VIDEO/ Zelenski ngre në qiell Edi Ramën: I tregove botës, si duhet të trajtohet Rusia!

20 Shtator 2023, 18:18Politika TEMA

VIDEO/ Zelenski ngre në qiell Edi Ramën: I tregove botës, si

Presidenti i Ukrainës, Volodim Zelenski, nuk ka vonuar të bëjë komentet e para të mbledhjes dramatike të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila është kthyer në një gjyq global kundër Rusisë.

Kjo seancë po drejtohet nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili ka pasur një përplasje me diplomatin rus në OKB.

Zelensky, në një postim në faqen e tij në rrjetin X(twitter), shkruan: “I dashur Edi Rama, sot në KS të OKB-së ju i treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë, gënjeshtrat dhe hipokrizinë e saj.

Ju falënderoj që e drejtoni Presidencën në një mënyrë kaq parimore”.

Këtë e shoqëron edhe me videon përkatëse.

 

 

36 Komente

 1. A
  Agron

  Eee putin putin tani poqe me hundelesh ti.e hengre tani.

  1. B
   Babilon

   Hahahah. Siç ja beri shoku Enver Hrushovit. Dhe pastaj… hengri karin

   1. .
    .

    O Zooot sa neveri, Lider pa Vizion, pa Bes, pa kurajo, pa ideologji, pa cip ... sahan lepires qe shkojn gjithmon me te fortin. $$$$$$$$ Me kujton historin me Partizanet qe kur u informuan per daten e largjimit te Gjermanve nga Tirana per ne vendin e tyre (sepse Nazizmi kishte kapitulluar). Atehere ndermoren Sulmin e "Clirimit te Tiranes", Grasmere ndiqnin Gjermanet qe iknin me deshiren e tyre. $$$$$$$$ Vrane ne kurthe dhe prita ushtare Gjerman qe nuk luftonin por vetem mbroheshin qe te largoheshin drejt shtepive te tyre. Kjo masaker u quajt lufte legjendare dhe Historike per Clirim. $$$$$$$$ Fiks "legjendare dhe historike" si fjalimi I Ramutit dhe Bajromit.

    1. L
     Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

     More Pike Idioti, po ku i dike ti keto punet e partizaneve me clirimin e Tirones, apo t'i ka thone Xhefterr Deva apo Qazimi... Po ik more rrote K@ri e mos n'a ca tarraveren, leri ato pune e mos n'a trego perralla qe zagaret , kolaboracionistet e tradhetaret e vendit qe ju bashkuan pushtuesve fashist perpiqen te cnderojn kujtimin, veprat, sakrificat e atyre bijeve dhe bijave te ketij kombi qe luftuan dhe me gjak mbrojten kete vend... Ata zagar ishin dhe zagar do mbeten!

  2. J
   Juristi

   Nuk ka rendesi çfare thote Zelensky,rendesi ka çdo te thone Sali Berisha,Aldo Bumçi,Nard Ndoka,Gaz Bardhi,Mul Ndoka,Ilir Meta dhe Monika

   1. K
    Kuma

    Hahahaha!Lot!

    1. F
     F-22 Raptor

     Mooooos Juristi cfare ma bere, ke harruar Neshon!

    2. T
     Trotski

     Zelenski eshte Trim me Flete .Putin-Hitleri do thyej Hunden se ka te Gjithe Boten Kundra

     1. Ω

      Zelenski eshte cifut ,,drejton nje popull sllav orthodhoks ,,,,nuk e ka te gjat ,,,rroft Russia ,,Putini ,,,

      1. K
       Kol

       Care te duhet ty o Edvin me rusine pse bon si ai cerri I ameriqis

       1. T
        Trimi I Xha Zhelenskit

        Arroganti dhe Idioti dhe Pordhaci nuk mendojne kurre per Konsekuencat …..Po cfare te duhet Ty o Hajdar qe Hiqesh me Ukranez se vete Ukranezet ….Russia nuk eshte Serbia eshte Shtet Gjigand dhe do e gjej prape me perendimin kurse Shqiptaret do paguajne pordhet e tua….Keshtu na e beren dhe me Grekun italianet ,ata sulmuan ,pastaj u bene Miq me Grekun e Shqiptaret e shkrete i paguajne kusuret e Ligjin e luftes….Me Gjysmen e Kombit emigrante kafshate e me 3 euro ne dite per te ngrene ,ule pak pordhen se te njef Bota nuk Po flet me Gjicin.

