Braçe i kthehet ish-kreut të Shoqatës së Basteve: E dini çfarë kemi hequr unë dhe kolegët?! Morëm kërcënime nga zgëqet e burgut, po mbroni krimin

20 Shtator 2023, 11:09Politika TEMA

Braçe i kthehet ish-kreut të Shoqatës së Basteve: E dini

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka deklaruar se së bashku me kolegët e tij kanë marrë mesazhe kërcënuese nga "zgëqet e burgut".

“Unë dhe ca njerëz që janë në këtë komision, e dini se ça kemi hequr nga burgu unë dhe kolegët, nga zgëqet e burgut përmes telefonave (kërcënime)”, tha Erion Braçe referuar periudhës kur në Shqipëri lejoheshin me ligj lojërat e fatit.

Braçe, i cili është skeptik për rikthimin e lojërave të fatit, theksoi se “nëse jemi në këtë pikë që jemi sot, po jua them unë se policë të korruptuar, gjyqtarë dhe prokurorë, ishin pjesë e lojërave të tilla, nga kazinotë dhe bastet”. 

Deputeti socialist iu drejtua ish-kreut te Shoqatës së Basteve, Artan Shyti duke thënë se: “Ajo fjalia juaj që ‘po s’u kthyen ato kompani që ishin, do të jetë shumë keq’ është përkthyer si shantazh.

Me përjashtim të një kompanie që rezistoi deri në fund, të tjerët u detyruan që t’i linin pikat e basteve. Ajo kompani refuzoi që të shiste aktivitetin, biznesin. U detyruan përmes dhunës dhe krimit”.

 

4 Komente

 1. P
  P. XHIXHA

  Artan Shyti eshte nje palaço qe shitet perpara ca laraskave neper studiot e TV si profesor engjellor por ne qe njohim e dime qe eshte nje mut qeni! Bravo zoti Brace qe I paske plasur mutin para surratit ketij vjemje!

  1. K
   Kujt ti besojme!?

   Ki minuku ku e ka zevendesin e tij sterminuk’!?

   1. c
    cuf dabjoni

    O Braçe... po sikur te themi se ti mbron ata qe po punojne ne ilegalitet dhe nuk paguajn taksa dhe klientet jane te pambrojtur.... Ne se ligji duhet rregulluar ne dobi ta shqiptareve dhe rregullave bejeni ndryshe, mos luani..

    1. s
     sander

     Bastet dhe bixhozi nuk eshte mbyllur as ne kohen e diktatures e jo me sot,bllokimi nga qeveria ishte nje formalitet qe pasuroi vetem kapot e kompanive sepse kane vazhduar normalisht dhe nuk kane paguar asnje taks,vampiri me i madh ka qene EKOBET..

     Lini një Përgjigje