SHBA, Rama takim me ministrin e Jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar

19 Shtator 2023, 10:12Politika TEMA

SHBA, Rama takim me ministrin e Jashtëm të Mbretërisë

Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në Nju Jork është takuar me ministrin e jashtëm të Britanisë së Madhe, James Cleverly.

“New York – Me Ministrin e Jashtëm britanik, James Cleverly”, shkruan Rama në Facebook, ndërsa ka ndarë disa foto nga takimi. 


Shefi i qeverisë po merr pjesë në punimet e përvitshme të Asamblesë se Përgjithshme si dhe te forumeve të tjera të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.


Bashkë me shefin e qeverisë, në SHBA ndodhet edhe Presidenti i Republikës Bajram Begaj si dhe ministri i Jashtëm, Igli Hasani. Ata priten të zhvillojnë takime dhe aktivitete të nivelit të lartë në SHBA. 

 

39 Komente

 1. R
  Robert Papa i papune ne Amerike analist ne Tirane

  Haaaaa analisti i pa pune Robert Papa thoshte se po te shkeli Rama ne Amerike do arrestohet ehhhh i gjori non grata me suiten e tij te anal- isteve besonin nje emigrant te pa pune qe jetone me ndihma ekonomike...... Nje mundesi qe stafi gazetes Tema te qendisi nje shkrime per miushin Robert Papa

  1. y
   yyyy sikter

   allah akbar,ram-dylberi si gjithmon na ka dhjere,ne krah te tij anadollaket derbeder!

   1. T
    Ton

    O koqe eshte ne okb...aty shkonte dhe Enveri...trap...eshte ekstraterritor...nuk do e arrestojne tani jo mos u bej merak...ka kohe

    1. O
     OKB vënd neutral ku rri Robert Papa e arreston

     Ore Toni Papa OKB është vënd neutral,por Roberti Saliut na tha sa të zbres në new Jork do arrestohet.nuk keni faj ju more Cara,por shtypi që ju paguan ju budallenjve

     1. T
      Ton

      Po pse me Sali koqen meresh ti....ai ka rrhedh...nuk ka te beje fare okb me Usan.

    2. P
     Pilo Lala

     Robert Papa beri nje emision per Mehmet Shehun. Konkluzioni i tij ishte, sepse mungonte nje ushtar tek bunkeri, u hap rruga e fshehte qe te hynin ne tynel, dhe vrane Mehmetin ne shtepi. Nderkohe i biri i Mehmetit pohon se babai vrau veten. Robert Papa eshte mashtrues, genjeshtar, fabrikues i fakteve, hiqet sikur ka lidhje ne Washington, nderkohe qe vjen verdalle neper kafane i papune te degjoj ndonje thashethem, pastaj e kthen ne histori investigimi.

    3. r
     robert papa llapa llapa

     nuk e ka arrestuar robert papa kete

     1. Z
      Zeni i saliut

      Robertit i qifsha familjen nga i pari tek i fundit

     2. s
      sonja

      suksese me tej ne keto takime qe beni

      1. i
       ilir

       respekte per liderin tone ramen

       1. i
        ilir

        respekte per liderin tone ramen

        1. i
         ilir

         respekte per liderin tone ramen

         1. i
          ilir

          respekte per liderin tone ramen

          1. i
           ilir

           respekte per liderin tone ramen

           1. i
            ilir

            respekte per liderin tone ramen

            1. S
             Sorry

             Z. Ilir, shpresoj qè Z. Rama te gjeje pak kohè te takoje presidentin tone te "Madherishem" dhe delegacionin e tij te parukjereve, guzhinjereve etc...

            2. z
             zana

             na perfaqeson denjesisht kudo qe shkon.kemi besim tek z.rama

             1. I
              Iris

              Suksese te metejshme me keto takime

              1. H
               Henri

               Bravo per cdo takim qe keni bere

               1. K
                Klep

                Sa me shume takime te tilla pasi jane teper te rendesishme per ne

                1. L
                 Luli

                 Marrdheniet midis Britanis se madhe dhe Shqiperis duhen te jen me te mira dhe une kam besimin qe ju zoti Rama do e arrini kete gje.

