"Shpresoj që Kuvendi të shprehet shpejt. PD nuk ndihmohet me kaos, por…", Açka reagon pas largimit nga Konferenca e Kryetarëve

20 Shtator 2023, 16:12Politika TEMA

"Shpresoj që Kuvendi të shprehet shpejt. PD nuk ndihmohet me

Flutura Açka ka reaguar pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve nga e cila u largua. 

Përmes një reagimi në Facebook, Açka shkruan se Kuvendi nuk u shpreh dhe se shpreson të shprehet shpejt. Sipas saj, Partia Demokratike nuk ndihmohet me kaos, por me distancë higjienike nga interesi personal i çdonjërit prej nesh, me përgjegjësinë politike të deleguar nga shqiptarët.

“Kuvendi NUK u shpreh


dhe shpresoj të shprehet shpejt, sepse, siç edhe thashë në Konferencën e Kryetarëve, nga e cila u largova të mos e bëj qesharake situatën mes kolegëve të mi, me të cilët më shumë gjëra më bashkojnë se më ndajnë – “dy dado e vrasin fëmijën!”.
Do t’i lutesha medies të jetë korrekte me çdo lajm. Vetë nuk do të bëj kurrë lajme me sms, sepse fyej veten dhe medias së cilës (mund) t’ia çoj.


Partia Demokratike nuk ndihmohet me kaos, por me distancë higjienike nga interesi personal i çdonjërit prej nesh, me përgjegjësinë politike të deleguar nga shqiptarët”, shkruan Açka.

6 Komente

 1. L
  LULUSHI VOGEL

  Nuk eshte faji kuvendit por i Bashes qe nuk i zgjidhe problemet kerkojeni te vetja jo te tjetri

  1. S
   Saluku ✌️

   Bardhulka te pirdhet, e te shkoje te nevojtorja. Kreu I grupit parlamentar te PD-se zytare eshte ai ajo qe ka zgjedh forumet zyrtare te P D. Te tjerat jane pordhe me rigon

   1. A
    Adi

    Si mumd te jesh drejtuese e grupit te PD o motra, kur nuk je licensuar nga grupi per te qene kryetare. Jane 43 deputete nga listat e PD qe nuk te perkrahin dhe kane zgjedhur tashme perfaqesuesin e tyre. Mos u merzit as ti as Luli, po ikni ke Rama se ai mund tju shtoje tek grupi vet.

    1. P
     Pilo Lala

     Kur i lexon cfare shkruajne keta te PDse, thua lum si ne qe i kemi. Kur papritur fillon lufta me shkopinj beizbolli e gaz lotsjelles. Per momentin te lind pyetja: Cili jeni ju zoti Sorge , ai i deklarates, apo ai i bejzbollit? Ketu pastaj pir.dhet puna.

     1. L
      Labi

      Kryetarja e Kuvendit nuk është trainere e majmunëve në kopshtin zoologjik, si puna e juaj. Je jeni më keq se çdo kope majmunësh. Ju Ashkla apo Ashka, dukeni si nëna e majmunëve.

      1. R
       Real

       Po prit pak moj e uruar se kuvendi nuk eshte vend per te marre perfitimet se i ke shkruar nje liber mafishes. Kryetari i grupit zgjidhet nga deputetet dhe jo nga mafishje i vdekur politikisht qe ti si e pa mend i i shkon prarpa. Pastaj e ke zene pak ngusht Linditen se ajo eshte ne Gjermani dhe kryehajni i ripjelljes eshte ne OKB dhe po merret me probleme globale dhe nuk ka kohe te merret me ju tashti. Prini sa te kthehet !

       Lini një Përgjigje