Berisha merr në mbrojtje Fredi Belerin: S’kishe as 50 lekë në xhep kur u arrestua, po darkonte

16 Shtator 2023, 13:15Politika TEMA

Berisha merr në mbrojtje Fredi Belerin: S’kishe as 50 lekë

Sali Berisha ka dalë sërish në mbrojtje të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit.

Sipas Berishës, Beleri nuk kishte as 50 lekë në xhep mbrëmjen kur u arrestua. 

Berisha theksoi se Beleri u burgos teksa po darkonte dhe sipas tij akuza se u kap në flagrancë duke shpërndarë para, është mashtrim.

“Shikoni se çfarë ndodh në rastin Beleri. Një betejë e paimagjinueshme për t’ia marrë mandatin.

E burgos në mesnatë tek po darkonte, mashtron e thotë se e kapën në flagrantë duke shpërndarë para, në një kohë kur ai nuk kishte as 50 lekë në xhep”, tha  Berisha.

 

 

42 Komente

 1. ?
  ????????????????????????

  TE QIFSHA SERB I POSHTER GJAK I PRISH

  1. b
   ben.

   Legenet e rilindjes, delenxhinj cobene tullaxhinj hashashllinj dhe gjithe llumi i shqiperise bejne si patriote, per te mbrojtur vjedhjet e edushkes se mbase i le dhe keta delenxhinj te bejne ndonje renje hashash. Delenxhinj, ne momentin qe e ndaloi policia nuk kishte leke ne xhep, qe tregon qe ose e ka paguar darken para se te vinte policia ose lokali eshte i tij dhe nuk i duhen leke. Po nga llumi i shqiperise nuk mund te presesh llogjike. Dhe kete o plehrat e rilindjes nuk e thote saliu po eshte ne procesverbalin e arestimit qe nuk kishte leke ne xhep e kuptuat o te mbaruar. Kam pare delenxhinj qe ne idiotesine e tyre te traplleqeve thone qe beleri eshte shqiptar se eshte me origjine te larget nga progonati. Delenxhinj tullaxhinj hashashllinj , progonat eshte toponim grek nese ju e dini qe beleri eshte me origjine nga progonati kjo nuk e ben belerin shqiptar kjo verteton qe deri ne kohen qe te paret e belerit kane jetuar atje, popullsia e progonatit ka qene greke, si ka edhe emrin. Pse ne jemi fundi i europes dhe nga fundi i botes????? Kjo jo per faj te belerit ,kjo per shkak te ketyre plehrave qe gjithe ndyresine maskarrallekun hajdutllekun e tyre mendojne se e fshehin duke bere gjasme si patriote. Ky eshte demi me i madh we i behet shqiperise, nese do ishte e mundur ketyre mostrave tiu ndalohet e drejta e fjales dhe e votes, nese nuk eshte e mundur ky vend ka mare fund.

   1. L
    Li

    Per gazeten greke s’ke gje per të thene o ben me b të vogel

    1. M
     Mbeshtetesi...nga prapa benit

     Beni,,,BRISKUN beni BRISKUN,,,akoma se ke blere pakon e brisqeve,,,

   2. r
    robi

    Ah cfare monstre ka patur ky vend kryeminister. Mer ne mbrojtje nje kriminel, nje neonazist te Agimit te Arte vetem per te bere show, po ik nga skena se nuk te beson njeri o perbindesh i vicidolit. Po masakren e Peshkopise kush e organizoi o moster, po eres se helenizimit te Himares kush i fryn o moster. Ne zgjedhjet e ardheshme lokale perbindeshi i vicidolit do nxjerre kandidat per lokalet nipin e Gerimgut te Rajhut te Trete.

    1. p
     pjeter

     Vazhdo o sharlatan vazhdo te mashtrosh!! Te isha Beu te Himares, do te te ndaloja te flusje ne emer te tim o Sali zeza, sepse c'fare do lloj argumenti qe ze me goje, kthehet automatikish ne nje gjiriz komplet!!