        1. A
         Arti

         Po se mos do behet me keq apo me mire ne cope cope jemi .pordha ka qe kur vdiq enveri qe pjerdh e pjerdh e pidh te pjerdhim o u pjerdhcin

        2. T
         Teatri

         Ndërkohë Ukraina akoma nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Është e gjitha një teatër ndërkombëtar i iluminatit.

         1. N
          Noci

          Z.Juristi keni harruar mjeshtrin e politikes se jashtme Tritan Shehun krahas atyre qe keni rrjeshtuar

          1. T
           Trimi kosovar

           Rendesi ka cfare thote Kurovici e Osmenova,qe po ia bejne pe Europes!?

           1. T
            T

            Djemt e sorrosit. A thu e rrun rocket rusi ? Nje oyetje.kisha,cdo NATO NE kufijve e rusise? Apo per demokraci? Mbeti Tu ja.morr.ne goj amerikes ,KY gjatoshi. O palle,neser prap do na shesin ke rusi a kinezi ,si.leck do na hedhin. Nejse ,Putin esht fshehur be bunker NGA frika.e Rames e.zielinskit. Hapni syte I Milet,se tokat po ja marrin fermereve ne gjithe Europen gjoja NE Emer te klimes. Degjoni ameriken e wokistat qe duan lufte me.cdo.cmim,po harrojn qe rusi esht fuqi berthamore. Me dy bumje na shuan keshtu si Europe. Apo do na ruaj.sorros e Rama... Ukrainasit therasin kosova esht serbi,ndersa ne I mbeshtesim. S flet Franca e Italia,mbeti te flas KY palla .

            1. D
             Deni

             Edhe ju te gjith qe plaset nga zilia.Por Rama eshte NONA.

            2. k
             koqevarit me qekiq kokes

             A keni nji shami me fshi lotët mer dreqer, m'ka bo me qajt Romsi...o Mero pash zotin mer ti, m'duhet nji shami...eh i ziu Putin, si ka me ja bo tani? Me ja hip miu elefantit n'kurriz mer ti , n'krah të Romsit ene Baromit, duhet t'ishte ene lexhenda Salih me e prezantu si duhet Republik Banana alias Shqipëri!

             1. Z
              Zelenski! Njih Kosovën!

              Nuk ka nevojë as t'a ngrejë në qiell, as t'a ulë! Në politikë nuk llapet, flitet me fakte dhe aleanca. Zelenski duhet të njohë Kosovën! Shqipëria me Kosovën e kanë ndihmuar Ukrainën me gjithçka, ushtarakisht, ekonomikisht, biles duke u ekspozuar mjaft rrezikshëm. Shqipëria mund të kishte shfrytëzuar rastin që pak herë i vjen në jetë nga maja e OKB, të ekspozonte interesat vitale të saj; si njohjen e Kosovës, si diskretitimin e ligjit të luftës të Greqisë, errësirën mesjetare ku ka zhytur minoritetet apo destabilizimi për llogari të boshti ruso- serb-grek që po bën në jug të Shqipërisë. Por Shqipëria vuri Ukrainën para interesave të saj. Shqiptarët nuk i menduan dy herë për t'i dalë në krah Ukrainës, ndaj vonesa e Zelenskit për të njohur Kosovën e kompromenton rëndë. Edhe ne si ata kemi halle dhe duam që miqtë që kanë nevojë për ne në hallin e tyre, të jenë njësoj miq edhe kur hallet i kemi ne dhe kemi nevojë për ta .

              1. P
               Patriot

               Me kete titulle te vendosure nga kazani do ti shkonte pershtate kenga " Enver hoxha e mprehi shpaten edhe nje here per situaten". Ka burra shqiperia jo llafe. Pika botes po ks ngelure tia zgjithe shqiperia problemet kur ne jemi vendi I fundit per te gjitha. Ky derdimen nuk di te drejtoje nje kryeministri sepse te gjithe ministrat jane hajdute, do te drejtoje boten qe luane terhiqe mos e kepute me rusine sepse do te shmange nje lufte tjeter boterore. O Rama shiko se po na mbyten te rinjte me droga ndere me te deshmet per shendetin.

               1. P
                Patriot

                Se per pake harrova, I takon ketije ti bjeri forte rusit sepse Luli do ti sekuestroi pasurine dhe do tia shesi oligarkeve shqiptare. Ja u be ekonomia, ky me shpiragun, Luli me pronat ruse, milionat vuuuu. Shqiptare mos punoni me , ja hodhet fukarallekut.

                1. N
                 Nure

                 Edi Rama drejton keshillin e sigurimit ne , dhjertore ka rene zija si eshte e mundur qe kete nuk e ka arritur asnje shqiptar tjeter qe edhe zotit Blinken t’ja japi fjalen EDI RAMA . Syri pik net i Cim mjeker cjapit kane ulur flamuret e nongrades ne gjysem shize se jane ne zi , flitet per nongradat do ti perjashtojne nga politika dhe do filloje ndjekja penale se shpejti .

