Ky nuk është operacion special i presidences shqiptare: Rama “godet” propagandën ruse për luftën nga selia e OKB

20 Shtator 2023, 17:36Politika TEMA

Ky nuk është operacion special i presidences shqiptare: Rama

Teksa Kryeministri Rama ka nisur të drejtojë seancën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, vendimi për t’i dhënë fjalën Presidentit të Ukrainës, ka shkaktuar një debat mes tij dhe ambasadorit të Rusisë në Kombet e Bashkuara.

Përfaqësuesi rus e pyeti Ramën se “mbi ç’bazë propozoni t’i jepet fjala presidentit Zelensky përpara se të flasin përfaqësues të vendeve anëtarë të KS?”

Në përgjigje Rama tha se “ky vendim nuk është një operacion i posaçëm i presidencës shqiptare por një vijimësi i një praktike të konsoliduar të këshillit, në përputje të plotë me praktikat dhe udhëzimet e këshillit”.

Rama ka ironizuar kështu qëndrimin e Presidentit Rus Vladimir Putin, i cili e konsideron agresionin rus në Ukrainë, si thjesht dhe vetëm një “operacion special”, pavarësisht dëmeve që ka shkaktuar në jetë njerëzish.

I pranishëm në sallë, Presidenti i Ukrainës përcolli me buzëqeshje falenderuese reagimin e kryeministrit shqiptar.

21 Komente

 1. P
  Pensionisti

  Po kurtiviciv me Osmenoven a rane dakort!?

  1. P
   Pirdhni se liroheni.

   Kar-agjozi Rama ben humor te zi dhe koqja Zelenski buzeqesh per shkaterimin e Ukraines dhe vrasjen e mijere e mijerave ukrainas qe nuk kerkojne lufte, por paqe. Paqen t'a harroje se amerikes nuk i leverdis nje gje e tille.

   1. a
    armand

    Ti anonim a u lirove ndopak ?

    1. T
     Taulant

     Po kujt i thua paqe ti o i pjerdhur, nje Ukraine te pushtuar nga Rusia e Putinit? Kjo eshte paqja per ty mer shpellar!

     1. D
      Dauti

      Pirdh e pi pordhet e tua o mendje pordhe.

      1. a
       am

       Eee, po s’po vdesin nga marazi ukrainasit. Po i vrasin bombat e rusëve. Hajvan.

      2. B
       Beni

       Kunder luftes jemi te gjithe

       1. J
        Joni

        Keni folur ashtu sic duhet

        1. A
         Alban

         Bravo Shqiperia, bravo Rama

         1. L
          Luan

          Bllokojani veton ketyre, nese nuk i bllokohet do kete pasoja akoma me te medha

          1. O
           O Lilo...ooo Lamja.

           Rama "godet" propoganden ruse, c'po na shikojne site dhe c'po na degjojne veshet.

           1. A
            Aleks

            Shume me vend replikat e zotit Rama bravo ????

            1. K
             Kristi

             Shqiperia po e perfaqeson sic duhet me zoti Ramen vendin e Presidentit e mrekullueshme ????

             1. F
              Flamuri

              Po ku ke surat ti p…. Se liroheni te komentosh Edi Ramen. Mshoi vendit aty ku je dhe kullot lopen se edhe lopa ka nevoje per nje bari te mbare dhe jo nje karagjoz????????????

              1. K
               Kristo

               Bravo Rama, nje lider i pergatitur i cili na perfaqeson ne menyre te drejte!

               1. A
                Ani

                Tragojani vendin ketyre komunistave

                1. E
                 Eno

                 Ju lumt zoti rama ju urojm suksese

                 1. B
                  Ben

                  Bravo Rama no.1

                  1. K
                   Kejsi

                   Bravo rama shume mire ja ke bere

                   1. O
                    Olsi

                    Si gjithmone me fjalet e duhura thoni

                    1. A
                     Albgentius

                     Rama hap syte se ruset sta zgjasin shume. Shih punet e Shqiperise jo te botes se jemi shume te vegjel per keto pune.

                     Lini një Përgjigje