     1. N
      Noci

      Dilni e votoni perseri kete moster antishqiptare.Kushedi çfarë marreveshje te piste dhe çfarë premtimi i kane bere greket ketij per t'a ndihmuar te vije ne pushtet.Ashtu siç qe i gatshem per t'i falur detin,duket tani deshi t'i hape Himaren ne menyre qe edhe tek ne te krijohet nje Mitrovice dhe te kerkohet asociacioni edhe ne Shqiperi.Larg nga kjo monster antishqiptare

      1. P
       Poshte maskarenjte

       Me 50 lek as uje nuk te japin... Por, Fredua i Saliut nga Progonati i Laberise, kryetarivi Himares se Greqise eshte varfanjak qe darkon falas ne strehat e te varferve. Keshtu qe nuk ka blerje votash. Fredua buke ha me 50 lek ne xhep. Njesoj si Saliu qe jeton me pensionin e Liries.

       1. k
        k

        NON GRATA-e vinçi një mut.

        1. U
         Undefined

         Hahahahaha....vetem e vetem per inatet e tija me SHBA dhe BM......del e poshtron veten me tilla prononcime.....ky eshte bastard e kaluar bastardit.....

         1. K
          Krimineli Berrisha

          Ke thene po hante pilaf orizi ne 12.te nates haaa o debil katundi nese nje bose krimi telefonone dike dhe i thote shko vrite kete persone sipas llogjikes tende primitive eshte i pafajshem ...? . Nje komunist nuk di cfsre eshte demokracia e jo opozita ehh ti je fatkeqesa kombetare . Bolle i keq ishte Enver Hoxha po ti kelysh kurrve je 10000000 here me i keq se diktatori Hoxha vdekja per ty eshte pak . Denimi jote duhet : Vitin e pare te kepusin nje kembe pa anestezi vitin e dyte kemben tjeter vitin e trete njeren dore vitin e kater doren tjete vitin e peste te presin koken ne sheshin skenderbej dhe ta hedhin ne det ta hane peshqit

          1. B
           Beni.

           I qelburi Berisha.

           1. A
            Ari

            Nese gjendet dhe eshte e vertet se: Djalli eshte mbi Toke, ky eshte Ai. Berishe, edhe sikur kjo te ishte e vertet, ti , per faktin se cfare politike ben ai me "helenizimin" e Himares, nuk duhej ta mbroje, por te thoshe: presim Drejtesine, por une mendoj se ai nuk ka bere korrupsion ne zgjedhje..." Por, ti nuk e ben kete, sepse Mbi Interesin tend per pushtet, djeg jo Shqiperine, por edhe familjen tende..

            1. T
             Trotski

             O Antishqiptar Qepe se le Nam O Tradhetar ! I del ne Mbrojtje nje Zagari Kriminel !!! O Sojsez e Delenxhi Ne Burg e ke vendin dhe Ti!!

             1. S
              Shqiptari

              Patjeter,more zagar,antishqiptar qe ke gjetur si strofull,patriotizmin.Vendose bashke me Like Floririn minen me sahat ne Himare ,kurth i menduar poshtersisht dhe tani e mbron kete kriminel antishqiptar.Ke qene ti,Penicilina qe e ke quajtur kriminel dhe bandit,tani qe ai eshte nen akuze,e mbron.E mbron duke i hedhur zjarr marredhenieve me Greqine.Ti mobilizove horrat e tu dhe te aleatit tend,arumunet e Himares mbushen autobuzet ne greqi me Çobenjtr greqishtfoled dhe Beleris pagoi fshataret ne Laberi,Palase,Dhermi,Himare,Borsh,Lukove dhe Piqeras per te bere kryebashkiak nje hiene.Tani te keputet shpirti se Belerie ishte pa nje grosh ne xhep dhe po hante pilaf ne Lokalin e tij.Çfare paturpesie e nje llumpolitikani qe ka 32 vjet qe vazhdon ti beje gropa Shqiperise per ta varrosur.Nje njeri i ndyre dhe antishqiptar.TURP

              1. Z
               Zeni

               Palacio. Pushy. Ipa fetyr Paradis

               1. k
                kacidhja

                Po pse e lini te lire kete ,armikun me te eger ne historine e popullit shqiptare.Turp per qeverine e pushtetin qe i ben sehir,pavaresisht se e kane ortak ne shume afera te pista,gjithsesi ai duhet gjykuar per antishqiptarizmin e tij.

