Artan Hoxha pyet avokatët grekë të Belerit: E dinë që në burgjet tuaja dergjen mijëra shqiptarë

18 Shtator 2023, 22:00Politika TEMA

Artan Hoxha pyet avokatët grekë të Belerit: E dinë që

Këtë të hënë u mblodh Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë ku në fokus ishte padyshim çështja “Beleri”.

Duke marrë shkas nga ky takim, gazetari i kronikës Artan Hoxha ka rikujtuar faktin se në burgjet e Greqisë dergjen me mijëra shqiptarë dhe Dhoma e Avokatëve të Shqipërisë nuk është mbledhur asnjëherë.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Hoxha ka shënjestruar Dhoma e Avokatisë së e Shqipërisë, e cila nuk ka reaguar lidhur me veprimet e homologëve grek në vendin tonë.

“Po mirë mo zotërinj, në burgjet e Greqisë dergjen me mijëra shqiptarë, që jo vetëm u janë privuar liritë dhe të drejtat e njeriut dhe as që e ka vënë ujin në zjarr kush, por dhe i kanë masakruar barbarisht….

Kjo Dhoma e Avokatisë së Tiranës apo e Shqipërisë, si nuk e tha një fjalë, kur pa se çfarë bëjnë homologët grekë të ulur këmbëkryq në mes të shtëpisë…”, shkruan gazetari.

14 Komente

 1. E
  E verteta dhemb....

  A e di ti mer koke tunxh qe nga keta mijera vetem 0,5% jane shqiptare e 95% tourkalvanoi shumica kriminele,narkotrafikante,grabites,kusare etj!?

  1. j
   janullatos arxidoglyftis

   papaaaa ela more poustaraki mou na pesho mjehre nga arqidhet

   1. a
    am

    Ne një surrogato grek kemi në burg dhe ai është vrasës dhe terrorist. Plus i dënuar i shumfishtë që i ka bërë çfarë i ka dashur qefi se shqipëria ka qën si han pa porta. Kjo i bie që i kemi 100% kriminelë.

    1. J
     Janulles me lev pas qafe

     Ne burgjet e Elades eshte dhe mamaja jote ….per prostitutacion …..ose shqip per gojore ne mes te rruges ……mblidh mamane se ju prishen marsellat nga cibuqet ….ptuuuuu vromjari

     1. A
      Ai qe ju qi mamin

      Juve greket jeni nje per nje bythqira , se dhe ne burg jua kemi qi grate dhe mamate , se ju kemi be te na lani breket dhe te na lani enet dhe dhomen ju kemi be legena ,

     2. A
      Andon

      Dukesh qe je grek se te djeg. Dmth je grek si shtetesi, se si komb je turk ortodox. Ju djeg keq kjo puna e rraces turke qe jeni ju greqirat dhe doni te gjithe ti beni po njesoj. Jeni per te qeshur !

     3. M
      Muzaka i Ri

      Po si ore gazetar nuk po bene gje dhoma e avokateve shqiptar. Po sulmon drejtesine,po sulmon qeverine, po u lepin bythen grekeve per ndonje pese lekshe si ai Brahoja qe i bene avokatine .

      1. A
       Arvanitasi

       Ah more grek 400 eurosh, po me kete terroristin qe mbron, krenohesh!?

       1. @
        @

        Ashtu do i dhëmd dhe bythëdhjerit bytha brënda prandaj mos shkruj më o të qifsha minjtë e mureve

        1. E
         Erdogan

         Si nuk i vjen pak turp ketij me Mbiemer Arabe per Arnautet te urgosur ne Greqi. Burgjet e Evropit dhe Amerikes Latine jane me Drogaxhinj te Pashait te Erdoganit Rames. Perqindja e popullsise ne vitin 1916 sipas Documentave Osmane te Aqif Pashes ka qene mbi 50% Greke Orthodhokse dhe 48% Myslimane turq. Vetem 2% Katolike te Papes kushte ne ate kohe. Para Osmaneve Epiri i ndare nga Fuqite e Medha Imperialiste ne te Veriut Osmane dhe te Jugut Greke ishin vetem Greke Orthodhokse. Prandaj dhe Flamurin dhe Glosan (gluhe "shqip") e tyre kishin Greke. Censusi eshte nje Shans per kete popull te Percare "Kombetarisht" te vendose Nderin dhe te Reabilitohet me Historine. Veziret,Pashallaret,Bejleret etj nuk kishin interes te zinin ne "Hal.......ne e tyre Epirin.

         1. L
          Li

          Thjesht nuk kan interes kombetar por shikojn interesin personal Zoti Hoxha. Eshte paguar shtrenjt Sala per ta katandisur jo vetem sistemin e drejtesise por gjith Shqiperine ne nje plaçke ose siç thot ai i gjati KÇK-ë.

          1. X
           XHOI

           ERDOGAN TI JE NJE COPE IDIOTI APO I SEMURE MENDERISHT QE VETEM GENJEN E SHAN DHE KE NGELUR NE SHEKUJT E MESJETES. NE VITIN 1916 AQIF PASHA SKA DOKUMENTE PER SHQIPERINE SE TURQIA KA IKUR NGA BALLKANI QE NE 1912 KURSE BEJLERE E AGALLARE KEMI DHE NJERI PREJ TYRE ESHTE FREDI BEJLERI JOT KURSE RACE MAGJYPESH NE BALLKAN KEMI CA SI PUNA JOTE E SI GREKET E SOTEM. SHIKO PRESIDENTEN E KRYEMINISTRIN GREK DHE E MERR VESH SE KETA NUK I PERKASIN BALLKANIT POR AFRIKES A ARABEVE. FLET SHUME DUKE DHENE FAKTE TE GENJESHTERTA E SJA VLEN TE DEBATOSH ME NJE PSIKOPAT SI TY POR DUHET TA DISH SE GREKETE E LASHTE U SHFAROSEN NGA ROMAKET DHE TE ASHTUQUAJTUR GREKE TE SOTEM JANE CA ARVANITAS,CA VLLAHE,CA SLLAVE,CA BULLGARE E CA BIZANTINE CIGANE SI PUNA JOTE QE ERDHEN NGA TURQIA NE VITET 1920, ME QE JE DIJETAR I MADH ME SHPJEGO GREQISHT FJALET IGUMENICE, ZAGORI,MECOVA,KONICA, ETJ DHE MBIEMRAT ME PRAPASHTESE OGLU,KARA,SEFER,HAXHI, ETJ. QE I KANE ME QINDRA MIJRA GREKE TE TU.

           1. T
            Tani koke qoftja

            Po per mijra shqipetare qe dergjen ne burgjet e italise, zvicres, belgjikes, spanjes dhe anglise e kane fajin greket? Apo dhe keta te tjeret nuk na duan

            1. T
             Tani koke qoftja

             Po per mijra shqipetare qe dergjen ne burgjet e italise, zvicres, belgjikes, spanjes dhe anglise e kane fajin greket? Apo dhe keta te tjeret nuk na duan

             Lini një Përgjigje