Bejko paralajmëron përjashtime: Konservatorët britanikë hoqën 20 deputetë pasi nuk mbanin të njëjtin qëndrim si partia

19 Shtator 2023, 12:42Politika TEMA

Bejko paralajmëron përjashtime: Konservatorët britanikë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko tha se konservatorët britanikë hoqën 20 deputetë për shkak se nuk mbanin të njëjtin qëndrim si partia duke nënkuptuar këtu se mund të ketë përjashtime.

Sipas tij nuk ka kuptim që të vazhdojë të qëndrojë në parti Sali Berisha kur vetë Bardhi që sot është bashkuar me të e ka përjashtuar nga partia.


“Këta jo vetëm që nuk janë në linjën e partisë dhe nuk i zbatojnë vendimet e partisë, del e thotë ‘nuk e njoh partinë’. Po si del ti flet në emër të partisë kur ti nuk njeh kryetarin e forumeve të partisë? Po ata njerëz, ata demokratë që rezistuan?

Ata demokratë që nuk u bashkuan me Berishën nuk është se qëndruan nga unë, nga Basha, nga Bardhi apo të tjerët.

Ata janë demokratë që e kanë refuzuar Berishën në kohën kur ne të tjerët nuk flisnim. Unë kam respekt për ata dhe do t’i mbështes deri në fund,” – u shpreh Bejko në një intervistë për Euronews Albania. 

 

3 Komente

 1. X
  Xha Damllaja

  Shume ne regull e ke ti burazer. Hiqini te gjithe. Madje hiqini dhe breket qe keni veshur se mbase ju votojne per nallanet...

  1. E
   Erdogan

   Te jesh me Anglezet e Sh.B.A-se zoti Bejko qe ndane Epirin e Kastriotit ne te Veriut Osmane dhe te Jugut Greke eshte me e Pakta Tradheti (Este Poco Traitor). Do thote dikush qe ka dy gram mend (mind angl) qe keto Anglia i ka bere ne te gjithe Colonite. Dacord (dakort "shqip"). Por a e kini bere pyetjen you Myslimanet dhe Katoliket "Skiptare" perse you krijuan si Pashallek te quajture Albanistane kur dihet Historikisht qe ka qene Epir dhe Ilyri? Perse u mohua Lufta e popullit Greke me ne krye te ashtuquajturit Arvanitas per te cliruar dhe kostantinopolin jo vetem Smirnen,Pontion dhe gjithe Mikra Asian? Sepse i duan Epoirotet e Pirros dhe Kastriotit te percare ne Pashsalleqe te Vogla. Generali Telini ishte si Ujku me Melcite e Deles. Kur dihen historikisht qellimet djallezore te Italise fashiste me Dhodhekanisen (!23 Ishujt e Ionit) te pushtuar nga shperberja e Perandorise Osmane! A jini me Pirron qe luftoi per te cliruar Magna Grecian o turq te Mallkuar apo cfare Djalli jini? Si mund te kini Turqine Strategjike o te Mallkuar? Apo kini "Lidhje Historike" perdhunimesh,Vrasjesh,Prerje Kokash,Pushtimesh? Sh.B.Aja zoti Bejko e do Arnautistanin si kunder peshe te Kombit Greke te Ilyreve,Epiroteve,Maqeedhonasve,Ioneve ku eshte sot Turqia. Ku i kini Figurat e Lashta Ilyre apo Epirote dhe Nderimet per Ta o te Mallkuar? Apo nuk kane "Cmim Nobel per Paqe"? Ah mor fukarenj qe nuk dini se cfare jini dhe cfare perfaqesoni.

   1. R
    Real

    Kjo tregon se ne cfare deregjeje keni vajtur si grup kur jeni ju qe i dilni per zot . Nje bud… lla i certifikum

    Lini një Përgjigje