Fatos Klosi: Ja pse po e mbron Belerin, Mitsotakis

20 Shtator 2023, 10:49Politika TEMA

Fatos Klosi: Ja pse po e mbron Belerin, Mitsotakis

Ish-kreu i SHISH-it Fatos Klosi ka komentuar çështjen e Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës. Klosi u shpreh se grekët kanë dorë në emërimin e Belerit.

Klosi tregoi arsyet se përse kryeministri grek Micotaqis po e mbron Belerin, edhe pse ky e fundit i çnderon grekët.

“Deklaratat e Micotaqisit se do na frenojnë integrimin, do na presin fondet, do vendosin veton, në fakt janë të tepërta. Unë jam i sigurt se në emërimin e Belerit kanë dorë dhe grekët, jo vetëm Dulja.

Por pse? Nëse do vinte një grek serioz, asgjë nuk do ndodhte, ai do bënte detyrën e kryetarit të bashkisë dhe nuk do t’u shërbente për asgjë.

Ndërsa Belerit, greket mund t’i kërkojnë çfarë të duan, është i tyri, e vunë ata. Ja pse u vu Beleri! Jo se nuk kanë grekët të tjerë, por nuk kanë si Beleri, që është edhe i inkriminuar tek ata. Ai është akoma më i bindur ndaj grekëve dhe e ka treguar që nuk e çan fort kokën.

Nga kjo pikëpamje them që Belerin nuk duhet ta pranonin shqiptarët. Shqiptarët në ketë rast janë Berisha dhe Meta, se ata janë të rëndësishëm.

Po t’i thoshin ata Dules të vinte një tjetër kandidat, sigurisht që ai do detyrohej të vendoste një tjetër. Dulja është bishti i kavallit, ka vetëm një bashki dhe atë me brekë nëpër këmbë e mori me 19 vota.

Beleri si figurë grekët i çnderon, se ka shumë gjynahe ai njeri. Por ata po e mbrojnë fort. Qëndrimin e Micotaqisit e shoh si një qëndrim për të arritur një rezultat. Nuk ka hallin e Belerit ai”, u shpreh Klosi në DritareTv.

 

 

12 Komente

 1. S
  Shqiptari

  Me deklaratat antishqiptare te dhe qe cenojne integritetin teritorial te Shqiperise Belerit duhet ti hiqet pasaporta shqiptare

  1. F
   Franci

   Me sa di une , por dhe me sa citon vete ligji , nje person i lindur ne teritorin e Shtetit Shqiptar nuk i hiqet kurre ne kete jete shtetesia Shqiptere ….e kam te qarte se nga buron nervozizmin Juaj zoteri , vec sot nuk ecet kundra ligjit …..eshte tjeter gje kur dikujti i eshte dhene shtetesia per nje arsye ose tjetren , dhe krejt tjeter kur dikush lind dhe i jepet shtetesia automatikisht ……Beleri , lere cllomotisin dhe si e kane quajtur helenet ate , eshte me teper shqiptar se sa grek …..tung

   1. m
    miku i shqiptarit

    tung i sat eme. lexoje mire ligjin

    1. 1
     1001

     O palle miku i shqiptarit , di ndonje rast te vetem qe i eshte hequr dikujti shtetesia shqiptere ?? Na u bete te gjithe avukate dhe ligjevenesa .....une jam 60 vjec kush eshte ai burre nene , gjykate ose prokurori , Parlament , Kryeministri dhe Presidence qe do me heqe mua shtetesine shqiptere qe ma dha nena dhe babai 100% shqiptar ??Kush pra ?? Rama ?? Sali Berisha ?? Ilir spiuni ?? Kush pra ?? kush eshte ai ta di ??? Ska perendi ne bote te ma heqi .....debila qe beni sikur dini cdo gje .... Nuk flasim per Belerin dhe pidhin e motres se tij , por per shtetesine shqiptere , mund tja heqesh njerit qe ja ke dhene pas lindjes , afrikani aziatiku , rusi , mongoli , turku soj e sorollop ....po ka ligj sot qe do ma heqesh mua qe linda shqiptar ???? Plera qe beni sikur dini cdo gje ..mire e ka Franci o bole , ka pasaporte helene qelbesira Beleri dhe ja ruani topet ....shifeni si e kalojne kufirin helenet dhe si e kalojme ne shqipot ...atyre as qe u kontrollohet fare , kurse ne na shfletojne fletat e pasaportes dhe na vene vulen .....po ke bole dhe je shtet potent dhe jo shtet zoraxhinjsh sic jemi , hiq 2 shtetesine , dhe cdo kush shkon atje ku duhet ne vendin e vet sic e ke Norvegjia ....po ke kellqe ...ja qe ske ama , ri urte dhe mos derdellisni kot e me kot ....na beni trimin ne portale , aty ke Sali qeni dhe spiuni Meta qe i ben gojore grekut dhe ngateruan dy shtete na tregoni hiqe ate e hiqe kete .....mbushur Shqiperia me Esat Pash Toptaner ...mbushur plot e perplot ....kush ja dha shtetesine Janullatos fast track mbrenda nje nate ??? Kush raportonte te serbi luftetaret e UCK , kush shiti detin ....e shikoni ore se cbehet ?? Dhe mereni me nje kriminel si Beleri ...ati ashtu i thane ashtu ben , te tjereve duhet prer koka dhe jo nje plere qe dihet se kush eshte ....

     1. F
      Franci

      Ke ligj te lexoj ?? Te pidhit te motres tende ?? Sille ta lexoj ....

     2. V
      Vrojtuesi

      Nuk besoj se eshte ratesi.Ne fakultetin e shkencave,dega fizike,u bene tere 0pedagoget

      1. l
       landi

       Mitsotacis eshte me rrot kari se sa Beleri

       1. I
        Ismail Mahmut Qemal Vlora

        Micotaqis ,,dhe gjith greqia mbron jo vetem belerin ,,po gjith te gjith kauret qe jan te besimit grekorthodhoks ,,,,,po korraket kan inat ,,,,

        1. K
         Kanina e Ismailit

         I biri putanamadhes 300 eurshe ,mblidh ment e kokes se te shkerdhehet soje e sorollop.me.ironin tende ...!Ti I shkedhyer ha buken e Shqiptarit,te heq tangat Janulla ,dhe per te shkerdhyer te shkerdhen Rusia!KANINE E VLORE ,BESOJ SE ME.KUPTON!Nashi ik dhe pyet te tem ke ke per baba..

        2. S
         Shqiptari

         Koment perfekt nga 1001! Une po te jem, e jam i sigurt qe Edi Rama, tani duhet te ingranohet me shume ne ceshtjen beleri, e ti japi nje dush te ftohte micotaqisit qe po ha si shum MUT per nje pler si beleri. Franci, cke mo xhan qe ofendon e prish gojen, shtruar xhan shtruar, se nuk ke Francez apo ngaqe je shqiptar.

         Lini një Përgjigje