Deputeti i PD zbulon ‘të ardhmen’ e tij: O do vazhdoj të jem politikan, o do vazhdoj të shes shalqi

19 Shtator 2023, 11:31Politika TEMA

Deputeti i PD zbulon ‘të ardhmen’ e tij: O do vazhdoj të

Deputeti demokrat Saimir Korreshi ishte i ftuar në ‘Breaking’ për të folur rreth pjesëmarrjes së tij në ‘DWTS’ dhe shpjegoi se si e pritën kolegët e tij një vendim të tillë.

“Unë vallen popullore nuk ngurroj kurrë për ta kërcyer, identifikohem me kostumet myzeqare dhe identifikohem me vallen e Myzeqesë.

Askush nuk e di që unë kam dhe 50 piktura. Kam qejf shumë gjëra. Edhe futboll kam luajtur. E kam marrë sfidën e ardhshme me dëshirë, besoj nuk do ju zhgënjej.

Provat po shkojnë mirë. Partnerja në kërcim ma nxin jetën për të gjitha se kështu është puna, por arma ime e fortë është që duroj shumë.

Kolegët tashmë e dinë tipin tim prandaj nuk u bëri shumë habi. O do vazhdoj të jem politikan, o do vazhdoj të shes shalqi, kjo është 100 % e sigurtë,” tha Korreshi.

 

 

12 Komente

 1. E
  EMIGRANTI

  Po lale Ushje je,te dyja i ben,por me mire kete te dyten.

  1. U
   Ushtari.

   O Caje shit shalqin me mire se do te jesh me i nderuar.Per deputet nuk te shkon fare sa andej kendej.Si i thone asaj fjale se nuk po e them.Hajde shalqin me prove gjak i kuq me thik pa frike.

   1. g
    gjergji

    politika nuk asht per ty o mik.Me mire shit shalqi se ajo pune aht per ty.Merre me vehte edhe Salukun.

    1. B
     Bureto

     Ka të ngjarë të jesh politikan, por me një kusht, megjithë këto dhunti që ke, provo të konkurosh në Myzeqe në zgjedhjet e ardhshme si i pavarur. Kështu provoje se sa vlen. Kjo sepse nuk do gjesh më vend në ndonjë listë partish, për t'u bërë deputet qyl si deri më sot. "Harro mushkë Valarenë, se Ali Pashanë e prenë!", i thonë andej nga anët tona.

     1. L
      Luani

      Ate te shalqirit e bënë .. aty qëndro…..!!!

      1. k
       km

       Kungulli para alternatives-ose olitikan,ose do shese shalqinj.

       1. K
        King D

        Sessuologjia thote.... fiq.. banane.. shalqi... mire thua dhe ti... do merem me kultivimin e shal-qirit... ta dime per nder zoteri.

        1. O
         O Lul ku i gjete këta budallenj që t'a futën

         Si politikan je një mut që të hash,se ku të gjeti Luli në mes të arës me shalqi të kalbur

         1. N
          Nga fshati titit

          Shites SHALQINI te shkone me shume SAMO dhe ne kete pune po te la Sala.

          1. R
           Roland

           Shit edhe rrogoza ????

           1. r
            robi

            Mire mor Sajmir ti e paske bisnesin e shalqirit po krrici i faros si do ja beje kur ta shkarkojne si sekretar organizativ se ka fajin kryesor per humbjen apokaliptike te 14 majit, i ngelet vetem te hape nje ferme ne fshatin e tij ne Pogradec dhe te rrise kerrica e pastaj ti perdore per turizem.

            1. a
             altin

             je thjeshte rastesisht deputet o toc ,ne 2025 do e shohesh nga shtepia parlamentin ,ti dhe shuuuume te tjere

             Lini një Përgjigje