gazetarit" nga shteti yne por duhej te ishte denuar ne menyre shembullore si nje armik i Shqiptareve dhe i Shqiperise! Ketu nuk behet fjale per mbrojtjen e fjales se lire, behet fjale per mbrojtjen e interesave shteterore ne baze te ligjeve te Kushtetutes sone dhe Kodit Penal Shqiptar. Se ky Cani nuk eshte nje prostitute e rendomte por eshte nje prostitute qe helmon opinionin public me vrerin shovinnist grek! Por tek ne eshte per te vene kujen, instrumentat e shtetit flene gjume dhe ndoshta kenaqen nga poshtersite qe vjell nga goja e qelbur ky Cani.

                                                               1. r
                                                                ronny

                                                                shume mire ja ka thene atij canit ..byrheqirit...por Mua me habisin keta te forget qe per nje shikim apo stop .aki e vrasin njeri tjetrin dhe kur degjojne kete kurven cani te shaje....jo srrihet ketu..jo na mbyten te forter katunare..jo race e keqe...ku kane keta te fortet ...nje fjale sthone po rrine si lepuj...

                                                                1. L
                                                                 Labi

                                                                 Une I jap te drejte Çanit. Mos e ka e ëma Çanin me ndonje grek

                                                                 Lini një Përgjigje