"Figurë komike", Haxhiu ‘zbërthen’ lëvizjet e Bardhit: Gjithçka po e bën vetëm të jetë në listën e Berishës

19 Shtator 2023, 14:19Politika TEMA

"Figurë komike", Haxhiu ‘zbërthen’ lëvizjet

Gazetari Baton Haxhiu tha se pavarësisht se e ka pëlqyer Gazment Bardhin, tashmë ai ka kaluar në pozicionin e një figure komike që gjithçka po e bën vetëm të jetë në listën e Sali Berishës.

Sipas gazetarit, gjithçka po bëhet tani është vetëm për zgjedhjet e vitit 2025.


“Bardhi do të jetë një prej figurave që unë e kam pëlqyer, por do të jetë një prej figurave komike në këtë proces, pikërisht sepse të ardhmen e sheh brenda një strukture konjukturale për të qenë ose për të fituar postin e deputetit dhe asgjë më shumë dhe një njeri i cili ka bërë beteja publike ta zhvendosë veten…

Mendoj që deputetët e tjerë janë pa ndonjë kredibilitet publik, janë të vlerësuar nga vendet ku vijnë, por nuk kanë treguar asgjë dhe fakti që Bardhi i cili e ka mbajtur barrën kryesore gjatë kësaj periudhe, kundër Berishës dhe të tjerëve dhe shkon në shtratin e tij, ka të bëjë me dinjitetin dhe problemi është që këtu dinjiteti ka humbur me kohë e njerëzit kanë kaluar tërësisht në një pozicion pragmatik.

Ky pragmatizëm është i përqendruar te zgjedhjet e vitit 2025 që me siguri Bardhi mendon se do të jetë në listën e Berishës ose në partinë që vjen, sepse çështja e partisë tashmë ka përfunduar,” – u shpreh Haxhiu për Euronews Albania. 

18 Komente

 1. R
  Real

  Figura me komike jeni ju si gazetar i oborrit te ripjelljes

  1. S
   Shoku Lulit

   Ai e ka marrur vesht qe Basha nuk dote vendoste ne liste per deputet ! Prandaj me paturpesine qe deputetet kane alojnr nga nje parti ne tjetren, ketyre u thuhet byth qira, siç eshte edhe Bardho shja.

   1. H
    Hoxhe Flamur Bylikbashi

    Me ato sharrje qe Bardhoshja i ka bere Berishes , jo deputet qe nuk puth gjekundi Bardha , po as ne forumet e partise se tij nuk do figuroje . Berisha eshte hakmarres i tmershem dhe ato qe i ka thene Bardhi nuk i harron kurre . Ai do ti marre me vete ne varr .

   2. S
    Sul Kodra

    Fytyra me zeze e te gjithe trojeve Shqipfolese ky Spiuni i te gjithe sherbimeve te shteteve armike te Shiptareve , nga UDB -ja ; KGB -ja ; Kina etj. Mirpo ky kriminel i veshur me petkun e gazetarit po i vret cdo dite Shqiotaret e Shqiperise duke sjelle mjelle gruri jashte standarit , prod. Bleg. te trukuara ne Beograd. Ka gjet streh se ne Shqioeri nuk funx.shteti se ky maskara po ben genocid ndaj meriton varje me ne mes sheshit Skenderbej.....!!@

    1. S
     Sul Kodra

     Fytyra me zeze e te gjithe trojeve Shqipfolese ky Spiuni i te gjithe sherbimeve te shteteve armike te Shiptareve , nga UDB -ja ; KGB -ja ; Kina etj. Mirpo ky kriminel i veshur me petkun e gazetarit po i vret cdo dite Shqiotaret e Shqiperise duke sjelle mjelle gruri jashte standarit , prod. Bleg. te trukuara ne Beograd. Ka gjet streh se ne Shqioeri nuk funx.shteti se ky maskara po ben genocid ndaj meriton varje me ne mes sheshit Skenderbej.....!!@