                1. D
                 Dajti

                 O mashtrues si mund te ulet koke lopa Fredi Bejleri te darkoje me 50 leke ne xhep ??????

                 1. T
                  Tradhtari i kombit

                  Nje beteje e paimagjinueshme per ta shitur Shqiperine tek evgjitet

                  1. U
                   UÇK

                   Sali krimineli e merr në mbrojtje kriminelin Bejleri Zoti ta marroftë kufomen ty krimineli serb se bashku më kriminelin grek Ju te dyt jeni faqezi më gjak serbi dhe greku jeni vllazni

                   1. D
                    Debili i Viçidolit

                    Ore, po darkën, me çfare do ta paguante ky Bejleri i Progonatit i kthyer ne kolloqifte? Me 50 lekë do paguante darkën? Keto jane shashkat qe hedh Saliu si gjithmonë, por të vetmit njerez qe impresionohen nga budallalleqet qe nxjerr ky karagjoz biblik janë ose servilet e tij si Noka dhe Paloka, ose ndjekesit e tij idiotë, barkderra, ose pa dhëmbë, me dy klasë shkollë, per të cilet gjeja me e rendesishme e ditës është se ku do hane drekën.

                    1. B
                     Biri i shpellave

                     Ja kush ashte biri i Sheqeres dhe Vukut,hani me mut ju kete hale qe i shkoni prapa,ky ashte haleja e Shqiperise

                     1. L
                      Labeati

                      Vdekje tradhetareve te kombit shqiptare

                      1. ÇEKIÇI

                       Masakren e Peshkopisë e ka bërë Sali shkjau i biri i partizanit serb Sali faqeziu duhet te hetohet dhe te denohet per masakren e Peshkopisë Serbi Sali dhe vllau i tijë grek Fredi janë fashist dhe kriminel

                       1. ÇEKIÇI

                        Masakren e Peshkopisë e ka bërë Sali shkjau i biri i partizanit serb Sali faqeziu duhet te hetohet dhe te denohet per masakren e Peshkopisë Serbi Sali dhe vllau i tijë grek Fredi janë fashist dhe kriminel

                        1. D
                         Demokrati i vjetër i 1990

                         O armiku i Shqipërisë, Sali serbi plak, të qiftë gruan, vajzën,dhëndërrin, zenin e nusen e zenit ky greku Fredis Brleresi. Si nuk u bëre një herë burrë i vërtetë shqiptar, por ngele burr plak me qira për tju bërë qokat të të tjerëve. Vulëhumbur ke qenë dhe vulë humbur do të mbetesh o buce që leh mbas gardhit. Ptu rracë e qelbur serbo-rus.

                         1. T
                          Thumgi

                          Si nuk ju vjen zor që ofendoni një ish presidentë dhe ish kryeministër që bëri çdo sakrificë për mirëqenien tonë duke varfëruar veten dhe fëmijët e tij të cilët kanë mbetur me xhepat boshe me vetëm me nga 50 lekë ashtu si dhe Beleri prandaj të bëhet sa më parë kryebashkiak për të ber ndonjë lekë për vete dhe për Salë

                          1. b
                           birishin e ka shkerdhy Prifti grek ne goje

                           eh mer Karaputana e Kombit qe te duhet shqy byth e goje mes sheshit

                           1. e
                            emigranti

                            Si nuk te vjen turp. Kur ishe ne krye te qeverise e fute ne burg duke e akuzuar per pjesemarrje ne masakren e Peshkepise ku vrane ne gjume ushtaret shqiptare ne piken kufitare shqiptare. Ishe ti qe me edhe me miratimin tend lejuat te kandidonte ky bastard, qe nga Fredi Bejleri eshte konvertuar ne grek Fredis Bejleris. Ne vend qe te pakten te heshtesh fillon me mashtrimet tuaja, per te cilat edhe dallohesh.

