Meta, sërish me mesazh të ‘koduar’: Është e vështirë të jesh opozitar...

19 Shtator 2023, 21:11Politika TEMA

Meta, sërish me mesazh të ‘koduar’: Është e

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se sot është e vështirë të jesh opozitar. Me anë të një postimi në Facebook, Meta thekson se opozita është target i qeverisë, i shtetit dhe i krimit, por është edhe një mision historik.

Kreu i PL-së thotë se beson tek shumica e qytetarëve që do të reagojnë me mençurinë dhe guximin e duhur.

“Natyrisht është e vështirë sot të jesh opozitar në një vend ku opozita është target i qeverisë, i shtetit, i krimit, por absolutisht që është edhe një mision historik dhe jashtëzakonisht fisnik për çdo qytetar të Shqipërisë, i cili nuk i tradhton bindjet e tij, i cili nuk pranon një regjim të tillë, që kërkon të zëvendësojë lirinë me frikën dhe pasigurinë, që kërkon të shkelmojë çdo ditë interesin publik dhe interesin kombëtar dhe unë besoj shumë tek shumica e qytetarëve të vendit tonë, që do të reagojnë me mençurinë dhe guximin e duhur”, deklaron Meta!

Per te dyten dite rresht, kreu i PL Ilir Meta po jep mesazhe publike te ‘koduara’, duke dhene per te kuptuar se dicka po ndryshon ne qasjen e tij politike.

Nese nje nate me pare deklaroi se nuk perjashton askend dhe eshte i gatshem per koordinim me cdo opozitar pavaresisht nga emri, nje sinjal ky per kreun e PD zyrtare Lulzim Basha, ne deklaraten e mbremjes se sotme, Meta po tregon se eshte lodhur nga opozitarizmi, teksa nenvizon se eshte e veshtire te jesh opozitar. Kujt ia ndrejton kete mesazh Meta?

5 Komente

 1. P
  Pilo Lala

  Ilir Meta vetem nje destinacion i ka ngelur.... Burgu Nuk e shikoni qe eshte bere si plak 100 vjec, rrudhur, koka si dardhe, syte si fiq gushti te plasaritur, kurrizi si samar gomari.

  1. S
   Skraparliu

   I gjori Like mutaj i dergon mesazh Mutnikes te behet e forte se dardha e ka bishtin prapa , deri tani rrojten mire po tani do ju dihet te vuajne ca vite burg po sido qe jete Liken me shume do ta denojne Mona te jete e forte si perhera se kohet e mira kane mbaruar .

   1. Ç’të bën NGJALA !!!

    I ka shku mëndja për NGJALË .

    1. B
     Bureto

     Amoraliteti më i madh në këtë vend është se hipokritët, hajdutët, kriminelët, të korruptuarit të degjeneruarit dhe imoralët u bëjnë moral e të tjerëve, shumicës së shqiptarëve që s'janë si këta. Fatkeqësia është se falë një sistemi zgjedhor të imponuar pikërisht nga kjo skotë e neveritshme, shqiptarët e gjorë ca nga padija e ca nga interesa meskine, i votojnë sërish. Falë këtij sistemi zgjedhor dhe ndryshimeve kushtetyes të vitit 2008, jemi të detyruar të kemi nëpër këmbë fytyra të shpifura si salehu, ilir spiunin, edokratin, lule butaforiken, Fate gërdecin, titvasil shkollëshumin, mona çizmen, e soj e sorollop nga stani i tyre i ndyrë. SPAK (USA-BE), jeni Herkuli që shqiptarët presin, pastrojeni haurin e Avgjisë, shpëtojeni Shqipërinë nga ky llum.

     1. D
      Drini I zi e I bardhe bashke.

      E po vazhdo te besh opozitarin ,se te ben mire edhe per shendetin, se pse sa ishe ne pushtet u bere derr majmerie .

      Lini një Përgjigje