     1. S
      Sul Kodra

      Fytyra me zeze e te gjithe trojeve Shqipfolese ky Spiuni i te gjithe sherbimeve te shteteve armike te Shiptareve , nga UDB -ja ; KGB -ja ; Kina etj. Mirpo ky kriminel i veshur me petkun e gazetarit po i vret cdo dite Shqiotaret e Shqiperise duke sjelle mjelle gruri jashte standarit , prod. Bleg. te trukuara ne Beograd. Ka gjet streh se ne Shqioeri nuk funx.shteti se ky maskara po ben genocid ndaj meriton varje me ne mes sheshit Skenderbej.....!!@

      1. S
       Sul Kodra

       Fytyra me zeze e te gjithe trojeve Shqipfolese ky Spiuni i te gjithe sherbimeve te shteteve armike te Shiptareve , nga UDB -ja ; KGB -ja ; Kina etj. Mirpo ky kriminel i veshur me petkun e gazetarit po i vret cdo dite Shqiotaret e Shqiperise duke sjelle mjelle gruri jashte standarit , prod. Bleg. te trukuara ne Beograd. Ka gjet streh se ne Shqioeri nuk funx.shteti se ky maskara po ben genocid ndaj meriton varje me ne mes sheshit Skenderbej.....!!@

       1. S
        Sul Kodra

        Fytyra me zeze e te gjithe trojeve Shqipfolese ky Spiuni i te gjithe sherbimeve te shteteve armike te Shiptareve , nga UDB -ja ; KGB -ja ; Kina etj. Mirpo ky kriminel i veshur me petkun e gazetarit po i vret cdo dite Shqiotaret e Shqiperise duke sjelle mjelle gruri jashte standarit , prod. Bleg. te trukuara ne Beograd. Ka gjet streh se ne Shqioeri nuk funx.shteti se ky maskara po ben genocid ndaj meriton varje me ne mes sheshit Skenderbej.....!!@

        1. E
         E verteta troç

         Po me I zi se ti , o Sul Kodra , nuk besoj se eshte Baton Haxhiu . Sa here e ke postuar komentin tend prej idioti , more debil ?

         1. E
          EMIGRANTI

          Ja poston MERUA 10 here.Aty ku nuk I pelqen nuk e poston kurre

         2. Z
          Zagali

          Na çave bythen me kete koment me shpifje o Sul Kodra.!

         3. e
          emigranti

          i ka premtuar saliu ndonje kocke te madhe vetem te luftoje qe te fitoje

          1. E
           Ed pallosh Paloka

           Gazi i denje per kryetar i L G B T , dhe me siguri do zere ate vend se Saliut sot i duhet dhe i ferkon koken po kurre nuk ja harron tere ato akuza qe Gazi i beri sidomos ato te femijeve .

           1. M
            Muzaka i Ri

            Zini rradhen per vend pune ne dogana, ne tatime, se po thuajse e keni te mare, ashtu si e ka te mare Sala me Bardhin, prisni o te mjere sa ti fus Sala nje te dhj...????

            1. T
             Tele Baçi

             Respekt për ju z, Sul Kodra!

             1. B
              Bravo Gazit

              Gaz Bardhi e meriton postin edhe e mbane me forcen e llogjikes vete,por Baton lypsi eshte I holle e Merua Manipulues i shkelqyer,pra Gazit u ndje I tradhetuar nga Basha i pabese edhe shpejte e kuptoje qe Basha Po punon kunder Opozites. Bravo Gazit.

              1. L
               Lionel

               Si gjithmone po gabon or Baton, dhe e ben me qellim, je bere komplet karaqoz dhe te ka dale boja komplet.

               1. R
                RAIFI

                Mbajtja e Batonit nga Edi Rama është e njejt sikur Albin Kurti ta thirrje për këshilltar Belerin.Pra Rama për tu afruar me Serbinë dhe Vuçiqin angazhoi Baton Haxhiun,shpiunin serb dhe përmes tij u dhëndrrua në argat të Vuçiqit kundër Kosovës.Heret apo von do e zëvendëson Esat Pashë Toptanin.

                Lini një Përgjigje