                 1. P
                  Pilo Lala

                  Shqiperia eshte shume larg Britanise, dhe e dyta Britania nuk e hap thesin me para, sic behet nga vendet me Mbreteri, apo Turqi, ku nuk ka procedura per dhenje parash, i fryhet Mbretit apo Princit, te leshon 10 Miljon Dollare. Ne Angli te del mjekra deri sa te kalosh gjithe procedurat te marresh ndonje grant. Marrdhenjet me Angline do jene korrekte.

                 2. D
                  Dritan

                  Nje lider vizionar per vendin tone Shqiperia ne rrugen e duhur me zoti Ramen.

                  1. A
                   Arber

                   Nje lider diplomat si ju mund ti ruaje keto maredhenie te mira

                   1. F
                    Fredi

                    Rama eshte i pakrahasueshem dhe i vetmi qe di te ruaje maredhenie te tilla

                    1. P
                     PPSH (Partia Patronazhisteve Shqiptare)

                     Te gjithe komentet nga '''sonja''' e deri poshte i perkasin nje anetari te devotshem te partise sone!

                     1. P
                      PPSH e Berrishes

                      PPSH e ke fjalen per non grata Berrisha sekretar i PPSH po koha e tij dhe jotja ka mbaruar

                     2. G
                      Gazete e dhjere prone e Rames

                      Nisen komentet fallco propagande te Temes.

                      1. P
                       Patriot

                       Oj opozite! Gjen dot nji njeri ta vendosesh perballe Rames! Jo! Madje edhe PS duhet te mendoje per perspektiven Post Rama!

                       1. L
                        Leberia

                        Sqeka vesh me ato stilin e vet si muhaxhir. Cne me kollare e kostum edo? Te kishe shku me atlete 1000 euroshe e ndonje rrobe fakiri 6000 eroshe

                        1. I
                         Ina

                         Ju presim me lajme te mira

                         1. K
                          Klea

                          Takime qe jane ne te mire te vendit

                          1. e
                           erjola e bija e flamurit dhe teutes dashnorja e ar

                           arben ahmetaj taulant balla kurvat e shqiperise antishqiptare

                           1. K
                            Kris

                            U takuan por cfare pine?

                            1. N
                             Na mbytën trapat

                             Kanë pir qumësht dhije nga tufa e Saliut që i ruani ju çeçenët

                            2. X
                             XXXL

                             O Ed Droga ku e ke gjetur kete pufte qe ke perballe mjere Mbreteria e Bashkuar nga kush drejtohet, ne krah ke hartuesin e faljes se detit Greqise te cilin e gradove duke e bere Ambasador tye Albanistanit ne OKB

                             1. J
                              Jari

                              Po ky Roberto Rrot Cari Kaka di gjë që Edi RAMA është në USA, Robert Sali Non Grada, fytyra më e urryer e Kombit Shqiptar.

                              1. s
                               socialisti

                               Kur shohim se c'Majmun ka Britania Minister te Jashtem, te falenderojme Timonierin qe mbajti shoqe Xhacken

                               1. S
                                Shqiptari

                                Nga te dhenat e sigurta qe kishte marre Berisha nga nje brigadier i stallave te kuajve ne Currajn e Eperm,(informator$,qe ka emigruar ne Amerike,Ramen do e arrestojne kete jave.I zhytur ne korrupsion me ish agjentin Mcgonigal nje gazete lokale ne Arizona ka zbuluar se ky brigadieri paska nje baxhanak nga Lebibaj qe qenka kasap ne Arizona i paka dhene disa qindera mijera Euro ish agjentit nga Edi Rama. Sapo te mbrrije ne aeroportin Xhon Kenedi do arrestohet nga FBI.Kete e verteton doktori!

                                Lini një Përgjigje