                            1. M
                             Mokrari

                             Po te ishte vrare shkelzeni jot nga dora e Beletit ne kufi,keshtu do flisje o KRIMINEL nuk u ngope me gjakun e shqiptareve ne vitin 1997 prape kerkon gjake o i babzitur qe u shofshe nga faqja e dheut me fare e me fise,edhe nje pyetje o Salhi ne vitin 1994 ishe president zotrotd pse e cove ushtrine ne kufi pse ndertove fusha te minuara fole o kriminel

                             1. S
                              Salihi

                              Jo djalin e vukut nuk ja fute kush ne goje se ka ere shpelle ndoshta ne prapanice

                              1. K
                               Koli

                               Keshtu si ben ti Shkerdhat i ngren vleren Rames,qe vetem ai i dilja ne balle Grekut:Te jete per ty,ti jepke Det,Toka per Ushtare te Vrare,dhe Lirine ti e jep,vetem te hipesh ne Karrige.Ik mor te Qifte Derri Niper dhe Mbesa.

                               1. K
                                Koli

                                Ore Ben kari.Cfare lidhje ka po hante pilaf apo byrek me 12 te nates.Ai eshte denuar nga vete ju Fucking Grek me 18 muaj si vrases.Ik bej Cicen Beni Hecen Vete.

                                1. M
                                 Mondi

                                 More Beni,Shkerdhat ke lindur dhe ashtu do vdesesh.Nuk me intereson Rilindja dhe kush e ka pjelle,por nje Vrases si Bejleri jote ,20 vite i ka pak mor Shkerdhat.Kur vrisni Shqiptare ju Grekeqiret shkoni per Sex mbrapa nga qejfi se keni Vra Shqiptar.Ik mor Kerrme me keq se Berisha je.

                                 1. L
                                  Landi

                                  Dil o Sali Ziu cdo dite.Keshtu ja Ngref me shume Shqiptareve Nacionalizmin.Hec Edo se ky Idiot ne vend te te prishi pune po te ben Hero.O Edi ,Shkerdheja Motrat Grekeve dhe ne do te votojme dhe 100 vite.O Beno e ke bo Shurren sot,apo ta mban Mami Bilin kur e bon.O koqe,cfare po bente Fredka,po hante pilaf.

                                  1. L
                                   Lali Flow

                                   Te qifte Kina robt e shtepise, fare e qelbur.

                                   1. S
                                    Salkari

                                    O plere , o mashtrus ordiner , o kriminel , o qelbesire , cte besojm te ty o kellire , ti ske cip ne surat , edhe per vilen ne Gjirin e Lalzit thua eshte e baxhanakut , i skizofren i peshtire , o i pabese , ka cip burri , dile thuaj te verteten o ndyresite

                                    1. S
                                     Salkari

                                     O plere , o mashtrus ordiner , o kriminel , o qelbesire , cte besojm te ty o kellire , ti ske cip ne surat , edhe per vilen ne Gjirin e Lalzit thua eshte e baxhanakut , i skizofren i peshtire , o i pabese , ka cip burri , dile thuaj te verteten o ndyresite

                                     1. S
                                      Salkari

                                      O plere , o mashtrus ordiner , o kriminel , o qelbesire , cte besojm te ty o kellire , ti ske cip ne surat , edhe per vilen ne Gjirin e Lalzit thua eshte e baxhanakut , i skizofren i peshtire , o i pabese , ka cip burri , dile thuaj te verteten o ndyresite

                                      1. S
                                       Salkari

                                       O plere , o mashtrus ordiner , o kriminel , o qelbesire , cte besojm te ty o kellire , ti ske cip ne surat , edhe per vilen ne Gjirin e Lalzit thua eshte e baxhanakut , i skizofren i peshtire , o i pabese , ka cip burri , dile thuaj te verteten o ndyresite

                                       1. U
                                        Ushtari.

                                        Spaku ta mar si prove kete thenie.Pra ai i paka harxhuar te gjitha per fushate per te blere vota.Pra nyk paska harxhuar aq sa thone 40 mije lek por paka harxhuar me shume.Kush eshte dakort te ngreje doren.

                                        1. P
                                         Poseidon

                                         Mbron Bolen e gerrkut ky kufoma???

                                         Lini një Përgjigje