                 1. L
                  Lideri boteror i vendit piçkë

                  Ky vdiq fare te beje liderin boteror! Por ç’e do, eshte lideri i nje piçkë vend e, sado i gjate te jete, prap lider piçke ngelet

                  1. B
                   Bato

                   Filluan zorraxhinjt e saliut te han M.... pa hesap. Hani, hani, se vec ate dini me bere si duhet.

                   1. I
                    Iris pekmezi

                    Qijani mor gruan e taulant balles

                    1. B
                     Balo

                     Fluturon shqiponja në majë të malit Fluturon edhe miza në bythë të kalit! Edi miza fitoi pikë për vete si " lider global" ,si" trim" dhe si " demokrat"! Inshalla nuk e marrin seriozisht rusët se kanë ca video ata....

                     1. A
                      Agia

                      O njerez me futyra kafsherore , o njerez te floktores , o njrrez me zemer te zeze , zia ju rente mbi koke . Pse nxirrni helm qe helmi me o forte ju rente back Anyway jeni mbetje, funderina te felliqura te gjithe ju haqezinj te mjere . Bravo dhe urime Kryeministri Edi Rama. Na bere krenar dhe meriton respekte . Rrofte Shqiperia dhe populli i mrekullueshem shqiptar,

                      1. A
                       Agia

                       O njerez me futyra kafsherore , o njerez te floktores , o njrrez me zemer te zeze , zia ju rente mbi koke . Pse nxirrni helm qe helmi me o forte ju rente back Anyway jeni mbetje, funderina te felliqura te gjithe ju haqezinj te mjere . Bravo dhe urime Kryeministri Edi Rama. Na bere krenar dhe meriton respekte . Rrofte Shqiperia dhe populli i mrekullueshem shqiptar,

                       1. P
                        Phoenix

                        Prit kur Zelenski ti thurri ndonje labce Liderit Global te Netes, ashtu si Enver Hoxhes dikur, qe ja perplasi ne fytyre Hrushovit te lig Rus. Bile Enver Hoxha e nxehu aq shume Hrushovin, sa ai nxorri kepucen qe ti binte tavolines se cekicin ja kishte vjedh Rama. E pastaj thone, qe Historia nuk perseritet. Ne Shqiptaret jemi vertet me fat qe na kane mbire koka te tilla ne keto troje, shekullin e fundit.

                        1. e
                         enter””

                         Krimineli Zelensky lavderon kurven Rama

                         1. e
                          enter””

                          Krimineli Zelensky lavderon kurven Rama

                          1. e
                           enter””

                           Krimineli Zelensky lavderon kurven Rama

                           1. Q
                            Quni Fari spiunit

                            Kurvat e politikes,dhe byth qiret analist ,kundershtaret e perjetshem te Edit jane kundra ,pse ! Frymzohen nga krimineli non grata per ta injoruar suksesin qe Rama beri ne Amerik.Asnje politikan nuk ka bo e nuk do bojne siç boni Rama ne Keshillin e Sigurimit.tani keto kurva analist po dalin e lefin pa pik turpi,jo tha keshtu jo tha ashtu ,veç per ta injoruar fjalimin e tija,dhe per ti thon Shqiptareve te kundre te fjalimit.

                            1. K
                             Kris

                             Zelenski falenderoi Ramen pasi I dha fjalen Vucicit se nuk do ta njohe Kosoven

                             1. E
                              Erdogan

                              Ku i gjen keto "Aftesi" ky Zhelja. Edhe Komedian (Kaagjoz) edhe Ngrites Peshash? Ngrihet nje "Tru Plepi i Molepsur dhe me Lageshti) ne Qiell? Ky do te mbaje ne conflict Perendimin me Rusine deri sa te vritet dhe Ukrahinasi i fundit. Per krimet e rrezimit te Presidentit Janukovic qe merrte Gas Xhaba nga Rusia dhe Dollare per Tranzitin per ne Gjermani dhe Evrope ka dicka per te thene ky "Ngritesi i Peshave"? Ska faj ky. Urdherat i merr nga Cifuti tjeter Blinken. Problemi eshte se Rusia eshte ne Siri dhe Israeli e ka ne kufij duke u prishur planet Ekspansioniste. Kush ka pak tru ne koke i kupton aktet terroriste te South Stream 2 dhe Krimet ne Afganistane,Liby,Irak,Siri e gjetke.

                              Lini një Përgjigje