Zelensky në tryezë me Ramën: Shqipëria mbështetet për integrimin e Ukrainës në NATO

20 Shtator 2023, 17:48Politika TEMA

Zelensky në tryezë me Ramën: Shqipëria mbështetet

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Volodymyr Zelensky patën një takim më vete gjatë qëndrimit në New York ku Shqipëria drejton seancën e Këshillit të Sigurimit.

Në një postim në twitter Zelensky falnderoi Shqipërinë për mbështetjen që i ka dhënë Ukrainës.

“I jam veçanërisht mirënjohës Shqipërisë për anëtarësimin në Deklaratën e G7 për garancitë e sigurisë për Ukrainën. Ne nënshkruam gjithashtu një deklaratë të përbashkët për mbështetjen për integrimin e Ukrainës në NATO.”

2 Komente

 1. N
  Nderpriteni pak ushqimin, mos hani ...... mut gjit

  O Ed Droga NATO nuk po funksionon me shtet anetare sagllom sic jemi ne (Shqiperia) e jo me gjysme shtete qe nuk kane me territoret e mepareshme qe i kane ikur per lesh kari si Ukraina. NATO ka deshtuar plotesht ndaj nje shteti te vetem sic eshte Rusia.

  1. s
   shqip

   Atehere, perse non-grata jot krenohet me anetaresimin e Shqiperise ne NATO, duke e quajtur arritje te qeverisjes se tij? Apo NATO eshte e mire kur ju intereson juve dhe e keqe kur permendet nga Rama? Problemi eshte se ju jane erresuar syte nga arritjet e Shqiperise nen drejtimin e socialisteve.

  Lini një Përgjigje