VIDEO/ Batutat Rama-Nebenzy: Ndaloni luftën dhe unë s'i jap fjalën Zelenskit

20 Shtator 2023, 17:45Politika TEMA

VIDEO/ Batutat Rama-Nebenzy: Ndaloni luftën dhe unë s'i jap

Kjo shkelje krijon rrezik, tha Nebenzy, që kërkoi nga Edi Rama që drejton debatin, të mos i japë të drejtën e fjalës presidentit të Ukrainës. Rama e sfidoi ambasadorin rus:

Nebenzy: Këtu ka një shkelje sepse udhëtimi i vetë pres për të ardhur këtu, shihet si një privilegj, në vend të të cilit, gjatë seancës së mëparshme, delegacioni ukrainas mori pjesë me një lidhje on live. Kjo shkelje praktike është e rrezikshme.

Kjo e sotmja do të jetë një spektakël. Ardhja e presidentit (ukrainas) sot është në shkelje me rregullat. Vendet jo anëtare nuk flasin para vendeve anëtare.

Rama: Ju ndaloni luftën dhe Zelensky nuk do të mbajë fjalën.

Ambasadori i Rusisë i kërkoi Presidentit të Këshillit të Sigurimit të mos flasë në cilësinë e kryeministrit të Shqipërisë:

“Ju tërheq vëmendjen se sot po flisni në cilësinë e kryetarit të Këshillit të Sigurimit, jo si kryeministri shqiptar”.8 Komente

 1. G
  Goti

  Nuk eshte fare per te qeshur, dhe aty nuk eshte per te bere batuta si ne fshatrat e Shqiperise kur endet rama duke bere fushate dhe duke tallur trapin me banoret. Por nje karagjoz si rama cfare mund te beje tjeter?!

  1. S
   Shqipo

   Rama meriton te vleresohet per kete qendrim. Fatkeqesisht, rralle e shohim te rrije kaq drejte dhe te flase drejte, Keshtu duhej te fliste ete vepronte edhe per rinine shqiptare, pleqte, hallexhinjte, e te vjedhurit nga mafia politike dhe kriminale

  2. V
   Vrojtuesi

   Kerkon vemendje duke e tepruar qellimisht e duke provokuar . Kudo qe shkon lë nam. Drogaxhi hesapi.

   1. Q
    Qivashi

    Goti e Vrojtuesi , ju q.fte Kina , nena motra e gra , c'ju permban pragu e fisi , zagare te felliqur , antishqiptare te urryer .

    1. M
     Moni

     Aman sa here i nderron ato pseudonime te shkreta, se i sati artikull qe lexoj te njejtin koment, por me emer ndryshe. A nuk u lodhe o derebardhe?

    2. F
     Familja Berisha Non Grata

     Ju komentuesit me larte beni ADN-en se ka te ngjare te jeni femijet e non grates se po flisni me gjuhen e tij.

     1. d
      demokrati

      Elokuence dhe qendrim prej burri shteti.

      1. L
       Lasgushi

       Kur i do bytha këti Brekushës është ekselent. Pse nuk mban të njëjtin qëndrim,ndajSalës,Metës,ballistëve,fadhistëve dhe hajdutëve që e rethojnë!!!?

       Lini një Përgjigje