Gazetarja e Washington Post: Edi Rama e tregoi Shqipërinë, një nga kundërshtarët e pushtimit rus

20 Shtator 2023, 20:09Politika TEMA

 

Gazetarja e Washington Post: Edi Rama e tregoi Shqipërinë, një

Gazetarja e Washington Post, Karen DeuYoung teksa ka percjelle punimet Keshillit te Sigurimit te OKB, presidencen e se ciles e mban Shqiperia dhe fjalen e replikat e kryeministrit Edi Rama, ka deklaruar se Shqiperia eshte treguar nje nder kundershtaret me te hapur te pushtimit rus.

Madje u perbajt Rama sipas saj, teksa tha se vetoja e Rusise ne KS ka paralizuar Keshillin, por nuk e ka ulur ate ne heshtje.

“Gjatë një viti e gjysmë të dëgjimit të debateve të Këshillit të Sigurimit për Ukrainën, kam vërejtur se Shqipëria është një nga kundërshtarët më të hapur të pushtimit rus dhe që Shqipëria e ka kritikuar gjithashtu.

Kryeministri Edi Rama, presidenti i këshillit të këtij muaji, nuk u përmbajt. Vetoja e Rusisë “ka paralizuar këshillin, por nuk e ka ulur atë në heshtje”, tha ai”, shkruan gazetarja.

Gazetarja e Washington Post: Edi Rama e tregoi Shqipërinë, një

12 Komente

 1. N
  Ngjyroseni Te Gjatin si te doni o Hipokrite

  por ne shqiptareve nuk na fusni dot ne thesin e Majmunave sepse ju anjohim tashme Lojen qe luani tashme 33 vjet . KM jone eshte shndruan ne nji Klloun qe zbavit Mikun tone te Madhe para Ariut Ruse duke bere nji loje te rrezikeshme per Shqiperine . KM Shqiptare s'e lidh asgje me ate Rol ,por thjeshte po perdoret si nji manikin dhe kjo sipas nji Politike me qitje te larget qe Shqiptareve do t'i kushtoj shume ,sepse po po Armiqeson Shqiperine e mbare Kombin Shqiptare , duke ber Suflerin Qsharak ne OKB para nji Superfuqie qe dridhet Bot e Gangsterreve .Qe te mbeshtesi Paqen eshte Okay por jo te vihet ne ate Rol ne OKB ku pasojat me pas do t'i vuaj Sjqiperia jo Miku jon qe s'na e hoqi ne asnji kohe Gishtin e tij te Stermadhe nga batha !

  1. P
   Psikiatri

   Po çfarë shkruan ore idiot, je dawn apo gomar i tëri. Që kemi shumë idiotë e di, por kaq koqe nuk kisha besuar se kish!!!

   1. K
    Kola

    Ne fakt Saliu do fliste me bukur anglisht, pa le italisht dhe frengjisht.

    1. p
     psiqiket bythjecpuar

     Pskiatri , ke noj far motre seksi ,qe duke ta palluar un ,ti te sherohesh nga Trute !

     1. D
      DmJ

      O ti psikiater gomar koqe etj etj.Po mire mo na thuaj pak ne emer te kujt populli Edi Rama na ben armiq me popujt e tjere??Kur beri ate bashkebisedimin me popullin pse nuk e pyeti popullin a doni te jeni ne NATO a doni te jeni ne BE?Se me cmbaj mend une sna ka pyetur njeri.

     2. F
      Futja kot

      Ku di ti o qyqar cfare eshte OKB, liria, debati apo e drejta e fjales. Shko jeto me delet.

      1. N
       N,,,ate ku ta kesh,para dhe mbrapa

       N,,,o kelysh i saliut,,o KOPIL i non grates,,,mut do hani te gjith,,,,ju Ka mbaruar supa,,mbani mend cfar hengret ma saliun,,,tashti hani mut neper sociale,,,

      2. L
       Liria ka emer uck

       Po sepse nje pjese te shqiperise kosoven,maqedonine dhe malin e zi i ka pushtuar rusia ndaj ne e njohim pushtuesin rus , si ai turk e grek. I qifte kina e irani gruan taulant balles

       1. W
        Wolf

        Te shpelafte mortja o injorant. Pak ka vuajtur nga komunizmi gruaja e Taulantit dhe familja e saj por duhet te degjoje edhe mallkimet e tua tani mor trushkulur. Ik ore meru me ndonje pune mjaft vegjetove.

       2. P
        Plaku pa dhambe

        Ne New York u mblodh uno-ja Fol edvin te lumte goja Bithen e vicit tregoja

        1. N
         Nezim Frakulla

         Gjasht'-e-tre pas gjashtëdhjetës Edi seç u ndez me Moskë, Ja përplasi në fytyrë: "Po shakatërroni një botë!" Ligjëro, bilbili ynë... E e e e e e e e e e e

         1. R
          Ramuti

          Liberi global ramuti foli para OKB dhe i rruajti topet Lavrovit

          Lini një Përgjigje